Tom Berenger a Billy Zane jsou pověřeni likvidací šéfů narkomafie. Jenže jejich spolupráce na plnění úkolu zašla příliš daleko... Seržant Thomas Beckett a jeho kolega Richard Miller jsou americkou vládou pověřeni náročným "posláním" v Panamě, kde mají postupně zlikvidovat šéfy drogové mafie, rebelující generály a bývalé žoldnéře CIA. Od svých obětí se však ničím neodlišují a jejich "spolupráce" nakonec vyvrcholí tím, že obrátí zbraně proti sobě. (oficiální text distributora)

Acrobat

Llosa v novackovskom pocine netriafa paradoxne vedla v takej rovine, ze by tam mal hrat Doplh alebo Jcvd alebo dalsi odpad. Tom a Bill nie su esa, ale farba dzungle im sedela. A sedela vsetkym. Bez modreho platna, poctivym vrtulnikom, strelou, ba dokonca citit v dialke napatie s neznameho travou pokryteho. Tom aj vo vode vsetko vysvetli a zbytocne sa to nenatahuje ako lamanie prsta. Ostrelovac musel mat dobry namet, ak dal moznost vzniknut dalsim pokracovaniam. ( videne 16.3.2021, Filmplus archiv) ()

kabul

Moje jediné šťasie je, že som túto trilógiu začal pozerať od poslednej časti. Potom kvalita smerovala k lepšiemu, i keď ani jeden z nich ma nezaujal natoľko, aby som si ho pozrel znova. ()

Marcus.das

Dvojka a trojka mi teda prijdou o hodne vic naslapane. Nicmene nejak se zacit musi, a zas tak spatne to nebylo. Pekne udelane efekty-letici kulka nekdy pripomina hru sniper elite. ()

Nalimator

Zbytečně promrhaný potenciál. Dobře udělané scenérie, autentická džungle, základní kostra příběhu taky ok, ale je to hrozně špatně zahrané mezi ústřední dvojicí, dialogy nefungujou ani v tak oveřeném tandemu jako je nováček - zkušeňák. ()

johnsnow

Priznám sa čakal som viac. Ale sklamaný nie som. Akcia celkom slušná, má to dobrý počet zabitých, slušné spomaľovanie na letiacu guľku, dobrý one by one súboj Berengera so snajperom na statku a tiež skvelý ojeb toho ďalšieho ostreľovača za použitia noža bol fajn. Zane celkom slušný sekundátor. za silné 3* ()

Blazkowicz

Na tento film jsem narazil v knížce Odstřelovači ve Vietnamu. S Vietnamem to sice nemá nic společného, ale práce odstřelovačů je tady vyobrazena docela přesně. Až na ty slabé herecké výkony je to vcelku ucházející film. Nijak moc jsem se nenudil. 3* ()

bobin

Film potěší milovníky zbraní a střelby vůbec a je mezi dalšími pokračováními zřetelně nejlepší. Úsporně hrající Berenger jasně dominuje a i zápletka je historicky možná. Napínavá podívaná tentokrát nezklamala. ()

Mikakel

Když bych měl hodnotit pouze Toma B., tak rozhodně podle mého tuto sniperskou roli zahrál výborně. Velmi se mi líbí příběh odstřelovače a na rok 1993 si myslím,že skvělý filmek. Jeden z mých oblíbených v čele s Berengerem. Scény vojáka neustále v krytu a tichá čistá práce.. Jako malý kluk jsem si hrál na odstřelovače a celkem mě to bavilo :-D. ()

robfi

Parodie na sniperske filmy, i kdyz nechtena. Nektere sceny patrne vejdou do dejin sniperskych nesmyslu (prirezavani strely nozikem a spousta blikatek v puskohledu). Jedine, co ujde, ze zaporaci maji kalachy a dragunovy, i kdyz dragunov ma spatnou osnovu .. ale to je uplny detail... No hovadina jak mraky. ()

Pepi74

Film nalezen v knihobudce ale protože jsem zrovna měl nějak náladu tak proč ne? A celkem mě to překvapilo i když se Zane vynořil ze dna oceánu a já ho osobně vůbec nemusím. Berenger se podle mě v uniformě už narodil, pokud hraje něco jiného, vůbec mi v civilu nesedí. Nečekal jsem zázraky a i přes pár očividných chyb v pohodě za čtyři *! ()

Spike86

Akční scény jsou zde natočeny slušně s dobře zpracovaným napětím při odstřelování. Ale herecky je to bída, Berengera ještě beru, ten je OK, ale ten Billy Zane na mě působil jak Lukáš Hejlík v kůži odstřelovače :) 67% ()