Final Fantasy: Esence života

ファイナルファンタジー

Final Fantasy: Esencia života

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Japonsko, 2001, 106 min

Final Fantasy: The Spirits Within je prvním filmem, kde jsou počítačově vytvořené postavy téměř nerozeznatelné od skutečných, pomocí CGI počítačové grafiky a také jeden z prvních plně Audio Vizuálních filmů, které byly vytvořeny pomocí počítačové grafiky. Postavy a děj byli samostatně vytvořeny a z herní serii Final Fantasy nemá film téměř nic společného, až na vyjímku doktora Sida, který se ve hře vyskytuje. Samotný děj je trošku slabší, ale hlavním nedostatkem jsou nedostatečně vyjádřené emoce postav. Svět je to úžasný a obdivuhodný, plný krásných panoramatických záběrů a kontrastů, technologií i živočichů, jako pokus o vytvoření filmu zcela na PC a průkopníku nových animací hodnoceno - 4 *. 70 %(22.5.2010)

Asi bych měla být uchvácena z toho, že "se jedná o první počítačem generovaný film, který živé herce nahradil pouze fotorealistickou grafikou" (zkopírováno z wiki), ale nejsem. Celé to působí jako počítačová hra, neskutečně uměle, což je ale logické, když to z počítačové hry vychází, tak čemu se vlastně divím, že? Neříkám, že to bylo špatné, to ne.. dívala jsem se na to s očekáváním, co se teda stane, ti fantomové byli úžasní, ale nějak mě to neohromilo, čili 3-4*. rozhlas: "Odeberte se k nejbližšímu evakuačnímu stanovišti." 2x - Neal: "Musíme k nejbližšímu evakuačnímu stanovišti." - opravdu chytrý chlapec :)(18.1.2014)

• Z0oMb3E

Final Fantasy môže stavať jedine na grafike. Všetky pokusy o emócie či príbeh u diváka pôsobia rovnako ako u hentaiporne. Kuknúť, začudovať sa na pošahanosti šikmookých, možno nejaký úškrn a [Delete] ! Nevravím, že na svete neexistujú jedinci ukájajúci sa na podobných štýloch, no u mňa niečo podobné nemá šancu kým nepoužívam pri projekcii klávesy "W S A D". Ďalšie potvrdenie pravidla, že film a gamesa stimuluje v stejnom človeku rôznu časť mozgu. A miešaním či kopčením vznikne len bezduchá zlátanina.(22.5.2012)

Na svojí dobu v celku revoluční věc. Hodnotit to před deseti lety, kdy jsme na to s kamarádem v kině hleděli s otevřenými ústy a sledovali na tu dobu neuvěřitelné detaily a provedení prvního celého nehraného filmu v této podobě, dám o hvězdičku víc. Bohužel s odstupem času, dnes, kdy je divák zahrnut dokonalými triky a efekty, které se na něj hrnou ze všech stran, to chce i něco víc. Příběh. A ten zde lehce pokulhává.(11.10.2012)

Japonský styl designu vesmírných lodí je úchvatný. Vždy jsem se je na papíře zkoušel napodobit. A tento film mi umožnil se pokochat do syta. Myslím že děj tu jde trochu na úkor technické stránce, ale musíme si uvědomit, že jde o ,,pokusný film", který se snaží zjistit jak daleko je počítačová technika, aby mohla nahradit živé herce.(20.2.2003)

• - Animátor zodpovedný za vzhľad Aki Ross sa volá Roy Sato. Snažil sa, aby jej postava vyzerala inteligentne, výrazne jej skrátil vlasy a odstránil make-up, pretože z nej nechcel spraviť supermodelku. (Greenpeacak)

• - Téměř žádná z postav nemá vousy, se kterými si tehdejší digitální technologie neuměla poradit. Nepomáhala ani ruční animace, proto vousy uvidíme pouze na postavě doktora. (eltazar)

• - V štúdiách Square Pictures Hawaiian Diamond Head sa predhrávali pohybové scény - ľudia oblečení do priliehavých čiernych kostýmov s 37 reflexnými značkami simulovali skutočné pohyby, ktoré snímalo 16 špeciálnych kamier prepojených s obrazovkami počítačov. Tieto nahrávky boli potom spracované v štúdiu Square centre Honolulu, kde programátori stvorili typy 3D postáv, ktoré by mohli byť neskôr použité na animáciu CGI "hercov". (Greenpeacak)