Matt Hunter, bývalý agent tajné služby, žije v ústraní své chaty v Everglades na Floridě. Jednoho dne ho vyhledá jeho bývalý kolega – zpravodajec – a chce po něm, aby se vrátil do akce. Tajná služba má totiž podezření, že se do USA vrátil bývalý ruský terorista Rostov. Matt však nabídku odmítne. Netuší ale, že sám Rostov, kterého při jedné z posledních akcí nechal Matt žít, má zlé sny, ve kterých se mu objevuje právě Matt. Rostov se rozhodne, že dřív, než spustí svůj nový tajný plán, zabije Matta. Rostov se svými lidmi přepadne Matta v jeho chatě. Nenadálý útok však Matt přežije. Rostov se svými lidmi ale zabije Mattova přítele, Johna Eagla. Matt je naštvaný a nabídku tajné služby přijímá. Najde si jednoho z bývalých Rostovových lidí a dostane z něj, že Rostov chystá něco velkého. Matt po muži Rostovovi vzkáže, že nastal čas, kdy ho zabije. Mezitím se do USA nepozorovaně vylodila velká skupina Rostovových lidí. Ti vzápětí na pokyn svého šéfa, který chce ovládnout USA, rozpoutají sérii teroristických útoků, při nichž útočí na pokojné rodiny v jejich domech, vraždí obyvatele přestrojeni za policisty a všemi možnými způsoby se snaží vyvolat nepokoje. Když Rostov se svými lidmi a poskokem Nikkem zaútočí v nákupním centru, se zlou se potážou. Matt už totiž ví, kde chce Rostov zaútočit, a do nákupního centra vtrhne. Divokou střelbou vyřídí útočníky a poslední dva prchající teroristy pronásleduje v autě. Pomáhá mu při tom novinářka, která mapuje útoky Rostovových lidí. Mattovi a novinářce se podaří zachránit i ženu, kterou prchající teroristé vzali jako rukojmí. Spojené státy jsou otřeseny, do ulic najíždí Národní garda. To však teroristům nebrání v tom, aby se převlečeni právě za členy Národní gardy nepokusili zabít ještě více Američanů… (TV Prima)

Martin741

Ale tak nejako sa to tu roztrhlo s odpadmi. A na rozdiel od vazenych odpadistov a podobnych lokalnych nazorovych autorit uznavam, ze Cak Norris mal v 80. rokoch nieco do seba a za tu akcnost si film horko-tazko vydobil1 hviezdu a 5 %. ()

Bay_watch

Film bez jakékoliv logiky s nejcéčkovějším dějem, který se dal vymyslet. Naštěstí se tento kousek vůbec nedá brát vážně! Tu jednu hvězdičku má za to, že jsem se u něho permanentně řezal smíchy. ()

c.tucker

Prostě klasická šílenost, kdy se nehodnotí podle hlavy, ale podle srdce. Čenda Noříš si to dával jako největší bourák, Ingram MAC-10 v každé ruce a solí to teroristům ani se u toho nechumelí. Sám jako jeden chlap zabil 29 lidí, teda to co jsem napočítal, dále tam umřela ještě hromada lidí, hlavně v závěrečný přestřelce, ale ze to Chuck už nemohl. Neklasický závěrečný duel s Richardem Lynchem na protitankové zbraně je klasa. P.S. Kolik má ruční protitankový systém v zásobníku raket? Tady jich měl asi 6 (ale tim číslem si nejsem jistej). :-D ()

majo25

Klasické osemdesiatkové akčné béčko, ktoré ak odmyslím Norrisa ničím nevyniká. Záporáci sú aj napriek obsadeniu charizmatického Richard Lyncha skôr podpriemerní. Ale akcie a výchuchov je dostatok, Chuck skvele baví a dokazuje, že je stále vo forme. Škoda, že súbojov je z jeho strany málo, väčšinou berie do rúk flinty a dokonca aj hláškuje. Práve on drží tento obyčajný akčnák nad vodou. ()

okkac

I kdyby se do USA vylodili všichni komunističtí teroristé světa, nikdy neuspějou. Proč?...Bo Chuck Norris přece. Fajn velkolepé finále a bavilo mne to víc, než Red Dawn. ()

Mol

SEE YOU IN HELL!! SEND ME A POSTCARD! Já vím, že je to blbost a nedává to smysl a že film je roztrhaný na akční scény z různých míst a tím pádem není kompaktní, ale snímek obsahuje tolik skvělých scén, že nemohu jinak než chválit. Už jen rozstřílení boudy v které žil Matt Hunter bylo epické, a co teprve zabití Nikka, nebo masivní palba armády, po které by nepřežili ani šváby co s přehledem zvládnou nukleární zimu, nebo Rostovo vypořádání se s drogovým dealerem, kterému ustřelil koule a jeho přítelkyni vyhodil oknem? Come on. Tohle tě musí brát. ()

KRYSIOPICE odpad!

