Final Fantasy: Esence života

Final Fantasy: Esencia života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2001, 106 min

• MáŠa

Ale jo, graficky rozhodně hodně povedený, ale to další, to už bude hodně záležet na vkusu. Servírováno je zde totiž poměrně náročné sci-fi, kterému by lehce někdo nechtěl uvěřit. Např. problematika jakýchsi vln zní hodně podivně, resp. ty vize, v čem všem se takové vlny nacházejí. No, a že zde má lidstvo co dočinění z marťanskými duchy, to taky není zrovna tradiční myšlenka. Pokud s těmihle věcmi nebudete mít problém, tak si film celkem užijete.(21.2.2008)

I když byla grafika celkem dobře zpracovaná, nemohl sem se vžít do filmu, kvůli stále velkým rozdílům mezi poč. grafikou a skutečností, ale v tom se asi nikdy nedosáhne bezchybnosti. Začátek sem vůbec nepochopil, možná proto, že sem neviděl předchozí díly, jestli nějaké byly, každopádně z bioéterického laseru a duchovních vln sem nebyl chytrej. Nejdivnější ale bylo, že příšery mohly procházet zdmi a věcmi vůbec, ale kulky a rakety je zasáhly -> ?.(7.1.2010)

Japonci predvadeji opravdu divy co se tyce digitalni kultury... Proste opravdu si myslim ze par kratkozrakych lidi do ted nevi ze to nebyl hrany film... Film ma zajimavy pribeh ve kterem jsem se ponekud ztracel a ani na podruhe jsem vsechno uplne nerozlustil... Nevim cim to ale mam pomerne jasne podezreni na prekladatele ktery tento film tak trosku deklasoval... Protoze nektere veci v ceskem scenari jsou az nelogicke... Uz jen nazev filmu je prelozen dost zvlastne... Jinak ale velice zajimave(14.11.2005)

Japonský styl designu vesmírných lodí je úchvatný. Vždy jsem se je na papíře zkoušel napodobit. A tento film mi umožnil se pokochat do syta. Myslím že děj tu jde trochu na úkor technické stránce, ale musíme si uvědomit, že jde o ,,pokusný film", který se snaží zjistit jak daleko je počítačová technika, aby mohla nahradit živé herce.(20.2.2003)

Rozpočet $137miliónovTržby USA $32,131,830Tržby Celosvetovo $85,131,830║ Veru takýto filmový prerod zo skutočného ľudského hrania na to počítačové CGI prevedenie ľudskej podstaty a všetkoho okolo toho, nie je až taká šťastná voľba. Aj keď sa jedná o veľmi zaujímavý pokus, nedokáže splniť kritéria tak aby bol v konečnom dôsledku niečim viac, dosť zlyháva po príbehovej stránke, animácia je v celku na úrovni, aj keď napodobnenie ľudských postáv má ešte veľa čo dohánať, v podstate ide o problém s riešeným na dlhé roky. /videl v kine: 60%/(7.6.2005)

• - Film sa skladá zo 141 964 snímkov, pričom každý zabral v priemere 90 minút na vykreslenie a na ich tvorbe sa podieľalo zhruba 200 ľudí. Jednému človeku by to trvalo 120 rokov. (Greenpeacak)

• - Doktorka Aki Ross byla zařazena na 87. místo žebříčku Hot 100 časopisu Maxim pro rok 2001. Objevila se také na obálce vložené přílohy. Stala se tak doposud jedinou neexistující postavou, která byla do tohoto žebříčku zařazena. (Caszidy)

• - Sériové číslo 102171, které je vidět na trupu Black Boa, je datum narození jednoho z designérů této lodi. (Caszidy)