Pozvánka do pekla

• USA The Invitation (více)

Po smrti své matky a bez příbuzných podstoupí Evie (Nathalie Emmanuel) test DNA… a objeví dlouho ztraceného bratrance, o jehož existenci neměla tušení. Její nově nalezená rodina ji pozve na okázalou svatbu na anglickém venkově, kde se nejprve nechá svést svůdným aristokratickým hostitelem. Když však odhalí zvrácená tajemství v historii své rodiny a znepokojivé úmysly skrývající se za jejich hříšnou štědrostí, promění se její návštěva v noční můru a boj o přežití. (Falcon)

jefff

Paradoxně mě zaujal téměř nehororový začátek, řekněme první polovina. Pak to začalo být takové divně umělé. Hororová stránka nefungovala až na jeden - dva momenty vůbec a příběhová byla nedotažená. Konec vyloženě prasácky céčkový a poslední scéna úplně mimo. ()

Anet21

⚪Meghan Markle wannabe objavuje strateného bratranca, fešného anglického lorda, získava žiadosť o ruku, no všetko nie je tak ružové, ako by sa mohlo zdať. Že to znie ako premisa slušného b-čkového hororu? Zdanie klame.⚪Ak by bol tento film iba romantickou komédiou a ku koncu sa zápletka pohla iba k triviálnemu konfliktu, ktorý by sa v závere vyriešil, film by urobil lepšie. Takto je celá premisa znova o silnej statočnej žene, ktorá zmobilizuje sily a ,,premôže" dom plný silných upírov. Ono, premôže je silné slovo, keďže ako divák dokonca nevidíme ani to.⚪Vďaka hroznej kamere a nasvieteniu, v ktorom sa očividne mali stratiť vizuálne chyby totiž buď ako divák nič nevidíme, alebo sa všetko odohrá skratkovito, urýchlene, bez zmyslu, neuspokojivo.⚪Prvé dve tretiny filmu slúžia ako veľmi prepálená expozícia, ktorá, konieckoncov, pre dej nemá význam, posledná tretina potom pôsobí ako vyslovená paródia, v ktorej by poľahky mohol vystupovať aj L. Nielsen. Napätie či atmosféru strachu sa nepodarí vyvolať, záver, v ktorom hrdinka triviálne bodne tisícročného wanabe Draculu, aby mu následne odrezala ruku bez toho, aby sa on bránil, a potom ho zkopla do ohňa ako J. Lee je už silná káva, kedy žáner nechcene spadne do komédie.⚪Trailery sú v tomto prípade veľmi zavádzajúce, keďže film nie je vôbec horor, upíri v ,,pravej podobe" v ňom snáď ani nie sú zobrazení a ďalšia variácia na Ready or not sa ani len nekoná. Tak hlavne, že silná moderná žena prežila, za pár sekúnd zabila mocného upíra a ešte pri tom všetkom stihla vyzerať dobre. Ehh.⚪ ()

blackkocour odpad!

Krvavá nevěsta [možná trochu Get Out??] z Wishe, ne fakt proč kurva má někdo ambice a finance natočit něco, co už tu bylo, a desetkrát lépe? Üpíři jsou ještě ti cool sexy hošanové, od kterých se chcete po nocích pokousat, fakt jo, chtěla by si být vlkodlak? ()

sedm.1

Na úvod musím vyzdvihnout pokus českého distributora tohoto snímku za to, že před touto podívanou otevřeně varoval potenciální diváky názvem filmu, jelikož sledování The Invitation je skutečnou pozvánkou do pekla. Do filmového pekla, kde divák trpí a je mučen obsahem, který si nebere servítky a nekompromisně brázdí žánrové dno. Každopádně celý tento film je jakousi hodně volnou variantou na Draculu pro současné publikum (alespoň takto jsem si to tedy já přebral), s tím, že tu naprosto nic nefunguje. Zápletka není vůbec záživná, po většinu doby se nic neděje a závěrečné odhalení, potažmo pointa je vyloženě otravná. Z hororových prvků tu nefunguje ani napětí, ani atmosféra, o nějakých násilnějších, či krvavějších momentech si může nechat divák také jenom zdát, a velký výsměch tu budí efekty, které jsou na úrovni Asylum produkce. Zásadní problém je pak s postavama, které působí nesympaticky a nezajímavě, a na vylepšení dojmu nepomohl ani casting, kdy jediná za zmínku stojí snad jen vážně pohledná Nathalie Emmanuel, ovšem v mých očích se zazdila tím kroužkem v rypáku, kterým je po celou dobu ,,vyzdobená”, na což jsem vyloženě alergický a tím se mi vlastně hnusila i ona, i když je pravdou, že konkrétně tohle je prostě ale už jen můj subjektivní problém. Každopádně The Invitation není ani v jednom ohledu film, který by stál za pozornost, prostě fakt nudný a nevýrazný horůrek. ()

borec999

Úvodná scéna so štýlovým obesením navnadila, no nakoniec to žiadny zážitok teda nebol. Prostredie zámku je pôsobivé, no to je tak všetko spolu s obstojnými hercami a ako tak sympatickou hlavnou hrdinkou, čo sa dá pochváliť. Krvavá nevesta z toho miestami dýcha neskutočne okato, strašidelné to je málo, jumpscary nefungujú. Zvrat v závere nie je najhorší, avšak fantasy rovina do ktorej sa film po jeho odhalení premietol ma príliš nebavila. Nehovoriac o tom, že okolo hororu poslednú pol hodinu Pozvánka do pekla nešla takmer vôbec. Keby som bol v kine, sklamanie by bolo väčšie, z pohodlia domova to však zas ako úplnu katastrofu nevidím. Medzi 2 a 3* ()

Han22

A je to tady, první mizerný horor za loňský rok je na světě. Film má 1h:40, přičemž 1h:07 se nic neděje. To nic nedění spočívá v tom, že chudá poločernošská dívka zjistí, že má v Anglii bohatou rodinu s krásným zámkem, je okouzlena bohatstvím, vřelým uvítáním a šarmantním lordem. Má to krásnou výpravu a celkem atmosféru, ale jinak je to nudná červená knihovna. SPOILER: No a pak se ukáže, že celá rodina jsou upíři, což režisérka neumětelsky naznačuje různými odkazy na Drákulu a začíná festival klišé, brakující bezostyšně výpravné upírské horory 90. let. Ale na rozdíl od nich tomuhle filmu chybí nápady, scénář, dobří herci i režie a v podstatě i jakákoliv vzrušující scéna. Kdyby z toho byla aspoň pitomá akce ala Underworld nebo i ta přepálená romantika ala Twilight. Takhle je to jen odvar upírských klasik, který působí strašně staře. Za solidní výpravu slabé 2* ()

perna182

Na film jsem šel pouze na základě traileru před jinými filmy a to s představou toho, co jsem si z tohoto traileru odnesl. Prozradím předem, že bohužel. Dle traileru jsem si myslel, že vím, kam se to bude ubírat, ale dokud nevíte všechno, tak to funguje a je to fajn i přes pár klasických (ne)lekaček. I tak ale začínáte tušit, že to bude trochu jinak, nicméně, pořád nevíte. Zlom přijde, když vám vyloží karty na stůl a i když se to ubírá jinou cestou, je to tak předvídatelné, až nudné, protže si vše domyslíte během minuty a následně se tak vše stane. K tomu si přičtěte pár klasických klišé a z první poloviny nadprůměru padáme na průměr. Hodnocení by bylo mezi 5 - 6, ale za pofinálovou cca 2 minutovou scénu je to jasní pětka. ()

mira007

Nevinná chudá žena v honosném sídle jakože u znovunalezené rodiny přes DNA - spíš taková lekačka než plnohodnotný horor, scénář jednoduchý, nijak originální, ale provedení sedlo a nepůsobilo to většinu času hloupě. Díky mé oblíbenkyni Nathalie Emmanuel (nar. 1989) to dosáhlo na tři hvězdy. ()

Flopik

Dosť podobné Ready or not s tým, že je to o 3 triedy horšie a pridalo si to bohužiaľ, smiešnych upírov. Tí okrem umelého chrupu nemajú žiadne masky a tak sú v podstate úplne zbytoční. Pozerá sa nato dobre a Nathalie je nádherná ale zato film rozhodne chváliť nebudem. Hodinu 15 je to romantická vecička, potom sa to trocha zvrtne ale nič moc nečakajte. Krvavé málinko, hororové tak 15+ aj to horko ťažko. Na konci ten dievčenský súboj som vrtel hlavou kto natočí takú trapošinu. No a pozerám teraz Jessica režírovala, už mi to je jasné. Ospravedlňujem sa ako to znie urážlivo ale kto videl musí dať za pravdu. Finále nudné. Dajme tomu, že za 2*. ()

bozka10

No čakal som priemer,ale nedostal som ani to.Jako ozaj mi na upírčinu nestačia umelé zuby z jarmeku a dlhé nechty.Žiadne masky nič iba umelý chrup.Pritom atmosféra nebola špatná,aj keď úplne skopírovala ready or not. ()

warrenur

Pointa filmu mala zrejme vyustit k veticke, ktoru povie jeden hajzlik v zavere: "you, modern women, are so ungrateful!". :) Druhy film pani reziserky a scenariskty - Jessicy M. Thompson. Ukazat jednu silnu, sympaticku, emancipovanu zenu, ktora "znici" ten nanichodny "muzsky svet. :) "This is Sparta" v zavere bola efektna. Jedine pozitivum, bol pre mna zaroven trochu deja-vu z The Haunting z 1999-teho. Totiz pekna atmosfera zo zakuti toho stareho sidla. Malo to podobny vibe. Zaverecnu vtipnu scenu s cernosskou kamoskou a podpichnutim "the whitest boy" si mohli odpustit, ale celkovemu cajickovemu dojmu by to aj tak nepomohlo. Predvidatelna slabota. Slabulinke dvojhviezdie. Aj vdaka celkom vydarenej hororovej uvodnej scene so "strunou". 30% Neodporucam. ()

