Převážně komediální režisér si tentokrát vybral trochu vážnější téma a představuje nám skutečný příběh doktora, který používal tu nejsvéraznější metodu lečení, kterou byl humor. Robin Williams spojil svoje komediální dovednosti se seriozním herectvím a je tím nejlepším z celého filmu. Pokud by film nebyl tolik sentimentální a kýčovitý mohlo tu být o hvězdu více ale ten konec už byl opravdu moc.(23.7.2009)

Pekný príbeh, s vyvíjajúcimi sa postavami a vzťahmi medzi nimi. Veľmi nešťastný pokus o dramatickú vložku v závere filmu. Celé to vyznelo do hlucha a zbytočne mi to pokazilo celkový dojem. Takto uberám z hodnotenia dolu a pochybujem, že si ho ešte niekedy pustím. Monika Potter, Robin i ďalší...díky.(20.8.2017)

Tak tento film sa mi veľmi páčil. Mal pekný, ľudský, príbeh, Robin Williams podal skvelý herecký výkona nezaostávali však za ním ani spoluherci. Celý film hral dosť na city, ale nezdalo sa mi to veľmi silené, proste plynul dosť prirodzene. Už som si myslel že nastane absolútny Happy End, ale dejový zvrat ma dosť dostal. Zaujímavo otvoril pekné otázky o živote, smrti, morálke, pýche, motivácii, ľudskosti...mal som z neho naozaj dobrý pocit. Jediné čo ma tam vyrušovalo, boli dosť prehnané a do extrémov podané vtipy, ale budiš, mladý sa zasmiali. Odporúčam ho púšťať mladým od 15 rokov a samozrejme poskytnúť im aj možnosť depaty.(13.5.2014)

Pěkný film. Ten typ amerického filmu, který budete sledovat s příjemným pocitem uvnitř. Budete se divit, smát, místy i plakat, abyste nakonec s mírným úsměvem shlédli trochu moralizování. SPOILER: dost mě zarazila a sebrala událost, co se stala v poslední třetině. Prostě mi do toho filmu nesedla a proto jsem nucen dát jen 3*. Ale jinak příjemný zážitek.(5.10.2011)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Roztomilý příběh o tom, jak se rozhodne jeden týpek na dně vrátit do života a díky tomu spasí trošku svět.. Samozřejmě idealistický optimista je trnem v oku svému okolí a chování tohoto "přehnaně veselého" člověka nese i své následky.. Kéž bych se mohla Patchi Adamsovi v podání Robina Williamse ve svém životě alespoň trošku přiblížit.. :-((10.12.2011)

• - Během natáčení spolupracoval Robin Williams s organizací Make-A-Wish, jejímž úkolem bylo splnit sen dětem s rakovinou. Nemocné děti si pak zahrály ve filmu pacienty nemocnice. (HellFire)

• - Spoiler: Ve skutečnosti nebyla zabita Patchova přítelkyně, ale jeho dobrý kamarád. (HellFire)

• - Skutečný Patch Adams film a ztvárnění své postavy neměl rád. (HellFire)