poster

Konference ve Wannsee (TV film)

 • Velká Británie

  Conspiracy

Drama / Historický / Válečný / Životopisný

Velká Británie / USA, 2001, 92 min

 • Jinny
  ****

  Adolf Eichamann, možná poloviční Žid, pěkný bastard, ale v téhle sešlosti ten asi nejsympatičtější. Doktor Stuckart, autor zákona na ochranu německé krve, který chce Židy vybít, ale jen podle zákona. A především "náš" Reichsprotektor Reinhard Heydrich, asi ten nejbezohlednější ze všech, nadárijec. Film pro všechny, které štve ten moderní německý pohled, který i v nacistech hledá něco lidského a soucitného. Konference ve Wannsee se rozhodně nepodřizuje pitomé politické korektnosti.(25.1.2007)

 • Radyo
  ****

  Upřímně řečeno, pokud si tenhle film pustí nějaký TOTÁLNÍ historický analfabet, neznající ani pojem "2. světová válka", tak bude asi děsně zklamán, jelikož celý film se jen kecá a kecá a kecá... Ale každý, kdo má alespoň nejzákladnější historické znalosti a ví alespoň přibližně, O ČEM se kecá, musí prostě tomuto filmu dát alespoň ony 4 hvězdičky. Prosté mono- a dia-logy nevypoví nic, pokud člověk nezná, co následovalo... Vynikající a neskutečně chladně snad až nad-árijský Kenneth Branagh. Stanley Tucci v životní roli Adolfa Eichmanna.(28.5.2003)

 • DaViD´82
  ****

  Vynikající komorní drama o "jednom čaji o páté" kde se jen tak mimochodem projedná i jeden z největších zločinů proti lidskosti v podobě konečného řešení židovské otázky. Z výsledku (myšleno filmového) mrazí více než byste řekli, že je vůbec možné. Skvělí jsou hlavně herci ať již Colin Firth či Stanley Tucci. Snímku však jasně vládne Reinard Heydrich v podání jako vždy excelujícího Branagha. Snímek docela předpokládá, že jste s historickými fakty seznámeni a nic moc navíc neosvětluje. K celkové kvalitě stačí jen poznamenat, že je to klasicky zdařilý film z tradičně nadstandartní produkce HBO.(26.1.2005)

 • gogo76
  *****

  Film, kde nenájdete akčné scény, zvraty, ani dramatickú hudbu. Prakticky celý film sa odohráva za stolom v jednej miestnosti, no napriek tomu sa nebudete nudiť ani na sekundu. Prejednávajú sa totiž veľmi dôležité veci, ktoré majú ostať pred svetom zamlčané. Čo urobíme so židmi? Ako a kde ich likvidovať? Ako ich likvidovať čo najefektívnejšie a najlacnejšie? Čo urobíme s miešanými rodinami? To sú otázky, na ktoré dostanete zaujímavé odpovede, hoci sami prítomní vysoký predstavitelia nemali na všetko jednotný názor. Vzniklo len málo filmov, ktoré vás dokážu udržať v strehu, napriek tomu, že prakticky celý film počúvate dialógy. Nedávno takto zabodoval N. Michalkov s filmom 12. Prečo tento zaujímavý snímok u nás zatiaľ nikto nevydal na DVD je záhada. Ja osobne som ho videl asi pred tromi rokmi na ČT2 v pôvodnom znení. Vzhľadom na to, že je to TV film, musím ohodnotiť plným počtom. 100%.(11.6.2009)

 • Džejkop
  *****

  Na této konferenci se oficiálně schválil holocaust, Třetí říše se tak navždy zapsala do dějin černým písmem. Je opravdu neuvěřitelné a zarážející, že k zahájení masové likvidace Židů stačily dvě, možná tři hodinky rokování u stolu. Jednou odpoledne se zkrátka sešli tehdejší špičky Nacistů a s konečnou platností rozhodli. Nutno podotknout, že ve skutečnosti již dávno bylo rozhodnuto, genocida již dávno probíhala. Na této konferenci se především dohodla koordinace mezi různými nacistickými ministerstvy a úřady, genocida získala oficiální podobu. Zvěrstva páchaná v koncentračních táborech nepotřebují příliš komentovat, plány Třetí říše v tomto ohledu šli ještě dál. Konečný počet obětí měl být znatelně vyšší než uskutečněných 6 miliónů. Podle původních prognóz mělo být zlikvidováno až 11 milonů Židů!!(25.1.2007)

 • - Okrem Berlína a jeho časti, ktorej názov je Zehlendorf (práve na tomto predmestí sa nachádza vila na brehu jazera Wannsee) sa natáčalo aj v Londýne. (MikaelSVK)

 • - 63. minuta, zrovna se jedná se o vraždění v plynových autech. V tu chvíli je záběr na A. Eichmanna (Stanley Tucci), který si zrovna zapaluje cigaretu. V dalším záběru, kdy vidíme A. Eichmanna z profilu, tak si vkládá opět novou cigaretu do úst a zapaluje si ji znovu. (Jimmy15)

 • - Jelikož se nezachoval detailní popis konference, musely být některé detaily (podáváné jídlo, rozsazení účastníků kolem stolu, oblečení jednotlivých postav) vymyšleny natáčecím týmem a nezakládají se tedy na žádném historickém podkladu. (StarsFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace