Osmnáctiletý Matthew Kidman je studentem posledního ročníku střední školy. Zatímco ostatní spolužáci si užívají sex a alkohol, on má pocit, že dosud pořádně nežil. Je to slušňák a předseda studentské rady. Už má jisté, že po střední půjde studovat na Georgetown University. Podařilo se mu uspořádat sbírku, kterou se vybralo 25 tisíc dolarů, aby geniální kambodžský student mohl přijet studovat do USA. Matthew má dva kamarády, kteří jsou na tom podobně jako on, Eliho a Klitze. Říká jim, že by to chtělo změnu, poslední ročník školy si pořádně užít. Ale vypadá to beznadějně. Jednou večer, když jde Matthew vynést odpadky, spatří novou mladou sousedku, dokonalou sexbombu. Dozvídá se, že se jmenuje Danielle a bude ve vedlejším domě nějakou dobu bydlet. Matthew má pocit, že potkal dívku svých snů. Je zamilovaný a Danielle jeho zájem opětuje. Ona v okolí nikoho nezná, takže spolu začnou trávit hodně času. Matthew je nadšený a šťastný a Danielle má v plánu pořádně si užívat. Třeba spolu skočí do cizího bazénu, nebo jdou na večírek, kam by Matthew a jeho kamarádi sotva kdy šli. Na večírku se zamilovaný pár poprvé políbí. Milostná idylka se zvrtne ve chvíli, kdy Eli vyšťourá, že Danielle točí porno. Matthew je hluboce zklamaný, neví, co má dělat, jak se k Daneille chovat. Ona se cítí uražená, když se na ni Matthew dívá jako na lacinou lehkou holku. Situace se ještě zhorší, když si pro Danielle přijede její producent Kelly a odváží ji na porno veletrh do Las Vegas. Matthew vyráží, se svými dvěma kamarády, do Vegas také. Už se rozhodl, že Danielle zkusí získat zpět a vytrhnout ji ze spárů porno průmyslu. Danielle to imponuje a z Vegas jede přímo za ním. Zdá se, že láska je zachráněna. Kdo z tohoto vývoje radost nemá, je producent Kelly. Přišel o 30 tisíc dolarů kvůli tomu, že Danielle nepřišla na natáčení domluveného filmu. Je rozhodnutý se tvrdě pomstít. Kelly dá Matthewovi extázi, zrovna když má přednést důležitý projev na škole, na kterém závisí jeho stipendium na Georgetownu. Projev nedopadne úplnou katastrofou, ale vidina stipendia je pryč. Kelly z banky vybere 25 tisíc dolarů, které Matthew vybral pro kambodžského studenta. Matthew má velký průšvih, pokud se na to přijde, hrozí vyhazov ze školy a možná i vězení... (TV Prima)

Murphy722

Po dlouhé době jsem se vrátil k tomuto dílku. Šlo "nečekaně" v televizi! A jelikož je to má oblíbená komedie, tak nebylo co řešit. Z Kellyho jsem měl vždycky husí kůži a to pokaždé když jsem se na to mrknul. Olyphant tady umí! ()

bambusacek

Hmm, Elisha Cuthbert je jasná desítka (viz. Neil Strauss, Hra). Pěkný film, vcelku zajímavý příběh, i když ten pohled E. Hirscha v úvodu filmu byl již dost výmluvný a pozorný divák již věděl jak to dopadne, ale děj se odhadnout opravdu nedal. Mravní zákon je opravdu zajímavý, zvlášť, když je dobře podaný. 75 % ()

M1k9

Svůdná Elisha Cuthbert dodává filmu šmrnc. Mimoto film se zdá psychologicky propracovanější než by se dalo čekat. Mírně. Upgradu se dočkala i ztracená romantika. 4/10 ()

Stanley619

Je opravdu hodně různých teenage komedií, ale tahle se většině z nich obloukem vyhýbá a bez ohledu je převyšuje. Sympatické obsazení hlavních hrdinů, kteří se dostávají do všelijakých situací. Romantická komedie, která si získala i mě(a to se stává hodně zřídka), a proto patří mezi moje oblíbené komedie :) 78% ()

Jaroslaf

Inteligentní teenagerská komedie? Ano, toto spojení není sci-fi. Luke Greenfield nám dokázal, že něco takového možné je. Viděl jsem tenhle film snad 10krát a pořád mě baví. Má i celkem zvláštní atmosféru. Emile Hirsch si jede svůj standard a Elisha je neuvěřitelně krásná. Skoro škoda, že ve filmech hraje docela sporadicky. Čtyři. ()

Flopik

Film ktorý som videl už strašne dávno a videl som ho veľa krát.Pre mňa jednoznačná topka vo svojom druhu.Sympatický herci , neskutočne sexi Elisha , samozrejme vtipné hlášky.Ale to najhlavnejšie fantastický príbeh.Od ostatných romantických komédii sa to líši a to maximálne.Neviem či to je mojim vekom ale mne proste tento film sadol a to vo všetkých ohladoch.Hudba je tam použitá fantasticky a koniec skvelý.Po prvom pozretí som bol doslova hotový a toto nadšenie neupadlo ani teraz. ()

