Invaze

USA, (2021–2023), 16 h 43 min (Minutáž: 33–58 min)

Sam Neill, Shamier Anderson, Golshifteh Farahani, Billy Barratt, Šiori Kucuna, Firas Nassar, Azhy Robertson, Paddy Holland, Togo Igawa, Max Fincham (více)

Série(2) / Epizody(20)

Na Zemi zavítá mimozemský druh, který ohrožuje existenci lidstva. Děj se odvíjí v reálném čase pohledem pěti obyčejných lidí z různých koutů planety, snažících se nějak vyznat ve zmatku, který kolem nich propukl. (Apple TV+)

mitrax

Cela Invazia by sa dala zhrnut do jedneho slova - wajo. Wajo? Premyslali ste nad tym, ze co nim chceli tvorcovia Invazie povedat? Zbytocne. Podla mna to nevedia ani samotni scenaristi. Jedno ale viem, "vajo" to nebude. Podpriemernych 2/5 aspon za herecke vykony nakolko mimozemstania boli fakt, ze lacno a hlavne biedne odflaknuti. Takto ale funguje marketing - nalakame zaujemcov na sci-fi invaziu a dame im take kvapky do hlavy, ze aj zabudnu na co sme ich v tom traileri povodne nalakali na sledovanie. Nie som si uplne isty, ci ma pripadne pokracovanie este po tomto vsetkom bude zaujimat a je uplne jedno aka velka mimozemska lod bola na konci serie vyobrazena a co vsetko z tej lode sa vyruti von. Ocakavam dramu medzi matkou a synom, byvalym vojakom a jeho manzelkou a plac nad zlomenym nechtom pri manikure. edit: kedze niektori otvorene nadhodnocuju, tak ja tiez upravujem hodnotenie 1/5 ()

CreepyJoe odpad!

Tak jo právě koukám na třetí díl tohoto seriálu, když píšu tuto recenzi, proč? Protože je to tak táhlá nuda, že stará škola ruského filmu musí umírat závistí! Dlouhé záběry na utrápené ksichty, střídají ještě delší záběry na utrápenější ksichty a děj nikde, místo toho aby se řešila invaze, řešíse celou dobu osobní životy a peripetie jednotlivých charakterů.. Byl jsem fakt zvědavý jak to zde hodnotí ostatní a musím říct, nezklamali jste. Tohle se fakt nedá, asi vůbec první seriál o mimozemské invazi, který nehodlám dokoukávat a rozloučím se  třetím dílem odpadem. ()

von.netvor

No ty Wajo! Viděl jsem to celé a slibuji, už to neudělám. Mělo to podobný efekt jako candrbálová šou Možná přijde i kouzelník. Čekáte na něj celej díl. Čekáte druhej....čekáte.......... Ne nebudu Vás napínat. Nepřišel. A teď bacha spoiler! Tedy vlastně kompletní scénář celé první sezóny. Je to o tom jak barevní plus teplý barevní plus jeden bílej (Aby se splnila kvóta.) nezastaví vesmírnou invazi, která možná začala na začátku první sezóny, možná na jejím úplném konci a možná začne až na konci třinácté sezóny. Mohlo to být dobré, ale je to od Apple, tak se to asi nemohlo podařit. Takže Ty Wajo sbohem a už nikdy. ()

JancakV odpad!

Odpad po všech stránkách. Dal bych 1*, ale protože celá první řada je udělána tak, aby byla druhá řada (nic se nevysvětlí, nic nedává smysl, postavy nemají vývoj, vlastně nikdo neví proč emzáci skutečně spadli na zem - bez jakýchkoliv katastrofických následků MUHEHE). Slibováno bylo něco skvělého a jediné co bylo dobré, byly úvodní titulky. Dějová linka "americké" rodiny byla zcela zbytečná (cca půlka stopáže seriálu) - jo ten černý střep mohl najít kdokoliv a navíc tam ani být nemusel. "Skvělá cesta amerického vojáka byla taky zbytečná (ano nebyl tam vývoj, nic co se cestou stalo nemělo vliv na děj). Postavy vesměs nesnesitelné, blbé, nekonzistentní. Většina herců má jen dva výrazy tváře - nasranej a přiblblej. Výprava neskutečně laciná, zvraty na úrovni Živí mrtví, dialogy … chjo. Bože, nejhorší ztráta času za tenhle rok (minimálně). Jak tohle Apple mohl vyprodukovat, po takových věcech jako je Nadace, Ted Lasso, See, The Morning show? ()