Warhorr

''Horor'' pro holky. A nakonec proč ne. Dle prvních recenzí a ohlasů jsem to teda čekal horší. Režisérka dobře propojila romantiku s upíry. Ale zase tak láskyplný to taky určitě není. První hoďku nám stará od Bladea ukazuje jaká je pořádná naivka a čekáme, jestli se nechá svést podivínským majitelem panství. Pak to chytne docela spád a celkem slušně se to rozjede a začne se to řezat. Vizuál potěšil, Nathalie je kočka, potěšila mě účast Pertweeho, kterého jsem viděl snad naposledy ve filmu Soudný den, jo slušný průměr. ()

Bozvav

Mohl to být novodobý Drákulý počin roku. Místo toho divák dostal lehce hororově laděný příběh, kterému chyběla nějaká silnější atmosféra, větší hloubka postav a dost logiky. Jet na svatbu, kde není ženich, ani nevěsta a vůbec vám to nepřijde divné, to je dosti zvláštní. Hlavní upír je necharismatický jouda, jeho dvě stávající manželky jsou pipky, zvláště ta starší a závěrečná bitka na drápy je přímo směšná. Na stranu druhou, lokace zajímavá, prostředí starého zámku patřičně tajemné a pár bubu scén by se také našlo. Hlavní hrdinka Evie je sympaťačka, takže vyloženě propadák to není. Za mne dosti promarněná šance, díky čemuž snímek spadá  do kategorie průměrná upíří záležitost. 50%. ()

molcan2

Bol to celkom zábavný horor, ktorý mal tradičnejšiu gotickú strašidelnú atmosféru s filmovým skóre a kostýmami. Začína ako film o strašidelnom dome, ale dosť skoro som pochopil, že pôjde o upírov. Príbeh bol dobre napísaný aj dráma o strate rodiny a osamelosti a opätovnom hľadaní rodiny/miesta kam patriť ale má aj tón zábavy a krvavých prvkov a mení sa na monster movie, ktorý je zábavný. Vzhľad filmu bol vrcholom má také skvelé kulisy a má dobrú strašidelnú atmosféru. ()

BOURQUE

Užívateľ kiddo to povedal dobre – Jessica M. Thompson a spol. sa „čiastočne inšpirovali“ filmom Ready or Not. Možnosti, ktoré scenár, prostredie a charaktery postáv ponúkajú, sú však využité nedostatočne. Nathalie Emmanuel nie je taká výrazná ako Samara Weaving. Keď chcete vidieť v danom žánru lepší snímok, tak odporúčam už spomínaný Ready or Not. Osobné hodnotenie: 63% (**) ()

septic

ačkoliv horory celkem nesnáším, tak někdy dostanu mlsnou. V první polovině jsem si párkrát pohrával s myšlenkou, že to prostě vypnu, protože jsem posera a u druhé lekačky jsem byl dost na hraně. Ta vlastně ale byla poslední. Pak se ve dvou třetinách film úplně změní z pomalého trilleru na fantasy komedii. Popravdě se mi to docela i líbilo, ale ta druhá část měla tak málo prostoru, že to bylo hrozně nedotažené a uspěchané. Škoda. Slabé 3 hvězdy ()

domirovec

Na jednu stranu upírský romantický fuj počin, na druhou stranu nudná, i pro děcka nezajímavá ''hororová'' slátanina, ze které si ani teď pár minut po jejím zhlédnutí nepamatuju lautr nic. Těžko říct, na kterou z těchto dvou možností si ten film doopravdy hraje, každopádně ve finále mne tedy šeredně zklamal. Já se těšil na nějaký pořádný vražděníčko vraždění ve velkým, hromadou místností disponujícím paláci s alespoň deseti krby, 12 koupelnami pro každého člena rodiny a velkou zahradou pro opravdové milovníky her na schovávanou. Nic z toho jsem nedostal. Nebo takhle, dostal jsem velký, dle mého skromného názoru prázdný zámeček s hromadou nezáživných blbo-postav a jedním, od prvního pohledu teple vypadajícím vládcem celé ''mňam mňam, krev je tedy pořádná pochutina, miláškové mojí zlatí'' rodiny, ovšem to je tak fakt vše. Za mne nezáživná, převážně nudící blbovinka pro nadržené milovníky Twilightu. 2/5 ()