Konference ve Wannsee (TV film)

Conspiracy

Drama / Historický / Válečný / Životopisný

Velká Británie / USA, 2001, 92 min

Patnáct rozhněvaných mužů, hromada zasrané administrativy a jeden neprůstřelný plán. Netřeba připomínat, o čem je děj – to ignorantovi nevysvětlíte a popírač holocaustu vám to stejně sveřepě popře. Nebudu se tady okázale a velkohubě stavět do role kovaného židofila, ale jsem vážně rád, že těm nacistickým zmrdům utnuli tipec alespoň pět minut po dvanácté, Adolf si prostřelil hlavu, když mu přišel účet za plyn a ještě tolik lidí si po válce mohlo říct: Jsem žid a zdráv. Film je to bezpochyby mrazivý a ruku na klopu, i zvrhle zábavný. Přesto bych si briefing nacistických papalášů klidně nechal líbit jako rozhlasovou hru, v níž by mi ke spokojenosti stačil Kanyza, Soukup, Alfréd Strejček a šustění papíru. On kysličníkem árizovaný Branagh představující Heydricha je podobně šťastná volba, jakou by byl Morgan Freeman v roli Hermanna Göringa.(18.8.2012)

Konferencia odohrávajúca sa v jednom dome, za jedným stolom, trvajúca približne hodinu a pol... a pritom ani v najmenšom nenudí. Môže za to skvelé, herecké predstavenstvo? A či úprimne podané, mrazivé téma, ktoré nenechá nikoho chladným? Prípadne kvalitný scenár z dielne HBO? Pravdepodobne všetko dokopy..(25.7.2015)

Drama z druhé světové války, to je přesně ten žánr, který je mému srdci hodně blízký, přesto v poslední době není jednoduché najít z něj film, který by mě zaujal. Myslel jsem, že Conspiracy naplní má očekávání a budu spokojen, jenže to byl omyl. Směšný začátek, kde všichni hajlují nebo bubnují do stolu jsem přešel, debata u stolu mi nepřipadala nijak nápaditá, vzhledem k tomu, že vše bylo již rozhodnuto a jednalo se jen o takové ''bylo by fajn, kdyby to ostatní schválili'', byla vlastně o ničem. Příjemné však bylo herecké obsazení a snaha o jakési navození atmosféry pomocí delších konfliktů, které vrcholily většiou až 'o záběr dál'. Každopádně zklamání a vím co je druhá světová válka... [TOP 19/7 83%](2.2.2007)

15 rozhněvaných nácků. Film který diváka sejme svoji nekompromisní otevřeností a tahem na bránu. I když se furt jenom kecá, tak se pořád něco děje. Pravda ten úvod, který zaujme jenom tím, že za 10 minut nejvíc zazní hláška : Heil Hitler! co jsem snad kdykoliv v jakýmkoliv filmu slyšel, není nic moc, ale jak se rozjede konference jako taková tak je to masakr. Otázka sterilizace či vyhlazení miliónů se tu probírá z takovou lehkostí a grácií až z toho mrazí. Nevím kolik to má společnýho z historickou realitou, ale jako drsný šokument téměř bez chyby.90%(25.9.2016)

Adolf Eichamann, možná poloviční Žid, pěkný bastard, ale v téhle sešlosti ten asi nejsympatičtější. Doktor Stuckart, autor zákona na ochranu německé krve, který chce Židy vybít, ale jen podle zákona. A především "náš" Reichsprotektor Reinhard Heydrich, asi ten nejbezohlednější ze všech, nadárijec. Film pro všechny, které štve ten moderní německý pohled, který i v nacistech hledá něco lidského a soucitného. Konference ve Wannsee se rozhodně nepodřizuje pitomé politické korektnosti.(25.1.2007)

• - Krom nahrávky, kterou v závěru pustí Eichmann, se v průběhu celého filmu neobjevuje žádný hudební podkres. (StarsFan)

• - 63. minuta, zrovna se jedná se o vraždění v plynových autech. V tu chvíli je záběr na A. Eichmanna (Stanley Tucci), který si zrovna zapaluje cigaretu. V dalším záběru, kdy vidíme A. Eichmanna z profilu, tak si vkládá opět novou cigaretu do úst a zapaluje si ji znovu. (Jimmy15)

• - Okrem Berlína a jeho časti, ktorej názov je Zehlendorf (práve na tomto predmestí sa nachádza vila na brehu jazera Wannsee) sa natáčalo aj v Londýne. (MikaelSVK)