Final Fantasy: Esence života

• USA Final Fantasy: The Spirits Within (více)
Trailer

Je rok 2065. Země je v obležení. Při nárazu meteoru se na naši planetu dostaly milióny podivných bytostí, které decimují venkov i města a hrozí, že zadusí ostatní život na Zemi. Lidi zabíjejí tím, že si podmaňují jejich duše. Ti, kteří zatím přežili, začínají opevňovat svá města, aby se vetřelcům ubránili. Ale čas běží... Poslední záchranou lidstva je krásná a inteligentní Dr. Aki Ross, která je rozhodnutá věnovat všechny své schopnosti na boj s vetřelci z vesmíru. Pod vedením svého učitele Dr. Sida a za pomoci vojenské jednotky Deep Eye, v jejímž čele stojí odvážný kapitán Gray Edwards, se Aki vydává do boje za záchranu Země i sebe. Dostane se do myšlení vetřelců a získá klíč k odhalení jejich tajemství. Proti ní však stojí generál Hein. Chce proti ní použít zbraň, která by zničila celou Zemi. (oficiální text distributora)

Trailer

Gemini

Scénář sice místy zavání těžkým béčkem, a moc tomu nepřidá ani mužský hrdina s tváří Bena Afflecka a hlasem Aleca Baldwina, jenže co naplat, když se na to tak dobře dívá....za současného stavu věcí (k 5.12.2005) by se dalo říct, že je to takové hodinu a tři čtvrtě dlouhé video z Killzone s lepším a hlubším příběhem než ona zmiňovaná střílečka. ()

Fr

sen zaznamenán 13.12.2065. každou noc stejnej sen, stejně neznámá planeta. proč!? co se jí pokoušejí zdělit? dokáže Dr. Aki Ross včas zachránit zemi?... stvárnění grandiózní! ten film musel dát neskutečnou práci! v počítačovém světě je mnohem snadnější namíchat ty správné barvy. některé scenérie jsou opravdu krásné. tím ale výklad kladů končí. přesto, že se skoro stále něco děje, nedaří se mi přijmout hrdiny ,,za své" a prožívat příběh. vlnová teorie, kanon zeus, duch země - složité a náročné vysvětlování skoro všeho, mě ani ději nepřidá. a bohužel postavy, hlavně jejich pocity, jsou příliš počítačové. přesto času stráveného u tohoto filmu nelituji. a doufám v návrat života. ()

Radyo

Pokud bych měl hodnotit pouze děj, tak by to vyšlo stěží na 3 hvězdičky. Ale ta animace, ta naprosto geniální animace, která se opravdu VELMI blíží skutečné realitě, ta tenhle film povyšuje trochu výše. Jako v jistém slova smyslu "průkopnický" film to Final Fantasy určitě nemá lehké a měli bychom k němu i z toho důvodu být trochu shovívavější. Vzpomeňte na 1. díl Jurského parku. ()

POMO

Vizuálne, zvukovo i hudobne úžasné, ale obsahovo podpriemerné. A to je nepochybne dôsledkom toho, že to režíroval človek, ktorý mal dovtedy skúsenosti iba s výrobou počítačových hier. Filmové plátno holt vyžaduje aj niečo viac, než len pekne prevedenú vizuálnu pastvu pre oči. Škoda. Veľká škoda. A tiež strata peňazí. ()

T2

Rozpočet $137miliónovTržby USA $32,131,830Tržby Celosvetovo $85,131,830║ Veru takýto filmový prerod zo skutočného ľudského hrania na to počítačové CGI prevedenie ľudskej podstaty a všetkoho okolo toho, nie je až taká šťastná voľba. Aj keď sa jedná o veľmi zaujímavý pokus, nedokáže splniť kritéria tak aby bol v konečnom dôsledku niečim viac, dosť zlyháva po príbehovej stránke, animácia je v celku na úrovni, aj keď napodobnenie ľudských postáv má ešte veľa čo dohánať, v podstate ide o problém s riešeným na dlhé roky. /videl v kine: 60%/ ()

• Když se doktorka Aki Ross dívá na starý NY, mapa na jejím zápěstním počítači je aktuální mapa ulic New Yorku. (Caszidy)
  • Téměř žádná z postav nemá vousy, se kterými si tehdejší digitální technologie neuměla poradit. Nepomáhala ani ruční animace, proto vousy uvidíme pouze na postavě doktora. (eltazar)
  • Tvůrci vytvořili zábavné video, ve kterém jednotlivé charaktery z filmu, v čele s Aki, tančí ve stylu slavného videoklipu Michaela Jacksona Thriller. (Caszidy)