poster

Konference ve Wannsee (TV film)

 • Velká Británie

  Conspiracy

Drama / Historický / Válečný / Životopisný

Velká Británie / USA, 2001, 92 min

 • HAL
  ****

  Neprávem přehlížený film, zobrazení "nacistického meetingu" o přípravě holocaustu je zde sugestivně mrazivé. Jen vskutku škoda těch herců - všichni slavní herci zde hrají skvěle, ale... když vidíte jak se o vyvraždění milionů židů hádají Baron Harkonen s Králem Anglie, tak to trochu narušuje celkový dojem. Vsadit na méně známé tváře je holt občas docela ku prospěchu věci. 9/10(4.10.2012)

 • TheDarKnig
  *****

  Kenneth Branagh a smějící se pražský řezník přímo fenomenální, Tucci nebo Firth zaostávají jen o kousek. Obludný film, i kvůli tomu, že si člověk tady nejlépe uvědomí, že všichni tito nacisté byli opravdu jen lidé, kteří kolikrát mohli vystupovat velice elegantně a sympaticky. A pak se zaposlouchá do toho, o čem diskutují. A ochladí se. Scéna "spravedlivého" hněvu Stuckarta v podání Firtha, který prosazuje právní řešení věci, je nezapomenutelná a mrazivá. Stejně tak jako "jednotky".(21.9.2016)

 • golfista
  ****

  Konečné řešení židovské otázky. Tahle hrozná věta dostala na uvedené konferenci svou podobu, kterou Adolf Eichmann začal hned realizovat. Je neuvěřitelné s jakým klidem dokázalo pár lidí rozhodnout o osudu statisíců. Tohle by se mělo povinně pouštět těm mladším (a nejen jim). Výborné herecké výkony přidávají na autenticitě, ze které mrazí. Já samozřejmě kvitoval účast mých oblíbenců Colina Firtha a Kennetha Branagha.(20.4.2003)

 • Shaqualyck
  *****

  Nečekejte hrůzyplné záběry z koncentračních táborů, tohle komorní drama dává vyniknout nacistickému svinstvu "jen" v rovině verbální. Na působivosti to snímku ale ani v nejmenším neubírá, spíš naopak. Vznešená mluva, vtípky, bažanti na víně, zástupy služebnictva. Tohle ale není setkání aristokratické smetánky, na kterém by se probíraly barvy zahradního nábytku. S odporně chladnokrevnou samozřejmostí se zde rozhoduje o milionech lidských životů, přičemž nad obsahem většiny dialogů zůstává skutečně rozum stát. Silné téma, skvělí herci (Stanley Tucci!!!)...užitečné opáčko z dějepisu pro všechny, kteří ve škole nedávali pozor, ale samozřejmě nejen pro ně.(30.5.2007)

 • klerik
  ****

  Neviem či je konferencia ten správny výraz, ale film je to veľmi zaujímavý. Ani sa mi nechcelo veriť, že išlo o celovečerný film, tak rýchlo všetko ubehlo. A pritom ide len o niekoľko rozhovorov za jedným stolom. Branagh, Tucci a Firth bravúrne zvládajú svoje úlohy. Napriek tomu, že všetky postavy považujú židov za najväčie zlo sveta, tvorcovia dokázali pútavo zobraziť rôzne prístupu ku konečnému riešeniu...(16.5.2015)

 • - Krom nahrávky, kterou v závěru pustí Eichmann, se v průběhu celého filmu neobjevuje žádný hudební podkres. (StarsFan)

 • - Klopfer (Ian McNeice) je zobrazený ako obézny a ukazuje nedostatok taktu a citu, dokonca tak veľmi, že ostatní zúčastnení sa cítia nepríjemne. Napriek tomu, v reálnom živote, Gerhard Klopfer bol stavbou tela útly a jeho spolupracovníci si ho pamätali ako pokojného a väčšinou veľmi slušného človeka. (KIKA123456)

 • - Okrem Berlína a jeho časti, ktorej názov je Zehlendorf (práve na tomto predmestí sa nachádza vila na brehu jazera Wannsee) sa natáčalo aj v Londýne. (MikaelSVK)