Psychopat Ryan Gaerity uprchl z vězení v Irsku. Do USA jej žene silná touha pomstít se Liamu McGivnymu, který byl před dvaceti lety jedním z členů jeho teroristické skupiny. Ten ale teď žije pod jménem Jimmy Dove v Bostonu a svou vinu se pokouší odčinit obětavou prací u policejního pyrotechnického oddílu. A patří ve svém oboru mezi nejlepší. Jimmy se nedávno také rozhodl požádat o ruku svou Kate, kterou miluje, stejně jako její dcerku Lizzy; navíc hodlá odejít z aktivní služby do funkce instruktora. Než může uskutečnit své plány, nelítostný Ryan poprvé nečekaně udeří… Působivý akční thriller, věnovaný stále aktuálnímu tématu terorismu, natočil režisér Stephen Hopkins (známý tituly Predátor II, Lovci lvů, též jeden z tvůrců úspěšných seriálů 24 hodin či Californication). Úlohu Ryana ztvárnil Tommy Lee Jones (Muži v černém, Tahle země není pro starý, Takoví normální zabijáci), postavy Jimmyho Dovea se chopil Jeff Bridges (Starman, Nebeská brána, Big Lebowski). (Česká televize)

Wally

Minulé tisíciletí jde z filmu cítit a nemyslím tím, J. Bridgese a T. Lee Jonese v nejlepší formě. Ale i tak sem se báječně bavil a film pohladil mou duši pamětníka této filmové éry... ()

Shakeus

Ve své době se mi tento film hodně líbil, měl napětí, jaké jsem jinde moc nevídal a dobré herecké obsazení. Moc se mi líbila návaznost na IRA a pošahaný terorista v podaní T. L. Jonese co „objevil“ U2. Také první film, kde jsem si všiml výborného Foresta Whitakera. ()

wosho

Kvalitní akční drama, jehož nejsilnějším trumfem je jeho herecké obsazení-s takovou hereckou třídou lze natočit špatný film hodně špatně. Navíc celý příběh (sice viděný již mnohokrát jinde) je dostatečně napínavý a je velmi schopně natočený-Hopkins sice není originální filmař, nemá svůj styl, ale je to schopný řemeslník, jenž své práci rozumý. Celkově je Zděšení lehce nadprůměrným filmem se slabým ****ohodnocením. ()

Prochy38

Není to nic geniálně originálního, ale mě si tento mrazivý thriller opravdu získal. Nejen díky skvělému obsazení. Efekty jsou výborné, T. Lee Jones jako padouch dokonalý a J.Bridges si to taky pěkně dává. Do toho všeho parádní soundtrack od U2. Dobré dvě hodiny! ()

Hanes88

Nechápu jak mi mohl, po tu dobu co filmy sleduju, tenhle film uniknout...Já jsem teda nadmíru spokojený. Nevím, co by se dalo od toho čekat víc. Bridges a T.L. Jones v hlavních rolích perfektní...Konečně mohu opět po dlouhé době dát 5 hvězd!!! 90%. ()

Yardie

Lepší 3 hvězdičky. Opět skvělý T.L. Jones, který psychopaty fakt umí a dělá je s neskutečnou radostí. Skvělá hudba - mí milovaní U2. Příběh taková klasika, kdy se chce jeden pomstít druhému. Zpracování celkem slušné, efekty nebyly špatné a občas i nějaká ta vtipná chvilka. Prostě takový nadprůměr, který se dá vidět i vícekrát. Howgh! ()

thunnus

Na jedné straně otřepaný příběh a poměrně dost nelogismů a chyb ve scénáři, na druhé straně solidní herecké výkony, zajímavé postavy a vůbec celá atmosféra filmu dost zachraňují. Výsledkem je u mě průměrný film, kterých existuje spousta, ale na druhé straně se na něj rád podívám, protože rozhodně patří k tomu lepšímu na našich obrazovkách. ()

PhillM.

Jo jo, starý dobrý rok devadesátý čtvrtý, kdy největší zlejšek ve filmu mohl být tak maximálně vyšinutý Irčan (a ne osmahlí cápci s plnovousem a kalašnikovem), U2 byli ještě kapela (a ne globální společensko-politicko-aktivistická iniciativa) a kupónová privatizace se pořád zdála jako dobrý nápad. Blown away mě teda úplně neodfouklo, ale zbytky vlasů mi přece jen načechralo. Skvělá trojice Bridges – Jones – Whitaker snad ani nemohla zklamat, navíc druhý jmenovaný (Texasan jako poleno) a jeho irský přízvuk… no to se musí prostě slyšet. ()

Luqi

Je pravda, že to má slabší, miestami naivný scenár, ktorý z toho robí taký lepší priemer. Ale i tak som to videl už tri krát. Na Bridgesa a Jonesa sa veľmi dobre pozerá a i ostatné postavy boli zaujímavo obsadené (Whitaker, L. Bridges, Gooding jf....). A tiež Hopkinsovi sa niektoré odpaly fakt vydarili, napr. ten kde odpálil Maxa a plus je aj hudobný podklad, symbolicky od U2............... K tomu scenáru. Jeden terorista "skončí" s bombami, ukryje sa v USA ako pyrotechnik a druhý, čo s ním bomby vyrábal sedí v base, ujde a vypátra ho, to je veľmi zaujímavý príbeh a je škoda, že tomu sa obdobiu "pred" venovali len pár minút a na miesto toho naváľali všetky tie scény okolo rodiny a pod. Viem si predstaviť že by to bol film, ktorý by ukázal postupne všetko čo sa udialo odvtedy ako sa Liam a Ryan prvý krát stretli, ako to bolo v teroristickej jednotke, ako sa rozdelili atď. A to, čo tu tvorí takmer celý film by stačila možno posledná polhodinka. S týmto hereckým obsadenim a režisérom by to mohol byť oveľa zaijímavejší film. ()

