Vaše jméno ... osobní doklady ... život. Definitivní odcizení vaší identity. Nepolapitelný sériový vrah žije již 20 let životy svých obětí. Nyní však dochází k obratu. Na případ je přidělena agentka FBI Illeana Scottová, jejímž oborem je sestavování psychologických profilů zločinců. Úkolem agentky je zjistit, jaký má vrah motiv, pokusit se předejít jeho činům a učinit protiopatření. Jenže tento vrah ví o Scottové příliš mnoho. (Warner Home Video CZ)

Wormboy

Ja to proste nechapem...bud americkym "scenaristom" jednoducho dochadza inspiracia,alebo napad,alebo ja neviem co, alebo divakom uz skutocne staci takyto blabol.Prva pol hodina filmu je celkom slusna,sice o tom,ze by sa nejako prejavoval herecky potencial (ktory urcite existuje) prevaznej vacsiny zucastnenych sa neda povedat. Jediny kto stoji za povsimnutie je klasicky spolahlivy Ethan Hawke, aj ked s druhou polovicou filmu to ide aj s nim podstatne dolu vodou. Angelina Jolie len klasicky spuli pery,co uz nema cenu ani komentovat. Vyber Philipa Glassa mohol byt zaujimavym tahom,avsak sa pre mna zmenil na absolutne fiasko,ktore by som do jeho prac ani radsej nezaradoval.Diskotekova scena vo mne akurat tak vyvovala slzicku nostalgie na Croweove Vanilkove nebo. No a zaver?Charlie Kaufman by ma radost. Je to jednoducho superprihlupla zlatanina, pre ktoru by porovnanie so Sedem, Mlcanim jahniat a dokonca aj takymi Vrazdami podla Judasa znamenalo davat dokopy Omen so Scary Movie!!! ()

lakikaki

Škody, ktoré napáchal zlý scenár, ako-tak napráva vydarená réžia a kamera. Celkovo je ale Taking Lives strašne klišéovitým a predvídateľným filmom, z ktorého si na druhý deň po pozretí budete pamätať jedine Angelinu - tá je tu krásnejšia než zvyčajne (a to aj bez tých zbytočných a maximálne prvoplánových odhalených scén). ()

Juto

Toto je prijateľný napínavý film plný intríg, vzrušenia, akcie a zvratov. Ale tento film znehodnocuje kýčovitý koniec. 6/10 ()

Martrix

Tvrdit, že Sedm nastartovalo trend temnějších kriminálek se surovými vraždami by bylo asi přehnané, ale je fakt že v následujících letech se jich natočilo vcelku dost. A já mám za to, že Zloděj životů se na té vlně veze. Jenže Caruso není Fincher a Angelina není Freeman. Možná je to nefér, ale tak jako by mi připadala divná v roli uklizečky, nebo pošťačky, tak mi připadala trochu nepatřičně jako agentka FBI. Je to stereotypní uvažování? Ano, jistě, ale tak mladé, sexy a přitom podivínské a schopné policajtky, prostě v reálném životě neuvidíte. Zní to jako subjektivní nepodstatnost, ale od ní se odvíjí věrohodnost některých situací, které ve filmu nastanou. To je ovšem relativně drobná výhrada. Větší potíž je předvídatelnost scénáře, absence atmosféry a skoro televizně působící výprava. Režisér ke scénáři nic zajimavého nepřidal. Hudba, lokality, hrátky s kamerou a dynamikou...nic navíc, nic co by mě přimělo pamatovat si Zloděje životů podle něčeho jiného, než že tam hrála má oblíbená herečka. Philipa Glasse bravurního pianistu, bych si rád poslechl v nějakém komorním dramatu, ale tady to chtělo jít do diváka ostřeji. Není to vysloveně špatná krimi...ale řemeslně je sterilní. ()

O´Hara

Na tomto filmu se mi líbilo, že to mělo napínavý a kvalitní děj až do konce, no a to se zas tak často nevidí. ()

WolfR

Nevím čím to je, ale tento film o sériovém vrahovi, mám nějak problém pořádně okomentovat. Tak aspoň to zkusím stručně. V celku povedené dílko s ucházející hereckou sestavou, ne moc originálním dějem, ovšem místy s hutnou atmosférou. Dále také s v celku dobrou závěrečnou pointou. Ale dám jen 3 hvězdy, protože místy je film opravdu excelentní a má našlápnuto hodně vysoko, ovšem někdy to zase upadne a totálně se to celé zprasí díky dírám ve scénáři. A taky díky pár událostem, které se ve filmu na vás z ničeho nic vyvalí a není nijak vysvětleno, proč a jak. Ale rozhodně je to lehce nadprůměrný film i přes pár zmatků. 3 hvězdy. Ovšem o knihu zájem nemám. ()

dr.fish

Celkem poctivě udělaná kriminálka, kde asi trochu vadí to, že od začátku tušíte pachatele. Jinak řemeslo dobré a Angelina stejná jako ve sběrateli kostí. 65% ()

AGO

V poslednej dobe sa stáva trendom, že záver, ktorý ma byť vrcholom filmu a vrcholom divákových emócií zhodí celý film o úroveň nižšie. Tu ešte dokonca spravil nepekné diery v scenári. A vlastne, celý film pôsobí akýmsi lacným dojmom. Pár minút po začiatku, som kontroloval, či naozaj pozerám správne DVD (Fakt!!). ()

hans500

Nadprůměrný thriller, námět docela originální, napětí dobré, scénář uspokojivý. Jen dvě výrazné chyby: 1. velmi brzy je jasné kdo je vrah, 2. role Kiefera Sutherlanda mohla být větší. ()

Magneto

Tak toto bol dobrý shit...Zo začiatku sa to tvári ako celkom zaujímavý a pekne vykombinovaný filmík,ale to čo sa z toho vykľuje je ako jedno veľké H...Angie je božská a odhalí tam svoje "prednosti"...Možno to niekomu stačí...myslím si,že na to stavili producenti aj režisér a okolo scény s jej kozami vystavali nejaký dej :-) ()

Ryuuhei

Velké zklamání, že bylo vše dopředu jasné, ani se nebylo třeba zamýšlet. Ano, film se snažil zvrátit děj, co se dalo, ale když už má člověk podezření, tak správné a pak se akorát dočká svého „já to říkal“. Průměrnou, až podprůměrnou podívanou ale podpořila poslední sekvence, která dokázala v jednu chvíli vyděsit a v další překvapit. Bez ní by ale nešlo o nic, o čem by byla delší debata. ()

lennyd

Hledaný seriový vrah není obyčejným seriovým vrahem, vyšetřovatelka FBI zase neni jen obyčejnou vyšetřovatelkou. Vrah je zajímavý tím, že když někoho zabije, převezme jeho identitu, jeho práci, koníčky atd, dokud z dané ulity opět nevyroste. A vyšetřovatelka je zajímavá zase tím, že případy řeší pomocí intuice (lehnout si do hrobu nalezené mrtvoly a čekat na nápad až tak obvyklý způsob není). Kdo koho najde dříve ?... Škoda přeškoda, ze zajímavého námětu se dalo vytěžit mnohem mnohem víc, takhle vznikla jen tuctová detektivka, kde po čtrnácti dnech si kromě Angeliny Jolie nepamatuju o čem to bylo, natož kdo vlastně byl vrah.... Jo, ještě tam měl (úplně malililinkatou a úplně zbytečnou) roli Kiefer Sutherland... ()

_DAVE_

Jedine co opravdu stalo u tohodle kousku za to, byla Angelina v akci - a ted vubec nemyslim herecky vykon. Jinak absolutni prumer. ()

xerno

Vskutku celkem nezajímavý triler, ničím neupoutá, jak scénářem, tak režií a kamerou, všechno je tu takové průměrné a nezajímavé, nevím, co víc o tom říct, prostě nic senzačního, ale ani ne hroznýho, čistě průměr... ()