Reklama

Reklama

Kevin Spacey, držitel dvou hereckých Oscarů, v roli pacienta psychiatrické léčebny s jasnou diagnózou: tvrdí, že je na Zemi na návštěvě a pochází z planety K-PAX. Jeff Bridges, několikrát na Oscara nominovaný, v roli jeho lékaře dr. Marca Powella. Přepracovaný psychiatr ze státní nemocnice nachází u svého vesmírného pacienta řadu nezvyklých projevů a navíc naprostou odolnost vůči běžným léčebným prostředkům. Co když je podivný pacient skutečně mimozemšťan?

Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 095)

Lima 

všechny recenze uživatele

Chytrý a moc příjemný film, u kterého potěší absence jakkéhokoliv klišé či kalkulu. Přestože je příběh veskrze postaven na dialozích, udržel mně v napětí po celou dobu, kdy jsem čekal na konečné rozřešení. Divák ocení vyšperkované dialogy, při některých scénách, jako např. v planetáriu, člověka spolehlivě zamrazí. Bezvadný dojem z filmu umocňuje skvělá kamera, hudba no a pochopitelně one-man-show Spaceyeho, o kterém nemá smysl se více rozepisovat. ()

kOCOUR 

všechny recenze uživatele

Když potká sob soba, mají radost oba. A když mimozemšťan Spacey potká psychologa Bridgese, mají radost úplně všichni. Krásný příběh trochu kazí poslední čtvrtina, které se nese v jiném duchu než zbytek snímku, všechno to ale kompenzují herecké výkony drtivé většiny zúčastněných. Nenáročná věc, která vyvolává blažený úsměv na rtech a zanechává dlouhotrvající zážitek. A nakonec je i dobře, že se nedozvíte, jestli Spacey je nebo není ufon ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Zajímavá konverzačka, která dovede spolehlivě zabavit i přes absenci nějakého výrazného děje. Skvělé herecké výkony, pěkná kamera, scenáristicky drobet slabší poslední třetina, ale celkově velmi příjemný film. Závěr působí značně nejednoznačně, takže si každý může vybrat svůj výklad. Já jsem s tím svým spokojený, a tak mohu dát poctivé čtyřhvězdí. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Vynikajúci herci, citlivá réžia. Ale čo má preboha znamenať ten scenár? Veď tento film sa zhruba od polovice (prvá hypnóza) vyvíja úplne iným smerom, než aký si spočiatku vytýčil a jeho záver je vyústením námetu, ktorý vo filme v podstate nikdy nezačal! Nehovoriac o tom, že nádeje zo sľubného úvodu a celej prvej polovice sa tým pádom strácajú niekde v čiernej diere medzi Merkurom a Plutom! Bol som na rozpakoch! Strašné kvalitatívne paradoxy! ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Neznám film, jehož vyznění by víc záleželo na samotném divákovi. Lehký náznak toho co myslím, je konec Sbal Prachy A Vypadni, ale to bychom byli někde hodně jinde:) Svět Podle Prota na mě působí jako krásně vybroušený diamant, i když je pár míst, která by se dala označit jako kaz. Rozhodně to však nejsou herecké výkony, obzvlášť Kevin Spacey je (zase) naprosto dokonalý a táhne celý film do nebeských výšin. I když, kdyby k tomu hereckému koncertu nebyl v ceně ještě skutečný koncert Eda Shearmura, jehož je K-PAX mistrovským dílem, a celé to nesnímal famózní John Mathieson, byly by ty **** mnohem méně tutové než jsou tyhle. Spíš je to 85%;) ()

Galerie (36)

Zajímavosti (18)

  • Archivní fotografie z výroční knihy, na níž je Robert Porter, je autentický snímek Kevina Spaceyho během jeho vysokoškolského studia (1977). (don corleone)
  • V jedné ze scén nejmladší dcera ukazuje, že jí vypadl zub. V dalších scénách je však zub zpět. (Dalfor)

Související novinky

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a…

Reklama

Reklama