Final Fantasy: Esence života

• USA Final Fantasy: The Spirits Within (více)

Je rok 2065. Země je v obležení. Při nárazu meteoru se na naši planetu dostaly milióny podivných bytostí, které decimují venkov i města a hrozí, že zadusí ostatní život na Zemi. Lidi zabíjejí tím, že si podmaňují jejich duše. Ti, kteří zatím přežili, začínají opevňovat svá města, aby se vetřelcům ubránili. Ale čas běží... Poslední záchranou lidstva je krásná a inteligentní Dr. Aki Ross, která je rozhodnutá věnovat všechny své schopnosti na boj s vetřelci z vesmíru. Pod vedením svého učitele Dr. Sida a za pomoci vojenské jednotky Deep Eye, v jejímž čele stojí odvážný kapitán Gray Edwards, se Aki vydává do boje za záchranu Země i sebe. Dostane se do myšlení vetřelců a získá klíč k odhalení jejich tajemství. Proti ní však stojí generál Hein. Chce proti ní použít zbraň, která by zničila celou Zemi. (oficiální text distributora)

Adramelech

Samotný příběh je dost plonkový a jeho obohacení esoterickými tlachy mu na hodnotě rozhodně nepřidalo. Film je však zajímavý počítačovou animací, která byla ve své době průkopnická a mohla by mu zajistit aspoň krátkou zmínku v dějinách kinematografie. ()

kaygen.it

Technicky bravurní, scénáristicky dost trapné, děj je nudný, bez napětí. O postavách se ai nedá mluvit, a ten konec - jedno velké zklamání... ()

Cassandra

Film zajímavý jen svou vizuální stránkou, děj je zejména v druhé polovině strašně klišovitý, něco podobného jsem viděla snad už ve víc jak deseti filmech. ()

Bafo

Japonci predvadeji opravdu divy co se tyce digitalni kultury... Proste opravdu si myslim ze par kratkozrakych lidi do ted nevi ze to nebyl hrany film... Film ma zajimavy pribeh ve kterem jsem se ponekud ztracel a ani na podruhe jsem vsechno uplne nerozlustil... Nevim cim to ale mam pomerne jasne podezreni na prekladatele ktery tento film tak trosku deklasoval... Protoze nektere veci v ceskem scenari jsou az nelogicke... Uz jen nazev filmu je prelozen dost zvlastne... Jinak ale velice zajimave ()

Radim

Hardcore sci-fi příběh, který ohromí svou audio-vizuální stránkou. Ještě vylepšit detaily obličeje a textury a výsledek bude k nerozeznání od reality. ()

Itar

Bravurní zkrocená východní sci-fi, která funguje rozhodně víc než jako pouhý experiment. Typicky japonská myšlenka, akorát tentokrát zabalená do pro západ koukatelnějšího mainstreamovějšího kabátku. Animace dokonalá, hudba taky na jedničku, akorát ta černobílost postav (která tak dobře funguje u druhého Final Fantasy filmu) mi brání dát tu pátou hvězdičku. ()

perna182

Když měl tento film vyjít, byl jsem nadšený, že konečně po všech těch Fan fiction spekulacích uvidím nějaký Final Fantasy příběh. Po jeho shlédnutí jsem si říkal, že bych to radši neviděl. A říkám si to dodnes, kdy se mi už jen z přečtení/vyslovení toho názvu dělá neuvěřitelně špatně. Pokud dáte úkol udělat film někomu, kdo k dané látce nemá žádný vztah, bych ještě pochopil, že to může dopadnout špatně. Ale že až tak špatně? To jsem nečekal ani v nejhorším snu a přesto se povedlo i tuto moji nejhorší noční můru ještě překonat. Jediné pozitivum na tomto snímku je hudba, jinak bych ho odpadoval. Naštěstí lidi ze Square se z tohoto poučili a své příští filmy si už hlídají vlastními lidmi, takže se nemusí stydět za spojení sse značkou Final Fantasy ()

Blackhead

Japonský styl designu vesmírných lodí je úchvatný. Vždy jsem se je na papíře zkoušel napodobit. A tento film mi umožnil se pokochat do syta. Myslím že děj tu jde trochu na úkor technické stránce, ale musíme si uvědomit, že jde o ,,pokusný film", který se snaží zjistit jak daleko je počítačová technika, aby mohla nahradit živé herce. ()

willis

Nevím co od filmu očekávali jiní, ale já jsem po ohlasech na internetu nečekal moc. Mám pocit že FF je typickým příkladem filmu který předběhl svou dobu. ()

Spectre

Doniesol som si to ako horúcu novinku na DivXe vtedy ešte od spolužiaka. Všetci boli z toho nadržaní, ako je to spravené, herci na nerozoznanie od živých, totálny prevrat a podobne. Pozeral som pozeral som.... no a nič sa nedostavilo. Od tejto zlátaniny nečakajte nič iné, ako prehliadku vtedajšej best animačnej technológie. ()

Alf

i nechal jsem se zlákat výrazy jako "Vizuálne, zvukovo i hudobne úžasné" a zakoupil a posléze zhlédl DVD, no, nevím, mně tedy připadají přinejmenším vizuálně úžasné všechny pixarovky nebo i Planeta pokladů (Disney), tady mi to připadalo ploché a šedivé, k čemu je pečlivá práce animátorů na povlávajících vlasech hlavní hrdinky, když jinak není vcelku na co koukat, a děj - ten je ještě o stupínek horší, i když chyba je možná ve mně, něco mi možná uniklo, kus filmu jsem totiž prospal.... ()

Dominique

V dobe vydani jsem se vydal do kina a vydaval ze sebe neobycejne prekvapive zvuky - film se vydaril. Pro me prvni podobny zazitek a hned skvely. ()

Marys

Vizuálne neuveriteľne presvedčivé. Snáď najlepšia 3D animácia človeka vôbec. Predsalen to nie je všetko, čo divák potrebuje na skvelý zážitok z filmu. ()

lukasd

Po dlouhé době film, u kterého jsem vážně zvažoval, že se na něj nedokoukám. Nudnější scénář snad ani napsat nešlo, výhody technického zpracování jsem také nenašel. Ano, je to pěkné, ale hranému filmu se to ani v nejmenším nepřibližuje. ()

Tomyš

Film zaujme zejména tím sledovat, jak moc se autoři dokázali přiblížit realitě a také přemýšlením, zda mi kreslené postavička přijde zajímavá jako sexuální objekt ;-) [což samo dokazuje dobře odvedenou práci prvně zmíněného]. Ale... asi to ještě není ono, nebo není vhodná doba... ()

Chulimanga

Tento film má samozřejmě své mouchy a tou největší je bohužel děj filmu, který neni příliš dobře vymyšlený, ale smekám před grafickou stránkou filmu. Celé vytvořeno na počítači a přitom velice reálné! To mě opravdu silně oslovilo a hodnotím za čtyři :-) ()