odbornicka

Pre tých, čo to este nevideli, vrelo odporucam a necitajte dalej :) Myslim, ze tento film NIE je filmom s nejasnym zaverom, ktory si kazdy moze domysliet podla seba. Keby ste si vybrali tu moznost ze Spacey je len blazon, tak by sa vam v hlave vynaralo nespocetne mnozstvo otaznikov, ako napr. preco na neho nezaberali konske davky "liekov"? preco videl ultrafialove svetlo, ktore ludia nevidia? ako sa dostal na tri dni z ustavu a potom sa tam nerusene vratil? ako by sa tam zjavila modra sojka? kde zmizla žena z ustavu 27. červenca? prečo v ten sustali kamery ktore Spaceyho pozorovali? Ked si vyberieme moznost, ze Spacey je z K-paxu a pozicial si na 5 rokov Robertovo telo a potom ho opustil neostali mi otazky ziadne :) ()

fantomas19

* psychiater vs ťažká trauma * optimizmus na psychiatrii * mimozemšťan vs genialita * Kevin Spacey, Jeff Bridges * Americko-nemecká mysteriózna sci-fi dráma z roku 2001, ktorú natočil Iain Softley, je príbehom ťažko traumatizovaného človeka. Psychiater doktor Mark Powell (Jeff Bridges) prijme na svojom oddelení človeka vydávajúceho sa za mimozemšťana z planéty K-Pax. Prot (Kevin Spacey) hýri veselou náladou a prejde sytom konfrontujúcich otázok a situácií, zmení klímu na psychiatrickom oddelení, vnesie medzi pacientov optimizmus a očakávania. Doktor Powell tuší, že za pokoj je maska, za ktorou sa skrýva hrozná rana z minulosti, ale nájsť cestu k nej bude veľmi komplikované. Film je veľmi silný príbeh s veselou atmosférou, podopiera ho aj skvelá hudba Eda Shearmura a herecké výkony Jeffa Bridgesa a Kevina Spaceyho. ----------------- Svet podľa Prota (K-Pax, 20.8.2009, TV Filmbox, 21:00) Americká dráma z roku 2001, ktorú režíroval Iain Softley, je príbehom zvláštneho pacienta psychiatrického ústavu. Doktor Mark Powell (Jeff Bridges) prijme na oddelenie pacienta Prota (Kevin Spacey), ktorý sa predstavuje ako mierumilovný, optimistický a neuveriteľne inteligentný mimozemšťan z ďalekej planéty K-Pax. Doktor bojuje s hlbokou traumou pacienta a Prot svojim optimismom pomáha ostatným pacientom. Svet podľa Prota je veľmi milý a príjemný film so skvelým hereckým prejavom Kevina Spaceyho a nádhernou hudbou Eda Shearmura. ()

Nightswimmer

Strhujuca herecka symfonia dua Bridges-Spacey predstavuje chrbtovu kost celeho filmu, ktory doplnaju vyborne fungujuce dalsie časti organizmu ako skvostne dialogy, pamatne sceny (najma ta v planetariu), verbalne suboje Prota a doktora Powella ci zaver otvoreny pre rozne vysvetlenia. To je koncert s názvom K-PAX či Svet podla Prota, ktoremu som bez vacsich problemov uveril ním deklarovane miesto povodu. and REMEBER- "Every being in the universe knows right from wrong!" ()

departed

Ed Shearmur stvořil vskutku impozantní hudbu, synchronizující přesně s dějem a vším, co se ve filmu odehrává. Zapadá to tak neskutečně krásně, že poslech všech jednotlivých tónů, jež složil, je největším plusem celého filmu a mírným donucením film dokoukat, i přesto, že vás třeba v půli začne nudit. Nudit se ale bude jen málokdo. Konverzační "sci-fi" drama, které dokáže v některých momentech za pomoci Shearmurovi lahodné hudby, Spaceyho a Bridgesovo výkonům, zaútočit i na citovou stránku diváka a dějově pohltit již od prvních minut. Zkrátka dvě hodiny relaxu. ()

godspeed

Fantastické, zábavné, osobité, plné skvělých dialogů, her barev, světel a zvuků. Komorní vyprávění o Protovi, který se vám za pár minut sledování dostane pod kůži více, než všechny dosavadní filmy o Ježíši. Viděno asi po páté a určitě ne naposledy. Spacey a Bridges naprosto famózní. ()

Fafyna

Nevím, co říct. Film plný sci-fi klišé, repliky jako bych psala včera v noci o půlnoci.. Nuda. Prostě mě to nenadchlo. ()

ilovebritain

Zvláštní film. Pokud kdy byly spory o Spaceyho hereckém nadání, pak nyní musí definitivně zmizet. Sotva to lze nazvat jinak, než herecký koncert. Vřele doporučuji všem, kteří rádi tráví polovinu filmu přemýšlením jak ono to krucipísek vlastně je. ()

wito

Pri každom vzhliadnutí mám z K-Pax dobrý pocit, hoci mi mnohé veci logicky nesedia. Bude to asi kombináciou kvalitnej réžie, hereckých výkonov a hudby. Škoda len, že je trochu zjednodušený a v konečnom dôsledku ťažko akceptovateľný ako komplexný a nesmrteľný... ()

baltik

Vůbec ale vůbec jsem si tento film nemohl zařadit. Když už třetí den po sobě přemýšlím nad filmem jako samotným tak si říkám, že to ve mě asi přece jen něco zanechalo.. No každopádně doporučuji risknout tento film, buďto ho budete milovat nebo nenávidět. ps: Doporučuji originální změní. CZ dub není zlý ba naopak ale Kevin Spacey tomu přeci jen svým hlasem něco dává navíc. ()

morfas

„Něco Vám chci říct Marku, něco, co ještě nevíte a kvůli čeho jsme my k-paxané ušli dlouhou cestu. Vesmír se bude rozpínat a pak se zhroutí do sebe. A pak se bude znovu rozpínat, to se bude pořád opakovat. A to co nevíte je, že až se vesmír znovu začne rozpínat všechno bude stejné jako teď. Všechny chyby, kterých se teď dopustíte, budete prožívat ještě jednou. Všechny chyby, které v té době uděláte se budou opakovat, znovu a znovu, už navždy. Takže moje rada je dát všechno do pořádku hned, protože máte jen tento pokus.“ ()

Snathoras

Dalo mi hooodně práce pochopit ten film a stejně pořád nemám jasno, co si o tom konci myslet. Ale to je právě na tom to skvělé, je na každém aby si udělal obrázek o tom jak to skončilo. Napsal bych tu svůj názor, ale pak by si to náááhodou (ale opravdu velkou náhodou...však kdo by si četl moje komenty? xD) přečetl a já bych byl za blbce no že spoiluju xD ()

iKosser

První půlka je opravdu excelentní, ale pak se to zvrhne na jakousi pseudodetektivku a je to zase v piči. Ne úplně, ale je to teda po té první půlce trpké...horší jak banán se slupkou. Ale i tak je to příjemné a good feeling se vám nevyhne. ()

Shredder

Prva polka filmu je predovsetkym prijemne mysteriozne sci-fi, druha z vacsej casti temny psycho-thriller. Spacey predvadza dalsi zo svojich skvelych hereckych vykonov, ktory umoznuje uzit si tento sofistikovany film naplno. Zaujimave konverzacie, delikatna hudba a fascinujuci Prot nedovolia cloveku nudit sa, napriek tomu, ze sa vacsina deja odohrava v tej istej lokalite. Spoiler: Po skonceni filmu si stale nie som isty, ci bol Prot len obycajny clovek, alebo ci Robertovo telo po vyplaveni z rieky obsadila nejaka mimozemska bytost. ()

sosi

Netradičný snímok, ktorý nás zavedie do života "mimozemšťana" Prota. Môžem len ďakovať tvorcom za veľmi príjemne strávený večer pri tomto filme. Príbeh bol chytrý, geniálny ale ku koncu sa začal uberať úplne iným smerom čo je škoda. Samozrejme to nahradzujú výborné herecké výkony Kevina Spaceyho a Jeffa Bridgesa. Ale i tak je to film hodný k zamysleniu a necháva vo mne príjemný pocity a nezodpovedané otázky po skončení. ()

Stanix

Spacey rulezz! Celý film je příjemným pohlazením po duši, i když místy mi dost vadila až neuvěřitelná konzervativnost všech okolo Prota, kdy absolutně nikdo ani na vteřinu nepochyboval o tom, že se jedná o cvoka, a to i po podání několika více či méně přesvědčivých důkazů. Kdyby se však okolo obyvatele Kejpaksu motal takový David Duchovny, celý snímek by dostal úplně odlišný náboj. Každopádně se jedná o herecký koncert Jeffa a Keva o jejichž kvalitách není pochyb. ()

Kariya

Dlouho jsem váhal, kolik hvězd mám tomuto filmu o pánovi, nebo bytosti z K-PAXu udělit. Nakonec volím 4 místo 5 kvůli takové celkové rozvláčnosti. Ale to je vlastně úlohou tohoto až psychologického filmu, jen mi to úplně nesedělo. Každopádně je to krásné, milé a pozitivní. K-PAXAN nás má úplně rozebrané, ale sám toho nechce moc prozradit, škoda. ()

ŠpetaMarek

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl, který shazuje akorát hypnóza, kterou k smrti nesnáším, protože jsem přesvědčený, že takhle to opravdu nefunguje. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006