Final Fantasy: Esence života

• USA Final Fantasy: The Spirits Within (více)

Je rok 2065. Země je v obležení. Při nárazu meteoru se na naši planetu dostaly milióny podivných bytostí, které decimují venkov i města a hrozí, že zadusí ostatní život na Zemi. Lidi zabíjejí tím, že si podmaňují jejich duše. Ti, kteří zatím přežili, začínají opevňovat svá města, aby se vetřelcům ubránili. Ale čas běží... Poslední záchranou lidstva je krásná a inteligentní Dr. Aki Ross, která je rozhodnutá věnovat všechny své schopnosti na boj s vetřelci z vesmíru. Pod vedením svého učitele Dr. Sida a za pomoci vojenské jednotky Deep Eye, v jejímž čele stojí odvážný kapitán Gray Edwards, se Aki vydává do boje za záchranu Země i sebe. Dostane se do myšlení vetřelců a získá klíč k odhalení jejich tajemství. Proti ní však stojí generál Hein. Chce proti ní použít zbraň, která by zničila celou Zemi. (oficiální text distributora)

LooX

Herní série Final Fantasy patří mezi naprostou špičku svého žánru,na každý její nový díl se stojí v Japonsku obrovské fronty a prodeje lámají rekordy.Jednotlivé díly spolu nijak nesouvisí,jediné co mají společného (především od zlomového sedmého dílu),je úžasné grafické zpracování,nádherná orchestrální hudba a úžasný výpravný příběh.Proto absolutně nechápu,proč,když už se ve Squre Softu rozhodli udělat podle FF film,zvolili tak neuvěřitelně debilní klišé!!!???Proč nemohli použít příběh použitý v některém z dílů herní předlohy nebo aspoň z některého z nich vycházející?Proč museli film,na ktey se těšili miliony hráčů po celém světě,takhle odstřelit???Dvě hvězdičky jsou za špičkové technické zprcování a jedna za úctu k Final Fantasy. ()

pavont

Tento film je vazne tazko hodnotit. Ak zoberiem spracovania vzhladom na ten rok ked motion capturing bol este v plienkach tak urcite za 5*. Pribeh bohuzial dost trpi absenciou riadneho scenara a pokial sa chcel inspirovat hrou zobral to teda velkym oblukom. Ako fanusika anima ma teda oveda viac uspokojila neskorsia sedmicka. A priznam sa ze z pochopenim pribehu to tiez nebola sranda. Dobra Gaia, zla gaia. Prva duchovna vlna, siesta, siedma. K tomu ten rozpacity koniec. Skoda, chcelo to troska viac. ()

martpolak

Za zpracování si film zaslouží jednoznačně 10/10, co se týče příběhu apod., moje hodnocení je též vysoké. Byl to velice kvalitní film. Jediným, co tu lze diskutovat, je to, do jaké míry byl film právě onou "Final Fantasy"... Jakožto občasný fanoušek této série můsím říci, že byl i nebyl. Nebyl sice tím, co tato série obvykle nabízí, rozumějte meče, souboje, fantasy, jen málo sci-fi, avšak právě proměnlivost série, která je dána různými pojetími každého z dílů a ne pevně danou formou, otevírá dveře i přírůstku v podobě Esence života. ()

zekon

Trikově i dnes, velmi povedené. Jenže, maglajz, nuda, prostě trailer z PC hry. Navíc klon vetřelců a resident evil, no nevyšlo to. ()

Littlebag

Na tenhle film jsem se podívala jen z náklonnosti k Final Fantasy, ale tohle, podle mého názoru, není hodno nosit jméno Final Fantasy. Příběh je naprostý podprůměr a hlavní hrdinka se opět prokázala jako ta, která všechno přežije. Není k tomu už dál co říct. Myslím, že dvě hvězdičky jsou maximum, kterého tento film může zaslouženě dosáhnout a to za zvuk a vizuální efekty. ()

Jessica_Biel

Ono být to natočené jako normální hraný film, tak by to byl asi pěknej průser... Předvídatelné kdo kdy umře, hlavní hrdinka skoro- patřící do nějaké sekty "Děti Země" a padouští vetřelci, co ve finále nejsou padouši a chudinkové kolonizující duchové... Na druhou stranu, už od mala tenhle film- sci-fi pohádku mám rád a je to animační průkop ve filmografii který se po vizualní stránce naprosto povedl na výbornou, takže zlaté tři hvězdy jsou dobrou odměnou. ()

8SCARFace8

Aj v dnešnej dobe niečo takto technologicky úžasné vyráža dych, nie to ešte keď si predstavím aký bol vizuálny dojem na diváka v roku 2001. Ale to je všetko čo tento snímok má - technológiu. Vo všetkom ostatnom ako akcia, príbeh, postavy, zaostáva a neponúka vôbec nič zaujímavé. Že film na seba nezarobil ani polovicu z tej astronomickej sumy ktorú si výroba žiadala je smutné tiež, ale nie je to prekvapenie, kedže pekné obrázky nestačia. ()

Monellito

Děj hloupý a postavy toporné.Umělotina z nich jen sálá. Kdysi jsme na to koukali unešení na ZŠ, jelikož taková animace byla novinka. Ale dnes vidím, že děj byl otřesný. ()

BONOBON

Záměr tvůrců se nevydařil - herecké výkony počítačových lidí působí tak trochu směšně, atmosféra je nijaká (o nějakém napětí nemůže být vůbec řeč), akční scény jsou mizerné.. a za vůbec největší minus považuju to, jak okatě film vykrádá Cameronovy Vetřelce! Milosrdné ** za bombastickou hudbu a půvaby hlavní hrdinky (co na tom, že je počítačová:).. ()

KuntaKynte

Ze začátku dech beroucí grafické zpracování,které za chvíli přebije naprosto příšerný a nudný scénář.Jako pokus dobré,ale bohužel nic víc nic míň..... ()

Alesss

Patřím k té "old generatinon", které hry FF nic neříkají! Nemám rád hudbu Elliota Goldenthala, nemám rád mango, anime a japončíky obecně! Od digitální grafiky nečekám pro film nic pozitivního. Ale tohle všechno neplatí (neplatilo v r. 2002) pro Final Fantasy: The Spirits Within. Tento experiment drobet přerovnal mé měřítko hodnot. Jak málo stačí, aby se člověk zamiloval do škaredé digitální ženské... ()

eltazar

pro mě jednoznačně 5*, a to bez debat. můžete nadávat na plytký scénář, ploché postavy či nedokonalou animaci, ale na svoji dobu to je naprosto neuvěřitelná záležitost, a pokud se divák oprostí od technických nedokonalostí filmu, jedná se o skvělou pohádku. ano, je to pohádka, a tak by se na film mělo koukat. ()

Profík

Pro mě je to právě na té hraně realističnosti, kdy to na mě nepůsobí dobře. Jinak hru neznám, nehrál jsem ji a příběh na mě působí vcelku dobře. Zajímavý experiment, ale pro mě zapomenutelný. 65%. ()

Sandai

Na svou dobu technicky velice povedené a dobře se na to kouká. Jenomže scénář je hodně slabý a sráží celý film dolů. ()