Hlavní postava Alex v podání Adama Mišíka prodává ten nejlepší kokain v Praze, dealování chce ale jednou provždycky nechat. Jeho snem je prorazit v rapu a nahrát svůj vlastní banger. Navíc se s ním rozchází jeho holka a chce jí dokázat, že na to má. Tahle noc je pro změnu jako dělaná. Kamarád Láďa totiž pro feat zařídil rappera Barracudu a to znamená vstupenku mezi top hráče. Jenže tahle vstupenka nebude levná a Alex s Láďou musí během pár hodin sehnat hromadu peněz. Vyrážejí proto na šílenou a adrenalinovou jízdu nočním městem, aby prodali všechny drogy, co doma ještě našli. (Bontonfilm)

peteq

WOW 🫢 tak tohle je prostě 💣Sedlák vykouzlil neskutečnou schizofrenní jízdu kterou šoféruje Mišík s Bendigem tak jak to tu ještě nebylo - to se musí vidět,nelze popsat... 5* za odvahu,soundtrack,atmosferu..za BANGER! ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Bengr? Jo, more, za mě fakt bengr, jak film tak song. Popravdě jsem to vůbec nečekal, jelikož to až tak nefíluju jako dnešní dženerejšn, ale je to holt popíči film. Ten byl za mě mega originální a rozjebal mě spolu s Marsellem, u toho jsem se ujebaval jak svině, ty hlášky jsou šít, ale dobrej šít. Víceméně sledujeme borce, co má sen, za kterým jde tak tvrdě, že z něj sejde jen jedna velká tragédie. Bengr holt přijímá obětí za svou kvalitu. Dokonce bych řekl, že je to aj lepší film jak Arvéd, kterej byl též slušnej, jsem teď teda zvědavej na to Kinder Bueno. :) ()

rasttea odpad!

"Potřebuju aby ti zmrdi znali mý jméno, pamatovali si můj xicht...." ..... Ne, to faaaaaakt ne. Téma: neuchopitelné, bez příběhu, dynamiky, transformace postav Kamera: zvedal se mi žaludek a švidraly oči už po pár minutách a fakt to až fyzicky bolelo. Visuál: barvy jak přes tisíc filtrů, asi tak jako když se na všelijakých tiktokách špulí dnešní náctileté ... Herecky: neautentické výkony, s postavami se divák nemá ani potřebu souznít, a to je velký problém, protože divák má být to první, proč se ten daný příběh vypráví. Nemá to být egomasturbace. Ale to může být chyba scénáře a také režie. Dialogy: a jsme opět u scénáře Aby to mělo nějaký potenciál a nosné téma a případně nějaký "mesidž", abych tak řekla hezky česky "přiblíženě dnešním mladým", chtělo by to trochu nadhled, lepší dialogy, lepší stavbu příběhu. A úplně mě odrovnalo, že je film "nepřístupný dětem do 15ti let"..... polovina mládeže do 15ti let by naopak tohle téma mělo do sebe ládovat povinně v hodinách občanské nauky (existuje to vůbec ještě? ...), protože se jich to týká..... PS: za mých mladých let naprosto geniálně fungoval Mravenci nesou smrt (1985) a My děti ze stanice Zoo (1981) a když už to mladí potřebují v novější verzi, tak My děti ze stanice Zoo (seriál) (2021) ()

UhLee

(8/10). Ještě před pár lety bych tento film okamžitě smetl ze stolu, protože jsem tuzemský rap nemohl ani vystát. Od té doby se věci hodně změnily a já této subkultuře začal pomalu přicházet na chuť. Minulý rok jsem navíc strávil na Majálesu nejvíce času před rap pódiem. Pořád jsem to nedopracoval (a ani asi nedopracuju) tak daleko, že bych poslouchal Barracudu, ale už mi alespoň při jakémkoliv zavětření rapu nekrvácí ušní bubínky. BANGER. je z velké části film o kompromisech - musíte přistoupit na několik aspektů, které mohou být v očích mnoha diváků velice kontroverzní. V hlavní roli se tady totiž objeví Adam Mišík, kterého obecně zdobí nálepka frajírka. I já jsem tohoto zpěváka/herce neměl dvakrát v lásce, ovšem k mému velkému překvapení mě jeho herecký projev velice překvapil. Věřil jsem mu každou emoci, kterou se nám snažil prodat a jeho obsazení považuju za castingovou výhru. Ještě větší castingovou bombou bylo však obsazení jeho parťáka. Marsell Bendig je totiž naprostým zjevením, které válcuje všechny předsudky vůči jeho etniku a ještě vám během filmu několikrát zaútočí na vaši bránici. Celkově jsem byl s hereckým obsazením nad míru spokojen a překvapilo mě, kolik celebrit se ve filmu objevilo. Bavilo mě poznávat známé tváře napříč generacemi. Další kontroverzní věcí je způsob, jakým je film natočený. Natočit celý film, který zaútočí na kinosály na iPhone 12 je tedy velice odvážné rozhodnutí nejednomu milovníkovi statické kamery se z toho může zvedat kufr. Mně to rušivé určitě nepřišlo a právě naopak mi ten surový styl přidával na pocitu, že se skutečně nacházíme na drsné ulici, kde s vámi nikdo nepáře. Poslední kontroverzní věcí je samotná tématika rapu, která ve filmu zkrátka hraje velkou roli. Pokud neholdujete tomuto hudebnímu stylu, tak to pro vás může být kapánek bolestné. Ovšem pokud přistoupíte na všechny tyto požadavky a necháte se filmem unášet, tak budete královsky odměněni. I já jsem měl před spuštěním obavy, ale všechny moje pochybnosti se během sledování proměnily v prach. Uznávám, že tento film je spíše pro mladší generaci, podobně jako geniální #annaismissing. Je tady spousta narážek na popkulturní fenomény, které v posledních letech dobývaly internet. Ať už se jedná o již dříve zmiňované celebrity, nebo taky MEMES, které se tady v průběhu filmu objevují. Na někoho, kdo tyto věci nesleduje to mohlo působit rušivě a nemístně. Pro mě to však byly proměnné, které se k filmu hodily a přesně tam zapadaly. BANGER. je pro mě překvapivým hitem, který servíruje nesmírně náročná témata. Dominuje tématika užívání dog mladými lidmi a zobrazuje také devastující účinky, které mají na lidské zdraví a život. Sám jsem za svůj život navštívil několik koncertů a můžu potvrdit, že ty rapové jsou na tuto problematiku nejhorší. Věřím, že tento film alespoň z části přispěl k tomu, že si to mladí příště rozmyslí až budou vztahovat ruku na toto zlo - bavit se dá i jinak. Na konec by se slušelo zmínit i podobně laděné snímky Uncut Gems nebo Good Time, které jsou sice svou kvalitou o úroveň výše, ale BANGER. naší malinké zemičce před Američany rozhodně nedělá ostudu. Tleskám všem lidem, kteří se na tomto odvážném snímku se silným přesahem podíleli. Můžu být zase nějakou dobu na naši tuzemskou filmovou tvorbu patřičně hrdý, než mi to zase kanonáda komedií překazí. "Sis dal pořádný koktejl. Kratom, ritalin, kokain, ketamin, speed, GHB. To by zabilo zabilo i koně. - Klasika more, páteční sedmiboj." () (méně) (více)

Lachtaan

Filmová jízda propojením všech možných i nemožných tabuizovaných témat českého podsvětí, které získává na maximální autentičnosti obsazením zástupců těchto odnoží. A protože jsem z generace, co je minimálně půlku života denodenním konzumentem internetu a o nejrůznější virální záležitosti se i zajímám, nemohl jsem v kině vidět progresivnější kousek. Korunku tomu přidává odvaha jít na věc dost jinak i z technické stránky a i jako ortodoxní nefanoušek českého rapu jsem se vyloženě skámošil i s tím nejdůležitějším - hudební stránkou. Takhle vypadá důkaz, že český film ještě neumřel. [viděno v Cinestar Plzeň 11.10.2022] ()

Qitek

Chápu Sedlákovo rozhodnutí pro tuto cestu formy. Ale to nalepení "kamerou" na ksichtech po celou dobu stopáže vyžaduje v první třetině extrémní diváckou trpělivost. Zvláště pak na velkém plátně. Prostřihy na tenisky taky zcela zbytečný, včetně random záběry z youtube. Formálně tedy přichází po čase spíše smíření, než-li nadšení. Když se ale kamera zrovna netřese jak na piku, tak to paradoxně kope. Tolik subjektivně k formě. Následně pak papírově a logicky trochu zarazí, že Alex jde zkontrolovat klienty z rozlučkové párty, ale svou dívku v klubu až nakonec? Finální scéna díky tomu nezasáhne, jak by mohla. Na druhou stranu je to dravé, vtipné a přesně tyhle filmy tuzemská kinematografie potřebuje. Adam Sedlák je příslib budoucnosti. Bavilo. ()

Jizni Tlapa

Trainspotting po česku aneb jak uhlazený pop Mišík s Bendíkovic brachancem lamou mýty a pravidla česke shit scény posledních 10ti leti! Dotažený scénář, syrově pojatá kamera a vtipně dramatické momenty dávají divákovi naději, že česká tvorba ještě nezdechla v propadlišti filmových dějin..... ()

viperDavid

To je hudba jak pro Lea Beránka. Něco tak hroznýho jsem dlouho neslyšel. Výhoda je, že tam hrály hezký holky včetně jedné pornoherečky, nevýhoda je, že natáčet na iphone asi není to pravý ořechový. Skoro se na to nedalo koukat. ()

Johnny.ARN

Čakal som len ďalšiu feťácku sračku od bratov, ale ono nie. Bavilo ma to celý čas, Bendig z klanu bendígových úplne váľal, prirodzené, uveriteľné, ešte aj tá close kamera, teda iphone, dávala zmysel. A ten záver, už len také to vyšperkovanie a posolstvo. Silné 4 z 5 ()

