Film má pre mňa, dva roky po Robinovej smrti, trochu iný význam, aký by mal ak by som ho videl skôr. Badám v tom pomaly autobiografické prvky a mrazí ma. Robin Williams bol podobne komik, ktorý svoju bolesť utláčal humorom a liečil filmových divákov z každodenného stresu, lenže sám sa vyliečiť nedokázal. Je smutné, aký veľký človek odišiel. V tomto filme potvrdil status ( už za života ) nesmrteľného humoristu, ktorý sa ale dokáže popasovať aj s vážnejšou postavou. A aj film samotný potvrdzuje, že boli doby, keď sa točilo so srdcom, dušou a odhodlaním potešiť ( nielen účtovníkov filmového štúdia ).(29.5.2016)

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale na 4* by museli ubrat zbytečně dlouhé stopáže a vyřadit pět a půl tuny sentimentu, kterým tuto komedii prokládají. Komedie/drama? Tak buď měli natočit komedii, u které se všichni budou smát až se budou za břicho popadat a nebo měli natočit drama, po kterém bude každému ouzko. A ne od každého trochu, to dost narušuje celý film. Každopádně Robin Williams jako vždy naprosto skvělý a jeho komické výstupy také (sezení v psychiatrické léčebně, uvítání gynekologů,...) 3.5*(11.12.2013)

Někdo bere svoji práci lékaře jen jako příležitost, jak rychle přijít k pěnezům. A někdo jiný zase jako poslání - jak pomoci. A právě takový je Patch Adams (Robin Williams) - který místo úporného studování (jako předvádí jeho kolega Mitch (Philip Seymour Hoffman)) radši tráví čas v nemocnici a snaží se těžce nemocným trochu ulevit od jejich bolesti. I přes nepřízeň nadřízených, pro které by lékař měl být chladný a věcný člověk, si nakonec získává srdce nejen svých pacientů, ale i krásné Carin (Monica Potter)... Chtěl bych věřit tomu, že je film natočený podle skutečné události (jak je deklarováno), ale připadá mi chvilkama až příliš přitažený za vlasy, aby to byla pravda. Že by zrovna ve chvíli, kdy Patch potřebuje, tak mu byly zapůjčeny obrovské pozemky pro vybudování nemocnice? No.. Ale jinak se na film moc příjemně kouká, a určitě člověkovi pozvedne náladu - i když zbytečně sentimentální poslední čtvrthodina (smrt jedné oblíbené postavy a Patchův velký proslov) mi trochu vadily. Každopádně jako vždy celý film táhne výborný Robin Williams, ale překvapil mne i skvělý Bob Gunton v roli "nepříjemného" děkana kliniky...(24.1.2004)

Jeden z mála filmů, který mě dohnal k velkým a dlouho nekončícím slzám a zakotvil ve mně na dlouhou dobu úmysl studovat medicínu a odejít pracovat na kliniku vedenou lékařem, kterého hraje Robin Williams. Poprvé jsem si také všiml Monicy Potter, která mě zaujala také ve volném pokračování Sběratele polibků Jako pavouk.(13.3.2007)

Ze začátku dojemné a hezké. Poté se už moc tlačí na pilu a já už nemám čím slzet. Vražda jeho přítelkyně je podle mě scénáristicky úplně zbytečná - jen aby se vyzdvihlo to jeho utrpení a prozření - nadbytek. Film by fungoval i tak. A byl by bez toho, myslím, lepší. R. Williams patří mezi dobré herce a mezi komiky bezpochyby také, díky němu jsem se upřímně smál. Jen ta jeho postava to už ke konci dost přeháněla. Někdy je méně více, pane Flastr. V duelu Dr. Patch versus Dr. House bych ale vsadil na Dr. House.(30.1.2011)

• - Během natáčení spolupracoval Robin Williams s organizací Make-A-Wish, jejímž úkolem bylo splnit sen dětem s rakovinou. Nemocné děti si pak zahrály ve filmu pacienty nemocnice. (HellFire)

• - Báseň, jež Patch (Robin Williams) čte Corinne (Monica Potter), je anglickým překladem básně „Sonnet XVII" chilského básníka a držitele Nobelovy ceny za literaturu Pabla Nerudy. (HellFire)

• - Spoiler: Ve skutečnosti nebyla zabita Patchova přítelkyně, ale jeho dobrý kamarád. (HellFire)