pan Hnědý

Je skvělý, že si každý divák, během filmu dokáže vytvořit vlastní svět planety K-PAX, každičký detail barev a komponentů místa, který je vlastně jen v našich myšlenkách. Velká škoda, že PROT se nedrží pevného příběhu, který nám Iain Softley nastolil od začátku, ale mě to nevadí. PROT ve mně vyvolal vzpomínky na Man from Earth. Postava PROTA má výborný charakter a každý si ho oblíbí. ()

Malarkey

Filmy mě nestačí překvapit. Pořád se totiž objevuje něco, co už je vcelku dlouho na světě, já o tom tolik neslyšel, film neviděl a pak nestačím zírat. Svět podle Prota je výborně promyšlený, ale ve skutečnosti plně lidský film, na které se pokaždé kouká nejlépe. Stačí dobrý nápad, perfektní zpracování a poslední, nejdůležitější ingredienci, geniální herce. A tady se setkají rovnou dva tváří v tvář: Pacient Kevin Spacey a doktor Jeff Bridges. ()

novoten

Nádherný, pomaloučký a tím nejčistším způsobem hladivý film, který při dalších zhlédnutích získává v mých očích punc geniality. Spacey předvádí, že i ta nejtěžší herecká výzva pro něj není nepřekonatelná a parádně mu přizvukuje civilní Bridges. Výtky směrem ke scénáři jsou bezpředmětné, kdyby Prot jen bloumal po blázinci, léčil pacienty a ohromoval znalostmi vesmíru, velmi brzy by to ztratilo kouzlo, díky kterému jsou tyto scény nezapomenutelné. Právě dramatická linka, vinoucí se druhou polovinou, dodává K-PAXu auru filmu promyšleného do nejposlednější scény. ()

k212

K-Pax je velmi atmosférický film založený z velké části na skvělém herectví páně Spaceyho a také na nezanadbatelném aspektu hry světel a podivných úhlů kamery (což je skoro rovnocenným prvkem toho prvního). Režisér Ian Softley je dle mého mínění velmi talentovaný režisér a soudím tak právě díky K-Paxovi -z prvního filmu, který jsem od něj viděla. Film je vůbec po formální stránce vytříbený (nic na mě nepůsobylo rušivě nebo nepatřičně) a zajímavý elektronický soundtrack velmi dokresluje celkovou atmosféru. Mám za to, že toto dílko si své **** prostě musí zasloužit i bez nucené katarze nebo překvapivé pointy. Je čistě a přímočaře nalinkováno, nedělá ze sebe něco, co není. A to mě protentokrát prostě dostalo a nadchlo. ()

Big Bear

Spacey nás tentokrát překvapil v roli údajného emzáka z planety K-PAX. I kdyby hrál brouka hovnivála tak to zahraje tak, že se vám bude při tom jak válí kuličku tajit dech. Scénář zajímavě balancuje nad hranicí bláznovství a reality, kdy prostě nevíme jak to je a co víc začnou o tom pochybovat i psychiatři. Vše je skvěle probarveno velmi příjemným soundtrackem. Rozhodně stojí za zhlédnutí. * * * * ()

• Prot (Kevin Spacey) sní celý banán i se slupkou, což musel jeho představitel před kamerou absolvovat 27x. (Dalfor)
  • Okrem známej scény konzumácie banánu aj so šupkou zjedol menej nápadne Prot (Kevin Spacey) aj jahodu s listom. (Autogram)

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006