poster

Konference ve Wannsee (TV film)

 • Velká Británie

  Conspiracy

Drama / Historický / Válečný / Životopisný

Velká Británie / USA, 2001, 92 min

 • Cappuccino
  ****

  Konferencia odohrávajúca sa v jednom dome, za jedným stolom, trvajúca približne hodinu a pol... a pritom ani v najmenšom nenudí. Môže za to skvelé, herecké predstavenstvo? A či úprimne podané, mrazivé téma, ktoré nenechá nikoho chladným? Prípadne kvalitný scenár z dielne HBO? Pravdepodobne všetko dokopy..(25.7.2015)

 • Shaqualyck
  *****

  Nečekejte hrůzyplné záběry z koncentračních táborů, tohle komorní drama dává vyniknout nacistickému svinstvu "jen" v rovině verbální. Na působivosti to snímku ale ani v nejmenším neubírá, spíš naopak. Vznešená mluva, vtípky, bažanti na víně, zástupy služebnictva. Tohle ale není setkání aristokratické smetánky, na kterém by se probíraly barvy zahradního nábytku. S odporně chladnokrevnou samozřejmostí se zde rozhoduje o milionech lidských životů, přičemž nad obsahem většiny dialogů zůstává skutečně rozum stát. Silné téma, skvělí herci (Stanley Tucci!!!)...užitečné opáčko z dějepisu pro všechny, kteří ve škole nedávali pozor, ale samozřejmě nejen pro ně.(30.5.2007)

 • flanker.27
  ****

  Velmi slušná rekonstrukce jedné ze zásadních událostí druhé světové války. Člověk má místy pocit, že sleduje skutečné jednání, protože přístup (chlad, nadšení), který dokázali herci vtisknout svým postavám, když mluví o deportaci ("čili zastřelení") milionů lidí, je zcela realistický. Už jen z historického hlediska by měl být tento film zaznamenán. P.S. Všiměte si trestů a osudů aktérů "konference" uváděných v závěru filmu.(22.4.2007)

 • hirnlego
  **

  Film zbytečně srážejí nevěrohodní herci (výkony vesměs dobré, avšak většina nevypadala příliš "německy"), třebaže pár výjimek by se našlo, např. Ben Daniels jako Bühler - tomu jsem to skopčáctví věřila - naproti tomu odbarvený Stanley Tucci jako Eichmann spíše rozesmál. Formát TV filmu je více než pochopitelný - tohle by v kinech nemělo šanci - snímek se zdá být mnohem kratším než ve skutečnosti je a to je rozhodně na škodu, neboť člověk má pocit, že se v něm vlastně vůbec nic nestalo, ačkoli se tam řešila jedna z nejzásadnějších otázek 20. století. Přesto by se tu snad našly i nějaké klady - když už nic jiného, tak alespoň jakás takás informační hodnota, jak že ta ohavná konference vlastně přibližně probíhala - a člověk si hned zpočátku, víc než kdy jindy, uvědomí onu neskonalou absurdnost toho, co měli Němci v plánu (a co také z velké části uskutečnili)...(2.4.2007)

 • StarsFan
  ****

  Film, který se v akčnosti příliš nepřetrhne a většinou pouze sleduje v dlouhých, nepřerušovaných záběrech rokování několika mužů sedících kolem stolu. Nuda? Když se tato hrstka vyvolených baví o jednom z největších zvěrstev v dějinách lidstva a když tyto muže hrají herci jako Branagh, Firth a Tucci, tak ani náhodou.(9.7.2010)

 • - Jelikož se nezachoval detailní popis konference, musely být některé detaily (podáváné jídlo, rozsazení účastníků kolem stolu, oblečení jednotlivých postav) vymyšleny natáčecím týmem a nezakládají se tedy na žádném historickém podkladu. (StarsFan)

 • - Natáčení filmu probíhalo v téměř divadelním stylu. Herci zůstávali v kostýmech od začátku natáčecího dne po jeho konec, prostor sídla nebyl postaven ve studiu, nýbrž se jedná o budovu s pevnými zdmi i stropem, a samotné natáčení probíhalo v dlouhých sekvencích, kde se na jeden povel "akce" často natočilo i více než dvacet stránek scénáře. (StarsFan)

 • - 63. minuta, zrovna se jedná se o vraždění v plynových autech. V tu chvíli je záběr na A. Eichmanna (Stanley Tucci), který si zrovna zapaluje cigaretu. V dalším záběru, kdy vidíme A. Eichmanna z profilu, tak si vkládá opět novou cigaretu do úst a zapaluje si ji znovu. (Jimmy15)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace