Oceňované herecké hvězdy Johnny Depp, Kate Winsletová, Dustin Hoffman a Julie Christieová excelují v tomhle kouzelném příběhu o jednom z největších vypravěčů všech dob a o lidech, kteří ho inspirovali k vytvoření jeho mistrovského příběhu o Peteru Panovi! Kariéra slavného dramatika jménem James M. Barrie (Depp) se ocitne na křižovatce, když se z jeho nejnovější hry stane propadák a skeptici začnou zpochybňovat jeho budoucnost. Pak se ale náhodou seznámí s vdovou (Winsletová) a jejími čtyřmi dobrodružnými chlapci. Zrodí se mezi nimi přátelství, které podnítí představivost potřebnou k vytvoření Barrieho největšího díla! Snímek Hledání Země Nezemě s hvězdným hereckým obsazením skýtá okouzlující zážitek! (HBO GO)

Fanucci

Nemyslel jsem si, že mě tento příběh zaujme, ale stalo se. Krásné a nerušivé prolínání reálného světa a světa fantazie bylo skutečně úžasné. A navíc mi jsou infantilní lidi sympatičtí:-) Johnny Depp byl opět fantastický! ()

wipeout

Celý čas som sa nemohol striasť pocitu, že všetka tá rozprávkovosť, krehkosť sveta fantázie a spôsob akým naráža na chladné steny reality, je len akosi hraná, vyfabrikovaná z všetkých potrebných instantných ingrediencií aké potrebujeme na natočenie okúzľujúcej drámy so zaručeným úspechom, čo bolo v ostrom protiklade so samotným tvorcom divadelnej hry: hrou na istotu a nie rizikom. Ale zase niekedy nezaškodí pozrieť si niečo čo nijako nevybočuje len vám dopraje starý známi blažený pocit a vy sa ničoho nemusíte obávať. Očividne dnes je ten lucky day, keď si takýto luxus dovolím dopriať. A ešte jedno odporúčanie nakoniec: keď ste sa ešte nedostali k Big Fish neváhajte a siahni radšej po ňom. 3,5* ()

Parlay

24.12 roku 2008 byl skutečně Štědrým dnem, neboť ČT1 do svého programového vysílání zařadila tento úžasný příběh, kterému jsem naprosto podlehl, na konci zaslzel a po závěrečných titulcích se okamžitě jal na internetu shánět další informace o Jamesi Mattheowi Barriem, muži, který nikdy nechtěl vyrůst. Jako vždy výtečný Depp, zdatně sekundující Kate Winslet, nádherná hudba Jana A.P.Kaczmarka (jeden z mých top soundtracků) a lidskost, která dýchá z každého záběru. Krásný kus poctivé filmařiny. ()

Sesitka

Skutečně překrásný film. Film, který dokáže dojmout je krásný . A to tento film to každopádně dokáže. Je tak fascinující až tomu nemůžu uvěřit. Když to mělo být v televizi neočekávala jsem od toho nic tak vyjímečného. Upřímě dívala jsem se na jenom kvůli tomu, že tam hrála Kate Winslet. Ovšem až jsem to zhlédle tak jsem si uvědomila,že to byl a stále je film, který si v mém srdci vždy nejde místo. ()

Lauri

I přes silně originální téma mě film skoro unudil k smrti. Čekala jsem více, navíc od tak slibné dvojice, která patří k mým největším hereckým oblíbencům.. I když Kate a Johnnymu nic vyčítat nemůžu.. Jsou spolu nádherní a příjemní, navíc jejich herecké kvality jsou nezměřitelné, a proto nepřisuzuji ztroskotání tohoto filmu jim. ()

maverick10

Lide casto zapominaji jak krasny muze byt svet deti. Johny Depp v roli Sira Jamese Matthewa Barrieho, to vedel. A svym dilem (tim pochopitelne myslim Petra Pana) to dal najevo vsem lidem, nejen kolem sebe ale i vsem lidem na svete. Tenhle film ma u me jednoznacne 100%, predevsim svym poselstvim ()

Carlossss

Vlastně ani nevím, co psát. Je to ten typ filmu, který musíte buď vidět nebo neexistujete. Krásně zpodobněná fantazie jednoho bláhového snílka na pozadí jedné nenaplněné lásky. Tak bych to řekl... vážně se mi Finding Neverland líbil. Johnny je všestraný herec, který by vám zfleku vystřihl i popelnici u domu, kdyby jste to chtěli. Kate mi bylo líto, což asi tvůrci zamýšleli a povedlo se jim to... všestraně zaměřený film, který si asi oblíbím... ()

