Final Fantasy: Esence života

ファイナルファンタジー

Final Fantasy: Esencia života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2001, 106 min

Final Fantasy: Esence života je film, který popírá všechno, co bylo dosud natočeno. Diváci se ocitají v hyperrealitě, kterou umožňuje počítačová technologie CGI. Scénář : Jeff Vintar, Al Reinert a Hironobu Sakaguchim. Kamera : Motonori Sakakibara. CITÁT - Hej! Nedívej se na mě, to byl jeho nápad........(1.5.2011)

Po technické stránce bych mohl filmu vytknout snad jen to, že postavy své role silně přehrávají. Když se rozčílí připadá vám, že se každou chvílí rozpadnou, jak se třesou. jinak je grafika úchvatná (duchové jsou geniální až do posledních dvaceti minut, když si autoři moc dobře neporadili s rostoucím duchem). Skvěle udělané je především odebírání duší lidem. Pokud bych měl film hodnotit jen příběhově asi bych musel autory ukamenovat. Tolik patosu jsem v jednom filmu snad ještě neviděl. Jeden padouch, co ho na chvilku (asi deset vteřin když říká "co jsem to udělal" a pak když si míří pistolí na hlavu) přepadne záchvat svědomí, parta hrdiných žoldáků, kteří zůstanou na základně plné vraždících monster aby neohrozili své kolegy při záchrané akci, doktor tak doktorský, že chápe molekulovou fyziku, ale nosí boty na suchý zip, protože si neumí zavázat tkaničku a pak samozřejmě ona monstra, která jsou v podstatě nevinná a hledají klid svých duší (přitom berou dušem jiným) a nakonec Aki, která je kupodivu tou poslední esencí. Kdo by to čekal?Přesto si mě film získal některými pěknými chvilkami, zpracováním duchů a scéneriemi, souboji, ani interiéry nebyly zas tak špatné.(13.9.2005)

Nadčasový film. Temná budoucnost, která je vytvořená za pomoci počítače včetně postav je zajímavá. Co se týče příběhu je zajímavý a podle mě je správně že ho vytvořily na počítači. Jelikož živý herci by to spíše zhoršily. Protože v temné a zničeném světe, nehledej emoce ve formě úsměvu. Tento film patří podle mě mezi první Ačkové uměle vytvořené filmy!(17.3.2010)

sen zaznamenán 13.12.2065. každou noc stejnej sen, stejně neznámá planeta. proč!? co se jí pokoušejí zdělit? dokáže Dr. Aki Ross včas zachránit zemi?... stvárnění grandiózní! ten film musel dát neskutečnou práci! v počítačovém světě je mnohem snadnější namíchat ty správné barvy. některé scenérie jsou opravdu krásné. tím ale výklad kladů končí. přesto, že se skoro stále něco děje, nedaří se mi přijmout hrdiny ,,za své" a prožívat příběh. vlnová teorie, kanon zeus, duch země - složité a náročné vysvětlování skoro všeho, mě ani ději nepřidá. a bohužel postavy, hlavně jejich pocity, jsou příliš počítačové. přesto času stráveného u tohoto filmu nelituji. a doufám v návrat života.(5.6.2006)

Nejdražší počítačový film všech dob? Tak to si přece nemůžu nechat ujít, to by byl filmařskej hřích. Bylo zvláštní a zajímavý celý film vidět jako počítačovou hru. Film mě do sebe pěkně vtáhnul. Filmy s podobnou tématikou (z budoucnosti, kdy je lidstvo na pokraji vymření) mě dycky braly a brát budou. Taky se mi dycky budou líbit filmy, kde se člověk nenudí a kde se před očima míhají neuvěřitelné záběry postapokaliptické budoucnosti. Co se týče děje, tak mi krapet připadlo jako vyčarování Matrixu, ale vadilo to jenom kousíček. Každopádně se chci vrhnout na pokračování, který by mohlo bejt zajímavější. Hlavní hrdinka je pěkná kost a to i když je to jen počítačem vytvořená postavička. Na druhou stranu, pokud se tenhle film „vyráběl“ 4 roky, čekal bych možná něco převratnějšího a nadupanějšího. /2.skouknutí/ Něvěděl sem, že sem tohle už viděl a napsal sem o tom tohle : Hmm, hmm zlatý japonský ručičky. Tohle je vizuální bombónek pro všechny milovníky scifi. Tím, že jsou postavy dělaný na PC je to ještě větší scifi pokoukáníčko. Něco na způsob 1.epizody Animatrixu. Dějově taky moc dobře zmáknutý. Sice tam bylo hodně takovýho toho duševna a tajemna, ale takle už to u japonských tvůrců bývá. Páč v jejich hlavách se honí uplně jiný věci než v hlavách třeba amíků. No a nikdo jinej na podobnej film prostě nemá love :o). Dokonce přemejšlím nad 5 hvězdama, páč to byl opravdu hodně dobrej zážitek. Škoda, že podobný filmy vůbec nelezou do českých kin. Jo a co taky potěšilo, tak že postavy nevypadaly jako skuteční herci, jak to občas u tohodle druhu animace bývá. Jo, tohle je kvalitní prácička!(28.8.2013)

• - Final Fantasy: Esence života je první kompletně na počítači zpracovaný fotorealistický film. (109)

• - Vlasy doktorky Aki Ross mají poloviční hustotu oproti běžnému lidskému průměru. Přesto má Dr. Aki Ross 60 000 realisticky se pohybujících pramínků. Těchto 60 000 pramínků vlasů spotřebovalo celou pětinu z času vyhrazeného pro vytváření počítačové grafiky filmu. (Caszidy)

• - Tvůrci vytvořili zábavné video, ve kterém jednotlivé charaktery z filmu, v čele s Aki, tančí ve stylu slavného videoklipu Michaela Jacksona Thriller. (Caszidy)