Reklama

Reklama

Final Fantasy: Esence života

  • USA Final Fantasy: The Spirits Within (více)
Trailer

Obsahy(1)

Je rok 2065. Země je v obležení. Při nárazu meteoru se na naši planetu dostaly milióny podivných bytostí, které decimují venkov i města a hrozí, že zadusí ostatní život na Zemi. Lidi zabíjejí tím, že si podmaňují jejich duše. Ti, kteří zatím přežili, začínají opevňovat svá města, aby se vetřelcům ubránili. Ale čas běží... Poslední záchranou lidstva je krásná a inteligentní Dr. Aki Ross, která je rozhodnutá věnovat všechny své schopnosti na boj s vetřelci z vesmíru. Pod vedením svého učitele Dr. Sida a za pomoci vojenské jednotky Deep Eye, v jejímž čele stojí odvážný kapitán Gray Edwards, se Aki vydává do boje za záchranu Země i sebe. Dostane se do myšlení vetřelců a získá klíč k odhalení jejich tajemství. Proti ní však stojí generál Hein. Chce proti ní použít zbraň, která by zničila celou Zemi. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (283)

Gemini 

všechny recenze uživatele

Scénář sice místy zavání těžkým béčkem, a moc tomu nepřidá ani mužský hrdina s tváří Bena Afflecka a hlasem Aleca Baldwina, jenže co naplat, když se na to tak dobře dívá....za současného stavu věcí (k 5.12.2005) by se dalo říct, že je to takové hodinu a tři čtvrtě dlouhé video z Killzone s lepším a hlubším příběhem než ona zmiňovaná střílečka. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

sen zaznamenán 13.12.2065. každou noc stejnej sen, stejně neznámá planeta. proč!? co se jí pokoušejí zdělit? dokáže Dr. Aki Ross včas zachránit zemi?... stvárnění grandiózní! ten film musel dát neskutečnou práci! v počítačovém světě je mnohem snadnější namíchat ty správné barvy. některé scenérie jsou opravdu krásné. tím ale výklad kladů končí. přesto, že se skoro stále něco děje, nedaří se mi přijmout hrdiny ,,za své" a prožívat příběh. vlnová teorie, kanon zeus, duch země - složité a náročné vysvětlování skoro všeho, mě ani ději nepřidá. a bohužel postavy, hlavně jejich pocity, jsou příliš počítačové. přesto času stráveného u tohoto filmu nelituji. a doufám v návrat života. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Pokud bych měl hodnotit pouze děj, tak by to vyšlo stěží na 3 hvězdičky. Ale ta animace, ta naprosto geniální animace, která se opravdu VELMI blíží skutečné realitě, ta tenhle film povyšuje trochu výše. Jako v jistém slova smyslu "průkopnický" film to Final Fantasy určitě nemá lehké a měli bychom k němu i z toho důvodu být trochu shovívavější. Vzpomeňte na 1. díl Jurského parku. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Oficiálne prvý film kinematografie vytvorený komplet v počítači. Iste, to bol aj TOY STORY, v ňom ale vystupovali hračky a nie čo najrealistickejšie zobrazení ľudia z mäsa a kostí - a to je rozdiel. práve v TOM je tá drobná filmovo-technologická revolúcia. Vizuálna stránka je v niekoľkých okamihoch báječná a VOTRELCOV zbožňujem, takže vykrádanie Camerona mi neprekážalo, skôr naopak. Páčil sa mi aj "filozofický" koniec. Samotný scenár ale za veľa nestojí, tempo je občas ubíjajúce a jemne stagnujúce a nudné. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $137miliónovTržby USA $32,131,830Tržby Celosvetovo $85,131,830║ Veru takýto filmový prerod zo skutočného ľudského hrania na to počítačové CGI prevedenie ľudskej podstaty a všetkoho okolo toho, nie je až taká šťastná voľba. Aj keď sa jedná o veľmi zaujímavý pokus, nedokáže splniť kritéria tak aby bol v konečnom dôsledku niečim viac, dosť zlyháva po príbehovej stránke, animácia je v celku na úrovni, aj keď napodobnenie ľudských postáv má ešte veľa čo dohánať, v podstate ide o problém s riešeným na dlhé roky. /videl v kine: 60%/ ()

Galerie (52)

Zajímavosti (21)

  • Pôvodný rozpočet filmu mal byť 70 miliónov dolárov, avšak vznikli ohromné náklady pri zachovaní platov zamestnancov a tak sa rozpočet vyšplhal na 137 miliónov dolárov. (Greenpeacak)
  • Animátor zodpovedný za vzhľad Aki Ross sa volá Roy Sato. Snažil sa, aby jej postava vyzerala inteligentne, výrazne jej skrátil vlasy a odstránil make-up, pretože z nej nechcel spraviť supermodelku. (Greenpeacak)
  • Film sa skladá zo 141 964 snímkov, pričom každý zabral v priemere 90 minút na vykreslenie a na ich tvorbe sa podieľalo zhruba 200 ľudí. Jednému človeku by to trvalo 120 rokov. (Greenpeacak)

Reklama

Reklama