Ranma 1/2

• Japonsko Ranma Nibun no Ichi (více)
Japonsko, (1989–1992), 64 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Rumiko Takahaši (komiks)

Rjúnosuke Óbajaši, Kikuko Inoue, Kóiči Jamadera, Takeši Aono, Rei Sakuma, Ičiró Nagai, Tacujuki Džinnai, Kappei Jamaguči, Macuo Macuo, Noriko Hidaka (více)

Série(2) / Epizody(161)

Recenze uživatele Marius k tomuto seriálu (2)

Season 1 (1989) (S01)

Keď máte štyridsiatku na krku a meníte sa na medvedíka pandu, nie je to až taký problém. Ale keď ste 16 ročný chlapec a po obliatí studenou vodou sa meníte na dievča, máte veľký problém. Hlavne keď sa otec-panda rozhodne Vás zasnúbiť s ultranásilným dievčiskom, ktoré neznáša chlapov a zaľúbi sa do Vás najväčší chuligán na škole. Ranma 1/2 je jedno z najúspešnejších anime. I keď nie je nejak zvlášť pekne nakreslené, je veľmi, veľmi vtipné. Okrem toho má i erotické prvky takže o správne úchylnú zábavu je postarané. Čo mi vadí je to, že nemá (aspoň zatiaľ) nejak zvlášť prepracovaný komplexný príbeh (ako neskorší počin autorky - Inuyasha) a zatiaľ dosť málo prekreslené charaktery. Hodnotenie je po 4 dieloch, možno časom upravím. A je tu oprava !!!! V cca 7 dieli sa zjavila postava na piatu hviezdičku, Ryouga, ktorý sa mení na ....malé prasiatko. Akane (to ultranásilné dievčisko) ho samozrejme ako roztomilé malé prasiatko (nazve ho P-Chan čo zas vo fonetickom čítaní našich malých stredoeurópskych krajín pôsobí dosť zábavne) berie do svojej postele, bez vedomia že je to Ryouga. Ranma žiarli a to vyvolá ďalšie vtipné situácie. No a keď mladá čínska Amazonka Shampoo s nežným čínskym "Ni hao" zdemoluje celé mesto, aby zabila Ranmu-dievča a zaľúbi sa do Ranmu-chlapca žiarli zase Akane. Skrátka Japonci. 10/10 ()