Shitonit

Snad lehce ujetý, ale vcelku to pohromadě drží. Proč právě tak by nemohl vypadat emzák?? A nejsem já emzák taky?? A vy ?? A co Jan Tleskač??? ()

himor

Bohužiaľ tento plátok ma nenormálne minul. Omylom som ho videl v TV na stanici AMC (samý odpad) a už to mi malo napovedať, že to bude des. Hral tam Bridges a Spacey, hovorím si, že to nebude také zlé, len ono to také bolo. Od začiatku sa Kevin tváril ako vemeno a neopustilo ho to až do samého konca, Jeff ako psychiater, ktorý má samozrejme rozpadnutú rodinu, ktorá sa samozrejme na záver brutálne stmelí, to bolo jasné. Celý čas sa však nedialo nič, stále sa akosi bojovalo s tým, či to je mimozemšťan, alebo blázon, ale bolo mi jasné, že ako to celé skončí. Jediné akotaké pozitívum je v druhej polovici filmu, akési pátranie, že kto vlastne Robert je. To bolo fajn, len to akosi nepasovalo k zbytku filmu. Verdikt znie: kktina, nekukať, ani omylom ako ja. 35% ()

dkas

Velmi zajímavě zpracovaný námět o velmi přesvědčivém ufounovi. Třeba scéna z planetária je naprosto skvělá. Po odhalení příčiny to dostává trochu jiný rozměr, ale pořád velmi zajímavý. Navíc je to výborně zahrané! ()

Knor

Filmová nádhera, která pohladí na duši a dokáže zabavit konverzací několika postav aniž by děj nějak výrazněji kolísal. Spacey i Bridges jsou naprosto dokonalí, Prota si musí oblíbit každý a trochu mi připomněl Man from Earth ( třeba se velice dobře znají :-) ) Vynikající film, který si na konci musí každý vyložit po svém. ()

Ex_Machina

„Je ťažké hnevať sa, keď je na svete toľko krásy. Niekedy mám pocit, že ju vidím všetku naraz a je toho príliš. A moje srdce sa plní ako balón, ktorý o chvíľu praskne. A potom si uvedomím, že musím spomaliť a prestať sa snažiť to všetko zachytiť. Vtedy to mnou všetko prepláva ako dážď a ja cítim len vďačnosť za každý moment môjho mizerného života.“ Kevin Spacey ako Lester Burnham ()

BrunoA

Rozhodně zajímavý film, narozdíl od mnoha jiných nesměřoval k předem známému konci - dával tak možnost přemýšlet a fantazírovat. ()

brectule

Po dlouhé době konečně film, který do mě vlil značnou dávku optimismu. ráda jsem věřila (/a stále věřím), že Prot je skutečný K-poaxan žijící na K-pax - jak jinak by dokazal nechat spadnout čelist takovým "NASAkům". Tělo, kteé tam zůstalo bylo jen schránkou:)...Kevin Spacey byl úžasný (ostatně byl všude, kde jsem ho zatím viděla). V dnešní době je krásné uvěřit takovým pohádkám. Mělo by jich být víc...zrušila bych (nebo alespoň omezila) krváky. ()

Narg

Velmi originální sci-fi s parádní atmosférou, zajímavým příběhem, myšlenkou a skvělým Kevinem Spaceym. Nezapomenutelná záležitost! ()

eredin

Mam tenhle film na dvou CD ... prvni si poustim kazdou chvili, druhe sem uz mozna vyhodil. Skoro jako by druhou pulku psal jiny scenarista, nebo se jen lekl toho kam se mu pribeh ubira. Jinak Spacey opet exceluje a dialogy s Bridgesem sou vybrousene. ()

walecz

Pro studenty psychiatrie povinnost. Hodnocení normality jako filozoficko medicínský pojem na filmovém pláténku. ()

wef

Upozorňuji, že tento text ti, co film neviděli, mohou někteří považovat za mírný **SPOILER**.Tento film ocení především ženy a diváci, kterým nevadí, že budou muset trochu přemýšlet. Jedno z nejhezčích dramat, s dobrým hereckým obsazením a nedokončeným scénářem. Autor příběhu - Gene Brewer a scénárista Charles Leavitt určitě dlouho přemýšleli, jak to má skončit. Skutečná verze neboli "správné řešení" nejspíše neexistuje, a proto konec naznačuje obě možnosti skutečné totožnosti hlavního hrdiny. Ty si bohužel navzájem odporují, ale aspoň se můžete rozhodnout, čemu chcete věřit a nemusíte být ze závěru zklamaní. Dobré herecké výkony a dabing (bohužel jsem v originálu film neviděl) ještě doplnila psychotická hudba. Ještě teď mi hraje v uších. ()

Toustovač

Může mi někdo prosím vás vysvětlit, proč jsem z tohoto filmu tak na větvi a hltám každý záběr? Hlavní herci jsou vpravdě famózní, ale to by přeci nestačilo. Příběh je také úžasný, ač se ke konci pro mnohé nepochopitelně láme, ale já "jim to žeru" i tak. Pomoc:)... ()

angyy

Moje první setkání s Protem bylo na Čt 1. Nevěděl jsem o tomto díle nic. O to milejší pro mě bylo, když se na obrazovce objevil K.Spacey. A??? No nebudu to protahovat:) byl jsem u vytržení. Neokoukaný scénář jenom podtrhoval výborný výkon Spaceyho a jeho cvokaře Jeffa Bridgese. Prot byl jakýmsi zvláštním způsobem komický ale uvěřitelný, což v konečném důsledku filmu prospělo. Konec je hodný zamyšlení a staví film do úplně jiné roviny. Svět podle Prota je pro mě důkazem že kvalitní sci-fi může být i s trochou lidskosti. 92% nejlepší scéna : v planetáriu. ()

Prankster

V jednom měl Prot pravdu. "Je s podivem, že jsme se dostali až tak daleko". Slovo lidskost asi není namístě KevSpa. Je to ale hrozně pozitivní - radost potkat někoho takového v životě... ()

Pai-Mei

Ďalší film z mojej top 10. Tak skvelá myšlienka sa objaví v jednom z 1000 filmov. Aj keď sa jedná o sci-fi, nedočkáme sa žiadnych špeciálnych efektov. Film je o dialógoch a reakciách ľudí na skutočnosť, že majú dočinenia s bytosťou s inej planéty. Strhujúci záver je len čerešňou na torte už tak parádneho filmu. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006