Komedie / Fantasy / Dobrodružný

USA, 1999, 130 min

Tak trochu 'jiná' Smithovka. :) Mojí největší výtkou je asi délka trvání..i dvacetiminutové zkrácení by - upozorňuji k MÉMU USPOKOJENÍ (mluvím o uspokojení z filmu, NE uspokojení filmem:D) - pomohlo. Ovšem padlí andělé Damon s Affleckem jsou dokonalí (hlavně scéna, kdy Damon předvádí voodoo..SPOILER a pak všechny zabije:), Jay a Silent Bob jsou zkrátka Jay a Silent Bob (Jayovy neustálé narážky na sex jsou jednoduše vtipné i po stopadesáté..jen mi tentokrát chyběl nějaký jeho pořádný taneček:D), Alan Rickman jako 'hlas boží' (či snad Hlas Boží?!) je charismatický až hanba (už se těším na dalšího Pottera:), Salma Hayek jako bezpohlavní striptérka-múza pobavila a Alanis jakožto TA Bůh mě naprosto zaskočila, potom znechutila (a to ji mám opravdu rád), ale nakonec mě dostala při stojce na rukou. :D Ale hlavně!! Hlavně bych vystřihl - podruhé, viď Bobe :) - Kevina Smithe, tedy režiséra. Jeho velmi inteligentní a dá se říci, že i trefné, narážky na církev jak ji známe (tj. zprofanovanou..), jsou geniální, originální a rozhodně takovým způsobem ještě neopotřebované..BRAVO!(24.8.2008)

Vynikající SATIRA! A komu není shůry dáno... P.S. Na tuhle taškařici by se měl kouknout náš přesladký Kája. Aby konečně pochopil, že Boha je jen jedna... :-)) - - - P.P.S. ...a taky možná oba Vašíci, aby slyšeli, jak má vypadat boží hlas... :-) - - - P.P.P.S. ...no a o Vlku ani nemluvím! Že, pokrytče...! :-((26.9.2005)

Začínám pomalu chápat, že je Smith génius. Takovej, kterej se ovšem režijně docela nešťastně vyčerpal na přelomu milénia, zdá se... S čímpak asi přijdou Clerks 3? Jinak sem vždycky chtěl vidět hovínkovýho démona a potřeboval sem z jinejch než mejch vlastních úst slyšet, že je klimatizace pekelný vynález. Takže díky. Co jsem naopak nepotřeboval vědět je fakt, že v Pánovi Prstenů Howard Shore tak trochu vykrádal sám sebe.(16.1.2016)

Prvé asi tri štvrtiny filmu je film priemerná komédia(tak na tri hviezdy) - sem tam sa zasmejete(Jay a Silent Bob), poväčšinou sa len usmievate, sem tam krútite hlavou nad trápnosťami(shit demon). Záverečná štvrtina filmu ma ale totálne rozsekala, Jay ešte pritvrdil - začal kruto hláškovať a ja som dostával záchvaty smiechu. Za to je tá štvrtá hviezda. "So that would make Bethany... part black?"(20.6.2008)

Prehliadka tých naklišoidnejších klišé čo sa kritiky organizovaného katolicizmu týka. Občas síce vtipná, no nezriedka kŕčovitá, bez prekvapení, miestami vyložene nudná... Dívajúc sa na minutáž ale nakoniec predsa len svižná, keď som to napriek práve vymenovanému dopozeral do konca. Milujem politickú nekorektnosť, tá je ale definovaná aktuálnosťou. Dvetisíc rokov staré narážky za ten čas prišli o všetky zuby a sú skôr na poľutovanie, než aby vystrašili akokoľvek bigotného diváka. (i keď aj takí sa iste nájdu)(25.8.2006)

• - Vzhledem k tomu, že film měl původně vznikat pod hlavičkou Disney studií, ale kvůli narůstající kontroverzi se o distribuci postarali Lions Gate, a tím pádem rozpočet klesl, hráli všichni herci za velmi nízké honoráře. Produkce jim tedy alespoň dovolila volnější režim, takže herci často opouštěli plac, aby například odjeli pracovat na jiných projektech.[Zdroj: bbc.co.uk] (T-pack)

• - Natáčení trvalo od 9. března do 4. dubna 1998. (Tygrys)

• - Ve filmu je Loki (Matt Damon) Anděl smrti a Azrael (Jason Lee) démon, který chce páchat zlo. V mythologii je však Andělem smrti Azrael a Loki Norský bůh, který koná zlo. (Ice123)