Divoké pivo je klasická česká komedie o privatizaci malého jihočeského pivovaru. Vřadě komediálních situací se zde setkávají dobří čeští policisté s mafií, poctiví občané s podvodníky. Úsměvný příběh, který samozřejmě nepostrádá milostnou zápletku, významně ovlivní pohádkové bytosti, které se náhle vynoří z dávné minulosti. V nové české komedii hlavní dvojroli vytvořila Markéta Hrubešová. (oficiální text distributora)

honajz2

Hvězdička za pivo Regent, které tímhle filmem bohužel získalo mizernou reklamu (ale špatná reklama je taky reklama...) a za to, že to má fantasy prvek, což už se dnes v českých filmech skoro vůbec nevidí. A možná i za kozy Hrubešové, protože v tu chvíli se bylo aspoň na co dívat, ale vzhledem k tomu, že je ukazovala pravděpodobně všude, to jako klád tolik neberu. Jinak je to naprosto fascinující příklad filmu, který by chtěl být strašně vtipný, ale každý gag tak blbě podá, že je to pak jenom těžce nevtipné. A takový je i celý film a i když jsem se ubezpečoval, že horší než Únos Moravanky to naštěstí není, závěrečných 20 minut jsem tak trpěl, že to dosáhlo úplně stejně mety. Hrdě se to tak zařadilo, spolu s Únosem Moravanky (který je btw taky od Michny a čím víc toho od něj vidím, tím víc si myslím, že Devět kruhů pekla byl jen nějaký šťastný omyl) na druhé místo nejnevtipnějšího a nejblběji fungujícího filmu, jaký jsem kdy viděl. První příčku mají stále Talíře nad Velkým Malíkovem, které mi minimálně na rok znechutily Matušku natolik, že Slavíky z Madridu jsem mohl slyšet jen od Pavla Dorotky. Ale stejně jako u Talířů si budu z Divokého piva pamatovat hlavně to, kolik herců do toho vlezlo a byť jen nějaký štěk si zde zahrálo. Lábus, Sobota, Nový, Upír Krejčí... a dokonce i mafián Ivan Jonák! To je obsazení úplně neskutečné, fakt že jo. Jinak na závěr bych ještě dodal, že tenhle film krásně dokazuje, že není jednoduché natočit tzv. lidovou komedii. Já proti tomuhle žánru nic nemám, zábava to sice je jednoduchá, ale když lidi baví a zvedne jim náladu, svůj účel splní a víc by se od ní očekávat asi ani nemělo, nicméně Troška to aspoň umí podat tak, že to lidi baví a že těm gagům umí dát potřebné načasování, ať už si o něm myslíte cokoli. Tohle je tak těžce nefunkční i na svůj žánr, že to i diváky lidových komedií muselo vyloženě nudit a nebavit. 1* ()

cariada

Další porevoluční "klenot" naší filmografie , který zůstává možná neprávem v zapomnění, určitě by se alespoň občas mohl někde objevit. Je to stejná sorta filmů jako -Ještě , větší blbec než jsme doufali, Trhal fialky dynamitem, Kanárská spojka, Playgirls či Nahota na prodej, některé se celkem hrají, ale většina zůstala v zapomnění. Je to hrozná kravina, ale určitě možná lepší než Trhala fialky... herecké obsazení je skvělé, ale hodně zvláštní, třeba kontroverzní mafián Jonák, tu hraje sebe pod jménem Jonáček, ale ten jeho písklavý hlásek se k němu vůbec nehodí. A nebo strýček Jedlička toho vyhrabali kde, či A. Bubeník. Zajímavost je určitě obsazení prvorepublikové hvězdy Járy Kohouta. Hrubešová a její kozy, to je asi to nej na celém filmu. Některé hlášky jsou docela vtipné. Já se na to po letech rád podíval. ()

MarekT odpad!

