Ace Ventura 2: Volání divočiny

Ace Ventura: Volanie prírody

Ace Ventura: When Nature Calls

Komedie / Dobrodružný / Akční / Mysteriózní

USA, 1995, 90 min

"Vzhůru do boje můj oři!" Ace Ventura (Jim Carrey) je zpět! Pro Ace mám fakt slabost a u dvojky jsem se teda zasmál mnohem víc než u jedničky. Carrey je boží komik a svými nadlidskými gegy a gesty dokazuje, že je opět dokonalý. Volání Divočiny je moje oblíbená komedie a pro mě osobně je to droga na dobrou náladu. Ace zachází až do extrémních případů a nechutností a nechává za sebou zničená auta, omráčené pány a veselé mnichy. Ace Ventura 2 je prostě luxusní komedie, která nemá konkurenci a díky Jimovi je to zkrátka národní poklad. "Dolu Bobbo!" (96 procent)(15.7.2013)

Nízkorozpočtová (strašná výprava, málo hercov, minimum kulís) o dve triedy slabšia variácia na prvý diel. Dej predvídateľný a neoriginálny, gagy slabé, Jim síce zachraňuje, čo sa dá, ale aj napriek tomu mi po rokoch pri sledovaní filmu na ústach ostáva iba trpký úsmev s jemnou nostalgiou. Ach tá nostalgia... PS: Už chápem, prečo Jim nechce točiť pokračovania.(26.5.2005)

Tohle, že je nevydařený pokračování? No to je snad jako jenom vtip, ne? tak to už by stačilo, teď to hodnocení pěkně rychle změňte, už to neni legrace. tak šup šup, ať už to je. Jim Carrey je tady prostě pořád ve formě, sice ze začátku Carrey po úspěchu prvního dílu šoupe jeden vytlemenější výraz než druhej a pak to působí trošku přeplácaně, ale to se po chvilce změní v Carryeho one man show a nezadržitelně se to řítí až ke konci, takovým mega tempem, až je vám nakonec líto, že to už skončilo. Možná to teda pár slabších chvilek má, ale to mi rozhodně nezabrání tomu dát 5*(23.12.2006)

• Melies

2 / 10 Na Ace Venturu 2 som sa tešil ako malé decko a to bol možno kameň úrazu. Príliš veľké očakávania nie sú dobré, často sa totiž nenaplnia ani spolovice - v prípade tohoto filmu sa to však k tej polovici ani len neblížilo, čo ma neskutočne sklamalo. Jednička bola podarená komédia ťažiaca prevažne z Careyho xichtu, nikdy sa však neuchýlila až k trápnosti či nechutnosti. To sa, bohužial, dvojke darí častejšie ako často. Ťažko to vysvetliť, niektoré časti boli celkom vtipné (napr. parkovanie auta), no dokopy tvorili len akúsi neforemnú a nechutnú zmes nevkusu a obscénnosti. A ak k tomu prirátam, že to bol druhý diel, ktorý nielenže neprinášal nič nové, ale kazil aj to staré, nemôžem dať iné hodnotenie ako jednu *. Škoda.(3.2.2005)

Všichni si tu stěžují, že dvojka je jen slabý odvar jedničky, ovšem já si myslím přesný opak. Po nedomrdlém prvním díle (který moc nemusím), přišla tahle pecka s Jimem přesně takovým, jakého ho mám rád - jedna výborná grimasa střídá druhou (scéna, kdy paroduje hrocha je nezapomenutelná) a hlavně jedna skvělá scéna střídá druhou (mýval, parkování, plivání, pružinka, nosorožec, boj s krokodýlem a další), což o jednotce rozhodně říct nemůžu. No, a bílý netopýr "Šikaku" je rovněž zajímavější objekt Aceova zájmu (přes Aceův odpor k těmto potvorám), než delfín "sněhová vločka". Takže jediné, co mi zde chybí, je charismatická ženská postava, kterou v předchozím díle ztvárnila sladká Courteney Cox. Ano, je to šílená blbost, ale já tuhle krávovinu mám rád a rád se k ní vracím, za mě 80%.(19.7.2010)

• - Steve Oedekerk měl původně jen psát scénář, ale nakonec se chopil i režie. (Karlos80)

• - Jim Carrey dostal za roli Ace Ventury 15 milionů amerických dolarů. (HappySmile)

• - Auto, na ktorom sme mohli vidieť Ace Venturu (Jim Carrey) na konci filmu, je Chevrolet S-10 Modified z roku 1989. Ace nosí hodinky značky Timex. (ShortyIC)