poster

Svět podle Prota

 • USA

  K-PAX

 • Německo

  K-Pax - Alles ist möglich

 • Slovensko

  Svet podľa Prota

Drama / Sci-Fi

USA / Německo, 2001, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  *****

  právě přišel a jeho cesta je prozatím u konce. je prostě od nikud, nebo chcete li - z planety K-Pax, vzdálené 10 000 světelných let.... tento film je pro mě balzámem na duši. vyrovnaný a klidný K.Spacey podtrhává dokonalost scénáře, kde mají největší kouzlo dialogy mezi Protem a všemi ostatními. každý ve vesmíru rozezná dobro od zla, bohužel jen lidé si myslí, že jsou tím druhem, který může ostatní posuzovat podle sebe. nutí mě rozhlédnout se ve vlastním světě, ve vlastní rodině. vidíte, vždyť na zemi je tolik života! stačí k tomu málo. mít svůj domov! ŠŤASTNOU CESTU PROTE!(8.7.2006)

 • tron
  ****

  „Naozaj viete cestovať rýchlosťou sveta?“ – „Samozrejme. Ukážem vám to.“ – „Kedy?“ – „Práve som sa vrátil.“ SVET PODĽA PROTA je ukážkovo zvláštny film, ktorý publikum rozdelí na tábor rojkov, donovquijoteov, ktorí chcú útočiť na veterné mlyny a veria na dvadsaťmetrových aligátorov v kanálmi pod mestami. Tí druhí budú v snímke vidieť smutnú psychologickú drámu o nevyliečiteľnom bláznovi s trocha čudným koncom. Tí prví mávnu rukou nad desivou scénou retrospektívy, ozrejmujúcou pacientovo momentálny ťažký duševný stav a na otázku, ako sa film skončil, budú mať jasnú odpoveď a budú sa pri nej tajnostkársky usmievať. Čudný pavúk, tento film! Napriek tomu, práve preto, skvelý. Už to, čo predvádzajú strihač, kameraman a hudobný skladateľ, je miestami až pozoruhodné – takú poetickú zasnenú atmosféru som necítil snáď od (inak dosť mizernej) LEGENDY Ridleyho Scotta. Najväčším kladom snímky však nie je ani tak kvalitný scenár, skúsené ruka režisérova alebo dobré herecké výkony (Spacey, Bridges, McCormacková), ale posledné minúty, ktoré vám úplne dovolia spoľahnúť sa na váš úsudok a rozhodnúť sa, ako sa film skončil. Dva palce hore o to viac, o čo viac je SVET PODĽA PROTA na pohľad nenápadný, až zakríknutý.(9.11.2004)

 • Anthony
  *****

  Opravdu zajímavý film. Přestože patří částečně do žánru sci-fi, nejsou tu vůbec žádné speciální efekty - to nejzajímavější z celého filmu jsou výborně napsané dialogy a hlavně výborně napsaná a zahraná postava Prota. Kevin Spacey v černých brýlích ukusující banán i se šlupkou je prostě boží. A ta rozhodně neměl snadnou úlohu, neboť asi od poloviny si už nevystačí jen s jedním pohodovým výrazem a ukáže se jak náročná jaho role je. Výborným protihráčem mu ovšem je Jeff Bridges. Od poloviny se film láme do poněkud temnějších poloh, což někomu může vadit, ale mně tento zvrat nijak nevadil. Nakonec bych snad ještě vyzdvihl výbornou hudbu Edwarda Shearmura.(12.9.2004)

 • ripo
  *****

  Fikcia ? Psychická narušenosť ? Skutočnosť ? Aká je medzi nimi len jemnučká hranica. Skôr tú hranicu tvoria pocity a sympatie..... Nádherná snímka, v ktorej kraľuje Kevin Spacey za silného prispenia výborného scenára a pevnej ruky Iaina Softleyho. Jeff Bridges, ten nevýrazný herec popri ňom len zákonite rastie a podáva jeden zo svojich vrcholov.... Priznám sa, že najlepšie scény pre mňa boli ako kejpaxan Prot s ľahkosťou jemu vlastnou vysvetľuje vedecké zákonitosti a princípy jeho sveta, a zároveň keď "vykonáva" svoju súkromnú psychiatrickú prax na svojich spolupacientoch .(26.11.2006)

 • xxmartinxx
  ****

  Občas je dobré nechat se opít rohlíkem. Svět podle Prota si to může dovolit. Je to jasný čtyhvězdičkový film, který se tváří mnohem důležitěji, než jaký je, očividně se snaží moralizovat a očividně je velmi prvoplánový. Přestože tohle všechno vím, nebojím se mu napálit vysoké hodnocení. Ať je to kvůli skvělým hercům nebo zajímavému námětu a velké "dobrosrdečnosti", která z toho čiší - to je jedno. Není to perfektní film, ale podlehnout se mu dá. A to je přece hlavní.(18.3.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace