Alan Parker (Jonathan Jackson) se musí co nejrychleji dostat domů,aby navštívil svou těžce nemocnou matku. Jeho auto mu za temné, nevlídné noci vypoví službu a Alan pokračuje dál pěšky a stopuje. Zastaví mu podivná bytost - duch jménem George (David Arquette) a Alanova noční můra začíná. George seznamuje Alana s děsivým verdiktem: tuto noc musí zemřít buď on nebo jeho matka. Pokud se Alan nerozhodne pro jednu z variant, George s sebou na "onen"svět,bez lítosti,vezme oba, Alana i jeho matku. Na rozmyšlení má celou dlouhou noc. Jak se Alan s děsivou volbou vypořádá? (oficiální text distributora)

alambert

Film, kterému jsem dal šanci a od kterého sem čekal víc, ani nevím proč. Přišlo ale zklamání, nebylo to strašidelné, spíš nudné, děj divný, konec OK....tak za dvě... ()

Hapretor

Horor nebo komedie? Ani jedno, ani to druhé. Jen nudné, nevtipné, bez atmosféry, bez nápadu. Chudák Stephen King. Většina jeho tvorby převáděná do filmu příde akorát vniveč. Tento film je toho jasným důkazem. Go to hell, Mick Garris!!! ()

septic

na jednu stranu to vůbec nechápu, jelikož tento příběh je na severu ameriky známý jako u nás 'Skákal pes' a King je jen jeden z mála, kteří ho zpracovali do povídky. Netuším proč je to tak zdlouhavě natočeno, ta stopáž je úděsná pro takový příběh. Kamera, střih a výkony herců jsou strašné, ale má to jednu fantastickou vlastnost. To slovo nelze v plnohodnotném významu přeložit do češtiny, ale Riding the Bullet je prostě úžasně "CREEPY". Scény v jednotlivých autech, vzpomínky a tyhle body mají třeba mnohem mnohem větší koule než u mistra horroru v Cronenbergově The Dead Zone. Kvalitativně honě podobné The Needfull Things, ale svou ujetostí jedna z nejlepších variací na Kinga ()

Kadas97

S ohľadom na to, ťe poviedka má len pár strán film nebol len prázdna plkanica, ale celkom svižné pozeranie. Moc sa mi páčilo to prevedenie potenciálnych možností, ako sa príbeh vyvinie. Alanove druhé ja je tiež celkom dobrá myšlienka. 6 z 10 ()

Trisstes

fakt psycho...také mám najradšej...asi to nie je film pe každého diváka ale ja to zaraďujem medzi zdarilejšie adaptácie Kinga... ()

Respex

Na film jsem koukal, protože předloha od Kinga je skvělá. Rozhoduji se dát mezi jednou nebo dvěma hvězdami. Nakonec to bude za dva. Herecké výkony jsou slabé, zpracování průměrné atd. Přesto si myslím, že už jsem viděl horší filmy. Doporučit to nemůžu, ale pokud to poběží v TV, tak to možná za jedno shlédnutí stojí. Za mě 2*. ()

R4D0

Podla mňa výborní film niektoré scény boli na toľko záhadné že človeku so zdravím úsudkom príde v tmavej miestnosti zle:) ()

LuNaj odpad!

To není horor, to je parodie hororu. Chudák Steven, nebýt Misery musí zemřít, tak se snad nedočká kvalitního filmového zpracování svých děl. ()

Pitryx odpad!

Další z Kingových volovin, která tentokrát kupodivu neunavuje statickým dějem a vykecáváním, ale nesmyslem vedle nesmyslu. Prostě to nemá ani hlavu ani patu. Hodnotím jen pár dobrých okamžiků, ale ani ty sečteny nedají kýžených 20%. A i těchto pár dobrých okamžiků smaže debilní konec. 201409269028/9504*prokládané ()

bobin

Celý film je pouhou mozaikou snových představ a reálných prožitků , postrádající jakoukoliv dějovou linii, či zápletku . A kdo čeká horor , ten se nedočká . Pokud mu ovšem nebude k vyděšení stačit noční les, či hřbitov . ()

Elessar.

Taký mierny mutatant medzi Interstate 60 a Easy Rider. O filme som nevedela nič, ale na prvé pozretie ma to bavilo. Zdeprimovaný študentík na dobrodružnej výprave stretáva ozaj pozoruhodné postavičky a stále sa niečo deje. Je to proste jízda ()

Goodlooker

Hororová rutinní záležitost, jenž míchá čistou hrůznou podívanou s dramatem a psycho-thrillerem. Jízda na střele je film dle vynikajícího románu Stephena Kinga, jehož příběh režisér Mick Garris vyobrazil opravdu výborně. Psychické vsuvky hlavního hrdina dokáží skvěle pobavit, což je v poslední době jev velmi vzácný. Perfektní herci (J. Jackson je skvělý blázen), skvělá atmosféra a tradiční Kingovský příběh. 1 hvězdička sestřelena jen za občasnou nudu, která vás může zastihnout v úvodu a na úplném konci. Jinak smekám! 80% ()

retrix

Tento film se sice tváří jako horor, ale je to spíše dějová nuda s minimálním děsem a napětím. Pseudohororové výjevy hlavního hrdiny degradují film zcela jinam, než měl režisér asi na mysli. Nebýt těch přitroublých, nahlouplých a vůbec neděsících výplodů fantazie, mohl film gradovat k mnohem zajímavějšímu ději. ()