Tom Berenger a Billy Zane jsou pověřeni likvidací šéfů narkomafie. Jenže jejich spolupráce na plnění úkolu zašla příliš daleko... Seržant Thomas Beckett a jeho kolega Richard Miller jsou americkou vládou pověřeni náročným "posláním" v Panamě, kde mají postupně zlikvidovat šéfy drogové mafie, rebelující generály a bývalé žoldnéře CIA. Od svých obětí se však ničím neodlišují a jejich "spolupráce" nakonec vyvrcholí tím, že obrátí zbraně proti sobě. (oficiální text distributora)

NeverEver

Tohle se muze libit jen milovnikum totalni strilecky, bezduchych dialogu a C-ckovych scenaru. 2** Je skoro az moc, ale vydrzela jsem az do konce filmu... ()

Jurator

Musím říct, že Tom Berenger na mě v této roli působil mimořádně přesvedčivě. Nevím ale, jak bych to hodnotil bez něho. Billy Zane to trochu kazí. Navíc zvláštní představa, že americká armáda neměla pro úlohu zaměřovače nikoho lepšího a musela nasadit civilistu bez zkušeností. Autoři tím zřejmě chtěli udělat příběh zajímavějším, ale mě osobně to lehce zklamalo. Nicméně dobrých filmů v tomto žánru je málo a jak jsem už naznačil v úvodu, Berenger to celé více než zachránil. Dávám 4*. ()

RAPTTTOR

Film Sniper mohl být natočen velice jednoduše: jeden zkušený a jeden nováček sniper jdou do akce. Ten starší učí toho nového akci, splní a vrací se na základnu v tomto případě by to bylo řekněme super béčko možná i áčko. Bohužel tady autoři k tomu všemu přidali ještě melodramatické průjmy obou aktérů, kterým by snad neuvěřilo dítě v 5 letech a mně jako „dospělákovi“ připadali doslova směšné. Tedy pokud mohu doporučit, nekoukejte na to a běžte raději šmírovat sousedku, to bude větší vzrůšo! :-) ()

Puchyr

Velice povedené béčko. Tom Berenger, no tak tomu snad ta roli byla ušitá na míru, ten sniper mu kouká z očí. Profesionál. Dále stístěná surruval atmosféra z husté Panamské džungle plné kokainových vojáků a nováček na kterého má všecho kolem velký vliv a hromadící se strres, že se tu projevují věci, které se prý stávali i ve Vietnamu. Naštěstí se Miller nakonec našel a sebral, a splnil úkol a zachránil starého profíka Becketa. Trochu mě mrzí že Becket nevykonal ten střelecký koncert jako v první scéné, ale i tak je to docela slušná podívaná ne? PS: A to co v mnoha filmech chybí? Heslo jeden výstřel, jeden mrtvej. ()

andy60

Největší slabinu vidím ve scénáři - příliš jednoduchý, bez momentu překvapení, zápletky či nosné pointy. Prostě se chodí džunglí a střílí na vše, co se pohne. Slabší tři hvězdičky. ()

Rene.Laskavy

Solidní základ franšízy z prostředí odstřelovačů. Je to béčko, spíše syrové a s klišovitou zápletkou (namachrovaný zobák k ničemu, mentor geroj, hafo padouchů) si poměrně slušně poradí. Snaha ukázat práci odstřelovačů trochu jinak nelze než ocenit. I puškou s optikou lze minout a i mistr Tříska může být v průseru. Velmi dobré. ()