Sfinkter

Po dramatickém Domestiku přichází plytká sonda do noční Prahy, ve které se z honby za hitem stane feťácká apokalypsa. Ruční kamera, tmavý obraz, špatný zvuk, hektický střih. Herci dobří. ()

geklon

Technicky je film výborný, dialogy a postavy jsou cool a výborně zahraný, ale scénář je Perníková věž bez nadsázky. ()

hroubek

Nemám rád rap, Adam Mišík je mi velmi nesympatický a trailer mi nesedl. Tak proč, jsem na to šel do kina?? Můžou za to ohlasy a taky režisér Adam Sedlák. Adam Sedlák je neskutečně moc talentovaný režisér a s každým dalším projektem se posouvá. V Domestikovi mě poslal do kolen a ukázal precizní propracovanost postav a rozpad charakteru. A tohle samé předvádí i ve svém nejnovějším filmu, jen s tím rozdílem, že zde se jede v jiném rytmickém tempu a prostředí. Sedlák výborně prodává své postavy, jejich cíle a motivace a to, kam až jsou ochotný zajít, aby to dokázali. Navíc si to celé Sedlák napsal a má to dialogy jako ze života. Jeho dialogy jsou svěží, úderné a vypovídají o této generaci, prostředí a jejich přístupu k životu. Hodně moc se mi líbilo jakým způsobem režisér vypraví svůj film. Je to zběsilé, agresivní, nepříjemné, špinavé, ale taky skvěle natočené a má to několik skvělých scén, při kterých si uvědomíte, že Sedlák je jako režisér úplně někde jinde, než většina režisérů v republice. Adam Mišík předvádí velmi dobrý výkon. Má sice herecké rezervy, ale jde do toho naplno a spoustu scén odehraje s přehledem. Marsell Bendig si krade prostor pro sebe a jede dobrý bomby, hlavně když hláškuje a šňupe jako o život. Film má působivou audiovizuální stránku filmu, krásně si hraje se střihem a kompozicí a rozhodně je po vizuální stránce zajímavý. Osobně jsem si užil druhou půlku filmu, která do toho pořádně šlápne a předvádí dost působivé věci. Největším problémem filmu je jeho délka. Mít to o deset minut méně, tak by to bylo silnější. BANGER. se povedl a je to hodně kvalitní film. ()

bizz_mjc

Ať neplivu, Mišíka moc nemusím, ale hrál dobře, druhej Bendig ovšem na pána a doufám, že bude dál hrát. Hiphop mi neva, ale celá ta macho-kultura vč. srdíček a jiných strašně osobitých krimo-debilit na xichtě, je mi odporná. Možná jsem boomer. Film je na naše poměry docela odvážný, v dialozích uvěřitelný a neskřípe ve snaze se někam zařadit - prostě je to jen o klukovi, co prodává kokeš a chce se blejsknout tím, že chce všechny "pochcát", a udělá kurva volovinu, ale postaví se k tomu odvážně. Film mladý upozorňuje, co se třeba může stát, když celá vyjetá hh mládež bude takhle smažit, kam to může dojít, když někdo chce dál i přes mrtvoly, ačkoli jeho cíle jsou vlastně dětinské. Ale že by mě film jakkoli vtáhl, to se říct nedá. (Jo, a Stacy Cruz je bič neasi.) ()

Brain-D

Autenticky natočené vtipné drama, které působí díky tomu, že všechny scény jsou natočeny na Iphone 12 jako dokument. Sergei Barracuda tu hraje ultimátního rapového boha, ke kterému se snaží naši hrdinové za každou cenu dostat. Mišík s Bendigem tu jsou opravdu skvělá dvojka.  Opravdu tak dobrá, že bych se klidně s těmito dvěma postavami mohla natočit nějaká mini-série či seriál a rozhodně by to mělo úspěch. 90% ()

Timak

Přes totální nechuť si pustit film (protože Mišík a neznámej Bendig) jsem hrozně mile překvapenej (protože Mišík a neznámej Bendig). Snad jen toho more tam mohlo být míň. Konec skvělej, zpracování výborný. ()

Eleanor05

Dobrý nápad, dobrá pointa, dobrý Adam Mišík. Marsellu Bendigovi jsem 80% času nerozuměla, co říká a herecky mi přišel sotva průměrný. Nemůžu se ubránit dojmu, že kdyby byl snímek natočen konvenčněji, tedy na normální kameru, nebylo by to sice tolik experimentální, ale člověku by se z té roztřesenosti alespoň nezvedal žaludek. Asi jsem už stará. 3*. ()

stitch7

/// Odvážný a svérázný film, který většinu času dokonale šlape. Ke konci ale ztratí tempo a dobelhá se do nepřekvapivého finále, kde místo bangeru zazní kňouravý popíček. Adam byl ve své roli většinu času nepřesvědčivý, což jsem až do konce považoval jako záměr (prostě to fungovalo), ve finále ale jeho vážné scény působily jako křeč. Marsell naprosto dokonalý! ()

30. Český lev - výsledky

30. Český lev - výsledky

04.03.2023

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

Na cenách kritiky zabodovaly Arvéd i BANGER.

04.02.2023

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky