Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

Alementina

Nadherna ukazka skutecne filmariny, co se tyce atmosfery filmu. Nejlepsi herecky vykon Christiana a neni to tim, ze vypada jak po trech letech v koncentraku. Hudba, ktera se zarezava do smyslu. Po techle strankach uzasny, ale na druhou stranu to neni prijemny film, pochybuju, ze se na to jeste nekdy podivam. Proste jen pro labuzniky. ()

zipper111

Bale zahrál takřka dokonale, příběh byl velmi zajímavý i když na konci lehce odfláknutý. Temná a dusná atmosféra se táhne po celý film a divák vlastně vůbec netuší, co se děje. Je napínán a možná by čekal něco trošku víc, ale i tak je to parádní thriller. ()

pevico

Nálepku horor bych tomuhle filmu určitě nedal, ale to neznamená, že to je špatný..naopak jsem byl příjemně překvapenej a Bale je v tomhle snímku jednoduše excelentní, nejdrsnější role, v jaký jsem ho zatím viděl! Hudba: Pražská filharmonie pod vedením Maria Klemense ()

Wolodja

Tento film by se dal svoji stavbou prirovnat treba k Fincherovu skvelemu Fight Clubu, i kdyz zde je cast pointy zrejma jiz na zacatku. V hlavni roli Christian Bale, ktereho tesne pred natacenim propustili z lagru. ()

Tony.cs

Christian Bale udělal z dobrého scénáře skvělý film a to jen svým výborným výkonem. To by možná chtělo Oscara, ale to je jen můj názor. ()

BloodyVamp

Příklad typického existenciálního filmu se skromným rozpočtem, pomalým tempem, vynikající atmosférou (kamerové filtry došediva, v mnoha okamžicích bez barevného spektra výborně charakterizuje Trevorovo bloudění světem a nechopnost rozlišit realitu s halucinacemi) a režií. Tento film je tak ponurý a depresivní už od prvních sekund, že se mi po půlhodině chtělo vypnout film. Nicméně, vše je působivé až do zcela normální pointy, která skutečně diváka nešokuje a je zcela logická. Bohužel si nejsem jist, zda do sebe všechno zapadá tak jak mělo (mnoho souvislostí jsem nestačil pochytit). Herecký koncert tu předvádí Christian Bale, jehož dvacetikilový podvyživený Trevor Reznik je zcela atypickou hlavní postavou, a sympatie diváků si zřejmě získá až při rozuzlení. Je to velmi zvláštní film, zcela nevhodný pro masy. Musím srovnat s Nahým obědem Cronenberga, který mě taky nikterak neuchvátil. Hodnocení je značně problematické, tento film asi patří do kategorie, která by se neměla hodnotit. Opravdu nevím, zda se mi film líbil nebo ne. Proto střední cesta. ()

Makky

Prierez psychiky osamelého, vychudnutého a podivného mladíka, ktorý si žije vo svojom svete bez spánku. Atmosféra, Bale, pointa, to všetko absolútne uchváti. Mechanik je kvalitná psycho chuťovka, ktorú som si maximálne užil. ()

Verka13

To je tak, když zabijete dítě, od nehody ujedete a pak kvůli tomu rok nespíte, až vám z toho přeskočí. Každopádně Christianovi patří velký obdiv za perfektní vžití do role, radikální zhubnutí a poté nabrání. Nicméně od filmu jsem čekala něco více než "pouhé" přiznání k vraždě. Justice is justice. ()