F_Sanchez

Jelikož moc nemusím filmy s mimozemšťany (většinou to mám tak, že čím více mimozemšťanů se ve filmu objeví, tím je to pro mě větší sračka), tak mně tento seriál docela vyhovoval. Mimozemšťané se často objevovali v náznacích, o to to ale bylo napínavější. Seriál se totiž zaměřoval zejména na lidské postavy a jejich příběhy, kdy kupodivu všechny linie byly vyvážené a žádná vyloženě nevadila. A jelikož bylo mimozemšťanů od začátku poskrovnu, když se ke konci objevili ve větším počtu, měl alespoň seriál slušnou gradaci. ()

BloodWulfcz

Chápu lidi kteří cítí křivdu z nedostatku odpovědí i ty jež se težko dostávali přes rozvětvený úvod. Někde v hlouby duše, ale citím, že to byl ten impulz se k nim dostat v další sérii. Víc než samotná invaze vetřelců je zde znázorněna dějová linka postav z různých koutů světa a ačkoli to mohlo být zpracováno jinak, tak já sem ve výsledku spokojen a další řadu očekávám s otevřenou náručí. Nějak tuším, že je na čase dostat více odpovědí. Polemizoval sem dát 3 hvězdy, ale nesouhlasím s odpadem. Už jen ten vizuál mě překvapil! ()

vojacek

Nuda, nuda a zase nuda, těšil jsem se na pořádné sci-fi s emzáckou invazí a dostal jsem vztahové drama v několika dějových linkách :-(  Prvních pět dílů o ničem, o mimozemskou návštěvu se pouze zlehka otřete - od šestého dílu je to trochu lepší. Dvě hvězdy za snahu a chápu, že někomu kdo podobná dramata vyhledává se to může líbit. ()

Lukysak odpad!

Na tohle se mi ani nechce psát objektivní kritika. Skoro ani recenze. Hrozně jsem se nudil, nesnáším "vztahovky". Postavy mě absolutně nezajímaly, od poloviny jsem seriál jen proklikal a i to mě zklamalo. Nenaskytla se mi žádná motivace, proč to vlastně sledovat, protože mi bylo jasné, že se nakonec nedozvíme vůbec nic. Což by mi obyčejně nevadilo, kdyby ovšem celý seriál nebyl vyplněný balastem, který slibuje, že budeme na konci úplně odvaření. Celé to bylo jedno obrovské utrpení. ()

Hugho

Nevyužitý veľmi sľubný potenciál, ale pozerať sa dá. Pre mňa príliš moderné, príliš všeobjímajúce a farebné na to aby plne zaujalo znalca sci-fi. Zo scenára trčia zle maskované motívy a manipulácia autorov. Na rozdiel od naivnej druhej série som prvú dopozeral. ()

Aceboris

Ak bolo toto scifi tak ja som krokodíl Nílsky. Pokiaľ Vás neodradia prvé dve časti tak potom patríte k takým samo trízniteľom ako ja. Tak úbohý seriál som už dlho nevidel. Štyri príbehy, každý v inej časti zeme. Vyzerá to tak, že si každý točil svoje a  potom to nejako zbúchali dokopy. Najlepšie boli popisky ako LONDÝN, ANGLICKO, PLANÉTA ZEM. Netušil som , že  Londýn je aj niekde inde, keďže potrebujú zdôrazňovať, že to je na planéte zem. Nečudujem sa , že Apple TV ide dole vodou, spolu s Disney. Viac si tu užijete lesbické scény ako mimozemšťanov, asi sa nezmestili do rozpočtu. Sa mi páči  také podvedomé vykreslovanie klasických  vzťahov, muž a žena . Vojak si nevie nič pekné povedať cez video hovor s vlastnou ženou. Ďalší príbeh rodiny kde chlap podviedol svoju  ženu a svoje dve malé deti. No lezbičky zalaskované až na smrť. Nečudujem sa potom, že im to nikto nepozerá. Inak nádherná ukážka  elektromobily, hádka o jednu nabíjačku a nakoniec  najlepšia voľba je ukradnutý spaľovací motor. Za mňa neskutočný odpad a strata času, pokiaľ tu niekto vyzdvihuje emotivnost, psychologiu na to sú iné žánre ako scifi. Jedinú výhodu seriál má, keď ho prekročíte , aj o desať, pätnásť minút o nič neprídete. Mne to skôr prípadá ako psychologická dráma s prvkami scifi 1/10 ()