Akana

Dost předvídatelný thriller s množstvím klišé (zápletka model "padouch ohrožuje rodinu hrdiny v pomstě za dávná příkoří" nebo přestřihávání drátů na poslední chvíli), ale natočený s nepopiratelnou zručností a s několika opravdu dramatickými scénami. Jeff Bridges není špatný, ale film "táhne" hlavně Tommy Lee Jones. Ve chvíli, kdy při výrobě výbušnin křepčí na muziku U2 je neodolatelný. "Kdy už bude ten ohňostroj?" "Sleduj maminku. Za chvíli to přijde." ()

Ydrosten

Takový film jako je Zděšení , by byl normálně na 3 - 4 hvězdy ( podle momentální nálady ) ale tady tomu kousku vyšvihnu 5 plných. Je to hlavně kvůli tomu že jen díky tomuto filmu jsem začal poslouchat Irské velikány U2. Soundtrack mě zaujal a od té doby kdykoliv sliším jakoukoliv píseň od U2 , tak si vzpomenu na tento film. A za to mu patří velké DĚKUJI. ()

helloween93

Jeff Bridges neutrál, Tommy Lee Jones výborný psychopat, ono vůbec to obsazení stojí za to. Scénář vcelku dobrý a hudba od U2 se k tomu vcelku hodila. 3* ()

MickeyStuma

Snímek svým námětem v podstatě navazuje na neméně kvalitní film 'Exploze' (1992), kde se v roli pyrotechnika vyřádil Pierce Brosnan. Vetřel se i Steven Seagal se svým snímkem Profesionál (2001), ale to už byl spíše filmový omyl. Ve filmu 'Zděšení' se proti sobě postavili coby pyrotechnik Jeff Bridges a coby uprchlý terorista IRA ve snaze se mstít Tommy Lee Jones. Ano, jde tu především o pomstu odsouzeného zločince, takže v podstatě nic neznámého. Devadesátá léta akčním snímkům přála a tento je rozhodně jeden z mnoha povedených. Dokonce se pyšní i filmovým pyrotechnickým rekordem. Na svou dobu prezentuje největší výbuch, jaký kdy byl pro potřeby filmu vytvořen. Ano, je to ten z přístavu. V devadesátých letech také vzniklo mnoho tzv. IRA filmů a tento se taktéž řadí mezi ně. Odkaz na IRA ale není zase až tak relevantní. Jde tu jen o souboj dvou chlapíků, kteří se vyznají ve výbušninách. Charakterově však oba budí jisté sympatie a tak téměř vytváří divácký spor komu fandit více. Hrdinovi nebo antihrdinovi? Scénář je dobře zpracovaný přesně pro potřeby filmové popcornové zábavy. Snímek oplývá svěžestí, vyrovnaností a přijatelnou plynulostí. A tak zanechává plný ucelený filmový zážitek. Po zhlédnutí filmu ještě hodně dlouho bude v uších znít známá píseň od irské kapely U2. ()

fr3ak

Určitě o dost lepší než zdegenerovanej Stalloneho Špecialista. Ale stále bohužel příliš dementní na to abych si film užil. Tommy Lee Jones jako záporák byl skvělej a zábavnej (magoři v jeho podání mě vždycky bavěj). Výbuchy taky dobrý. Díky době vzniku hezky praktický efekty a žádnej zajebanej digibordel, ale všechno to stříhání červenýho drátu a podobný píčoviny byly i na dobu vzniku už dost vyčpělý. ()

Pekisan

Tommy Lee Jones spieva a tancuje na U2 pri vyrabani bomby? To musim vidiet. Pribehovo nic nove. Hriechy minulosti spolu s dobrym kamosom dohnali Jeffa Bridgesa, ktory sa snazi defuzovanim bomb napravit svoje mladicke chyby. Nadpriemernym ho robia herecke vykony a specialne efekty. Pocit "masivnosti" a blizkosti ako pri vybuchu lode sa len tak "neciti". ()

Kingjiri

V první řadě bych doporučoval potenciálnim divákům nečíst ditributorskej popisek, kterej prozrazuje uplně celej děj. Nicméně je pravda, že scénář neni žádnej majstrštyk a zasloužil by vylepšit (minimálně přidat víc konfrontací dvojice Jimmy-Ryan). Tommy Lee Jones měl dobrý záporácký charisma, ale neseděl mi jeho irskej přízvuk. Uplně mě nenadchla ani Silvestriho hudba - často se mi zdálo, že k jednolivejm scénám příliš nepasuje. Akce mohlo být o něco víc, ale aspoň, že akční scény byly na slušný úrovni (výbuchy). Nic víc než jednorázovku na volnej večer nečekejte a možná budete spokojený. ()