Hlavní postava Alex v podání Adama Mišíka prodává ten nejlepší kokain v Praze, dealování chce ale jednou provždycky nechat. Jeho snem je prorazit v rapu a nahrát svůj vlastní banger. Navíc se s ním rozchází jeho holka a chce jí dokázat, že na to má. Tahle noc je pro změnu jako dělaná. Kamarád Láďa totiž pro feat zařídil rappera Barracudu a to znamená vstupenku mezi top hráče. Jenže tahle vstupenka nebude levná a Alex s Láďou musí během pár hodin sehnat hromadu peněz. Vyrážejí proto na šílenou a adrenalinovou jízdu nočním městem, aby prodali všechny drogy, co doma ještě našli. (Bontonfilm)

BarryLyndon

Já bych se to nebál nazvat nejlepším českým filmem posledních let. A to opravdu velmi nesnáším Adama Mišíka, drogovou a rádoby gangsta rapovou kulturu. This is the way a je velmi smutné, že místo toho odborně zahvězdil uchcaný kostýmní Il Boemo Mysliveček, kterého mám problém napotřetí dokoukat.  V podstatě je to generačního verze geniálního Refnova Pushera říznutá se nebojím napsat situačním humorem Samotářů. A příběhově to pak překopává jednu velmi povedenou a známou televizní minisérii z posledních let.  Z experimentální iPhone kamery jsem byl poněkud rozpačitý a spíš než nějaká reklama to ukazovalo její limity. Moc mne bavila camea, u českého filmu unikát. 9/10 ()

Streeper

Moc se mi zalíbil ten nápad natočit celý film na telefon. Je to hodně znát, hlavně ze začátku mi to trošku dělalo problémy, ale pak jsem si na to zvykla a ani mi to nepřišlo. Příběh jako takový není nijak originální a co si budeme, tvůrci se hlavně snažili nalákat na Adama Mišíka a na to, že je to natočené na mobil a vlastně o nic jiného ani nejde. Námět je ohraný jak stará gramofonová deska. Občas mi i přišlo, že ta rozhodnutí, které hlavní postava udělala nebo jeho kamarád v podání Marsella Bendiga byla až moc na hlavu a v reálu by se tak snad nikdo nezachoval. Ale kdo ví. ()

ProNotor

Může obsahovat spojlery. Začal jsem koukat na tento paskvil v očekávání něčeho progresivního z dnešní tématikou a dostal jsem jen slabej piss od týpka, co se bojí, že nebudou znát jeho ksicht. Bylo tam pár světlých okamžiků, ale jinak nuda, pak nápad, jak se dostat z hoven a pak zase do hoven. Tohoto bylo natočeno mraky, ale srovnávat to raději nebudu, bych tím ty snímky urazil. Slabá 1*. ()

C0r0ner

Na české poměry dost nezvyklá záležitost, která je technicky perfektní, obsahově ale někde kolem Klubu sráčů a Řezníkovy tvorby, nicméně bez humoru. Zato se to točí okolo drog, debilního rapu a charakterů s průměrným IQ tak 50. Neobvyklé, ale dost mě sralo na to koukat. 45% ()

dubinak

Překvapivě celkem dobrý digitální počin z Čech, na něhož mě nejvíc upozornila proměněná nominace na nejlepšího vedlejšího herce Marsella Bendiga, což mi přišlo v první chvíli jako docela zajímavý úkaz. I výkon Mišíka byl nad očekávání dobrý. Celé to prostředí a téma bylo sice něco, co jde úplně mimo mě snad ve všech ohledech, ale vesměs mě na tom nic moc neštvalo. Na bedrech to fakt táhnou ty herecké výkony a vizuál, který dodává na autentičnosti. Některé scény byly v momentech extrémně vtipné a to na filmech cením nejvíc, když se vtip povede. Naa druhou stranu dobře funguje i ta temná struna, takže za mě pěkná vyváženost. ()

Bush13

"Karla Čapka mám rád. Je mega cool," říká v jednom z rozhovorů autor filmu, čímž už trochu napovídá, jakého tématu se ujímá a jak ho vlastně pojímá - trochu módně prvoplánovitě, generačně aktuálně, vykalkulovaně. Hip-hop je totiž opravdu do velké míry rock'n'roll dneška, jak zase tvrdí velemašíbl kombinovaný s nespornou uměleckou duší Kayne West. Nejpopulárnější žánr dneska, do kterého se pouští pomalu každý druhý, jenž se svými sto dvaceti pěti views na YouTube deklamuje, že si jde za svým "míčem" a "černým benzem". A krom toho nezapomene zmínit, že "papá pills", čímž se dostáváme k neoddělitelnému prvku velké části hip-hopové scény, kterou zde reflektuje i BANGER. A to přes všechny chtěné i nechtěné komediální prvky takovým naléhavým a sugestivním způsobem, že to dává varovně téměř tzv. "na Klusáka" - sociální výpověď doby, napínavé drama smíchané s komedií, která má v sobě zakódované edukativní poselství, byť zobrazuje především a líbivě to, co mnohým mladým dnes přijde právě "mega cool". A je kouzelné, že určitou vyprázdněnost hip-hopového egoismu a života "tady a teď" doprovází postava Sergeie B., mistra auto-tunu, nepříliš bystrých textů a nekonečných vyprávění, že on je dealer, aby náhodou někdo nezapomněl, že on je dealer. Celkem svěží, drsné i vtipné, výborný Bendig. ()

