Malebnou českou krajinou projíždí motoráček. Lidé uvnitř sedí, švitoří, nebo naopak mlčí, pokukují z oken nebo pospávají. Vlak se náhle porouchá a strojvůdce Miloš musí vystoupit z vlaku, aby poruchu napravil. Vlak stojící v mírném spádu se však samovolně rozjede zpět do výchozí stanice a vyděšenému Milošovi nezbývá než se poklusem vydat za ním. Cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je neprodyšně uzavřená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi cestujícími se šíří první ataky paniky – že by to byl únos, pomsta nebo naprosté selhání systému? Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí brutálních prostředků a myslivcovy pušky otevřou dveře obou kabin strojvůdce, ale dosáhnou pouze potvrzení svých nejhorších očekávání, a to - že motoráček nikdo neřídí… (Cinemart)

Vilda_H

Mimořádná událost je krásná podívaná. Poslední dva filmy od Havelky mi dávají naději, že česká kinematografie neupadá na dno dvou extrémů jako většina filmů v poslední době (buď tupé troškovské komedie nebo intelektuální prázdné filmy o ničem). Po delší době se Češi opět naučili točit komedie :)  Herecké obsazení a výprava je super. Má to pár hluchých míst, úplně mě nebere ta politická satira, spojená s nehodou, ale tu výplň chápu. Film rozhodně doporučuji, dlouho jsem se v kině nesmál nahlas (včetně celého sálu). Zasloužené silnější čtyři hvězdy. Vlastníci byli o chlup lepší... ()

TondaCer

Dobře udělaná komedie. Asi takhle bych shrnul tento snímek. Příběh není nijak dokonalý či speciální, ale sál padal smíchy, líbilo se mi i svižné tempo bez slabších částí (vyjma konce, ten se nepovedl). Kamera, hudba, herci či střih byli dobří, byť nijak nadprůměrní, což se vlastně dá říct celkově o tomto filmu. 70% ()

pindruche

První půlka byla skvělá, moc jsem se bavila. Poznávání postav, vtipy, fakt dobrý. Plodková a Chmela skvělý, jak já jí rozuměla.  Druhá polovina sráží mé hodnocení na 3 hvězdy. Přišlo mi to jak nějaká vesnická taškařice. Mrzí mě to moc, Havelku mám opravdu ráda. ()

Faldicek odpad!

Žumpa jménem česká kinematografie našla své nové dno... Nevím na čem autor jede, ale buď je to hodně kvalitní materiál a nebo přebral, jiné vysvětlení není .. ()

soukyd33

Poznámka: Mnoho věcí mi uniklo, nebo jsem je nepochopil. Po vysvětlení, zvedám hodnocení. Asi velký estetický problém je, že ten vlak jede z pohledu uvnitř rychleji, ale z venku velice pomalu. Tohle se dalo určitě vyřešit jinak. Musím říct, že se v tomhle filmu mluví na dnešní dobu až zajímavě. Hlášky jsou vtipné, ale ne všechny. Herecké obsazení dobré. Herecké výkony slabé. Situace je vtipná, a zároveň zajímavá. Hudba je šílená, ale sem se asi hodí. Poznámka: Igor Chmela zde film vede, a je to znát. Poznámka: Ten malý kluk válí. Poznámka: Film je potřeba pochopit tak, že se všechno stalo ve skutečnosti. (Jen jindy a jinde.) Poznámka: Měl jsem pravdu, v kolektivu je to lepší. Hvězdiček 4 ()

Paokara

Sebrali mě papíry už v autoškole,bo jsem nadýchal,,,,,.podepsal jsem jim spolupráci!!gestapu???neee,to otec,já normálně stb..a další perličky v tomto filmu vejdou do paměťi asi mnoho divákům,za mě pohodová komedie,takových víc!!příjemné překvapení,tohle jsem nečekal 👍 ()

vinducha

Tohle by možná ocenila i moje nebožka babička , která byla velký staromilec a kritik všeho co trochu zavánělo novotou. Takhle vystavěný příběh a to co tam předvedl každý jednotlivý herec  , můžu ocenit jen nejvyšším ohodnocením. Ale jestli bych měl zmínit , kdo mě tady pobavil úplně  nejvíc , tak nemůžu opomenout vyzdvihnout  mojí oblíbenkyni paní Plodkovou . ()

ghoston

TVL, zase český film. A zase ten dojebaný scénář. Přáj bych si, aby se v téhle zemi našla alespoň jedna další osoba, vedle Zdeňka Svěráka, která bude schopna napsat funkční scénář. Mě se ten námět líbil, o to více mě mrzelo, že se to zase nepovedlo. Hodně to šustilo papírem. Příběh nikde, plytkost všude. Pár nadějných věcí tam bylo, ale to je málo. Člověk si uvědomí, jak skvělé tvůrce měla naše země v minulosti. Zrodí se zde ještě pár takových? ()

Zvollda

To je taková chujovina, až je to celkem dobrý. Film je postaven hlavně na dialogu a jednoduchých vtípcích, kterých je ve filmu celkem dost. Ve filmu je zobrazeno typické čecháčkovství ve všech možných ohledech a hlavně v charakteru a chování postav. Jako oddechovka pro zasmání určitě plní účel. ()

Awer

I na 14 minut skeče na youtube je toho materiálu skoro málo, zároveň toho ale není nikdy dost. Vlak se šine a šine a šine, neděje se reálně skoro nic a Mimořádná událost pořád nalézá čerstvý vtip a neotřele a nepokrytě baví. Nepřestává to vlastně ani při titulcích, s břitkými poděkováními za podporu hezky v uvozovkách. Škoda přeškoda tedy všech těch chvil, kdy už je parodie příliš sjetá (hlavně narážky na Hamáčkův červený tým tam tu provincionalitu rvou zbytečně ad absurdum), a "záběrů z after party", kterými to celé končí a které film, opět úplně zbytečně, shazují do oné roviny "nevyčítejte nám to, je to jen levná sranda" skitu. Vynechat 10, 15, 20 (14!) minut, co přebývají, tak by to sakra nebyl skit, ale kandidát na komedii roku. ()

Sidenius

Líbí se mi že Havelka dokáže pracovat s minimem. Jeho filmy jsou určitě co se rozpočtu týče také zajímavé a možná kdyby stopáž byla do 90ti minut asi bych se tolik nenudil. Pár vtipných okamžiků je také k vidění, navíc situační drama na jednom místě je skutečně těžká disciplína. Takže poměrně obdivuji. ()

ztracenyDen

Jako chvílemi jsem se zasmál, to jo. Ale připomínalo mi to spíš jen Kameňák, směsku nesourodých vtipů v rámci nějakého jednoduchého příběhu. ()

tomino77 odpad!

Kdyby si takovej film natocila parta kamosu pro zabavu, mam pro to pochopeni. Ale film do kina? Se statnim financnim prispevkem? Proboha proc? ()

Květnové Kino na hranici se vrací

Květnové Kino na hranici se vrací