Šťastný Luke - Daisy Town

• Česko Lucky Luke v Sedmikráskově (více)

Když členové karavany průkopníků najdou uprostřed pouště rostoucí kopretinu, rozhodnou se zastavit a postavit na tomto místě své město. Brzy vyrostou domy jako houby po dešti a hned za nimi banka, saloon, vězení atd. Kopretinové město je na světě. Bohužel ani město se neobejde bez padouchů a toto poklidné místo se brzy změní v místo bez zákona. K obnovení pořádku je zapotřebí strážce zákona. Tímto mužem bude Lucky Luke, kovboj, který střílí rychleji než jeho stín: všichni darebáci by si měli dávat pozor! (TV Minimax)

Petrasuvicka

Skvělá komedie. Vtípky a hlášky pro děti i dospělé, jednoduše pro každý věk. Líbí se mi, jak některý vtipy jsou tak trochu schovaný. Stačí si jen trochu všímat a vidí nějakou drobnost, která ho rozesměje. že třeba kůň podvádí v šachách a tak dále, kdybych měla vyjmenovávat všechno, jsem tu donekonečně. ()

Wiikii

Až nebývale dobré a zároveň neznáme. Škoda, protože se na to dívá opravdu hodně dobře. .... HODNOCENÍ: 93% (5*) ()

honajz2

Asi takhle - Goscinny je v tom určitě znát, ale jako člověku, kterému westerny nikdy moc nesedly, to u mě Lucky Luke měl celkem těžké a i když na tom oceňuji nemalý počet dobrých nápadů a vtipných scén, po určité době se mi to prostě omrzelo a začal jsem se spíš nudit. A popravdě na tom má svůj podíl i dost slabý příběh, který na celovečerní formát vystačí jen velmi stěží. Možná to docením někdy jindy, ale teď to pro mě byl spíš jen průměrný zážitek. Nicméně Baladě šanci někdy určitě dám. 3* ()

C0r0ner

Místní nadšené ohlasy mě dost nalákaly a fóry místy nebyly špatné, ale dohromady mě to příliš nezaujalo a na 83% bych to tedy fakt neviděl. I přes velmi mírnou stopáž to byla místy celkem nuda, takže spíš zklamání než cokoli jiného. 65% ()

MarekT

Jedna ze záležitostí mého dětství, na které si rád vzpomenu a které ještě dnes uchovávám na VHS - podle mě celkem unikátní nahrávka z HBO. Jelikož se mi vždy líbil Asterix i ve filmové podobě, tak jsem si zamiloval i Lucky Luka - tehdy jsem ale nevěděl, že to je také od Goscinnyho. Sice jsem tento film a jeho pokračování už nějaký ten pátek neviděl, nicméně to není důvod nehodnotit a neudělit mu pět hvězd, které si zaslouží. ()

pakobylka

Tenhle animák jsem jako dítě milovala. Kde ty loňské sněhy jsou ... Dnes už to nějak není ono - a mnohem bližší je mi hraná verze z roku 1991 s Terence Hillem v hlavní roli. Nicméně bez ohledu na moje pocity subtilně vyhlížejícího černovlasého frajera nelze jen tak odepsat - navzdory jeho nezdravé zálibě v ručně balených cigaretách. Nejspíš proto, že v každé situaci zůstává silně nad věcí a střílí rychleji než jeho vlastní stín. ()

zette

Vtipna podivana, animace je vykreslena do posledniho detailu a pri kazdem zhlednuti si divak vsimne novych prvku. A kdo by odolal hlavnimu hrdinovi pro deti, ktery ma temer porad cigaretu v ustech? To uz by dnes neproslo, zvlast v Belgii. ()

mortak

Luke nikdy nezklame, ale taky nikdy ničím nepřekvapí. Má svou nastavenou laťku, kterou drží stůj co stůj. A musím uznat, že je docela vysoká. ()

