Lilly Cummingsová se vdává a její sestra Gwen má jako družička nejen krásné šaty, ale také pořádnou kocovinu. Za sebou má totiž další z mnoha velkých pitek. Urazí svatebčany, zničí svatební dort a jen v kombiné se vydá v ukradené limuzíně koupit nový. Nabourá se a skončí před soudem, který jí nařídí čtyřtýdenní odvykací kůru. Sebevědomá žena se odmítá zapojit do aktivit v léčebně, bojkotuje skupinovou terapii. V parku požádá o cigaretu neznámého muže a zeptá se ho, kde by mohla sehnat alkohol. Vzápětí zjistí, že mluvila s ředitelem Cornellem. Jak se žena seznamuje s ostatními pacienty a poznává jejich problémy, začíná si uvědomovat závažnost toho svého. Vybavují se jí vzpomínky na dětství, prožité s matkou alkoholičkou. Snaží se usmířit s lidmi, kterým nejednou ublížila, zejména se sestrou Lilly. Gwen marně hledá někoho, s kým by si mohla promluvit, a postupně se sbližuje s některými pacienty - mladou spolubydlící Andreou či bývalou baseballovou hvězdou Eddiem Boonem. Na cestě k řešení problému ji však čeká ještě nejedna překážka, zklamání a řada bolestných rozhodnutí. (TV Nova)

Radim

Film o tom, jak zpřístupnit širokým masám problematiku drogové závislosti. Hrozné. Sandra Bullock se mi jako ženská moc líbí, ale roli alkoholičky jsem ji prostě nevěřil. Bez náboje, rádoby do hloubky jdoucí scénář, některé scény (např. uklízení záchodů) v kontextu trapné. ()

peetriss

28 dní má hned několik problémů, které z něj dělají špatný film: 1. Film je postaven na nosné konstrukci nepovedeného scénáře od Susannah Grant, který v žádném případě nedokáže diváka zaujmout natolik, aby jej vtáhl do děje. 2. Režisérka Betty Thomas nedokázala tento handicap kompenzovat pevným a profesionálním vedením a tuto nepevnou kontrukci ještě více rozviklala svým nulovým smyslem pro atmosféru, která je naprosto sterilní a nefunkční. 3. Do hlavní role byla obsazena Sandra Bullock, kterou sice mám velice rád, ale zcela objektivně musím konstatovat, že již je až přespříliš poznamenaná stigmatem představitelky nenáročných romantických a komediálních rolí, a ač věřím, že by se této škatulky Sandra chtěla oprostit, není natolik přesvědčivou herečkou, aby jí divák uvěřil dramaticky laděnou (takový alespoň byl úmysl) postavu. Navíc její snaha je toporná a nehraje v tomto filmu příliš dobře. 4. Příliš dobře nehrají ani ostatní herci... Tudíž 28 dní je filmem nepovedeným, nudným a po všech stránkách nezajímavým! ()

Macik

Nemám rád Sandru Bullock a od toho se to všechno odvíjí... Je opravdu těžké uvěřit jí cokoliv natož že je velkej alkoholik.. Ale musím přiznat že je to nejlepší výkon jakej kdy podala.. Protože stačí vzpomenout její ostatní filmy a je to děs.. ()

filipvrbik

Pohodový film ( i když to není to správné slovo, je to chvílemi spíš drama , než komedie) pro sobotní odpoledne, nic víc...60% ()

hacho

Zajimavy pohled do alkoholicke lecebny, mam dolozeno, ze to neni daleko od reality, odmyslite-li si omacku okolo... ()

Greg25

Neříkám, že jde o nějak výjimečný film, ale mně sedl od začátku do konce a zdál se mi poměrně věrohodně natočen. A na rozdíl od většiny, si myslím, že role alkoholičky Sandře Bullockové docela sedla. 70% ()

