Ztracený symbol

• USA The Lost Symbol (více)

Epizody(10)

Robert Langdon, symbolog z Harvardské univerzity, kterého diváci znají z filmu Šifra mistra Leonarda se vrací, aby vyšetřil zmizení svého bývalého mentora. Využívá své schopnosti při luštění záhadných symbolů a kódů a postupně odhaluje mrazivé spiknutí. Diváky vtáhne do historické symboliky, zakódovaných matematických hádanek a nejrůznějších mýtů historie, kde hlavní roli hrají svobodní zednáři! (Televize Seznam)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (8)

Jak nahoře, tak dole (2021) (E01)

Príbeh: Harwardský symbológ Rober Langdon musí na základe svojho umu pomôcť zachrániť svojho priateľa tým, že pod Washingtonom objaví pre jeho väzniteľa portál, ktorý z neho urobí boha.  Prevedenie: Po filmových adaptáciách tento seriál pôsobí veľmi lacným dojmom. K odhaľovaniu pravdy prichádza sekundu po objavení záhady a kasting je až niekde na hrane "Rodinných prípadov". Herci sú dosť nesympatický a ťažko veriť v ich motiváciu keď dej na plátne pôsobí zmätočne. Dám ešte jednu časť a uvidíme či sa chytím. 30% ()

Mezi nebem a peklem (2021) (E02)

Príbeh: Robo a Kat stretávajú nečakaného spojenca. Architekt Kapitolu a súčasne člen slobodomurárskej komunity Leviatan, ktorá chráni tajomstvo, ktoré sa snaží Robo odhaliť sa trocha minul svojmu presvedčeniu. Ale na druhú stranu dosť pomáha. Prevedenie: Veľa kecov a málo akcie. Za hodinovú stopáž sme sa dočkali veľmi málo archeologického dobrodruhovania a to mi celkom vadí. 30% ()

Šumění křídel (2021) (E03)

Príbeh: Robo musí na Malakovu žiadosť opustiť Kat, urobí to tak však ale až po dôraznom napomenutí v podobe podrezanej asistentky. Smrť Petrovho syna Zachariho naberá úplne iný rozmer. Robo sa musí spojiť so CIA aby vôbec niečo dokázal. Prevedenie: Konečne seriál naberá kontúry toho čo by som od neho očakával ale zatiaľ vo veľmi malom množstve. Celkom ma zaujíma kam sa to celé poberie ale tí Slobodomurári to hrajú celkom tvrdo. 47% ()

Orientace podle L’Enfant (2021) (E04)

Príbeh: Robo našiel Ďalšiu stopu k odhaleniu uloženia portálu. Nanešťastie po ňom ide Malak, CIA aj Slobodomurári. Kat sa snaží nájsť otca za pomoci hypnózy. Prevedenie: Veľmi sa mi páči, že to konečne smeruje k dobrodružnému seriálu aj keď iba takému lepšiemu Béčku. Malak je celkom dobrý záporák a teraz už iba zistiť o čo do riti ide tej agentke CIA. 65% ()

Melancholie I (2021) (E05)

Príbeh: Malaka je nutné trocha oklamať ale našej ústrednej štvorici to teda moc nevyjde. Podstatné je že Peter žije ale na druhú stranu sa do zajatia dostáva aj Robo a ten bude mať na odhalenie miesta portálu stále menej času. Prevedenie: Scenáristi sú evidentne na drogách. Na túto skutočnosť sme si už ale zvykli a tak si užívam celkom dobrú dynamiku a napínavosť príbehu. Dosť ma to v posledných častiach zaujalo ale dúfam že sa dočkáme ešte nijakých tajomných odhalení a nezmení sa to na čisto akčný Cčkový seriál. 66% ()

Neurčitý pseudonym (2021) (E06)

Príbeh: Malak je odhalený a zahnaný do kúta. Peter, Kate aj Robo sú zachránený a ich väzniteľ uteká aj s artefaktmi pred zložkami CIA. Prevedenie: Takto nijako by som si predstavoval, že sa seriál ukončí. Príde na toto veľké odhalenie a týmci z Leviatanu si artefakty zoberú a nájdu im iné miesto v seriály s väčším rozpočtom. Ale evidentne do konca série zostávajú ešte tri časti a tak budeme nútene musieť pozerať na scenáristické lapsusy okolo ďalších dielov. 62% ()

Evoluce inteligence (2021) (E07)

Príbeh: Zacharyho prerod z rozmaznaného fracka, cez väzňa v Tureckej väznici až po zakomplexovaného náboženského fanatika, ktorý je schopný všetkého. Prevedenie: Diel je takou povinnou jazdou lebo inak by divákovi za malú chvíľu dej prestal dávať hlavu a pätu. Aj keď scenáristi sa k tomuto cieľu snažia prispieť nemalou dávnou od začiatku seriálu. Aspoň sa ale vieme vcítiť do Zacharyho pohnutej duše. 60% ()

Kaskáda (2021) (E08)

Príbeh: Malak uteká žoldákom z Leviatanu a po ceste ešte uškrtí agentku CIA. Robo sa konečne dostane na tretiu métu s Kat. Peter zvolá zhromaždenie slobodných murárov (Slobodomurárov) aby sa rozhodlo, že Malakovi dajú do rúk zbraň obrovskej moci vlastne iba tak za nič.(Teda vlastne za to, že dostanú naspäť heslo do ich internet bankingu) Zachova mama precitne keď sa dozvedá že jej syn je netvor v ľudskej koži. Ale aj napriek tomu sa rozhodne na neho počkať aby sa stalo to čo všetci vieme že sa stane.... Prevedenie: Už ozaj neriešime žiaden tajomstvá templárov ani slobodomurárov ale na pozadí sa nám odohráva nijaká trápna rodinná telenovela. Som už na ôsmej časti tak to dobojujem ale inak je to hnoj. 27% ()