Tenkrát na východě

• USA Shanghai Noon (více)

Píše se rok 1881 a Pei Pei, dcera čínského císaře, se rozhodne s pomocí svého učitele angličtiny uprchnout do Ameriky. Zrádný učitel ji však prodá nelítostnému Lo Fongovi. Zanedlouho přijde císaři dopis, ve kterém vyděrač požaduje velké výkupné ve zlatě výměnou za život princezny. Do Ameriky se vydává tlumočník doprovázený třemi nejlepšími vojáky císařské gardy a synovcem Chon Wangem, aby předal požadovaný obnos a přivedl Pei Pei zpět. V Nevadě je však vlak přepaden čtveřicí banditů. Při přepadení je omylem zabit tlumočník a jeho synovec Chon se rozhodne pomstít. Postupně zlikviduje všechny bandity, pak se na vlastní pěst vydá do Carson City, aby našel princeznu. Cestou zachrání malého siouxského chlapce před nepřátelskou přesilou. Indiáni uspořádají velkou oslavu, po níž se ráno Chon probudí po boku krásné indiánky. Je to náčelníkova dcera, a než se naděje, musí se ženit. Zanedlouho opouštějí novomanželé vesnici a vydávají se na cestu do Carson City. Ve městě se setkají s frajerským pistolníkem Royem a Chon ho přivede do potíží, když odhalí jeho karetní trik. Po rvačce skončí oba ve stejné cele, odkud je osvobodí Chonova indiánská manželka. Roy nabídne Chonovi, že mu pomůže princeznu najít. Situaci poněkud zkomplikuje skutečnost, že je na ně vypsána odměna a v patách mají nejen lovce odměn, ale také šerifa Van Cleefa. (TV Nova)

pakobylka

Setkání "východu" se "západem" naprosto bezkonkurenčně zprostředkovávají Jackie Chan a Owen Wilson - a jak sami uvidíte, jeden bez druhého se prakticky neobejde. Nekonečné prérie Divokého západu jim úslužně přenechaly dostatečný prostor pro nejrůznější krkolomné kousky a kromě toho pro ně nachystaly i slušnou zásobu více či méně schopných protivníků - takže se čas od času neobejdou ani bez pomoci jedné neobyčejně půvabné squaw. Ale to jejich zásluhy při osvobozování pravé (a samozřejmě taktéž převelice krásné) čínské princezny nikterak nesnižuje, takže napodruhé bez váhání zvedám hodnocení na 4* ()

Ice123

No prostě klasika, Jackie Chan zase nesklamal... jeho gegy ve spojí s Owenem Wilsonem vytvořili krásnou podívanou u který není nouze o smích :D ()

mortak

Kdybych neviděl dříve dvojku, dal bych tři hvězdičky. Jenže na prvním díle je sympatické, že nijak moc netlačí na pilu, a veze se po vlně nostalgie (např. cvičený kůň jako u hvězd němých filmů), zatímco dvojka je přepálená ve všech ohledech - finále ve zvonici je daleko lepší než digitální Big Ben ve dvojce. Ta hvězdička navíc oproti dvojce je za to, že všeho je tady míň než ve dvojce, ale je to namixované ve správných poměrech. ()

otík

Hodně podařená akční komedie s dvojkou, která si dokonale rozumí. Jackie i Owen sice předvádějí svůj klasický standart, ale akce i humor jsou namíchány v takových dávkách, že není čas na nudu. A když přijde na akci nebo hláškování, ani jeden z hrdinů ve svém oboru nezklame. Tahle první výprava za princeznou, která je unesena z Číny a musí makat v dolech, je stejně povedená jako druhá, možná i o ně něco lepší a originálnější. ()

tom88

Slušná zábava s Chanom a Wilsonom. Nechýba tam vtip, akcia aj dej je celkom dobrý aj keď jednoduchý. Jackie síce stárne, ale ešte stále je čiperný a pružný, behá, skáče , kope, vtipkuje, Wilson zase "strieľa" , hláškuje a vtipkuje. Myslím, že je to dobrá dvojca, ktorá sa často a dobre dopĺňa. Ja som sa nenudil ani nachvíľu. 75%. ()

Deyw

hej asi posledni jackie film co me bavil..jeste to pokracovani je vicemene stejny ale kdyz sem se podival co jackie od toho 07 natocil za ranec filmu tak me mrdlo..to me vomrdej ten ma 3srackofilmy za rok..kam se na nej sere segal s vandammem dohromady tvle a jeste s dolphem a snipesem..to jsou klasicky srackari ale tohoe je strasnej masakr..jeste cage ktomu...ale jackie udelal novej rekord sracek..tvle tak sem ho mel rad kluka driv ale co to kurva delas ty vole! ()

filmmovier

Povedená westernová kung - fu komedie, jedna z nejlepších, které kdy Jackie Chan natočil. A Owen Wilson je kvalitní skoro vždycky... Nápad je zajímavý a spojení těhle dvou herců, kteří si báječně rozuměli také. Film jsem viděl dvakrát. Napoprvé mě sice nijak extra nenadchl, ale napodruhé - to byla jiná. Skvěle jsem se bavil a hned jsem z něho dostal spoustu nezapomenutelných scén. Jackie natočil i větší debility, ale tohle je komedie, u které se ani nedá nudit. 80%. ()

chelseaman22

Nevtíravě poutavý počin s herci, kteří hrají jako Monika Absolonová, avšak humor odkoukali od maestra Pavláska. Nad zápletkou není radno příliš přemýšlet, postačí jen bezduše sedět před monitorem a žvýkat jačí jerky jako Food Ranger Trevor James v Tibetu. 59% ()

T-enter

Podle mě to je nejlepší Chanův Hollywoodský film. V akčním filmu je nejdůležitější akce a příběh - Jackiemu často chyběl ten příběh. V tomto filmu je ale spousta akce a skvělých bojových scén, které se opírají o výborný příběh. V poslední řadě bych taky pochválil hudbu k tomuto filmu, která byla pěkně melodická a hodila se k westernovému tématu filmu. PS: Jackie Chan a Owen Wilson je podle mě lepší dvojka než Jackie a Chris Tucker. ()

lennyd

V Zakázaném městě, v Čině, je unesena princezna Pei Pei (Lucy Liu). Císař dostává zprávu, že má doručit výkupné do Carson City, na divokém západě. S delegací se vydává i mladý strážce Chong Wang (Jackie Chan), protože cítí osobní zodpovědnost za princezninu bezpečnost. Ale divový západ je místo psanců, lupičů, přestřelek, a tak není divu, že vlak vezoucí delegaci přepadne banda Roye O'Bannona (Owen Wilson). Všechno se ale zvrtne, a tak se tito dva dají dohromady, aby zachránili princeznu (Chong) a případně zajistili i peníze (Roy).... Tvůrci filmů přišli na to, že největší úspěch mají totálně nesourodé dvojice, pokud možno rasově odlišené (číňan/černoch (Křižovatka smrti), černoch/běloch (smrtonosná zbraň) a nebo číňan/kovboj, jako právě zde). Jackie obstarává akční stránku filmu (co všechno dokáže on, je až s podivem - s jakoukoliv věcí - strom, parohy, cokoliv dokáže pěkná kouzla), Owen Wilson je zde za komika a nutno podotknout, že je taktéž skvělý (s oblibou říká Chongovi John Wayne :). Když to vše doprovodí atmosféra divokého západu, navozená krásnou hudbou Randyho Edelmana, nemůže to dopadnout špatně. A také že ne... :) ()

Hnedoocko

Nechápu, proč jsem si myslela, že Jackie Chan je naprosto nezajímavý a nudný herec? Po shlédnutí této bláznivé komedie takový názor vracím zpět. Takhle jsem se nenasmála už dost dlouhou dobu a je to přesně to pravé ořechové, co na filmech mám ráda. Všechny ty vtipné scény mě doslova položily, nejvíc však ta z koupelny :D. ()

haj

Podle mě Jackieho nejlepší americký film aspoň co se humoru týče. Mezi Jackiem a Owenem Wilsonem to opravdu jiskří, výborně se navzájem doplňují a výtváří tak skvělou dvojici, která funguje mnohem líp než ta v Rush Hour. Boje sice nejsou ani zdaleka tak dobré a dlouhé jako v Jackieho hongkongských filmech, ale to neznamená, že by nebyly zábavné a kromě toho hlavní je humor, kterého je ve filmu tolik, že se člověk ani chvilku nenudí. Zkrátka vynikající zábava od začátku do konce. ()

JohnSmith

No,co napsat?Jackie Chan toho sice moc nepředvede,ale když už tak to stojí za to.Jenže to jsou asi tři chvilky a pak jedna závěrečná rubačka v kostele. Občas je to i zábava,třeba kouření dýmky s indiány. Wilson tomu taky moc nepřidal,je trapnej,nesympatickej a nemá charizma. Takže je to jen další film na dlouhý zimní večer,jednou vidět a zapomenout ()

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

Rytíři ze Šanghaje dostanou pokračování

10.09.2016

Jackie Chan a Owen Wilson se konečně chystají na třetí díl "šanghajské" série. Chon Wang a Roy O'Bannon se poprvé objevili v roce 2000 ve westernu Tenkrát na východě, jen aby se o tři roky později… (více)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (více)