Final Fantasy: Esence života

ファイナルファンタジー

Final Fantasy: Esencia života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2001, 106 min

Cože tak málo, jedině 5* vždyť to byl přece "první hraný film bez herců" což na tom, že má stupidní příběh, vždyť to přece není všechno, no dobře tak né 5* ale jen 4. Níž už ale nejdu. On děj taky není všechno třeby IMAXY taky zádný děj nemají, hmm, tohle je ale něco jiného stupidní děj je horší než žádny takže musím dát jen 3*, chtěl bych víc to mi věřte, tak aspoň píšu tenhle komentář. (Aki je kočka) lol(15.6.2005)

Když jsem se na film podíval znovu s odstupem několika let, už mě nebavil tolik jako tenkrát. Audiovizuální zpracování je pořád úžasné, ale už mě neohromí natolik, abych opomenul ani ne tak na chabější děj, jako spíš na místy opravdu dementní dialogy, které jsou o to výraznější, oč se dabéři postav méně snaží. Klišé střídá klišé, i když co taky čekat od Japonců, když jsem nikdy nebyl fanouškem hentai / animé nebo co z toho vlastně jsou ty jejich komiksy, který ještě nejsou klasifikovaný jako porno :) 55%(12.9.2011)

• Monoxid

Je to naprosto O NIČEM, NEBAVILO mě na to koukat, postavy působí naprosto NEPŘIROZENĚ, VŮBEC nic novýho mi ten film nepřines, jenom si říkám, že těm ekologickejm teroristům dám aspoň ty dvě hvězdičky, když si s tim dali tolik práce... (Ta animace - u většiny animovaných filmů jsem zatím měla pocit, že lidé by to líp nezahráli. Tady však převládá dojem, že se jim jenom hodně špatně povedlo napodobit lidi. Nepohybují se jako lidi, jejich mimika sahá té lidské sotva po kotníky. Je mi jedno, že to natočili 'už' v roce 2001. Nebudu přidávat hodnocení ani ze soucitu.)(12.3.2011)

Pokud bych měl hodnotit pouze děj, tak by to vyšlo stěží na 3 hvězdičky. Ale ta animace, ta naprosto geniální animace, která se opravdu VELMI blíží skutečné realitě, ta tenhle film povyšuje trochu výše. Jako v jistém slova smyslu "průkopnický" film to Final Fantasy určitě nemá lehké a měli bychom k němu i z toho důvodu být trochu shovívavější. Vzpomeňte na 1. díl Jurského parku.(3.2.2003)

Film, který celkově stál 137 milionů dolarů a stal se z něj jeden z největších finančních propadáků všech dob. I kvůli tomu jsem si řekl, že ho musím vidět. Na začátku musím říct, že tento animovaný film starý patnáct let se může pyšnit opravdu skvělou vizuální stránkou, které snad nic nechybělo. Nedivím se, že z toho byli lidé v době premiéry paf. Film jsem viděl v českém dabingu, a tak jsem neslyšel anglickou verzi, kde bych mohl slyšet propůjčené hlasy známých hollywoodských herců většině postav ve filmu. Většina lidí kritizuje příběh, ale ten se mi docela líbil. Byl sice strašně předvídavý, ale popravdě jsem nečekal nic jiného. Posílám pochvalu i tvůrcům hudby, která byla výtečná. Za mě dávám filmu 80%(8.7.2016)

• - Animátor zodpovedný za vzhľad Aki Ross sa volá Roy Sato. Snažil sa, aby jej postava vyzerala inteligentne, výrazne jej skrátil vlasy a odstránil make-up, pretože z nej nechcel spraviť supermodelku. (Greenpeacak)

• - Keď skončila výroba filmu, bolo k dispozícii 15 terabajtov dát. (Greenpeacak)

• - Jméno postavy generála Heina je odkaz na spisovatele Roberta A. Heinleina, autora Hvězdné pěchoty. (Caszidy)