Píše se 20. leden 1942. Je mrazivý den, sněží a nikdo netuší, co se zanedlouho odehraje v domě u jezera Wannsee nedaleko Berlína. Major SS Adolf Eichmann osobně dohlíží na to, aby pohoštění i nápoje připravované pro skupinu očekávaných nacistických pohlavárů byly bez jediné chybičky. V limuzínách s osobními šoféry se postupně sjíždějí nejvýše postavení muži Třetí říše někteří v uniformách SS, jiní v oblecích vládních úředníků, další ve zcela nenápadném civilu. Posledním z patnácti pozvaných je Reinhard Heydrich obávaný šéf hitlerovské policie a říšský protektor. Už ve chvíli, kdy vkročí do vstupní haly, vzbuzuje mezi ostatními hosty zároveň obavy i respekt nejen proto, že má nejvyšší hodnost, ale zejména proto, že sám maršál Göring rozhodl, aby Heydrich svolal tuto tajnou schůzku a vyřešil na ní veškeré podrobnosti konečného řešení židovské otázky. V následujících devadesáti minutách právě tito muži rozhodnou o osudu milionů lidí v celé Evropě. A když konspirační setkání skončí, konečné řešení začíná. (oficiální text distributora)

DavHav

Pár nácků sedí v místnosti a řeší... otázky konečného řešení. Téma na první pohled nudné, ale zpracované natolik výborně, že jsem film zhltal s nadšením a následně strávil řadu hodin googlením podrobností. Doporučuji shlédnout před Anthropoidem. ()

KT_2011

Angličané nikdy nezahrají nacisty stejně jako němečtí herci (viz např. Der Hauptmann, 2017), takže asi vůbec nevadí, že se nikdo z nich nepodobá svému historickému předobrazu :-/ ()

stefji

I když bychom film určitě mohli zařadit do válečného žánru, klasické válečné vřavy, výbuchů a stovek mrtvých se zde nedočkáme. O mrtvých se zde pouze diskutuje nad sklenkou dobrého vína. A nejsou to stovky. Jsou to tisíce. Jsou to miliony mrtvých Židů. To je ideální výsledek konečného řešení židovské otázky, o kterém se relativně v poklidu u jednoho stolu diskutuje. Z klidu, s jakým jsou řešeny záležitosti odsunu či sterilizace polovičních Židů až mrazí. To, že celá konference měla trvat přibližně devadesát minut dodává této filmové rekonstrukci na autenticitě a v porovnání se skutečným dochovaným dokumentem mnoho nesrovnalostí nenalezneme. Vše podtrhují výborné herecké výkony Colina Firtha, Kennetha Branagha a Stanley Tucciho. ()

StandikK

Sice se tu sešlo pár lidí, aby rozhodli co s židy, ale prakticky tady měl hlavní slov Heydrich. Tak si říkám, co by se vše ještě mohlo stát, kdyby nebyl v roce 1942 zavražděn. Naštěsti se to již nikdy nedozvím. ()

ChuckOnly

bez mučení přiznám, že jsem se pár těm nackovským vtípkům zasmál taky... sorry no. Je to mrazivé, je to drsné, herci jsou skvělí a i když tomu chybí němčina, atmošku to má dobrou... každopádně párkrát jsem se pousmál, suďte mě... ()

freddy_k odpad!

Na komédiu málo vtipné, na historicko-vojnovú drámu absolútne nevierohodné. Fakticky sa dá povedať, že celý tento paškvil je urážkou inteligencie tých, ktorí sa zaujímajú o históru svetovej vojny podrobnejšie. O to viac je smutné a zároveň nepochopiteľné, že to má tak vysoké hodnotenie. Žiaden rozdiel medzi týmto a tým, čo sa natáčalo za socializmu. Propaganda ako propaganda. ()

Ruzzyen

Představte si, že máte v práci poradu na téma jak vyvraždit 11 milionu lidí. Prostě klasický meeting, jeden z mnoha....... šílenost a skvěle natočený snímek. Banda psychopatů, která v tu dobu vládla nad životem a smrtí určuje u oběda osud milionů..... ()

TondaHajek

Historická událost, o které jsme se navzdory její důležitosti nikdy ve škole neučili. Sledujeme zde schůzku hlavních organizátorů holocaustu, potažmo norimberských zákonů, kteří se sešli, aby si nad trochou dobrého jídla a čaje přátelsky a antisemitisticky popovídali. Schůzce předsedá Heydrich, účastní se však také Roland Freisler, tuším nejvyšší nacistický soudce a nakonec myslitel, pokud jde o probíranou otázku, Adolf Eichmann. Ostatní postavy, přiznám se, mi nic neříkaly a ony toho vlastně moc neříkaly ani v samotném filmu, takže to ničemu nevadí. Sledujeme tedy hodinu a půl nacisty rozebírat danou tématiku, hádají se, nesouhlasí spolu, avšak nakonec dojde víceméně ke shodě a zase se zpět snese přátelská atmosféra, lidé se rozejdou a jdou vesele stavět auschwitzy.Film navzdory na pohled jednoduchému ději rozebírá relativně složitou tematiku, obsahuje hodně emocí, vychytralosti, lží a především krásných uniforem, takže je nakonec zábava se na to dívat. ()