Parťák

• slovenský

Parťáci

Akční / Komedie / Krimi

USA, 1990, 94 min

Parťák je klasickým produktem své doby, který sází na spolupráci spolehlivého násilí s nevypočitatelným humorem. Ve své kategorii bez větších problémů nalezne spoustu přemožitelů, ale kdo je osmdesátkami odkojen, ten se na výsledný produkt dokáže pohodlně naladit. Navíc skolení zabijáka stylem Road Runnera mi přišlo naprosto dokonalé.(30.1.2012)

• Lacike

Zacne sa to ako tuctova a celkom nudna akcna buddy komedia s nesurodou dvojkou. Pripad ktory vysetruju nie je nicim zaujimavy. Najväcsi problem je v ustrednej dvojke. Hackman je aspon nevyrazny, tak je znesitelny. Ale Aykroyd sa po prvom vystupe v ktorom dokonale popise miesto cinu ako serialovy Monk, premeni na neznesitelneho debila. Zakazdym, ked je nervozny, tak zacne prehravat rôzne slavne serialy a nie je to vôbec vtipne. Normalne mi bolo za neho trapne. Tento typ komedie by snad uhral Jim Carrey ale asi ani on nie. V Cable Guy, kde sa o to pokusil, to pôsobilo tiez divne. Takze nakoniec ma na celom filme zaujali len slusne akcne sceny a vystupy viacerych znamych xichtov. Napriklad aj Jan Tříska. Ale celkovo to je velke sklamanie a film nikomu neodporucam. Hlavne nie fanusikom Dana Aykroyda. 3/10.(1.8.2016)

• Henkyi

Podle obsazení jsem čekal pohodovou komedii na včer pracovního dne. Po pěti minutách mi došlo, že něco není jak má být, po deseti jsem sám sebe přesvědčoval, že to bude dobrý, ale po dvaceti pěti už jsem s odporem odešel od obrazovky. Tento film, ať už dopadne jakkoliv není dobrou komedií, ale jen trapným pokusem o ni. Tento druh filmaření neuznávám a jsem hodně překvapený, že do toho Gene Hackman, poté co si přečetl scénář, vůbec šel.(31.3.2011)

"Přísahám, že jestli mě zabijou, tak vás zažaluju!"(8.4.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,585,154Tržby Celosvetovo $-(4.11.2009)

• - Pracovní název filmu byl The Von Metz Incident. (slatkac)