Vánoční koleda

Ein Weihnachtsmärchen

Vianočná koleda

Animovaný

Velká Británie / Německo, 2001, 74 min

Příjemný animák na motivy Dickensovy Christmas Carol. Scrooge je ukázkový kruťas, pod vlivem přízraků měnící se na dobrého člověka. Jediné, co jsem tak úplně nepochopila, byly ty myši. Nemusely by tam být.(27.12.2008)

Krásný děj, vánoční atmosféra, prostě pěkný průměrný animák. 65%.(19.5.2012)

Rozpočet $12miliónovTržby Celosvetovo $2,400,000(7.9.2012)

Nečítal som predlohu, ale aj v Zemckisovej verzii mi prišiel príbeh trochu otravný. Stále je to o tom istom, už po prvom nahliadnutí do minulosti je jasné, čo bude nasledovať a minulosť Scrooga nie až tak zaujímavo odhaľovaná. Záver pôsobí hlavne vo vianočnom čase dojímavo, čomu pomáha aj finálna pesnička. Trochu som nepochopil hraný úvod a záver...(29.12.2014)

Tak tohle byla velmi kvalitní animovaná verze slavné povídky Charlese Dickense. Zatímco loni jsem viděl asi dvě či tři zfilmované variace Vánoční koledy, tak letos je tohle první mnou viděná zfilmovaná adaptace, takže už mi neleze krkem tak jako v loňském roce. A musím říci, že se jedná o adaptaci velice povedenou a kvalitní. A co mě zde překvapilo byly dvě myšky, které byly kamarádkami pana Scrooge. Bylo to velice příjemné doplnění děje a jelikož mám zvířátka rád, tak jsem tento nápad velice nadšeně přivítal a při každém pohledu na ony myšky jsem se vyloženě rozplýval nadšením. Jinak tedy tento film nepřináší nic nového, žádný zásah do originální předlohy, takže je to klasika. Scrooge dává všem najevo, jak nemá rád Vánoce, pak ho navštíví tři duchové, aby mu ukázali jeho minulé, přítomné a budoucí Vánoce. Scrooge roztaje a začne rozsévat dobro. Jediný odklon od původního námětu tak představují jen ty dvě myšky. Jinak o tom, že tenhle film není obyčejný, hovoří i fakt, že v originálním znění tenhle film nadabovali takoví herci, jako jsou Kate Winslet, Nicolas Cage či Michael Gambon. Už to hovoří o tom, že tenhle film jistě stojí za pozornost. Mně se to tedy dost líbilo a byl jsem nadšený, je to nadprůměrný animák, kterému se nebojím a neváhám udělit pět hvězdiček.(28.12.2008)

• - Titulnú skladbu k filmu "What If" naspievala Kate Winslet, ktorá prepožičala hlas Belle. (MFJD)