Někdejší dětská herecká hvězda Ron Howard (nar. 1954) dnes patří k předním americkým režisérům (Rodičovství, Oheň, Apollo 13, oscarová Čistá duše, Šifra mistra Leonarda aj.). Pohybuje se ve všech žánrech a jednou si vyzkoušel i western, přestože jeho obliba je v posledních letech mizivá. Podle románu Thomase Eidsona "Poslední jízda" (1995), který je součástí trilogie o osudech žen na americkém západě, natočil příběh rančerky Maggie (Cate Blanchettová), jež s pomocí navrátivšího se otce Samuela (Tommy Lee Jones) pátrá po dospívající dceři Lilly (Evan Rachel Woodová), unesené krutým apačským válečníkem (Eric Schweig). Vedle vlastního pátrání je v popředí děje napjatý vztah mezi životem v divočině zocelenou dcerou a nehodným otcem, jenž se po letech odloučení vynoří odnikud a očekává aspoň trochu vlídné zacházení... Ztracené (2003) nejsou „hezkým“ westernem, dodržujícím zavedená klišé, ale pokusem o realistické zobrazení života v pohraničí, jak to o pár let později udělal televizní seriál Deadwood. Znalci žánru poznají, že tvůrci čerpali inspiraci u klasického díla Johna Forda Stopaři (1956), v němž John Wayne neúnavně pátrá po své unesené neteři. Snímek se odehrává v Novém Mexiku, kde se také natáčel. (Česká televize)

Streeper

Film má skvělý příběh a navíc mě lákalo spojení Cate Blanchett a Tommy Lee Jones. Konec je dost ohraný, navíc každému bude hned jasné, kdo vlastně umře. Začátek slibuje skvělou podívanou, ale "ohraný" konec to trochu kazí. Hudba je ale krásná. ()

Joges

Opomíjený film. Milovníci westernu a dobrodružství "Ztracené" jistě ocení. Cate Blanchett a Tommy Lee Jones jsou vynikající, hudba je nádherná. ()

Fallen_One

Čekal jsem průměrnou podívanou, která se ovšem díky skvělé atmosféře, dobrým hereckým výkonům, tajemné zápletce, svižně hrající hudbě a úžasné přírodě po celou dobu filmu zvedla na nadprůměrnou podívanou. ()

majo25

T.L. Jones nesklame nikdy a potvrdilo sa to aj v tomto snímku. Stopovacia (rodinná) výprava v pätách nemilosrdných indiánskych únoscov. Skvelá réžia, vynikajúca hudba a záporáci, ako sa patrí. Hlavne svojim spracovaním ma film dostával. Jonesovi (mimochodom, jeho filmová rola sa volá tiež Jones) veľmi dobre sekundovala Blanchet - tú si začínam všímať čoraz viac. A takéto role jej sedia. Okrem dlhšej stopáži mi prakticky nič nevadilo. Možno to mohlo byt krvilačnejšie a naturálnejšie. Ale kedže išlo o rodinu, tak do toho tak autori netlačili. Hodnotenie: 90% ()

Radiq

Jsem rád, že jsem to viděl, protože jsem se u toho nějak extrémně nenudil, ale bylo to asi moc dlouhé. Vůbec mi tam nezapadla scéna s šamanem, kterej kouzlama onemocněl tu Maggie, protože to zavánělo mysterióznem. A to se mi do westernu moc nehodilo. Ale budiž. Zajímavě provedené byly některá umrtí. Příroda taky pěkná, i když na to nebyl dáván velký důraz. Tommy Lee Jones měl roli přímo na tělo. ()

dr.fish

Viděl jsem i podruhé a znovu za pět. Skvělé po všech stránkách. Nevšímejte nízkého hodnocení, je to perfektní drama a Tommy i Cate tu září radost pohledět! ()

Mrkvič

Ron Howard dokazuje jak skvělý film dokáže natočit. Jde asi o nejdrsnější sbližování dcery s otcem. Tommy Lee Jones jako otec, který odešel od ženy s dětmi a žil s indiány. Cate Blanchett jako jeho dcera, která ho za ta léta odloučení nenávidí. Postupně se k sobě dostávají blíž a všechno se to odehrává na pozadí hodně brutálních zážitků s indiány, kteří unáší mladé ženy, aby je prodali mexičanům. Rozhodně tu nečekejte scény jako z Vinetoua, dokonce i 3:10 vlak do Yumi mi po tomto filmu přišel spíš jak další nevinný díl s Oldschaterhandem. K tomu všemu žádné ždímání emocí u scén, kde by kdokoliv jiný diváka dojímal až na kost. ()

