poster

Konference ve Wannsee (TV film)

 • Velká Británie

  Conspiracy

Drama / Historický / Válečný / Životopisný

Velká Británie / USA, 2001, 92 min

 • klerik
  ****

  Neviem či je konferencia ten správny výraz, ale film je to veľmi zaujímavý. Ani sa mi nechcelo veriť, že išlo o celovečerný film, tak rýchlo všetko ubehlo. A pritom ide len o niekoľko rozhovorov za jedným stolom. Branagh, Tucci a Firth bravúrne zvládajú svoje úlohy. Napriek tomu, že všetky postavy považujú židov za najväčie zlo sveta, tvorcovia dokázali pútavo zobraziť rôzne prístupu ku konečnému riešeniu...(16.5.2015)

 • Enšpígl
  ***

  Z historického hlediska bych tomuto filmu dal pět hvězdiček bez mrknutí oka. Ovšem z hlediska kvality musím ubrat. Nechci být nepochopen, ale připadal jsem si jak na čaji o páté. Přitom, když si přečtu právě onen protokol z této konference , který jsem zanechal v diskuzi u tohoto filmu, tak se mě dělá špatně.(4.4.2007)

 • becki_tu
  *****

  "Slovo vůdce je nad psaný zákon." Výborná rekonstrukce tajné schůzky vysoce postavených mužů Třetí říše, vládních úředníků a šéfů bezpečnosti, která se odehrála v konferenčním sále domu u jezera Wannsee, kde byla projednávána otázka vyhlazení ("deportace") Židů v celé Evropě. Je až děsivě mrazivé, jak dokázalo pár lidí (většinou studovaných právníků) rozhodnout o osudu statisíců až miliónů lidí. Celou chladnou atmosféru jednání ještě umocňují vynikajicí herecké výkony všech zúčastněných. Silné strhující drama, kde se sice "jen" mluví, ale pro zainteresované v tomto tématu je to velmi zajímavé i poučné. Radši ani nedomýšlím, co by se dělo, kdyby Třetí říše nakonec nepadla...(6.4.2007)

 • Big Bear
  *****

  Šílenost u které vám všechno dojde a to i v případě, že o holokaustu lecos víte. V jednom zámečku pár lidí u stolu mezi jedením dobrého jídla a pití drahých koňaků rozhoduje o vyhlazení jednoho národa. Hovor probíhá bez jakýchkoliv emocí, jako-by ti u stolu nebyli lidmi. V diskusích se věcně probírají veškeré aspekty vyhlazení, včetně toho, že by hned likvidovat bylo neefektivní, protože Židé ještě před zabitím mohou vykonat pro Německo nějaké ty otrocké práce.... Jako by jste sledovali poradu kdesi na stavbě, kde se určuje na co se jaká technika nasadí, jak dlouho v daných pracovních podmínkách vydrží, jak to bude s její spotřebou, případně jak bude probíhat sešrotování.... Strašné. Toto bych povinně promítal ve školách. Tvůrcům TV dokumentu tleskám! Snad jen škoda, že jinak skvělí herci si nebyli až tak vizuálně podobní s masovými vrahy, jejichž postavy hráli. * * * * *(9.2.2012)

 • Dudek
  ***

  Drama z druhé světové války, to je přesně ten žánr, který je mému srdci hodně blízký, přesto v poslední době není jednoduché najít z něj film, který by mě zaujal. Myslel jsem, že Conspiracy naplní má očekávání a budu spokojen, jenže to byl omyl. Směšný začátek, kde všichni hajlují nebo bubnují do stolu jsem přešel, debata u stolu mi nepřipadala nijak nápaditá, vzhledem k tomu, že vše bylo již rozhodnuto a jednalo se jen o takové ''bylo by fajn, kdyby to ostatní schválili'', byla vlastně o ničem. Příjemné však bylo herecké obsazení a snaha o jakési navození atmosféry pomocí delších konfliktů, které vrcholily většiou až 'o záběr dál'. Každopádně zklamání a vím co je druhá světová válka... [TOP 19/7 83%](2.2.2007)

 • - 63. minuta, zrovna se jedná se o vraždění v plynových autech. V tu chvíli je záběr na A. Eichmanna (Stanley Tucci), který si zrovna zapaluje cigaretu. V dalším záběru, kdy vidíme A. Eichmanna z profilu, tak si vkládá opět novou cigaretu do úst a zapaluje si ji znovu. (Jimmy15)

 • - Okrem Berlína a jeho časti, ktorej názov je Zehlendorf (práve na tomto predmestí sa nachádza vila na brehu jazera Wannsee) sa natáčalo aj v Londýne. (MikaelSVK)

 • - Natáčení filmu probíhalo v téměř divadelním stylu. Herci zůstávali v kostýmech od začátku natáčecího dne po jeho konec, prostor sídla nebyl postaven ve studiu, nýbrž se jedná o budovu s pevnými zdmi i stropem, a samotné natáčení probíhalo v dlouhých sekvencích, kde se na jeden povel "akce" často natočilo i více než dvacet stránek scénáře. (StarsFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace