Ace Ventura 2: Volání divočiny

Ace Ventura: Volanie prírody

Komedie / Dobrodružný / Akční / Mysteriózní

USA, 1995, 90 min

• Pepinec

Co vám na to asi tak mám říct? Podle mě je docela rozdíl mezi uměním dokázat si ze sebe udělat srandu a schopností dělat ze sebe debila. ČSFD je ovšem proslulá tím, že boří hranice snáz než EU, a tak si na ní i takováhle debilita může přijít k dvaašedesáti procentům. I kdyby se ve slově divočina ´dé´ otočilo o 90°, písmena ´vé´ a ´čé´ se prohodila a zdejších 62% se proměnilo v procent 26, pořád by to bylo hodně.(19.12.2012)

Soundtrack Robert Folk: 1. Spirits In The Material World - Pato Banton/Sting [4:40] ,2. Secret Agent Man - Blues Traveler [2:16] ,3. Don't Change - The Goo Goo Dolls [3:41] ,4. Burnin' Rubber - Mr. Mirainga [3:18] ,5. Boll Weevil - The Presidents Of The United States Of America [3:16] ,6. Blur The Technicolor - White Zombie [4:09] ,7. Watusi Rodeo - Reverend Horton Heat [2:34] ,8. Here Comes The Night - Native [3:27] ,9. Jungle Groove - Montell Jordan [5:13] ,10. Ife - Angelique Kidjo [4:23] ,11. My Pet - Matthew Sweet [2:46] ,12. It's Alright - Blessid Union Of Souls [4:54] ,13. Ace In Africa - Robert Folk [2:42],(10.6.2011)

Sice slabší než jednička, ale pořád vysoce nadstandardní prdel, stavící především na Carreyho úžasném pitvoření (herectví). Ale ani tentokrát nechybí dobrá zápletka, vtipný scénář a svižný děj - jehož zasazení do exotického prostředí Afriky filmu jen prospělo. Celkový kredit hodně zvedá opět vynikající český dabing... Bohužel některé scény a gagy byly natolik hroceny, že občas balancovaly n samé hranici trapnosti a fekálního humoru (ale to Aceovi rádi promineme, že?)... "Promiňte, Pane - koukaj Vám koule... Pan blbej tuňák!..."(15.10.2007)

Osobně mi to přijde mnohem vtipnější než jednička, Carrey opět předvádí to nejlepší, co umí. Hlavně porod nosorožce pobavil. Poprvý jsem se opravdu hodně nasmál. Jim v této době prostě neměl konkurenci a díky jeho typické mimice ho zná snad každý filmový fanoušek...90%(14.10.2012)

JUST WHAT SORT OF BAT ARE WE TALKING ABOUT? Ace je totální magor a tahle komedie je prostě pro mě asi jedna z nejlepších. Co scéna, tak to úder na solár. Za chvíli z toho smíchu člověka bolej lícní kosti, a to už je pak peklo. Ale myslím, že je to celkem i poučný film. Já se například naučil, že v nosorožcích je strašný vedro.(13.2.2007)

• - Ve filmu se objevuje v podstatné úloze slon, avšak navzdory skutečnosti, že se příběh odehrává v Africe, jedná se o slona indického. (CrownThomas)

• - Ve scéně, kde Ace (Jim Carrey) zpívá "Chitty Chitty Bang Bang", je přední sklo na autě rozbité. Hned v další scéně je ale celé. (Terva)

• - Režisér Tom DeCerchio odišiel krátko po začatí natáčania a režisérsky post zaujal scenárista Steve Oedekerk. (rador)