Samuel7

Bohužel na ty čtyři hvězdy to nevidím. Mohlo to být zpracováno daleko lépe. I přesto se mi to ale pořád líbilo, nepopírám, že hlavně díky Cate Blanchett. ()

rodo

Další z nedoceněných filmů, na který jsem narazil náhodou. Vůbec jsem nezaregistroval, že byl tento film natočen, o to víc jsem byl překvapen. Tommy Lee Jones a Cate Blanchett jsou ve svých rolích absolutně bezchybní. Atmosféra filmu je opravdu hustá a některé scény vyznějí opravdu brutálně. Jediné minus pro mě je zbytečně dlouhá stopáž a tím rozvleklost tohoto povedeného snímku. ()

plechulka

V nádherných, ale drsných exterierech se odehrává stejně tak drsný příběh. Trochu mi přišlo líto předvídatelného závěru, i když za to, čím si prošly, jsem to ženským postavám přála.... ()

lennyd

Léčitelka Maggie (Cate Blanchett) si v poklidu žije na své farmě, i se svými dvěma dcerami a správcem Brakem (Aaron Eckhart). Jednoho dne se Brake s oběma dcerami a jedním pomocníkem vydávají značkovat dobytek. Když se ale do druhého dne nevracejí, Maggie se zděšena je vydá hledat. Nalezne oba chlapy mrtvé, mladší dceru vyděšenou, ale starší dcera byla unesena jedním šiblým indiánem. Nejvyšší čas usmířit se se svým otcem (Tommy Lee Jones), který kdysi utekl k indiánům, a s jeho pomocí vystopovat padouchy a zachránit svou dceru ... Westernový thriller, který si svojí atmosférou nikterak nezadá s "moderněji" pojatými dílky. Správná dávka akce, mystiky (indiánských kouzel), horroru, perfektní hudby Jamese Hornera, krásných exteriérů divokého západu a taktéž docela fajn Tommy Lee Jones v roli indiánského dědečka :) dávají filmu ten správný říz... ()

Beky

….no dobrá Rone!!!!!!...ty si ten týpek co natočil takové filmy jako Apollo 13, Čistá duše, Těžká váha!!!...a taky film Ztracené!!!!....podle mě se jedná o naprosto průměrný film, s průměrnými výkony na všech postech!!!!...jediná zajímavá věc, vlastně dvě, je Tommy L.Jones v roli rádoby indiána a zasazení únosu ne do součastnosti, ale do doby kdy Amerika byla taky země indiánů!!....podle mě chtěli natočit něco velkýho, ale nakonec usoudili ( a je to taky jedno plus filmu ), že na to prostě nemaj...... dostatečně poutavý scénář!!!, proto také postavy Aarona Eckharta a Vala Kilmera zmizely jak jarní vánek před sněhovou bouří…. pravděpodobně se stříhalo a stříhalo, až nakonec vznikl film na který se dá koukat, ale mě se vykouří během 48hodin, proto taky píšu komentář hned po shlédnutí!!!!....dávám čistý 3 hvězdy….. ()

elanius

Tak najprv k hercom, tí boli pre mňa jeden z dôvodov tento film sledovať a vôbec nesklamali. Tommy Lee je podľa mňa bohovský indián, veril som mu na 100%. Blanchettka podobne, neviem si predstaviť vhodnejšiu osobu pre postavu tvrdej ženskej žijúcej v pustatine. Filmík ako taký rozhodne nenudí len neviem dojsť na nič čo by ho dostalo z priemerných príbehových vôd. Čo sa mi páčilo asi najviac bola výborná chladná farebná atmosféra. 6/10 ()

Tomatáš

Myslím si, že není důvod, být nějak moc přísný...Já mohu tento snímek jenom doporučit!Už jenom kvůli výborným výkonům Tommyho a Cate..především díky jejich výkonům, je to krásný film..Věřil jsem jim to, dostali mě a já jsem se bavil.. ()

Všivák

Film, který v mých očích zmizí zapomenut v propadlosti dějin. Nebýt šamanských zaklínadel tak by byl podprůměrný, takhle jen průměrný a jinak nezajímavý. ()

Compadre

Hodně dobrý...brutální mysteriózní western řekl bych. Příběh o bandě indiánů v čele s hyperzlým a brutálním čarodějem (El Brujo) unesl osm farmářských dcer a chystá se je prodat zvrhlíkům v Mexiku. Křesťanka Magdalena se však nehodlá s únosem svého dítěte smířit a spolu se svým otcem - zkrachovalcem Tommym Lee Johnesem, kterej je tady úplně dokonalej, se vydá po stopě únosců. Paráda. Správná temná šmanská atmosféra, napětí, herecké výkony špičkové a vůbec...paráda. PS: když Magdalena žádá příslušné úřady o pomoc, dopadá to zhruba tak, jako tady u nás. Však uvidíte... ()

fefee

Nebolo to ani zlé ani extra dobré, tak akurát. Avšak časovo to mohlo byť oveľa kratšie, dejovo o trocha ešte záživnejšie a obsahovo trochu zložitejšie. Celkovo zhodnotené na predvídateľný, dlhý, a pozeratelný priemer. ()