Katarine

Moc pěkná pohádka, na kterou se dá dívat s úsměvem na rtech a přitom slzičkou v oku. Hudba, oceněná oscarem právem, působila velmi harmonicky a příjemným dojmem. Johnny Depp mě stále více utvrzuje ve své dokonalosti a Dustina Hoffmana bych málem nepoznala. Nejsilnější moment filmu není nic jiného než věta z úst Jamese (Johnny Depp): "Tohle je Nezemě.." ()

berusche

Ačkoli neholduji představám tohoto typu a mám dojem, že jsem Petra Pana nikdy v žádné podobě nečetla, byla jsem mile překvapena. I když se obávám, že za měsíc si tenhle zázrak pamatovat nebudu, přeci jen teď jsem nalomena, proto za 4. Nejvíce mě asi dostal výkon samotného Deppa, který rozhodně nepatří mezi běžné, naopak, přečnívá nad ostatními. Stejně tak herecké výkony dětských představitelů jsou povedené a důvěryhodné. Horší je to s Kate, ta když v záběru pláče, já stejně vidim tu husku z Titanicu, to už jí asi nikdo neodpáře. No a je to samozřejmě dojemné a uplakané, začínám mít lehký pocit, že to u každého filmu ty hvězdy zvedá. Také si u mě vylepšil skóre pan Foster, jehož Bond mě přesvědčil, že nebude patřit mezi mé vyhledávané, ale s ohledem na tohle dílko by snad ty hipísáky točit měl. Rozhodně tedy považuji toto hledání za příjemné, oddychové a vyklidněné filmové dílko. ()

Petrasuvicka

Průměrný, lehce nezajímavý film, který mě chvílemi docela nudil. Slyšela jsem, jak u toho všichni brečí. Asi jsem jediná, kdo ne. Nebrečela sjem ani u Titanicu a fakt se za to nestydím :D ()

applause

Neuvěřitelný film o dobrodružství, zázracích, přátelství, ale i naději, kterému se stal inspirací film Peter Pan. Tento film mám opravdu ráda, a když jsem byla malá, dívala jsem se na něj snad každý den :D Proto jsem se bála, že se mi tento film nebude líbit a spíše mě bude nudit, ale byla jsem z něho nadšená a Johny Deep, který patří mj. mezi mé oblíbené herce, mu ještě přidal korunku. Snad nejvíce se mi líbil odchod paní Daviesové (Kate Winslet) do "Země-Nezemě." ()

easaque

3* Po delší době jsem si dal nějaký životopisný snímek a tento dokáže u diváků vybudit vzpomínku na svá dětská léta plná fantazie a na druhou stranu i silně dojmout. Ano, využívá k tomu občas přehnaně vyzkoušená filmová schémata, ale ty fungovali i na mě. Vznikl z toho poetický film, který o spisovateli samotném nic neříká - maximálně jen to, že byl velké dítě. Nejspíš se k němu už nevrátím, protože slaďáky moc nemusím a ani nebudu doporučovat. Ale na druhou stranu si zkusím najít něco o Petru Panovi ať vím o čem to vůbec všechno bylo ;-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Joe321

Krásný film od srdce, kde i nejmenší role je zahrána výborně. Svět představivosti si tvoří každý sám a záleží na něm jaký bude, to je asi takové hlavní poselství filmu. Dojemná hudba (skvělý soundtrack) a vůbec příběh, který je výborně vedený. Konec je skoro až příliš hořko-sladký. -"Porthos dreams of being a bear, and you want to shatter those dreams by saying he's "just" a dog? What a horrible candle-snuffing word. That's like saying, "He can't climb that mountain, he's just a man", or "That's not a diamond, it's just a rock." Just..." ()

HappySmile

Kouzelný pohádkový příběh, který vás vtáhne do světa dětské fantazie, která je ale ve skutečnosti fantazií jednoho dospělého. Ve filmu se krásně prolíná realita se sněním a představami. Tenhle příběh muže, co napsal Petra Pana, mě tak nadchl, že jsem si hned říkala, že musím vidět i nějaký film přímo o Petru Panovi, i když předtím mě nějak moc nezajímal. Konec filmu je opravdu dojemný, až sem tak, tak zamačkávala slzu... ()

kaposlav odpad!

To bolo úúúžasne ako celé USA a ich poskok Anglicko. Viac sa zabavím pri pozeraní do záchodovej misy po spláchnutí veľkej potreby. ()

Havaj8

Já opravdu nemívám daleko ke slzám, ale bohužel mě to vůbec nedojalo. Jako kdyby na roli Kate Winslet nebyl kladenej takovej důraz. Ale očividně na to mám úplně odlišnej názor. Vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo. Johnny Depp o 16 let mladší to zahrál dobře na pomezí reality a dětské fantazie, ale mě to nic neřeklo. Možná je třeba znát Petera Pana, možná život autora Jamese Barrie, nedokážu posoudit. Ne vždy ovšem jdu s proudem. ()

deepend

Tomuto filmu jsem se vyhýbal, protože moc nemusím příběh o Petru Panovi,ale nakonec se konalo velké PŘEKVAPENÍ!!!!!!!!!!!! Marca Forstera si zařadím mezi své oblíbené režiséry. ()

Jino

Opravdu velice zajimavý film. Kouzelný příběh, spolu s okouzlujícím Johnnym Deppem, který opět dokazuje, že není pro něho role kterou by skvěle nezahrál. Film se ale neopírá jen Johnnyho Deppa, ale o pěknou krajinu a barvou žijící přírodu. Kate Winslet podala také dost přesvědčivý výkon. Skvělý film, kterému musím za jeho zpracování poděkovat režiséru Marcu Forsterovi. ()

Petoss1

Vynikajúci Johny Depp a opäť s paličkou. Jednoducho typ filmu, ktorého nie je účelom pobaviť, ale niečo divákovi dať. 85% ()

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly