Co se stane, když si spořádaná a věrná manželka Miluška (I. Janžurová) při oslavě pětatřicátých narozenin uvědomí, že svého manžela (J. Somr) přestává zajímat? Požádá o pomoc svou přítelkyni (J. Bohdalová). Ta jí poradí, aby ve svém muži vzbudila žárlivost. A začnou se dít věci… Kupuje si sama květiny, přítelkyně jí telefonují a významně mlčí, když sluchátko zvedne manžel. Ale člověk míní, život mění. Situaci nečekaně zkomplikuje muž (J. Štěpnička), kterého Miluška skutečně uchvátila… (Česká televize)

dr.fish

Skvěle zahrané, Menšík perlí. Pro plné pochopení je třeba být ve středním věku, pak to je teprve sranda. Evidentně autoři věděli o čem točí. 80% ()

LadyPupu

"Kdo vám (dětem) dovolil zapnout televizi??? - Dyk musíme, dyž si hrajeme na mámu a tátu, ne?!" No, takže z toho je jasný, že to je taková sonda z klasického partnerského života. Ach jo :-) ()

vitekpe

Ja vubec nevim co k tomu napsat. Paradne zahrane ode vsech, takova konverzacka o svadeni partneru, nevere (byt jen zdanlive) atd. Svoje chvile to ma. ("tak ja si vemu paruku...staci?") 3+ ()

Paity

Začalo to karafiátem je rozhodně komediální drama. Někdy se smějete, někdy kroutíte hlavou nad lidskými osudy. Zaujme také hudba Ladislava Štaidla. ()

EKLEKTIK

"Žárlivost, ta udělá z každýho chlapa zříceninu." Hořká, až jízlivá inscenace, ve které se dozvíme, že manželské problémy bychom neměli řešit s jinými manželskými páry, ale s odborníky. ()

ArthasKarfa

Tak při tomhle jsem se opravdu bavil, tak vhodně vybrané manželské páry a zápletka, dialogy a tolik slovních obratů do smíchu. Moc hezká inscenace. ()

Pitryx odpad!

Na rozdíl od prvního snímku, kde alespoň o něco šlo, o půjčku peněz, tady nejde vůbec o nic a je to jen opakované dokola. Jednou tam, jednou zde. Nudná nic neříkající inscenace, ani veselá ani smutná, prostě naprosto bez ničeho. Filosofické rozpravy patří jinam. ()

ostravak30

Ani jsem nevěděl, že tato inscenace má i svůj první díl. To jsem se dozvěděl od kolegů zde. Není to bohužel ani v zajímavostech ani v Podobné. Nicméně já inscenaci nepovažuji za komedii. Nebo ne extra povedenou. Je sice skvěle obsazená - například Jitku Molavcovou člověk často v současnosti na obrazovkách nevidí a to ani v reprízách. Navíc Molavcová ve spojení s Menšíkem? Tak to je ještě originálnější. Ale právě i díky Miroslavu Plzákovi bych spíše řekl, že jde o takovou hranou manželskou poradnu let osmdesátých. Jo, to tenkrát nebylo tolik časopisů a už vůbec ne internet. A tak holkám musely stačit kamarádky. Dneska si ženská přečte dvacet, třicet článků - zase od ženských, většinou feministek, a hned ví, jak se mají chovat v manželství, v sexu a jak na chlapa. Dříve byly populární dámské časopisy, dnes sice také, ale už je válcuje internet. A tak se ženy chovaly podobně jako to můžeme vidět. Stačí jedna hloupá rada následovaná další a už se to míchá. A o tom právě inscenace je. Bohužel...právě karafiátem to začalo a pak skončilo. Od té chvíle se už jen manželé vzájemně navštěvují a své manželské problémy si vyřeší díky tomu. Ovšem na tom je jen málo vtipného. Ale až někdy budu ženatý, tak se pobavím, jak se manželství po dvaceti letech řešilo počátkem osmdesátých let. ()

pOne

Zajímavě nastavené zrcadlo partnerským vztahům s dobrými herci a povedenými komediálními prvky. Hodně mě zaujala nadčasovost této inscenace a vykreslenost jednotlivých postav. ()

Danulinda

O něco málo povedenější verze prvního dílu Kaviár jen pro přátele. Je zde lepší spád děje, méně nudných okamžiků a více vtipu v dialozích. Narozdíl od Kaviáru toto mohu doporučit jako solidní průměr ke zhlédnutí. ()

honzic

Příjemná komedie na nedělní odpoledne o manželství. V podání dobrých herců určitě potěší. Je koukatelná od začátku do konce. Hodnocení: 65 % ()

Winster

Nekdo sice doma drepi a defakto leje a zere 24/17, a v byte kde jedou naraz dve bedny, ale radi…Tam uz nic nevidime leta! No posedim…Prilepenej na televizi jako vosa:D ten se snad vozenil s televizorem… ()

vinducha

Tak nějak to už popsali zde kolegové přede mnou . Pamatuju jako dítě , že plebs kouřil Clea a honorace Marlboro. Jinak ty 2 televize naproti sobě , tak to byl docela úlet . Je pravda  , že pokud tam šli zrovna proti sobě Boney M a sportovní přenos , tak se nedalo nic dělat . Protože 2 programy . ()