RAiken

Už dlouho jsem se u filmu tak dlouho netěšil na odhalení celé zápletky a čekání na to, až mi bude vše odhaleno. A přitom celé řešení stojí už od začátku pekelně blízko! Ale zpět k věci, Christian Bale v tomhle dílku opravdu stojí za pohled, po natáčení mohl z fleku zahrát v další Noci oživlých mrtvol, poněvadž, to, co má na sobě (či vlastně nemá) je skutečně neuvěřitelný a ani bych neřekl, že mu za jeho oběť mohli dobře zaplatit. Především se můžete těšit na opravdu báječnou atmosféru a nespočetné přemýšlení během filmu o tom, jak to vlastně je doopravdy. Jinak doufám, že neprozradím moc, ale to, že hlavní hrdina čte ve filmu Dostojevského už značně cosi napovídá... ()

jajinka

Nad výkonem Ch. Balea se nedá, než smeknout.. Nejen co po filmové stránce, ale co někdo dokáže obětovat pro svou "práci", to se hned tak nevidí.. Jeho vyzáblá postava tomu byla zářným důkazem.. Film s děsivě depresivní a temnou atmosférou umocněnou "temnými" záběry.. Rozuzlení nic moc, ale to v téhle chvíli odpustím.. ()

Remedy

Dokonalých 98 minut deprese, strachu a šílenství. Extrémně pohublý Christian Bale předvádí doposud jeden ze svých nejpozoruhodnějších výkonů v tomto netuctovém thrilleru. Celý film jsem si tak říkal: "a co by s takovouhle látkou udělal třeba takový David Fincher"? 85% ()

Maq

Pocit viny přerůstající až v psychózu. Dobré téma. Jenže tohle dílo k němu nepřistupuje analyticky (jak by učinil některými nevhodně zmiňovaný Dostojevskij), jen se vozí na efektních psychotických vidinách. Bezcenné to není a řemeslo je slušně zvládnuté. Víc než sériový výrobek ale nečekejte. ()

italka63

Když jsem uviděla vychrtlého Balea, nevěřila jsem vlastním očím .Když se svléknul, bojovala jsem s nutkáním film vypnout a marně si říkala, kde jsou poschováváni ostatní vězni koncentračního tábora. Přesto jsem to samozřejmě neučinila a dobře udělala. Film mě absolutně pohltil, ta atmosféra..děj pomalu nabírá na obrátkách a vtahuje vás do svého ponurého světa .Když Trevor vždy ustrne na pár sekund přepaden něčím, co se ani mikrospánkem nazvat nedá, to je zahrané tak , že mu to věřit musíte, v závěru filmu, kdy se úplně zlomený dopotácí na policejní stanici, doslova hmatatelně cítííte tu úlevu, která z něj spadne a sílu spánku, která přijde. Smekám před Baleem, protože tohle se sebou udělat kvůli herecké roli a takhle ji procítit....pro mě jasných pět hvězd. ()

YURAyura

Ja jsem byl spokojeny jako uz dlouho ne - squela depresivni atmosfera, hnusna hudba, barevna filtry, obycejni lidi. Baleho jsem mel doposud za poprumerneho herece - Batman, Equlibrium, Kingdom of Fire se ukazal v naprosto jinem svetle - klabuk dole. To je vazne mazakr!!! Kdosi obdivoval jakousi herecku, ze pro roli ve filmu ztloustla - to musel byt docela vykon ;]]] Na zacatku jsem se moc nesoustredil a to mozna vyneslo tento kus do zazracnych vysin ;]] ()

Damiel

Film, který nutí člověka myslet. Ponurý tón, výtečně vykreslená atmosféra a obludně vyzáblý Christian Bale. Nechápu, jak to mohl zvládnout, to snad dva měsíce pil jenom energentické nápoje... ()

Hadža

Nejak jsem od toho cekal vic!Prislo mi to celkem dost pruhledne,ze Ivan je jeho druhe ja,konec taky tak nejak ocekavany,ale zase podany herecky vykon Ch.Baleho byl skvely!! ()

Vampireman

Nebýt u konce onen vysvětlující flashback, spoustu uživatelů by šlo s hodnocením výš. Ačkoli jsem z něho neměl moc radost, je to jediná ne úplně dobrá věc na jinak skvělém filmu, který si u mě plné hodnocení zaslouží. Paranoidní Reznik co zvolil špatně a pociťuje vyčerpávající fyzickou vinu se rázem přesouvá mezi mé oblíbené filmové postavy. ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy