Final Fantasy: Esence života

• USA Final Fantasy: The Spirits Within (více)

Je rok 2065. Země je v obležení. Při nárazu meteoru se na naši planetu dostaly milióny podivných bytostí, které decimují venkov i města a hrozí, že zadusí ostatní život na Zemi. Lidi zabíjejí tím, že si podmaňují jejich duše. Ti, kteří zatím přežili, začínají opevňovat svá města, aby se vetřelcům ubránili. Ale čas běží... Poslední záchranou lidstva je krásná a inteligentní Dr. Aki Ross, která je rozhodnutá věnovat všechny své schopnosti na boj s vetřelci z vesmíru. Pod vedením svého učitele Dr. Sida a za pomoci vojenské jednotky Deep Eye, v jejímž čele stojí odvážný kapitán Gray Edwards, se Aki vydává do boje za záchranu Země i sebe. Dostane se do myšlení vetřelců a získá klíč k odhalení jejich tajemství. Proti ní však stojí generál Hein. Chce proti ní použít zbraň, která by zničila celou Zemi. (oficiální text distributora)

Sadova302b50

Animace svého času úžasná, zvukově jsou to pastviny. Bohužel, příběh si před natáčením odešel dát kafe a už se opomněl vrátit. Zato šablon a klišé je tu rozsypaných víc, než hrachu pro Popelčiny holuby. Proto jen 57%. ()

burg

Na tehdejší rok naprostá bomba - hlavně co se vizuálu týče. Ale v dnešní době musím uznat, že těm postavám prostě chybí emoce, život, prostě to něco, čím se lišíme od animovaných postav. ()

mapar

Čtvrtou hvězdu dávám jenom kvůli mamce, pro kterou je to oblíbené scífko. Je tam mnoho zajímavých elementů, ale žádný natolik, aby film vytáhl nad průměr. ()

Rhaegar

Animace není žádný relikt. Pořád je dost nadprůměrná. O ostatních věcech lze říct, že je to dobré. Takový ten případ kdy film dělá vše dobře takže ho není za co srážet. Avšak nikdy neudělá nic nad rámec toho dobrého takže ho zas není za co chválit. ()