Cartmof

Tyhle filmy, ze začátku století a odehrávají cí-se na střední škole jsou si v mnohém podobné. Kamerové záběry, většinou (až na výjimky, jako např. Scary Movie) plochý scénář a tak bych mohl pokračovat ještě dlouho. Holka od vedle (Ne, nebudu tomu říkat tím debilním názvem, který si vymyslela česká produkce) mi ale přišla v něčem jiná. A přesto, že trpý na mnoho klišé, film jsem si dost užil. Chemie, mezi Matthewem a Danielle byla hlavně na začátku filmu úžasně zpracovaná. Postupem mi ale přišlo, že se k sobě hodily čím dál míň a u takového konce jsem si už říkal, jestli film končit nebude. Přesto jsem se ale pobavil, plot twisty, které měl na starost hlavně Kelly mě dokázali překvapit a celkově bych film doporučil. Stačí od toho v podstatě nic neočekávat a věřím, že by to po tomto přístupu dokázalo i překvapit. ()

xkupka07

Teenagerska komedie. ok. drama. ok. Ale spojeni tech dvou veci mi v tom filmu prislo dost nevkusne spojeno. Samozrejme se neslo na to nedodivat :) ale presto momenty, kdy jsem se bavil byly vzapeti schozeny do propasti momentem moralizovani. Poslednich 15 minut deje, bylo tak nerealnych, ze snaha moralizovat sla nekam ... ()

pend

V rámci komedií pro mládež rozhodně nadprůměr, přesto ale několik výtek mám: stopáž je zbytečně natažená, opět se hlavní hrdina kamarádí s idioty, kteří nemyslí na nic jiného. Ovšem Elisha je opravdu kus. Pro mě 70 procent. ()

strangercz

Komedie ze stejného žánru jako prcičky ale na míle vzdálená. Vkusný humor, neodolatelná Elisha to vše a mnohem více dělá stoho to filmu dělá u mě jednu z nejlepších komedií ()

TaanStari

Absolutně dementní zápletká a absolutně nesympatický Emil Hirsch. Ani nevím proč dávám 2*... možná (opět) za Elishu. ()

Saur.us

Čekal jsem další připitomělou klišoidní romantickou komedii nebo něco na způsob Prciček a ouha...vypadla na mě promyšlená komedie s parádním překvapivým zakončením, krásně parodující americkou pornoscenu. Sice s teenagerama ale klidně určená i pro dospělejší publikum. Největší tahák, a to Elisha Cuthbert, je opravdu mňamózní už od začátku, takovou sousedku by chtel asi kazdej :) Jinak mě snad žádný herec tak nějak nezaujal. Snad jen Emile Hirsch na jeho koulové cestě byl výborný. ()

Gastovski

Velmi příjemná oddychovka za venkovního churavého počasí. Elisha je opravdu kus, ostatní herci rozhodně nehrají špatně a drobný romantický nádech také není na škodu. Sice se zde také dočkáme hojně ňader a zadků, ale narozdíl od pozdějších prciček a rádoby vtipných teen komedií se to prezentuje s nějakou myšlenkou a hlavně to není megatrapný. ()

nessbeal

Love story podla predstav kazdeho mladeho chalana, tiez som v tej dobe myslel na baby tak ako on. Takze ulne sa viem vzit do jeho postavy. Taktiez dobra zapletka, prekrasna Elisha Cuthbert, ktora ma ocarila a zostal som speechless. ()

Kjuk

The girl next door je v podstatě takovej příběh ze života. Zamilovat se do pornohvězdy není dle mého nic neobvyklého. Já osobně jsem v současné době zamilován asi do 12ti pornohereček a až vyberu tu pravou přísahám, že udělám všechno, co udělal Emile Hirsh pro svoji vysněnou pornohvězdu v tomhle snímku!! Jinak film samotnej jsem bral asi do poloviny s mírným nadhledem a byl rozhodnutej ohodnotit ho klasickým průměrem, ale pak přišla pasáž s extází a já byl mrtev. Průměr byl ta tam a já čekal na další nehoráznou prdel, abych mohl Sexbombu ohodnotit počtem nejvyšším. Ta už nepřišla, ale i tak jsou 4 hvězdičky dle mého bez debat zasloužené! A Elisha Cuthbert? Ta je přenádherná kurva! ()

Erinien

Takže má se to tak, že jsem z toho ještě stále zmatená a rozpolcená a zmatená tak že ani nevím jak mám tenhle film hodnotit. Je mi jasné, že je to něco mimo třídu a něco dobrého ale uhh... To musíte vidět a nečekejte že je to teenage komedie ve stylu Prcičky, protože to bylo to co jsem čekala já a ted jsem z toho tak cela.. kruci.. zmatena? Ale líbilo se mi to ale... Až se mi to srovná v hlavě, možná ještě komentář doplním. ()