Jak si nevzít princeznu

(TV film)
  • Slovensko Ako si nezobrať princeznú (více)
TV spot

Velká výpravná pohádka scenáristy Petra Hudského a režiséra Karla Janáka začíná ve chvíli, kdy na zámek přicházejí tři sudičky, aby předpověděly osud malému princi Leopoldovi. Cestou se zastaví u velitele stráží, kterému se také právě narodil syn. Jeho předpověď příliš slavná není. Z Hynka má být nešika, který bude myslet hlavně na jídlo. Malému Leopoldovi sudičky věští, že si vezme za ženu dceru sousedního krále. Princ a princezna se ale jako děti od prvního okamžiku nesnášejí, jenže rodiče trvají na vyplnění věštby. V den svého sňatku Leopold a Josefína objeví cestu, jak jej překazit. Ukradnou sudičkám kouzelné hodinky a s jejich pomocí se vrátí do doby princova narození, aby zabránili sudičkám pronést věštbu. To se jim sice podaří, jenže po svém návratu zjistí, co tím všechno způsobili nejen sobě, ale hlavně celému království. (Česká televize)

jungewolf

Už jsem tuhle pohádku viděl o vánocích 2021, ale ve čtvrtek 22.12.2022 ve 20.10 na ČT 1 jsem se na ni rád podíval znova. Natáčela se na lokacích : Státní hrad a zámek Frýdlant, Státní hrad Pernštejn, na zřícenině hradu Zvířetice a v CHKO Český ráj. Hudbu nahrál Score orchestra . Jen malá poznámka k závěrečným titulkům : Petr Franěk je coby duchovní, oddávající prince Leopolda (M.Adamczyk) a princeznu Josefínu (A.Fialová) uvedený jako kněz, ve skutečnosti je to biskup .....  . ()

EddieIron

Časový paradox v české pohádce je poměrně ojedinělý nápad a docela se to povedlo. Vlastně docela dost. A jestli mě zdejší odpadní úderka vytočí, tak tam tu pátou hvězdu přidám! ()

Dvorik

Cekal sem zajimave hratky s casem jako v Princezne zaklete v case, ale tohle se sakra nepovedlo. Nudna pohadka, ktera vam vyprcha z hlavy do 24h. ()

oli9

Lépe bych se orientoval i v Red Dwarf a to i kdybych viděl jen každý 8 díl 😐.  Hodně nepochopitelného nebo spíš nevysvětleneho a finále kdy jim na šibenici půjčí hodinky byl Teda gól 🤦‍♂️ ()

Amalberga

V pohádce se vyskytovalo dost scénáristických berliček a vtipy nebyly vtipné. Tragédie to ale vyloženě nebyla. Asi by se mi jako konec víc líbilo, kdyby se princ s princeznou nevzali, ale stali se přáteli. Žádná chemie mezi nimi nebyla a opravdu se k sobě nehodili. Moc jsem nepochopila volby královen. Jedna byla strašlivě předabovaná - pokaždé, když promluvila, to bilo do uší. Druhá byla zase Slovenka se strašlivým přízvukem. Proč ji prostě nenechali mluvit slovensky? Mohla být z vedlejšího království, to by vysvětlovalo jinou řeč. ()

Jennifer1

Pohádka mě moc bavila, přišla mi moc povedená, zvláště když ji srovnám se s pohádkami z posledních pár let, chválím herecké výkony, kostýmy, jedná se o skutečně milou pohádku. :) ()

mstychov

Naprosto bozi pohadka. Jedna z nejhezcich. Doufam, ze bude stalici na Vanoce. Dej uchopen naprosto originalne. Napinavy pribeh. ()

0kozel

Já jsem spokojený. Janák umí točit dobré pohádky, sice ne úplně nejlepší (nejblíže k tomu měl Nejlepší přítel), ale nesklouzává k průserům jako byly Slíbená princezna, Kouzelník Žito nebo Kdyby byly ryby. U této nejvíce oceňuji absenci otravných postav jako byl Sirius ve Vánoční hvězdě nebo Květulinka ve Dvanácti měsíčkách. Dále se mi hodně líbily lokace a vývoj vztahu mezi hlavními postavami, který byl aspoň uvěřitelný na rozdíl od podobných v jiných pohádkách. Kdy si kolikrát říkáte kde došlo k tomu, že si dvě postavy, které se nesnáší najednou padnou okolo krku a vy nevíte proč. Tady to tvůrci neopomněli i když to mohli udělat ještě lépe. Oceňuji i povedené kostýmy a nápad s bránami času. Chybělo mi víc humoru a možná nějaký ten šermířský souboj, když už oblékli tolik vojáků. A dabing německé herečky hrající královnu byl otřesný. Celkově je pohádka určitě lepší průměr. ()

