Docent Stehlík se téměř administrativním omylem dostává z policejní akademie na oddělení vražd. Padne do týmu hned poté, co kriminalisté začínají vyšetřovat brutální vraždu mladé dívky v lese u Prahy. Snaží se být užitečný jako specialista na psychologické profilování vrahů, ale na oddělení ho mají všichni za blázna, a tak ho neúprosný šéf tvrďák Šera posadí do kanceláře s extrémně problematickou Fousovou. Věří, že si navzájem znechutí práci natolik, že z oddělení odejdou. Netuší, že stejně jako jeho áčkový tým přezdívaný Dvojčata budou nakonec tito dva notoričtí potížisté velmi cenní nejen v kanceláři, ale i v terénu. A možná že nejen u jedné vraždy (Česká televize)

brasek

Príbeh sa veľmi vlečie, je to naozaj únavné. Postráda to vyššiu dynamiku deja. Kriminalisti sú nevyvážení, "Dvojčatá" sú všade a nie sú nejako obľúbení (zatiaľ), zvyšok oddelenia sú ako komparzisti bez duše a bez slova. Docent Stehlík a Fousová si idú svoje, sú momenty keď ich sprevádza šarm, ale zabíja to preafektovanosť postavy Fousovej. Mám zmiešané pocity na začiatku série. ()

quido_zidle

Námět dobrý. Použijete dva outsidery a dáte je do machistického prostředí = divák jim fandí a nemůže se dočkat až těm posměváčkům nakopou zadek. No jo, to se ale ti dva nesmí chovat jako úplný, ale úplný jelita - jeden tak submisivní, že si nechá srát na hlavu od každého kdo jde kolem, až vám ho přestává být líto a druhá neurotická nevychovaná ublížená nedoceněná fůrie, která by víc než cokoli jiného zasloužila pár přes držku. Takže při srovnání s 1.oddělením (sorry, nejde nesrovnávat), zklamání jako hrom - toho dobrého ubylo (uvěřitelná policejní práce, skvělé herecké výkony i ve vedlejších rolích, napětí, dialogy...) a přibylo scén nad kterými jen kroutíte hlavami (jeden příklad za všechny: docent omdlí na patologii, doktor na něj čumí a po příchodu a otráveném dotazu policisty "Co jee...?" jen pokrčí rameny a oba dál čumí na postavu ležící na zemi ve skleněných střepech) a divných replik kde jedna postava řve na druhou, ta si to nechá líbit a jen něco mumlá... Takže jsme na konci pronesli slavnou hlášku  tučňáků z prvního Madagaskaru "Tak to bylo na prd..." ()

meda2016

70% - ale začal jsem opatrně trojkou. Proti téměř záznamu skutečných postupů v Prvním oddělení je toto samozřejmě účelový příběh s prohřešky, které u zahraničních krimi klidně pomíjíme. ... U prvního dílu jsem zůstal zaujatý až do konce a spokojený po závěru. Ten samozřejmě neobjasnil vše ale tak to bývá. ... Některé podivnosti v interpretaci situací verbálním projevem postav tedy pominu a budu se těšit na další. ()

Winster

Prvotní zápletka teorie vs praxe...Zajimavej pohled na policejni praci a system fungovani aparatu s tabulkama a platovým zařazenim. Ramba u zkousky nevi ani to co by mel vedet prumernej stredoskolak a vydedukovat a okecat prumerej student VŠ. Rozdil mezi skrcenim a rdousenim byl mela mit v malíku, i pres to ze to ma vedet i kazdej zdravotnik. Setkáni v kanclu kde to je jak v tanku nemá chybu. Pak se mi libi ze tam vládne Etzler :D. Podle 8 platovku je min kapitán (viz.cedulka), takze mistni povýšenecky kecy kolegu  jsou sice pekny do TV, ale hodnost je hodnost. U Stracha je vyhoda ze i steky hrajou herci...Docela me bavi to jak to Ramba stavi jak realitacka kdo odvee jakou praci co kdo dostane za pochvalu a pritom jsou to policajti mg. ()