Na úvod si dovoluji zacitovat z třinácté řady Simpsonových: "To byla tedy síla. Vlastně ne, chtěl jsem říci šmíra!" Dále se domnívám, že není dobré neustále zmiňovat v souvislosti s nejhoršími filmy triumvirát OST (Olmer, Soukup, Troška). Milan Muchna se jim nejen tímto kouskem spolehlivě vyrovnal. Také je až zajímavé, kolik známých herců se sem nechalo zlákat, třeba Jiřímu Sovákovi se opravdu divím. Takže proč tedy tento film hodnotím odpadem? Film je úplně o ničem. Co jsem z filmu pochopil - když se napijete třeboňského piva, budete mluvit pravdu a na světě tak bude spravedlnost. Takže v podstatě reklama. Proč tomu tak je, také stojí za to - hlavní hrdinka má na to vliv kouzlem panenství. Drtivá většina postav okolo a dějová linka s mafií je platná jak mrtvému zimník, ovšem když to vše odečteme, nic pro vznik (slušného) filmu nám vlastně nezbude. Divím se i zařazení do žánru "komedie", vždyť tam k smíchu nebylo, ale opravdu nebylo vůbec nic. Myslím tím samozřejmě smích v dobrém slova smyslu, i když tady se nedá smát ani škodolibě. Celé to podtrhuje celkem amatérské zpracování - viz scéna s Jiřím Lábusem, který zrovna stříká zahradní hadicí na své kolegy - tak příšerný střih jsem už dlouho neviděl. To, že se tu Markéta Hrubešová svlékne, není pro mě důvod udělit hvězdu (ne, že by se mi to nelíbilo, ale za takové věci se hvězdy nedávají). Plyšový lev naprosto zasloužený, vždyť Playgirls občas vidíme v televizi, ale tohle je taková blbost, že to běželo na Nově naposledy před dvanácti lety (tak stará je moje nahrávka) a od té doby se to nikdo neodvážil uvést. No, a doufám, že Divoké pivo ještě několik generací po mě neuvidí ani na kabelovce. Závěrem vzkaz pro uživatele Allana: Máš pravdu, v závěrečných titulkách stojí poděkování pro televizi Nova, tudíž to opravdu produkovala, což myslím pro ty, co film pro jistotu neviděli, je o kvalitě dostatečně vypovídající. ()

anli

Radoby komedie z prostredi pivovaru,kde ale chybi uplne vsechno,co takovy film ma mit.Predevsim reziser misto rezirovani asi pospaval a scenarista myslel,ze pise slohovou praci zaka pate tridy zakladni skoly.Herci delaji,co muzou,ale casto to vyzniva trapne.O nejakem humoru nemuze byt ani reci-skutecne divoky film.Davam 10% za krasnou Marketu Hrubesovou-to je ale dobre,ze mame takove krasne herecky!!!! ()

VanTom

Neskutečně pitomá a naivní slátanina, jejíž jediné plus spočívá ve velmi častém výskytu zcela nahé Markéty Hrubešové. ()

Compadre odpad!

Z tohohle filmu jsem byl fakt divokej vzteky...totální zpatlanina, ve které stojí za pohled jen a pouze podívaná na definitivně nahou Markétu hrubešovou. ()

Jello Biafra odpad!

Jedným slovom: HNUS!!!!!!! Známe tváre českej hereckej elity sa tu kŕčovite krútia, dialógy na úrovni žiakov pomocnej školy a situačný humor je tu nepoznaný pojem. Zápletka ťaží zo svojho obdobia kedy sa odohráva. A síce z dôb šialenej privatizácie a tunelovania v ktorom mala často prsty mafia. Práve aj o to ide v tomto braku. Lenže zatiaľ čo treba také Dědictví od Chytilovej si privatizáciu podalo s kumštom a dodnes je ten film považovaný za klasiku, Divoké Pivo je úplný opak a dnes je považované za jeden z najhorších českých filmov aké kedy vznikli. Priznám sa že som mal veľký problém tento film zohnať, pretože snaď dva roky som ho zháňal všemožne po internete, až som nakoniec našiel na Uložto.cz rip z Videokazety s hrozným zvukom aj obrazom. Ešte väčší problém však následne pre mňa bolo tento film vôbec sledovať. Je snad aj šťastie že tento film už v TV nedávajú aj aj taká TV N@va, ktorá tento film mimochodom spolufinancovala má súdnosť a už ho radšej nepúšťa. Takže len na vlastné nebezpečie. ()

Gekacuk odpad!

Tenhle film by se na žebříčku nejhorších českých filmů všech dob jistě umístil velmi vysoko. Na filmu není nic pozitivního. Vše je špatně - příběh, scénář, kamera, pitvořící se figurky.... Jestli to našim výborným hercům stálo za to, hrát v takové hrůze. Jára Kohout představoval naprosto nadbytečnou postavu a neměl co hrát. Podobně také Venclík a Kostelka. Autorům nelze upřít snahu kritizovat pivatizační skandály 90. let, ale výsledný produkt je trapný. ()

insurgentes

Film o kozách Markéty Hrubešové. Pokud by náhodou jednou někomu nestačily, tak jsou tam pro jistotu dvojmo. Mě na tom bavilo, že docela hezky tam hraje Sobota. ()