Ace Ventura 2: Volání divočiny

Ace Ventura: Volanie prírody

Ace Ventura: When Nature Calls

Komedie / Dobrodružný / Akční / Mysteriózní

USA, 1995, 90 min

"Vzhůru do boje můj oři!" Ace Ventura (Jim Carrey) je zpět! Pro Ace mám fakt slabost a u dvojky jsem se teda zasmál mnohem víc než u jedničky. Carrey je boží komik a svými nadlidskými gegy a gesty dokazuje, že je opět dokonalý. Volání Divočiny je moje oblíbená komedie a pro mě osobně je to droga na dobrou náladu. Ace zachází až do extrémních případů a nechutností a nechává za sebou zničená auta, omráčené pány a veselé mnichy. Ace Ventura 2 je prostě luxusní komedie, která nemá konkurenci a díky Jimovi je to zkrátka národní poklad. "Dolu Bobbo!" (96 procent)(15.7.2013)

"Ace Ventura! Detektiv! A vy jste určitě ta figurka z monopolů, že. Děkuju za ty dividendy!", "Dobrý den, moc mě těší - Bomblbý i Tuna, bomblbý i Tuna", "Pane, leze Vám pytel", "Ano. Workoholik. Ta skvrna na vašich kalhotách dokazuje, že si ho oklepete jen jednou. Kvůli práci to neuděláte víckrát.", "Oříšky?Ano,mám je oba tady, ale berte je jako spoluzavazadla", "Je tam! Na křídle! Nějaká věc!"....................... moje hodnocení = 8 z 10.(4.8.2015)

Soundtrack Robert Folk: 1. Spirits In The Material World - Pato Banton/Sting [4:40] ,2. Secret Agent Man - Blues Traveler [2:16] ,3. Don't Change - The Goo Goo Dolls [3:41] ,4. Burnin' Rubber - Mr. Mirainga [3:18] ,5. Boll Weevil - The Presidents Of The United States Of America [3:16] ,6. Blur The Technicolor - White Zombie [4:09] ,7. Watusi Rodeo - Reverend Horton Heat [2:34] ,8. Here Comes The Night - Native [3:27] ,9. Jungle Groove - Montell Jordan [5:13] ,10. Ife - Angelique Kidjo [4:23] ,11. My Pet - Matthew Sweet [2:46] ,12. It's Alright - Blessid Union Of Souls [4:54] ,13. Ace In Africa - Robert Folk [2:42],(10.6.2011)

Můj úlet. Je ale podle mě kravina psát zrovna o tomto filmu, že pokračování je horší než předchůdce. Takže za 1.: mnohem zajímavější prostředí, za 2: mnohem více zapamatováníhodných scén, 3. mnohem více vtipných scén a 4. zhruba stejně dobrá, či ještě i o něco lepší dějová linie. Abych pravdu řekl, z jedničky si pamatuji jen malé obrysy, ale z dvojky, i když jsem ji viděl stejně často, mám naprosto jasný a zřetelný obraz celého díla. Jima Carreyho miluju ve vážných i komediálních rolích, ale toto je zkrátka klasika a bomba v jednom.(18.1.2006)

Pokračování fantastické komedie Ace Ventura: Zvířecí detektiv. Změna prostředí filmu spíše uškodila a herecké obsazení je horší než v prvním díle a navíc je tu méně vtípků než v prvním díle. Dal bych této komedii 3 hvězdy, ale díky opět výbornému Jimu Carrey dám 4 hvězdy. To z čeho on dokáže udělat nějaký vtípek nebo srandu je neuvěřitelné. Navíc jsou tady ty jeho grimasy. To nemá chybu! Opět jsem se v celku dobře bavil parádními scénami, takže ty 4 hvězdy dám. PS: Lehce nadprůměrná komedie s fantastickým mistrem v oboru: Jim Carrey.(12.8.2010)

• - Režisér Tom DeCerchio odišiel krátko po začatí natáčania a režisérsky post zaujal scenárista Steve Oedekerk. (rador)

• - Ve scéně, kde Ace (Jim Carrey) zpívá "Chitty Chitty Bang Bang", je přední sklo na autě rozbité. Hned v další scéně je ale celé. (Terva)

• - Ace (Jim Carrey) trefí otrávená šipka do krku, avšak v jednom z dalších záběrů ji má v rameni. (Pepy)