Final Fantasy: Esence života

Final Fantasy: The Spirits Within

Final Fantasy: Esencia života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2001, 106 min

Skvělí herci, bombastická vizuální podoba, adrenalinové akce. Se hrou to nemá - krom jisté "umělosti" - nic společného. 80% Zajímavé komentáře: Darren, mm13(2.1.2006)

Pamatuju, když jsme si to s kamarády půjčili na DVD a ukájeli se vizuálem na tu dobu neskutečným. Ale už tehdy nám bylo líto, že ten příběh nebyl trochu lepší.(29.1.2012)

• petero

Takú nudu som v kine ešte nezažil, a to hneď po pár minutách keď zo mňa opadlo nadšenie z vizuálneho spracovania. Proste kombinácia amerického a japonského scenára nedopadla vôbec podľa mojich predstáv a tento film ma utvrdil iba v jednom. Riadnych hercov totiž nenahradí žiadna vymakaná animácia.(14.12.2005)

Pro mně je tohle nejlepší počítačový film. Na rozdíl od ostatních není určen výhradně dětem a výtvarné pojetí fantómů je brilantní. Některé části považuji za opravdové vizuální orgie.(17.11.2004)

Nevím, komu se co na tom nelíbilo, ale pro mě to byla super podívaná se skvělým příběhem, i když nějaký ty díry a mouchy by se tam našly, ale to provedení mě úplně dostalo. Viděl jsem to asi už 5x a podívám se klidně znova.(8.11.2006)

• - V štúdiách Square Pictures Hawaiian Diamond Head sa predhrávali pohybové scény - ľudia oblečení do priliehavých čiernych kostýmov s 37 reflexnými značkami simulovali skutočné pohyby, ktoré snímalo 16 špeciálnych kamier prepojených s obrazovkami počítačov. Tieto nahrávky boli potom spracované v štúdiu Square centre Honolulu, kde programátori stvorili typy 3D postáv, ktoré by mohli byť neskôr použité na animáciu CGI "hercov". (Greenpeacak)

• - Celá produkce filmu trvala 4 roky. Když už se natáčely poslední záběry a scény, musely být některé ze scén, jež byly vytvořeny jako první předělány, jelikož technologie za tu dobu tak pokročila, že vedle novějších scén vypadaly zastarale. Také software, jenž se používal při výrobě byl vylepšen a dovoloval tak lepší a detailnější záběry. (Caszidy)

• - Když se doktorka Aki Ross dívá na starý NY, mapa na jejím zápěstním počítači je aktuální mapa ulic New Yorku. (Caszidy)