pursulus

Ach, ten nešťastný Luke!¬         Podívám-li se na svá hodnocení animovaných snímků určených spíše k zábavě než k zamyšlení či poučení, vidím, že horní příčky (obdoba jedniček nejvýš dvojek ve škole) zabírají bez výjimky takové, které jsou lidsky pravděpodobné při vysoké animační úrovni a ve kterých komika blíží se víc humoru než srandě, čímž jejich podtón je spíše laskavý a kulturně lidský. Takové je Fimfárum Jana Wericha (Česko 2002) J. Wericha a animátorky V. Pospíšilové, Mary a Max (Austrálie 2009) A. Elliota, Mrtvá nevěsta (USA 2005) T. Burtona, Cesta do fantazie (Japonsko 2001) H. Mijazakiho, a podobné (nemnohé) další. Opačné, tedy spodní příčky zabírají (taktéž nemnohé) počiny postmoderního kulturně společenského ztroskotání jako Myši patří do nebe (Česko 2021) spisovatelky I. Procházkové a scénáristy A. Nellisové (pozor, ona je "Nellis", takže si paradoxně vynucuje podmět v ženském rodě) nebo Shrek (USA 2001) T. Elliota a T. Rossia, a nebo počiny umělecky výrazně podřadné, z nichž za všechny mohu jmenovati Kozí příběh — Pověsti staré Prahy (Česko 2008) umělecké kreatury (česky stvůry) J. Tománka.¬                 Šťastný Luke svým provedením patří mezi podařené počiny nepříliš výrazné společenské hodnoty, kde humor je velkou měrou redukován na komické karikované násilnosti druhu Toma a Jerryho z tak velice oblíbeného amerického seriálu. Nedíval jsem se s nechutí a chápu všechny obdivovatele podobných potvořenin, leč mé hodnocení — má-li býti objektivní — musí odpovídati kulturní a společenské hodnotě díla (i kdyby se mi půtky Luka a bří Daltonů líbily sebevíc, a ne že se mi nelíbily!).¬                 Na závěr k možnému srovnání Šťastného Luka s českým muzikálem Limonádový Joe (ČSSR 1964), taktéž parodií na Daleký západ: Vnímavému diváku se nelze splésti obě díla, neboť kvalita "Limonádníka" je zcela odlišná, kdy i při násilných scaenách vítězí onen podtón, o kterém jsem mluvil na začátku.¬                 Geniálně výstižné opoznámkování napsal ke Šťastnému Lukovi uživ. mortak (27. 09. 2008), kterého tímto mohu doporučiti pozornosti ostatních v tom kladném smyslu slova. ()

Ravi

Originální animák, který je překvapivě kvalitní po všech stránkách a je škoda, že v šumu animovaných filmů trochu zaniká. Doporučuji všem, co mají rádi Asterixe a francouzské animáky. 85% = 4/5 ()

xaver

V určitém období jsem zastával názor, že nimované filmy jsou pro děti. Po shlédnutí tohoto snímku jsem změnil názor. Tak parádní komedii jsem již dlouho neviděl. Téměř groteska s vtipnými hláškami, která tak trochu paroduje westerny. ()

duddek

Lucky Lukea jsem si pamatoval z dětství jako zábavný seriál (!) s vynikající znělkou. Jeho začátky však, jak je vidět, tak slavné nebyly... pár neotřelých nápadů se filmu sice nedá upřít, ale kdyby každou scénu zkrátili na polovic, výslednému dojmu by to jenom prospělo. Pak by možná šlo přejít i ten pofidérní scénář... ()

Rozjimatel

"Naval kasu!" "Iste, pán Dalton. Mám vám ju niekam poslať?" "Nie, vezmem si ju so sebou." "Chcete ju zabaliť, pán Dalton?"     Vôbec netuším, čo na tomto diele používatelia ČSFD vidia také výnimočné (hodnotenie na IMDb je úplne niekde inde). Mne to pripadá ako poriadne plytká záležitosť s chabým príbehom a takým značne pritrúblym humorom (len sporadicky sa nájde aj niečo naozaj vtipné, napr. počas výstavby mesta Daisy Town). No a tá hlavná postava s lesklou ofinou a našpúlenými perami, čo si ustavične šúľa cigaretu, je skoro až úchylná. Napriek svojej malej dĺžke sa film pre svoju nezáživnosť zdá byť subjektívne priam nekonečný. ()

waits

Jako malý chlapeček jsme na tomhle animáku byl pětkrát za sebou v kině, čímž jsem si vystřílel kapesný na pár týdnů dopředu. Teda jasně, na Čtyřlístek jsme měl schovaný paníze v prasátku, to se nepočítá. Dneska už jsem trochu větší, tak musím hvězdu sundat, ale víc ne,s tím nepočítejte! ()