poster

Bombakšeft

 • Česko

  Partička

 • Česko

  Bomba kšeft

 • USA

  Welcome to Collinwood

 • Německo

  Safecrackers oder Diebe haben's schwer

 • Slovensko

  Bombakšeft

Komedie / Krimi

USA / Německo, 2002, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.fish
  ****

  Když se dá dohromady parta totálních lúzrů a chce si přilepšit "promyšlenou" loupeží, radí jim invalidní "profík" na vozíčku, nemůže to dobře dopadnout. Herci jsou fakt figurky jedna jako druhá a když sedne nálada, člověk se fakt pobaví. Mně ta nadsázka bavila moc. Všichni jsou tak velký trosky, že jim to prostě nemůže vyjít...upozorňuju, že film se má sledovat v maximální čerstvosti, dobré náladě, případně možno i nějaké povzbuzovadla...pak je úspěch zaručen...80%(3.8.2013)

 • witch
  *

  Jestli jste se u Bombakšeftu sem tam zasmáli, sluší se říct, že na tom nemají zásluhu jeho tvůrci. Tento film je totiž remakem starší italské komedie Zmýlená neplatí - výborného snímku Maria Monicelliho s Vittoriem Gassmanem a Marcellem Mastroiannim. Bohužel, většina vtipů byla v předělávce znevtipněna nebo nahrazena blbějšími. Zatímco Monicelli do svého filmu dostal skvělou legraci i nenásilnou a nepatetickou připomínku sociálních problémů, Bombakšeft selhává už v tom prvním bodě. Nebrat.(21.2.2006)

 • lennyd
  ***

  Cosimo (Luis Guzmán) se ve vězení od svého spoluvězně dozví o báječném kšeftíku, který by jej - až se dostane ven - mohl zabezpečit do konce života. Neprozřetelně se o snadno přístupném trezoru místního lichváře zmíní před jedním ze svých známých (Sam Rockwell), který se rozhodne celou akci zrealizovat sám. Ale s partičkou, kterou dá dohromady, to vůbec nebude jednoduché ... Při sledování tohoto filmu si určitě vzpomenete na Lupiče paní domácí v hlavní roli s Tomem Hanksem, a možná ještě spoustu dalších, podobně laděných, filmů. Tím chci říct, že originalitou tento film rozhodně neoplývá. Čím ale může zaujmout (a mne zaujal) je výborné herecké obsazení (Macy, Rockwell, Jeter, Guzmán, Clooney, Washington), a spousta více či méně vtipných scén. Neschopnosti celé bandy se nemůžete nesmát, a díky tomu film uteče jak voda - a musím říct, že jsem možná bavil o chlup víc než výše zmíněnému "velkofilmu" bratrů Coenových...(30.9.2011)

 • gudaulin
  ***

  Bombakšeft je pouhým remakem zdařilé filmové předlohy a navíc se pohybuje v značně provařených vodách. V rámci svého žánru určitě nepředstavuje nic světoborného, nicméně současné hodnocení na CSFD je přece jen poněkud kruté a osobně si tohohle kousku cením výš. Po pravdě řečeno, ve srovnání s mnohem lépe přijatým coenovským remakem Lupiči paní domácí jsem se u Bombakšeftu bavil o hodně víc. Když nic jiného, přináší Bombakšeft oproti Lupičům paní domácí mnohem uvěřitelnější lidské charaktery a dialogy. Jenže Coeni jsou Coeni a Russo jsou Russo... Velkou předností filmu je herecké obsazení a předvedené výkony. George Cloony, obsazovaný obvykle do rolí uhlazených gentlemanů a playboyů, je neodolatelný v roličce potetovaného kasaře odkázaného na invalidní vozík, a William H. Macy je podobně přitažlivý jako slabošský loser, který se ve vyhrocených situacích zaštiťuje svým dítětem. Málo využívaný Sam Rockwell využil prostor své role maximálně. Co je slabinou snímku, je scénář, který oproti předloze úplně rezignoval na sociálně kritickou rovinu a chybí mu efektní scénáristické zvraty. Některé postavy nevyužívají svůj potenciál, např. smolařský zlodějíček Luise Guzmána se zbytečně z příběhu vytrácí. Ke konci filmu navíc přibývá laciný sentiment a milostná romantika. Pointa mohla být vyhrocenější a špetka černého humoru na závěr by určitě neuškodila. Přes uvedené výhrady dávám solidních 65 %.(8.7.2008)

 • CinkBoomBang
  *****

  podle mě zbytečně přehlížený a podceňovaný film. Dal bych 4 hvězdy, ale protože je tak opomíjený dávám 5 a i ty si celkově zaslouží. Má výbornou zápletku a super závěr. Herecký výkony jsou příjemný atmosféra perfektní, líbí se mi i podbarvení odpovídají atmosféře 70/80 léta. Miluju heist movies a tenhle kousek si u mě zasloužil dokonce víc zhlédnutí než Danyho parťáci... Jasně Danyho parťáci jsou určitě celkově lepší, dražší a promakanější s dražším hereckým obsazením efekty atd, ale tenhle kousek je super oddechovka se spoustou vtipných scének, dobrým příběhem a hlavně výborně odvyprávěným bez zbytečného ospravedlňování, se spoustou zajímavých zvratů a závěrem který prostě sedí :-D Danyho parťáci jsou přece jen hodně napudrovaná a nafouknutá pohádka. Bombakšeft je mnohem syrovější. A třeba při srovnání s Bandity z roku 2001 s Brucem WIllisem a Billy Bobem Thortonem plným klišé a obhajování je Bombakšeft přímo skoro Tarantinovská jízda. A to jsou zde Banditi hodnocení daleko víš. Pokud budete mít těžký den... pusťte si večer Bombakšeft.(20.10.2017)