Doporučuji před zbrklým odsouzením filmu mrknout na http://www.patchadams.org , kde zjistíte, že vše ve filmu je OPRAVDU podle skutečnosti, takže kecy o zbytečných scénách jsou stejně nesmyslné jako divit se, proč ve filmu o Hitlerovi má hlavní postava pitomý účes a směšný knírek. Patch Adams je rozhodně člověk, kterému se podařilo zcela změnit pohled na medicínu a lékařské metody, už jen proto má mou úctu.(12.7.2008)

„Smrť nie je naším nepriateľom. Tým je ľahostajnosť.“ Kto by myslel, že snímka Toma Shadyaca (ACE VENTURA: ZVIERACÍ DETEKTÍV) je inšpirovaná skutočnými udalosťami! A predsa. Robin Williams tu takmer výborne stvárnil lekára liečiaceho smiechom, čo mu pod nohy hádže veľa problémov. Priznám sa, že som sa bál, čo z toho bude za sladký cukor, preto ma – v dobrom – zaskočilo, že sa nejedná o komédiu, ale skôr tragikomédiu; ak vás nedostanú na rakovinu umierajúce deti, bude vás šokovať zvrat nastanúci cirka dvadsať minút pred koncom, ktorý snímku definitívne odťahuje od žánru komédia. Poteší tiež výskyt zaujímavých hercov v podporných roličkách (Philip Seymour Hoffman, Monica Potterová, Bob Gunton).(15.9.2008)

Místy těžce dojemné a jindy naopak příliš brutálně manipulativní. Odlehčená nálada zhruba do dvou třetin mi plně vyhovovala a ačkoli mi bylo jasné, že pokud vydrží až do konce, nebude se mít Patch Adams v závěru o něco zapamatováníhodného opřít, pořád by mi to bylo milejší než bolestný a pro mě i nečekaný zvrat. Kvůli němu už bych si tenhle film podruhé asi nepustil. Kdo si chce pobrečet tak jako já, nemůže minout.(11.3.2007)

Někdo bere svoji práci lékaře jen jako příležitost, jak rychle přijít k pěnezům. A někdo jiný zase jako poslání - jak pomoci. A právě takový je Patch Adams (Robin Williams) - který místo úporného studování (jako předvádí jeho kolega Mitch (Philip Seymour Hoffman)) radši tráví čas v nemocnici a snaží se těžce nemocným trochu ulevit od jejich bolesti. I přes nepřízeň nadřízených, pro které by lékař měl být chladný a věcný člověk, si nakonec získává srdce nejen svých pacientů, ale i krásné Carin (Monica Potter)... Chtěl bych věřit tomu, že je film natočený podle skutečné události (jak je deklarováno), ale připadá mi chvilkama až příliš přitažený za vlasy, aby to byla pravda. Že by zrovna ve chvíli, kdy Patch potřebuje, tak mu byly zapůjčeny obrovské pozemky pro vybudování nemocnice? No.. Ale jinak se na film moc příjemně kouká, a určitě člověkovi pozvedne náladu - i když zbytečně sentimentální poslední čtvrthodina (smrt jedné oblíbené postavy a Patchův velký proslov) mi trochu vadily. Každopádně jako vždy celý film táhne výborný Robin Williams, ale překvapil mne i skvělý Bob Gunton v roli "nepříjemného" děkana kliniky...(24.1.2004)

Pěkný film. Ten typ amerického filmu, který budete sledovat s příjemným pocitem uvnitř. Budete se divit, smát, místy i plakat, abyste nakonec s mírným úsměvem shlédli trochu moralizování. SPOILER: dost mě zarazila a sebrala událost, co se stala v poslední třetině. Prostě mi do toho filmu nesedla a proto jsem nucen dát jen 3*. Ale jinak příjemný zážitek.(5.10.2011)

• - Spoiler: Ve skutečnosti nebyla zabita Patchova přítelkyně, ale jeho dobrý kamarád. (HellFire)

• - Během natáčení spolupracoval Robin Williams s organizací Make-A-Wish, jejímž úkolem bylo splnit sen dětem s rakovinou. Nemocné děti si pak zahrály ve filmu pacienty nemocnice. (HellFire)

• - Báseň, jež Patch (Robin Williams) čte Corinne (Monica Potter), je anglickým překladem básně „Sonnet XVII" chilského básníka a držitele Nobelovy ceny za literaturu Pabla Nerudy. (HellFire)