Juto

Je to najambicióznejší český film posledných rokov. Má výnimočný vizuál a kameru, ktorá je na prvý pohľad veľmi zvláštna a treba si na to zvyknúť, no keď sa tak stane, je to naozaj hypnotizujúci a autentický zážitok z českého drogového undergroundu. Dvaja hlavní protagonisti sú mimoriadne zábavní a sú výborný vo svojich úlohách. Dej je veľmi pútavý, nie je najchytrejší na svete, ale má dôležitý zmysel pre naliehavosť, ktorý v tomto type filmu potrebujete. 8,5/10 ()

PROCESOR

Na film jsem byl hodně zvědavý, protože tyhle tipy filmů umíme natočit. Vzpomenu za mě třeba hodně povedený Kobry a užovky. Byl jsem zvědavý na Mišíka, kterého jsem si v roli dealera neuměl vůbec představit. Spíše sem ho bral, jako takového hezounka do středoškolských přiblblých komedií. A tady mě neskutečně překvapil. I pár drsnějších kukučů vydoloval.  Mělo to spád, napětí a já se nestačil nudit. ()

zette

Dejove zadna velka udalost, ale snad to nejakym mladym neco rekne. Atmosfera filmu je dobra, dialogy jsou velmi uveritelne. Treti hvezdicku pridavam za vyborneho Marsella Bendiga. ()

FrankSusta

Kino bylo narvaný až po strop, bohužel samýma skupinkama šestnáctiletejch namyšlenejch hovad, o kterých přesně film pojednává. Smáli se do naprosto nevhodných okamžiků, furt mluvili, chodili stále ze sálu a do sálu a jeden tejpek za námi rozebíral, co všechno ten dealer v podání Mišíka dělá špatně. Ale vlastně to též dodělávalo docela dobře tu atmosféru moderní zfetovalé mládeže, ve které panuje naprostý bordel (s tím, že kdo má cigára je boss). Adam Sedlák dokázal naprosto uvěřitelně, chytře a dramaticky podat po zamyšlení i docela vtipný námět, přičemž dokázal skvěle vystihnout moderní mládež, její častou závislot na návykových látkách a zalíbení v moderní asi hudbě, tedy rapu. Přiznám se, neposlouchám ho (když už, tak Eminema). Ale chodím na školu, kde povolili telefony. A tam to jede doslova každou blbou přestávku. Fakt to nemám rád, obzvláště ten český, ale tenhle film to dokázal podat v nějakém chytrém a účelném kontextu, kde se mi asi i zalíbil. Též svojí realičností, kde ty texty jsou občas fakt opravdu realisticky tupý, že to až bolí. Jinak co se týče znázornění zbytku filmu (i se všemi metaforami (p.s. takhle mi ještě opravdu nikdo nezmrvil a zároveň nevylepšil Pejska a kočičku)), to je dobré. Točení na Iphone mi po nějaké chvíli přestalo vadit, střih byl fajn, zvuk docela taky, hudba v pohodě, kostýmy a makeup totálních fetek (bohužel) uvěřitelné. Adam Mišík dobrý, ale Marsell Bendig... uff, to je úplně jinej level. Jedna znejlepších filmových postav s nejlepšími, nejtrefnějšími a nejvtipnějšími hláškami (,,Ty vole, já jsem narvanej jak taška do Chorvatska!'') v zároveň extrémně strašně dobře zahraném pojetí. Prostě čumim. Jeden z nejlepších a nejoriginálnějších filmů za strašně dlouhou dobu. 8/10  ,,Ty vole, tobě ta huba jede jak pendolino!'' - Víte Vy co? Po těch pár měsících a druhém zhlédnutí, tohle si zaslouží plnou palbu! A snad to zvedne hodnocení aspoň trochu do rudých čísel. ()

KajusaK

Na film jsem čekala hodně dlouho, ale nepřekvapil mě. Vývoj jasný téměř od začátku, zpracování kamery katastrofální. ()

