Jeden z mála filmů, který mě dohnal k velkým a dlouho nekončícím slzám a zakotvil ve mně na dlouhou dobu úmysl studovat medicínu a odejít pracovat na kliniku vedenou lékařem, kterého hraje Robin Williams. Poprvé jsem si také všiml Monicy Potter, která mě zaujala také ve volném pokračování Sběratele polibků Jako pavouk.(13.3.2007)

Zpočátku dobře vybalancovaný mix dramatu s komediálními prvky, který stojí především na Williamsovi. Asi v tom nebyl záměr, ale jako bych se přes kopírák díval na Good Morning, Vietnam. Williams bojující proti konvencím, tentokrát jako odrostlý student, který se po krátký hospitalizaci v blázinci rozhodne, že chce léčit lidi především smíchem. Zní to naivně a naivní to také je. Tvůrcům ale šlo určitě především o kontrast s realitou, která je z hlediska lékařů bez osobního přístupu a vytrácí se onen podstatný lidský prvek ve vztahu pacient - lékař. Přesto je nastavené zrcadlo stručně řečeno hollywoodsky vykalkulované, a i když hrdinu ve druhé polovině postaví tvrdé realitě čelem, chybí hlubší rozpitvání Williamsovy postavy a tím i silnější dramatický prožitek. A to už ani nehovořím o hollywood endingu. Je holt vidět, že Shadyac více tíhne ke komediantsví než k dramatu. Stejně tak Williams, který sice umí být vtipný, některé jeho výstupy ale působí otravně. Ve slabších Williamsových chvilkách ho plnohodnotně nahrazují Phillip Seymour Hoffman (vynikající jako vždy) a Monica Potter (milá, sympatická a herecky se překonává). Sečteno, podtrženo - 60%(20.11.2011)

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale na 4* by museli ubrat zbytečně dlouhé stopáže a vyřadit pět a půl tuny sentimentu, kterým tuto komedii prokládají. Komedie/drama? Tak buď měli natočit komedii, u které se všichni budou smát až se budou za břicho popadat a nebo měli natočit drama, po kterém bude každému ouzko. A ne od každého trochu, to dost narušuje celý film. Každopádně Robin Williams jako vždy naprosto skvělý a jeho komické výstupy také (sezení v psychiatrické léčebně, uvítání gynekologů,...) 3.5*(11.12.2013)

Pěkný film. Ten typ amerického filmu, který budete sledovat s příjemným pocitem uvnitř. Budete se divit, smát, místy i plakat, abyste nakonec s mírným úsměvem shlédli trochu moralizování. SPOILER: dost mě zarazila a sebrala událost, co se stala v poslední třetině. Prostě mi do toho filmu nesedla a proto jsem nucen dát jen 3*. Ale jinak příjemný zážitek.(5.10.2011)

Tak tento film sa mi veľmi páčil. Mal pekný, ľudský, príbeh, Robin Williams podal skvelý herecký výkona nezaostávali však za ním ani spoluherci. Celý film hral dosť na city, ale nezdalo sa mi to veľmi silené, proste plynul dosť prirodzene. Už som si myslel že nastane absolútny Happy End, ale dejový zvrat ma dosť dostal. Zaujímavo otvoril pekné otázky o živote, smrti, morálke, pýche, motivácii, ľudskosti...mal som z neho naozaj dobrý pocit. Jediné čo ma tam vyrušovalo, boli dosť prehnané a do extrémov podané vtipy, ale budiš, mladý sa zasmiali. Odporúčam ho púšťať mladým od 15 rokov a samozrejme poskytnúť im aj možnosť depaty.(13.5.2014)

• - Skutečný Patch Adams film a ztvárnění své postavy neměl rád. (HellFire)

• - Báseň, jež Patch (Robin Williams) čte Corinne (Monica Potter), je anglickým překladem básně „Sonnet XVII" chilského básníka a držitele Nobelovy ceny za literaturu Pabla Nerudy. (HellFire)

• - Spoiler: Ve skutečnosti nebyla zabita Patchova přítelkyně, ale jeho dobrý kamarád. (HellFire)