Vincent

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

Lokutus

Rozhodně zajímavý animovaný kraťas, který se bohužel díky své velmi střídmé délce nestihne pořádně rozjet, ale i tak jsou v něm místy zajímavé předzvěsti Timova stylu... A navíc by mohlo být docela zajímavé vědět, co vše mají společného Tim Burton a Vincent Malloy kromě obdivu k Vincentu Priceovi a podobného vzezření.. ;o)) ()

Krissty

To je krása.. Nádherné verše i hlas Vincenta Price, krásné loutky a ten příběh.. Ten je úžasný! První filmy většinou nebývají nic extra skvělého, ale tento snímek extra je.. Vynikající, jsem unešená :) ()

Z0oMb3E

Burton už v 1982 predbehol všetkých gothicov a emákov v pochmúrnom a schyzofrenickom videní sveta a uchýlenia sa do temných myšlienkových pochodov. Tim už vtedy ukázal, že v ňom drieme obrovský potenciál a už vtedy si udal vizuálny smer, ktorým bude točiť jeho budúce filmy. Vincent ako óda na schyzofréniu s podmanivým hlasom Vincenta Price-a je dôkaz, že na vytvorenie majstrovského diela nieje za potrebu obrovský rozpočet, či dvojhodinová stopáž. ()

havLord

Požaduji přetočení Sweeney Todda ve stejném morbidním, zábavném a rýmujícím duchu, jako se nese Vincent. Ďik. ()

ivishka

Nádherně udělaný loutkový krátkometrážák. Na to, že nemám vůbec ráda loutkové filmy se mi tohle moc líbilo i s hlasem skvělého Vincenta Price. Sedmiletý klučina se skvělou fantazí :-). Super! ()

sta

Podle mě naprostá genialita. V podstatě nechápu, jak to někdo může hodnotit třemi hvězdami, ale to je asi jedno. ()

GodComplex

Uzasne zpracovanym zpusobem poeticky temny loutkovy pribeh o 7letem klukovi v jehoz detske mysli predstavivost a fantazie generuji takove nocni mury, ze z toho chudak komplet zmagori. Excelentni Burtonova kratoucka prvotina. 8/10 ()

aluna

Rozkošnej morbidní prvopočin šílenýho Tima, kterýho respektuju, ale mrzí mě, že přesto, že je originální oproti jinejm tvůrcům, mě ten jeho pořád stejnej styl začíná pomalu nudit. Vincent byl tehdy první, neokoukanej, hravej, kouzelně morbidní, s podmanivým hlasem Vincenta Price, a ještě bez Johnnyho Deppa a Helenky Bonham Carter (mám je oba ráda, ale už by jim a Elffmanovi mohl dát projednou voraz). ()

milicjant

Velmi umně udělaný "kraťas", který nese snad všechny rysy pozdější burtonovi tvorby. Bohužel jeho "večerníčková" délka snad ani neumožňuje vyznamněji se zapsat do divákova vědomí a jeho deklarovaná kouzelnost tak vyprchá pár minut po skončení. ()

blackrain

Tim Burton je svůj. Jeho neortodoxní styl vidění světa je nezaměnitelný a charakteristický. Můžeme být rádi, že je tu někdo takový, kdo poklidné filmové vody nějakým způsobem rozčeří a Burtonovi to jde na jedničku. Burton stvořil originální poctu Vincentu Priceovi. ()

ABLABLABLA

Tak tohle si myslím, že je ten pravý Burton a že z tohoto krátkého depresivního a bizardního přesto skvělého a zajímavého krátkého snímku se pak odvíjely ostatní filmy. Můžeme tu najít základy Frankenweenie, Corpse Bride a svým charakterem i další filmy a zároveň se určitě inspiroval Frankensteinem a samozřejmě Edgarem Allanem Poem - to je tu velmi znatelné nejen, že o tom mluví, ale vzhledem k rýmovanosti, ukončení Nevermore, několikrát zmiňovanému Raven a taky své temnosti, hrůzy a deprese. Myslím, že tady tomu není, co vytknout. Krása. ()

Mikita

Burton básník, loutkář, vizuální mág, jeho cit pro detail a do toho podmanivý hlas hororové legendy. V tak krátké stopáži je zachyceno tolik témat a pokaždé, když to vidím, vysvětlím si závěr jinak. Jednou jsem pobavena přeháněním malého chlapce, který každou věc dokáže dohnat do podivuhodných extrémů, protože v mládí je každá maličkost brána až smrtelně vážně. Podruhé mám starost o malého chlapce a matčinu nevšímavost k jeho problému. Co když mladistvá mysl a bujná fantazie má takovou sílu, že vše může opravdu skončit smrtelně vážně? To očekávání, jak vyzní příběh asi dnes, a ta lahodně znějící recitace, to jsou pocity, kvůli kterým si ráda Vincenta pustím opakovaně. ()

topi

Tenhlé krátký film vystihuje dokonale potemnělou duši Tima Burtona. Pro mě snad jeho nejlepší snímek. ()

Damiel

D-O-K-O-N-A-L-Ý kraťásek. Pocta hororovému mágu Vincentu Prycemu. Nejgeniálnější na tom je to, že průvodní slovo čte právě on (to jsem se dozvěděl až ze závěrečných titulků a o to víc u mě stoupl tenhle filmík v ceně). Společně s Frankenweenie je "k mání" na DVD The Nightmare Before Christmas. ()

togaf

Burton v krystalické podobě - morbidný, vtipný, hravý a originální. Díky úžasné hře stínů a protikladů vybudoval atmosféru, která je ojedinělá i v celovečerních filmech. Tim je zkrátka génius odjakživa. ()