daleba

Viděl jsem určitě minimálně 90% a od tý doby přemýšlím, jestli jsem ke konci usnul únavou, nebo nudou?! Terezu mám rád, těšil jsem se po všech těch upoutávkách, Všechnopárty atd., že si tam střihne švihlou, ale fajn policajtku! A oni z ní udělají protivnou a vlastně úplně blbou krávu?! Vůbec mi není jasný, jak se vlastně může někdo, kdo neví, co je entomologie a jakej je rozdíl mezi škrcením a rdoušením, stát policajtem?! Ale tak asi může... Ono to tam ale tak nějak vypadá, že idioti jsou všichni. Každopádně před druhým dílem dám ten první ještě jednou, a třeba zjistím, že to vlastně bylo fajn?! Byl jsem třeba fakt unavenej, když ostatním se to tak líbilo... Třeba bude druhý shlédnutí jiný. Kdo ví?! Co ale bude určitě stejný, je to, že hudba byla prostě hrozná! A vlastně i kamera, a dialogy, a.... Achjo! ()

tchempi

Děj zatím nic moc, teprve se rozbíhá, tak jukneme na postavy. Trojanův mimoňský docent je hodně cajk, dvojčata taky. Vetchý roli šéfa mordparty hrát neměl, protože vzhledem k žánru a osobám scénáristů se jeho postava plete a nevyhne se srovnání s Kozákem z Případů. Ramboidní Vořech je pak úplně mimo. Taková ambiciózní blbkocajtka může existovat v primáckých VIP nebo nováckých Spešlech, ale v detektivkách blízkých realitě nemá taková postava co dělat. Leda by tam byla jen proto, aby Mareš demonstroval (stejně jako v Případech), že nemá ženské u policie rád. ()

Pepi74

Co na to říct? Jo stala se tam nějaká vražda a to hned na začátku aby lidi nepřepínali. A pak se tam řeší, či spíš křičí kdo je kdo. Pak se křičí kdo co bude dělat. Jediný kdo nekřičí je Trojan, tedy Docent, kterého vysadili z UFO a absolutně nechápe co se kolem děje. Mareš tedy Šéra (autor by se na to své zobrazování v seriálech mohl už vykašlat) na poradách na své lidi jenom řve. Až si jede říká, jak to mohl ten major Kalaš všechno vyšetřit, když za celou detektivku nezvedl hlas. Když už chlápka skoro mají, najdou ho podřezanýho ve vaně. To jako diváku těš se co bude příště. Čili Strach vzal něco z Anděla Páně, stříknul to Labyrintem aby z toho byla 90 minut zdlouhavá uřvaná fraška,což v dnešní době, kdy člověk všude kolem čte něco o příkopech mezi lidmi, kdy ho během dne seřve xkrát neznámý člověk na ulici, si chce alespoň večer odpočinout, se na něj řve i z obrazovky. Jak říkám - zlatej Kalaš!! ()

fafejt001

Zatim žádná sláva.  Trojan má navic a Tereza R.  není žádná reálná policajtka.  Celé se to nepovedlo.  Stále stejně hraje i Vetchý.  Úvodní scéna je těžko uvěřitelná.  Akorát Elizaveta je opět dívatelná.  Celkově je někde chyba, asi ve scénáři.  Etzler jako patolog se tam nehodí. Tak to je tak všechno.  Další díly budou zřejmě ve stejné linii.  Ale pro jistotu se mrknu na další díl, zdali jsem se nespletl.  Rád bych. ()

Jonypony4CZ

Klasický krimi seriál z produkce Čt, jen teda v první epizodě Ramba působí fakt nafoukaně, ale na to si člověk časem zvykne. Vetchý už snad ani jiné než hlasité a nasrané role hrát neumí (ne, nezlepší se to a už to fakt nezvládám) a Trojan v roli akademického intelektuála vrženého do praktického světa vlastně taky nijak nepřekvapí. Dějově je to tak akorát spletité a tak akorát poskládané na náhodě. Doporučuji. ()

v.indruchova

Chápu ty dva protiklady bezhlavá holka a inteligentní rozvážný pán v hlavních rolích,  ale tu co hraje Ramba je napřesdržku. Stehlík je zlatíčko. čtu teď knížku Josef Mareš a určitě doporučuji tak jsem se rozhodla podívat na Docenta. ()

