Lituji toho, že jsem se dlouho rozmýšlela jestli se na tento film podívám. Podle mně je to geniální, člověku po zlepší náladu a konečně se někdo může zamyslet sám nad sebou. Robin Williams je nenahraditelný herec, tento film to dokazuje. Velice emotivní a na mně skvěle působící snímek. "Huntře, musím vás varovat. Do zprávy napíšu NLD, že jste odešel navzdory lékařskému doporučení. " "A já zase napíšu PMKP. Polibte mi klidně prdel. " :D(8.11.2013)

Po videní recenzie Douga Walkera (Nostalgia Critica) som prehodnotil niektoré názory na film "Patch Adams", no musím priznať, že keď som si ho pozrel znovu, tak stále na mňa z neho sršal ten dobrý pocit ako z každého filmu, v ktorom hral Robin Williams. Treba si povedať popravde jednu vec o tomto filme. A tou je fakt, že fakty často prekrúca a niečo si pripisuje podľa toho ako uzná za vhodné a ťažko sa to pozerá keď chcete poznať skutočný príbeh Huntera Adamsa. Ale teraz sa od tohoto odosobním a pozriem si film čisto ako film. A potom je to pre mňa veľmi srdečný, láskavý film, kde človek dokázal, že radosť a smiech dokážu veľmi pomôcť ľuďom a sú aj dobrou medicínou. Psychika je tiež veľa. Robin Williams je nenahraditeľný. V tom ako nás dokázal rozosmiať, ako nám dokázal dať úžasný pocit, že je tu kedykoľvek pre nás a venuje nám čo najviac príjemných pocitov a radosti. Rovnako si počínajú aj ostatní herci a film na mňa pôsobí veľmi pozitívne. Rád sa na neho pozerám, vraciam sa k nemu a dokážem v ňom nájsť veľa inšpirácie. Takže napriek tomu, že to prekrúca kompletnú realitu, film sám o sebe je podľa mňa dobrý. Hodnotenie: B(17.6.2015)

"Naše práce je zlepšovat zdraví. To znamená, že máme zlepšit kvalitu života, ne jenom prodloužit umírání!" Nevím, jak to ten Robin dělal, prakticky všechna díla, ve kterých se objevil, jsou nadstandardní a on v nich exceluje. Možná si uměl citlivě vybírat, možná jejich tvůrci přesně věděli, pro jaké role je stvořený. Je ho velká škoda... "Není lékařem každý, kdo pomáhá druhým?"(13.4.2020)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Roztomilý příběh o tom, jak se rozhodne jeden týpek na dně vrátit do života a díky tomu spasí trošku svět.. Samozřejmě idealistický optimista je trnem v oku svému okolí a chování tohoto "přehnaně veselého" člověka nese i své následky.. Kéž bych se mohla Patchi Adamsovi v podání Robina Williamse ve svém životě alespoň trošku přiblížit.. :-((10.12.2011)

Pekný príbeh, s vyvíjajúcimi sa postavami a vzťahmi medzi nimi. Veľmi nešťastný pokus o dramatickú vložku v závere filmu. Celé to vyznelo do hlucha a zbytočne mi to pokazilo celkový dojem. Takto uberám z hodnotenia dolu a pochybujem, že si ho ešte niekedy pustím. Monika Potter, Robin i ďalší...díky.(20.8.2017)

• - Báseň, jež Patch (Robin Williams) čte Corinne (Monica Potter), je anglickým překladem básně „Sonnet XVII" chilského básníka a držitele Nobelovy ceny za literaturu Pabla Nerudy. (HellFire)

• - Jeden z producentů filmu Mike Farrell potkal Patche Adamse při jeho práci jako poradce seriálu M*A*S*H (od r. 1972), ve kterém si Farrell zahrál postavu doktora B. J. Hunnicutta. (HellFire)

• - Během natáčení spolupracoval Robin Williams s organizací Make-A-Wish, jejímž úkolem bylo splnit sen dětem s rakovinou. Nemocné děti si pak zahrály ve filmu pacienty nemocnice. (HellFire)