Ace Ventura 2: Volání divočiny

Ace Ventura: Volanie prírody

Komedie / Dobrodružný / Akční / Mysteriózní

USA, 1995, 90 min

• ScreamJay

Ani tady dvojka nepředčila, či alespoň vyrovnala jedničku. Vtipných scén rozhodně rapidně neubylo, ale zase se trocha vytratil příběh, jenž zašel kamsi do křovinatého pozadí. Scéna, ve které Carey osídluje útroby umělého nosorožce je naprosto dokonalá, skvěle napsaná. Koho by napadlo, že když mu je tam uvnitř drobátko vedro a trochu se svléká, dojde následně ke křečím vedoucí bláznovině. Vidět nosorožce rodícího člověka jest opravdovým zážitkem. Ale jak říkám ani Jim a ani pár dost vtipných scén celý film neutáhnou. Takže dávám velice slušné dvě hvězdičky.(24.6.2004)

"Se mnou si tady nikdo nechce hrát." Ten krokodýl chvíli chtěl, ale pak pochopil, že tohle nemůže ani zremizovat. Ace Ventura je totiž kretén, který by byl ozdobou tygřího výběhu v ZOO, ale mám jisté podezření, že by se samci rychle proměnili v krtky a samičky by potřebovaly odbornou pomoc psychiatra. Můj diagnostikovaný kreténismus je o něco nižší než Aceův, ale přesto jsem rád, že jsem získal praktický návod, jak se dělá salto s trojitým vrutem s džípem, jak se nosí chlap kolem krku či jak se stát nenápadným nosorožcem. A taky jsem se dozvěděl, jaký je rozdíl mezi řevem kanadského losa v období říje a jaka divokého, což je informace, po jejímž získání se kvalita mého života mnohonásobně zlepšila, zhoustla a zrůžověla.(26.2.2017)

• Bauer

Rok po úspěšné jedničce je zde dvojka. A ten rok je sakra krátká doba na to, aby scénáristé vytvořili vtipný film. Ace Ventura dva nemá teméř žadné nové srandičky. Vykrádá pouze vtípky z jedničky. Občas se objeví něco nového a už jen málo vtipného. Celé to zachraňuje Jim Carrey a jeho obličej, který zvládne asi tak 1001 ksichtů a právě tyto ksichty by mohl použít třeba i do Ace Ventura díl padesátý. Ale nejsou jen ty vtipné ksichtíky málo? To si piště, že je!!! Nebýt Carreyeho, jeho obličejů, jeho pohybů a jeho občasných hlášek, tak by to byl 100% odpad a to bez jakéhokoliv slitování. Příběh filmu je téměř to samé, co jednička. Opět se hledá nějaké zvíře, ale s tím rozdílem, že z města se děj přesunul do jungle, nebo-li divočiny. A prostě nuda!!! Konec je dost debilní a postrádá jakýkoliv vtip. Občas se najde i nějaká ta parodie, jako třeba úvodní scéna z Cliffhangera, která je docela povedená a kupodivu i vtipná. No nedá se nic dělat! Ace Ventura 2: Volání divočiny jen potvrzuje, že dvojky jsou zbytečné filmy. A nějaký Steve Oedekerk nemůže nahradit v žádném případě Toma Shadyaca!(26.7.2008)

Osobně mi to přijde mnohem vtipnější než jednička, Carrey opět předvádí to nejlepší, co umí. Hlavně porod nosorožce pobavil. Poprvý jsem se opravdu hodně nasmál. Jim v této době prostě neměl konkurenci a díky jeho typické mimice ho zná snad každý filmový fanoušek...90%(14.10.2012)

Včas skončit, a pokud možno, nacpat do pokračování o excentrickém zvířecím detektivovi co nejvíce gagů. Tohle si zřejmě řekli tvůrci. A jak řekli, tak udělali. V praxi to znamená, že snad každý záběr tlačí na divákovu bránici, ale pochopitelně vedle sebe se seřadily gagy vtipné, originální, naivní i trapné. O dějovou zápletku vlastně ani nejde, když uvážím, jak se z toho všeho vytrácí pátrání po vzácném bílém netopýrovi, na jehož vypátrání byl detektiv Ace Ventura přivolán. Carrey táhne film kupředu opravdu nebývalou silou a není na něm znát nechuť z natáčení panující kolem druhého dílu. Jeho zásluhou je dvojka napěchována gagy až k prasknutí, ale stejně u Carreyho tak trochu převládal pocit, že je mu jedno, jak tohle pokračování diváci přijmou. Nemám větších výhrad, ale v době uvedení na mě tahle komedie zabrala víc. Občas se objeví fámy z chystaného třetího dílu. I kdyby se jednou opravdu (s Carreym) realizoval, jistě by to Carreyho vrátilo na výsluní popularity. 60%(29.4.2012)

• - Režisér Tom DeCerchio odišiel krátko po začatí natáčania a režisérsky post zaujal scenárista Steve Oedekerk. (rador)

• - Steve Oedekerk měl původně jen psát scénář, ale nakonec se chopil i režie. (Karlos80)

• - Ve verzi s českým dabingem Ace (Jim Carrey) označí Tiniho (Tommy Davidson) jako corvus corax, což je údajně havran, nejchytřejší pták. Corvus corax je však latinský název pro krkavce velkého. Skutečný latinský název pro havrana je corvus frugilegus. (Kohaves)