ABC1

Zatím hodně dobrý...vtilpný, díkybohu!  Je to u takivých hnusných vražd skoro nutnost...uvidíme. co druhý díl a pak odhalení vraha. ()

Dechman

Na nedelu to bolo presne to čo som od Jirku Stracha chcel, zaujímavé, úsmevné a humorné. Akurát je to zmes všetkých detektíviek za poslednú dobu. Kancelária Vetchého z Prípadov prvého oddelenia pobavila :D , to snáď točili synchrónne... ()

quokam

Osobne jsem spokojen. Pripady 1 oddeleni, ktere se neberou az tak vazne. I ta TRamba je umerenejsi, nez jsem cekal. Lepe nez v 1. pripadech role sedi i Vetchemu. Zatim, az na jakousi nepravdepodobnost one vychozi premisy vcetne napr uvodni "panelove diskuze", nemam co vycitat a cekam dalsi rust smerem k dokonalosti. 8/10. Upgrade 20.2.: čekal jsem růst k dokonalosti a nastal sestup k tragické frašce. ()

uletov

Zatím průměr..pracovat u kriminálky asi není žádný med. V takovém kolektivu,kde si každý honí ego,bych nebyl ani minutu. ()

Peabody

po prvním dílu nehodnotím, ale - mírná spokojenost. Ano, Ondřej Vetchý hraje agresivně jako v poslední sérii Případů, je na hraně karikatury, ještě štěstí, že po první polovině ubral. Tereza R je sice krásná, ale  ta postava je za hranou uvěřitelnosti, ale snesl jsem ji i v Laputě, budiž, jsem sexista.  Matěj Hádek asi nejlepší, pan Taclík sice po dlouhé době je vcelku přijatelný, není totálně směšný, i když to vyhození receptu nebo čeho z lékárny je na kriminalistu podle mne moc. Co se mi moc líbí, je rukopis pana Mareše, zobrazení detektivní práce je uvěřitelné, system,atické, bez mnoha náhodných jevů a nejsou v tom hrubky, když srovnávám s odfláknutou prací pana Bezoušky nebo koho na Českých Budějovicích.  Pozná se to po pár minutách a je to hlavní plus. Celkovou režijní práci ještě netroufám hodnotit. Moc ocěňuji, že v tom nejsou esoterické pitomosti, což pan Strach bohužel točil několikrát. Mírně se těším na druhý díl. ()

milbelQ

Česká krimi - tri časti, obsadenie, až na pár výnimiek jednoznačne lákalo. S tempom vyšetrovania som nadobudol presvedčenie, že každá časť skončí chytením vraha ale „ Lesná vražda “ sa zrejme bude naťahovať až do konca a k tomu možno nejaká iná vražda pribudne. Táto mini krimi je napísaná pre Ivana Trojana, hrá to čo má a hrá to dobre. Tereza Ramba zbytočnou afektovanosťou to celé kazí, veľmi zlý výber, znižuje celkové hodnotenie. Dvojičky Marek Taclík a Matej Hádek si v celku sadli a sú v pohode. Obsadenie Ondřej Vetchý  ( ako herca ho mám rád )  v 1. oddelení mu rola sadla ale neviem či tu hrať tvrďka  je dobré rozhodnutie scenáristou / režisérov, či je to - to pravé orechové. E01 - nenudil som sa. ()

Vltaava

Chtěla jsem napsat recenzi, ale pak jsem si všimla, že kolegyně Marhoul to napsala za mě. Skoro doslova souhlasím, až na to, že za mě je asi štěstí, že Strach nedělal Případy 1. oddělení (jak prý měl jsem se někde tady dočetla) - pokud by je tedy dělal stejně jako Docenta. Obsazení teoreticky kvalitní, ale nikdo z mých oblíbenců se mi tady nelíbil. A moji oblíbenci jsou zde všichni. Z toho mi plyne, že to není úplně jejich vina. ()