Kroupa

Decentní, slušně zahraný příběh. Neřekl bych drama, ani komedie, ale prostě příběh, který pohladí po duši, neprovokuje nesplnitelnými ambicemi nebo ohranými frázemi. Není objevný, ale ani nudný (což neznamená, že se u něj člověk nemůže nudit, je to otázka rozpoložení). ()

Hepy13

Vlastně obyčený film věnující se tématice léčení ze závislosti alkoholu a drog. I tak jsem z něj cítil velkou sílu která vyzařuje na diváka. Sandře jsem její roli skutečně věřil, a takový typ filmu je přesně můj šálak kávy. ()

Lilloos

Silný film, který mě oslovil. Myslím si, že ve své kategorii patří určitě k lepším. Zajímavé, věrohodné a nešťastné jsou jak osudy, tak charaktery vedlejších postav. Jen ta hlavní mi přišla trochu nevýrazná. ()

Jaroslaf

pouhých dvacet osm dní na vyléčení závislosti na alkoholu a vicodinu! Dr. House approved. Když pominu, že už tahle myšlenka je naprostá blbost, tak jinak v pohodě. Buscemi dost nevyužitej potenciál. Co tam vůbec dělal? P.S: Viggo vedle Sandry....herecky to je jako postavit nablýskanej Ford Mustang vedle trabanta. Díky tomuhle filmu vám dojde kdo umí hrát a kdo ne. To je asi tak všechno, co snímek nabízí. (Ale filmy z prostředí léčeben budu mít vždycky rád.) ()

goniss

Béčkový film ? pro mě absolutní fantastický zážitek.. Dokonalá herečka v dokonalém scénáři...moje slabost pro drogy, alkohol, nezdravé závislosti, sarkasmus, sex a užívání života se mi promítá během hodiny a půl.. konečné gradování dovedl film k pointě že všechno tohle svinstvo je špatné.. Přišla na to (bohužel) i Sandra... a nad závěrem se vždy jenom polozklamaně pousměju. Kdyb totiž skončila špatně, film by nabral úplně jiné grády, v té chvíli by spíš film byl v takovém účelu, jakém se zdál být prvních 10 minut... ()

Lyžař

S noblesou a úsměvem natočená lidská tragédie..mě tenhle snímek opravdu bavil, ač jsem si uvědomoval, že lidí s podobným osudem po světě běhá moc a moc. A některé scény nejsou moc přehnané - však se podívejte kolem sebe.. ()

Heroine

Takový celkem milý film, který nenadchne ani nenaštve. Já ho viděla několikrát, a to z jednoho jediného důvodu: Viggo. A mimochodem, já uměla bez problému zvednout koňovi nohu hned na poprvé. ()

hazaba

Uvěřitelná Sandra Bullock, různorodá sebranka lidí, vtipné a na druhou stranu i dojemné situace. Mi se to prostě líbilo :-) ()

MickeyStuma

Když se řekne protialkoholní léčebna, český divák si vzpomene na snímek ´Dobří holuby se vracejí´. Americký počin ´28 dní´ je něco podobného. Sandra Bullock v roli mladé ženy Gwen závislé na alkoholu, bujarém životě a naprosté nezodpovědnosti. Když své sestře zkazí svatbu, pohár trpělivosti přeteče a ocitne se v protialkoholní léčebně. Tvůrci velice dobře podchytili chování a vůbec život alkoholičky, i když si přiznejme, že na pilu se v žádném případě netlačilo. Psychologie, jako u výše zmíněného českého filmu, je tu zcela vedlejší. I když se snímek vyznačuje zábavným dojmem a je plný energie, ryze o komedii se v žádném případě nejedná. Dokonce je tu i romantický motiv, ale jestli příběh skončí šťastně či nikoliv, záleží na úhlu pohledu diváka. Gwen si projde ohromným vývojem, zkušenostmi a city. V léčebně pozná různé lidi různých povah a od každého si něco vezme. Snímek tak má dokonce i lehčí moralizační podtón. Určitě nezklame a přinese zajímavý pohled na jeden z problémů lidstva v jednoduchém kabátě a upřímnosti. ()