Saxos

Vždyť to šlo a proto lehce nadhodnocuji. Novodobá pohádka se spoustou nepřehnaného humoru. Dějově i herecky v pohodě. Co vlastně dávat 24. 12. Děti si už rozbíjejí nové hračky, dospěláky bolí břicho, prostředek chce co nejrychleji vypadnout do ulic. Závěr: doporučuji. ()

Kushina

V pohádkách zrovna paradoxy cestování časem moc nemusím. Ne že by do pohádek kouzla nepatřila, ale vracet se ustavičně v čase a měnit budoucnost a minulost, to nebylo úplně v topu. Taková podprůměrnější pohádka. 45% ()

daleba

Na jedno zkouknutí fajn, ale vidět to už asi, na rozdíl od spousty jiných novějších pohádek, nepotřebuju. Strašně mě rozčiloval dabing tý německý herečky, co hrála královnu. Tak buď tam dám rovnou českou herečku, a nebo ten dabing udělám pořádně... Místní šašci jsou s tím odpadem fakt ubohý 🖕 ()

rigby

Tak trochu moderní pohádka, ale proč ne. Ústřední dvojice byla sympatická a docela to mezi nimi jiskřilo, takže hodně uvěřitelné. Navíc lokality jako Zvířetice nebo Frýdlant mě dostaly. Našla by se spousta minusů, proto dávám jen tři hvězdičky a velké mínus, ale jako celek se mi to líbilo, i když ne tolik jako Princezna zakletá v čase. Na druhou stranu existuje spousta mnohem horších pohádek. Možná se po roce podívám znovu. 3- ()

Scaevola

Hlavním důvodem, proč se lidé dívají na staré pohádky (a na pornografii), je, že v zásadě nechtějí nic nového. V okamžiku, kdy tedy chcete aktualizovat žánr pohádky (a pornografii) musíte se vydat trochu jiným směrem, a sice přidat buď na humornosti, nebo na fantastice. Dovolím si vyslovit dík současným tvůrcům za to, že se vydávají spíše směrem k fantasy, respektive k sci-fi zápletkám, mohu-li být důsledný, a že po povedené Princezně zakleté v čase přichází další dílko s podobným motivem. Zajisté tu nejde o klasickou pohádku, protože princ nikoho nezachraňuje, protivně se tvářící princezna nečeká na vyvoleného a arcilotr je vlastně nešťastný otecko, ale výsledkem je zábavný snímek s několika dobrými nápady a sympatickou stopáží. Jen nesmíte domýšlet zápletku o cestování časem do důsledků... a pohádka to prostě není. ()

Muf911

Náhodou, docela zábavná štědrovečerní pohádka. Má všechno, co má správná pohádka mít. Pěknou princeznu, království, klaďase i záporáka, docela zajímavý příběh, vtip a navíc bonus s cestováním v čase a paradoxem změny minulosti. ()

Pan.Antonin

I letošní štědrovečerní pohádku režíroval Karel Janák a stejně jako loni vsadil na poměrně netradiční námět. A i tentokrát s ní nejsem spokojený. Zlákán úspěchem Princezny zakleté v čase i Janák použil motiv cestování časem, byť tentokrát jinak než je použitý v Princezně. Zatímco tam máme časovou smyčku, tady máme cestu do minulosti (a zase zpět). Velmi složité téma, člověk se hluboce zamýšlí, jak to může či nemůže fungovat (Pozdravuji Dark a Lovce Dinosaurů). A nejsem si úplně jistý, jak se to líbilo dětem. Já tento motiv na českém písečku cením, jen bych ho možná raději viděl jinde než u vánoční pohádky. Tvůrcům přičítám k dobru, že to i přes značné obtíže v průběhu nakonec tak nějak zvládli ukočírovat a dotáhnout to do celkem smysluplného závěru. K tomu bych ještě pochválil hudbu a vtipy. Jenomže kromě všudypřítomné celkově ztřeštěné atmosféry a několika dost nelogických momentů bych tvůrcům vytkl také dabing, netrefující se do pohybu rtů a hlavně herecké obsazení - ať už přestárlého Adamczyka, dětské herce, většinu vedlejších postav a hlavně Sonsee Neu (vyzdvihl bych akorát Táborského, sudičky a Děrgela). Od české pohádky čekám daleko více. Možná by stálo za to, kdyby ČT nabídla svůj režijní štědrovečerní pohádkový post taky někomu jinému než Janákovi nebo Zelenkovi. ()