Vincent

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

borec999

Rozprávka pre hororových nadšencov a podľa môjho názoru jediný z krátkometrážnych filmov Tima Burtona, ktorý sa podaril. Ponuré, depresívne, miestami vtipné a chytro vymyslené, resp. napísané ako jedna krátka rýmovaná básnička. Ak by ma niekto, kto nepozná meno Tim Burton poprosil aby som mu vysvetlil aké filmy točí, odkázal by som ho práve na Vincenta. 80% ()

Revolver

Nádherná rýmovací hříčka zobrazující dětství Tima Burtona. No a přednes hororové legendy Vincenta Price je nezapomenutelný. ()

thorewi

Typický Tim Burton, i když se jedná o kraťas ze začátku jeho režisérské kariéry. Jde vidět, že již od začátku ví, co chce, a možná právě proto je ve své profesi tak dobrý. ()

khue

Burtona nesnáším, takže tímhle 6 minutovým dílkem jsem si zase filmy od Burtona vyčerpal na rok dopředu :-) ()

farfalla

Po shlédnutí výstavy skic, kreseb a maleb Tima Burtona, která právě probíhá v Domě U kamenného zvonu jsem se rozhodla, že bych se měla podívat znovu na některé Burtonovi filmy a popřípadě si doplnit rozhled. Začala jsem krátkometrážním Vincentem, který byl na výstavě hojně prezentovaný a předurčoval směrování další Burtonovi tvorby. Byl to jeden z jeho prvních počinů a zdá se, že Burton se potřeboval vypovídat ze svých vlastních pocitů z dětství a obdivu k Vincentu Priceovi a využil sebe jako materiál v praxi po škole. Je to velmi povedený náčrt malého kluka se silným zaujetím pro svou věc. ()

Anderas

Kdyby byl celý systém hodnocení na CSFD spravedlivý, nechal by mne udělit tomuhle filmu všech 15*. Proč tolik? Inu pŕeci 5* za nejtimoburtonovějšího Tima Burtona v celé jeho nemalé filmografii, 5* za Ďábla Price, jeho inkarnaci do loutky (přičemž jak vidět je jeho charisma tak monumentální, že čiší i z kusu dřeva) a za jeho sladkobolný monolog a nakonec 5* za Poeův patronát nad celým tímhle počinem. Žel však, té nejlepśí suroviny je vždy jak šafránu. I tak vám Mistři nekonečné díky. ()

Káronoš

Naprostá klasika filmového génia, jehož jméno je proslaveno na celém světě.A to všechno začalo snímkem o 7letém Vincentovi a jeho fanatickém životě. Nemám co bych vytknul, skvost Burtnovi tvorby. Krásná povídka doprovázena překrásným světem timovy fantazie, která je opěvována vícekrát jeho tvorbě a je to právě to co v jeho filmech zbožňuju. Vincentem se byl uchvácen, pouštěl jsem si ho dvakrát po sobě a stále se nenabažil jeho genialitou, krásou a strašidelnou veršovanou poezií, která je stejně děsivá jako celý film. Hodnocení: 10/10. ()

pakosak

Nádherné skloubení poezie, vtipu a hororu. Ne Sweeney Todd a Edward, ale tohle je pravý Burtonův skvost! A to vše jen v pouhých šesti minutách! Plus ještě hlas Vincenta Price, a už je to v mé top 10. ()

Ixbalanke

Že by to byla lehká autobiografie? Dovedu si představit, že Burton mohl být takové dítě, podle jeho pozdější (úžasné a děsivé) tvorby:) Básnické zpracování výborné, obrazově nemá chybu...takový pěkný večerníček:) ()

Burnol

Burton vstoupil do světa filmu jak nejlépe mohl. Temná šestiminutová ochutnávka toho, co nám Tim v budoucnu na plátna naservíruje. ()