Dodnes je asi poprava raketometem most epic smrt ve filmu všech dob, tedy hned po přeražení zloducha na dva jedním karate sekem v tureckých starwars. Dokonce i talibanci to pak začali napodobovat. ()

noriaki

Dobře. Mohl by mi někdo laskavě říct, co se tady stalo? Odhlédnu od toho, že Chuck Norris zřejmě vládnul teleportací a neviditelností, a zaměřím se na protivníky. Ruská armáda to nebyla ani omylem a na partu teroristů měli zřejmě smělejší plány, než jen řádit jak palestinci z OOP na židovské svatbě. Ať už to byl kdo chtěl, ukázal spoustu syrové a občas i pěkně kruté akce. Už dlouho jsem v nějakém filmu neviděl tak bezcharakterní parchanty. Chuck Norris se jim milerád přizpůsobil a jeho Matt Hunter se snaživě zařadil k nejtvrdším hrdinům osmdesátek. Je tak drsný, že z něho má psychopatický záporák noční můry. Bohužel tím plusy víceméně končí. Tempo není kdovíjaké a přestože mi film občas připomněl něco od Carpentera, nemá téměř žádnou atmosféru a jen minimum napětí. Ještě hudba je docela slušná, ta by ani v těch Carpentrovkách ostudu neudělala. ()

Kubaso

"Invaze do U.S.A." by se svým způsobem dala přirovnat ke "Komandu" nebo "Cobře" se Stallonem. Jenže tam, kde se Arnieho majstrštyk nebere až tak vážně a "Cobra" má minimálně alespoň dobrou atmosféru a charismatického Slye, toto béčko nabízí pouze hromadu nesmyslů a Chucka Norrise s extra těsnými džíny a permanentním výrazem sedmiletého haranta, jemuž někdo sebral hračky. Filmové postavy se objevují a zase mizí zcela náhodně a pár scén do děje filmu vůbec nepasuje. Jeden příklad za všechny: hlavní záporák Rostov zajde za dealerem v Miami za účelem prodeje ukořistěných narkotik. Jeho i přihlížející šlapku roztomilým způsobem zlikviduje (dealera kastrací, šlapku brčkem do koksem přeplněného nosu:-D a pak s ledovým klidem z místa činu odchází BEZ PENĚZ i BEZ DROG!!! V závěrečném finále Rostov poštve na Chucka celou svoji armádu, ačkoli předtím v televizi viděl, že by měl být Norris bezpečně za mřížemi. Poté následuje potyčka teroristů s národní gardou a Rostova s Norrisem. Poslední scénou, v níž náš HERO na záporáka zcela odnikud vytáhne zbraň hromadného ničení, si doslova koleduje o nějakou vypečenou hlášku. Víte jak to myslím, něco jako: "Chucku, to jsi tak rád, že mě vidíš, nebo máš v kapse RAKETOMET?" (o tom, že raketomety v tomto filmu není třeba nabíjet, snad ani nemá cenu se zmiňovat). Ne, že by to nebyla sranda... ()

JohnSmith

Když psali Norris a Bruner scénář, tak museli být buď ožralí nebo sjetí. Něco tak pitomého je jen tak nemohlo napadnout. Na druhou stranu je tu dost akce a není tak strašná, i když Chuck je tentokrát dřevěnější než obvykle. ()

blackJag

"NASCHLE V PEKLE." "POŠLI MI POHLED." Je mi líto Chucku, dva škorpiky na řemíncích si sice vybavuji z plakátů, ale jinak se mi to v mládí vyhnulo, tedy bez sentimentu :-) Premisa je nosná, teroristé bez skrupulí, hlavní magor béčkově přehrává (a v závěru efektně vyvaporizuje), ale i když se to snaží působit velkoryse, jako skutečná invaze, je to provinční až běda. Navíc Chuck je doslova všude, teleportuje se dle libosti, tváří se jak pařez a to je fakt otravné. 30% ()

Ironfood

Děj dementní, akční pasáže taky žádná sláva, za zmínku v podstatě jen dvě tři povedené scény, ve kterých Chuck zlikviduje nepřátele jejich vlastními zbraněmi, respektive výbušninami. A jisté kouzlo má v sobě i závěrečná konfrontace s raketomety:-) ()

KoRner

Ultradrsný Chuck tu bráni matičku USA pred hrozbou z Európy. Plno streľby, mŕtvych a krvi, plus dnes už kultový plagát k filmu, robia z toho dosť dobrý bezmyšlienkovitý akčák. Len škoda nevyužitého Draga. ()

Koři

Hodně slušný osmdesátkový béčko, takový se už dneska netočej, satanžel! Nabušenej Chuck, v každý ruce uzi, se nedivim, že z něj hlavní záporák má noční můry. ()

Han22

Opravdu zetkový trash, kde je špatně pomalu všechno. Chuck Norris nehraje, ani pomalu nemluví, záporák je král béčkařů 80-90. let Richard Lynch, na Ameriku útočí armáda teroristů a režisér nezvládá. Zito natočil před tím dva slashery, takže se první půlhodiny dostavuje slasherová nuda, vše se odehrává v noci a nechybí ani klišé o užívajícím si páru, který je něčím zabit jako předzvěst útoku. Za brutální a nekorektní akci dávám dvě hvězdičky, ale upřimně natočit něco tak velkolepého jako útok tanků a pěchoty na zakuklené teroristy, aby to vypadalo směšně to se povede málokterému režisérovi. Bazukový souboj na konci u toho jsem se už fakt vyprskl smíchy. ()