BoXBe

Český Trainspotting. K dokonalosti chybí jen Born Slippy. Těžká divočina a na české poměry hodně vydařená gradace. ()

campix

Takový hype jako předcházel Banger jsem dlouho u české produkce neviděl a hype to byl opravdu oprávněný. Adam Sedlák si mě získal i přes počáteční skepsi pramenící z rostřesené a příliš detailní kamery (tedy spíše telefonu) a také Adama Mišíka, který až nezdravě po většinu filmu promuje chcaní na lidi. Všechno se ale časem uhladilo a Banger je skvělá nahláškovaná hustle jízda od začátku až do konce. Chemie ústřední dvojice je ukázková a několik scén mi zůstane v hlavě ještě hodně dlouho. Včetně scény alá pejsek a kočička. ()

LasT_Olt

Záběry na Mišíka a SerGeie u mě vyvolávaly dlouhé záchvaty smíchu. Přísahám, číslo 97 a to srdíčko co má vytetované na obličeji bylo načmárané i v druhé kabince zprava na hajzlu na mé střední škole. Lidi jsou z toho filmu hrozně vyjukaní a na české poměry to i lze chápat, ale v porovnání s tímhle pro mě už skoro kultovním filmem od bratrů Safdiů je to tak o dvě úrovně debilnější. A to jsou Dobrý časy dost debilní film. ()

angel74

Nadějný český scenárista a režisér Adam Sedlák ve svém formálně výrazném celovečerním snímku přináší nebývale autentický náhled do života dnešních mladých lidí, raperské komunity, smažek a feťáků. Moc dobře se na to nekouká. Ovšem jakmile si zvyknete na styl, jakým je film natočený, děj vás chytne a nepustí, přičemž ubíhá svižně až do vyhroceného konce. Co se týče hereckých výkonů ústřední dvojice Adama Mišíka a Marsella Bendiga, tak tady nelze nic jiného než jen chválit. Nehledě na to, že druhého jmenovaného si navzdory všem předpokladům úplně zamilujete. (80%) ()

SeanLSD

Ozajstný filmový BANGER - ani tak formou, ktorú si kľudne mohol odpustiť (pretože aký význam má točiť na smartfón, ak máte aj tak k dispozícií profesionálny filmový štáb a normálny rozpočet ?), ako obsahom. Beriem, že tu prepojenie jedného a druhého dáva zmysel. Avšak jeho nasadenie do kín a premietanie na tých najväčších plátnach pôsobí až odpudzujúco a ak nejde len o omyl distribúcie, je druhým zásadným dôvodom, prečo nevidím zmysel vo zvolenej forme natáčania. Ale ako dielo je to pecka! ()

NiWi

Originální počin v našich končinách nevídaný, a o to více uznání hodný. Relativně zběsilá jízda jedním pátečním večerem, ve kterém se odehraje mnoho vtipného, špatného i nelogického. Snímek táhne zajímavá a dynamická ruční kamera, a ústřední dvojice rádoby drsných a povětšinou vtipných týpků. Mě osobně úplně míjí zasazení do rapové a drogové sféry, a proto pro mě nebyl film tak přístupný, jelikož světem ve kterém se odehrává až téměř pohrdám. Snímek je navíc lepší v komediální poloze než v té dramatické, kde těží z interakce Mišíka s Bendigem, a jakmile se překlopíme do dramatické polohy vše na mě přestává z různých důvodů fungovat. I to chování postav je často dost divné a nelogické. BANGER. je tak film který si já nezasloužím, ale který česká kinematografie potřebuje, a i když tu hvězdu navíc nepřidám, plně si uvědomuji kvality které na něm vidí ostatní a cením vznik něčeho tak odvážného a svěžího v rámci našeho rybníčku. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Bengr? Jo, more, za mě fakt bengr, jak film tak song. Popravdě jsem to vůbec nečekal, jelikož to až tak nefíluju jako dnešní dženerejšn, ale je to holt popíči film. Ten byl za mě mega originální a rozjebal mě spolu s Marsellem, u toho jsem se ujebaval jak svině, ty hlášky jsou šít, ale dobrej šít. Víceméně sledujeme borce, co má sen, za kterým jde tak tvrdě, že z něj sejde jen jedna velká tragédie. Bengr holt přijímá obětí za svou kvalitu. Dokonce bych řekl, že je to aj lepší film jak Arvéd, kterej byl též slušnej, jsem teď teda zvědavej na to Kinder Bueno. :) ()

HorrFi

Tenhle film, kterýmu předcházel obrovskej hype mě nechal úplně chladným a díkybohu jsem ušetřil nejmín dvě kila za kino, nicméně uznávam, že to je na český poměry syrový drama.. ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky