Hunter "Patch" Adams studuje v pokročilejším věku medicínu, aby mohl v praxi prosazovat zcela odlišný přístup k pacientům, než na jaký jsou v nemocnicích zvyklí. Při pobytu v psychiatrické léčebně v roce 1969, když se pokusil o sebevraždu, si totiž uvědomil, že pacienty je možné zbavit stresu a trápení zábavou a humorem, který často jiným připadá až nemístný. Patch věří, že lidé, kteří se smějí, zapomínají aspoň na čas na své trápení. Během studií si to ověřuje v praxi ve fakultní nemocnici. Získá pro svoje metody také několik spolužáků. Proti němu je naopak děkan, který ho po skandálu při uvítání hostů na sjezdu gynekologů chce vyhodit ze školy. Patch s několika kolegy otevře v přírodě neobvyklé lékařské zařízení Gesundhait, kde se svou metodou má při léčení velký úspěch. Zamiluje se do něj spolužačka Carin, ale když ji jeden z pacientů zavraždí, Patch prožívá krizi a začne o všem pochybovat... (TV Nova)

Trailer

Untentrauer

Hlavní postava tohoto filmu ztvárněná Williamsem se ničím neliší od jím ztvárněných postav v jeho jiných filmech (Flubber, Den otců...) Říkal jsem si, že snad ani nikoho nehraje. Člověk musí shlédnout více snímků s ním, aby to vnímal podobně, jako já. Neříkám, že je to špatné, ale zaniká tím výraznost/odlišnost filmu od jiných. Přijde Vám pak, že se koukáte na jeden a ten samý film. Postava, roztržitého, zábavného dosti podceňovaného člověka, který ale vůbec není žádný hlupák a nakonec vše dobře dopadne. ()

Lacike

Zapletka je klasicka obohrata sentimentalna pesnicka, ktora neprinasa nic nove. Ale tentokrat to dokazal Robin Williams svojim famoznym hereckym vykonom plnym entuziazmu vytiahnut dost vysoko nad priemer a po skonceni filmu som mal velmi dobru naladu. To si cenim. Akurat bolo trochu zvlastne, ked som si pri sledovani uvedomil, ze hned niekolko hercov z tohto filmu je uz po smrti. Robin Williams, Philip Seymour Hoffman, Michael Jeter. Vsetci tu podavaju kvalitne vykony a pritom odisli tak predcasne. Skoda ich. 7/10. ()

slunicko2

Standardní williamsovina. 1) Film je hodně sentimentální a částečně se odchyluje od skutečnosti (například Hunter Adams ukončil studia medicíny ve věku 26 let)._____ 2) Patch_Adams o Williamsovi: He made $21 million for four months of pretending to be me, in a very simplistic version, and did not give $10 to my free hospital. Patch Adams, the person, would have, if I had Robin's money, given all $21 million to a free hospital in a country where 80 million cannot get care._____ 3) Ale herec se posléze polepšil. Několik let podporoval St. Jude Children's Research Hospital._____ 4) A nakonec ho ocenil i Patch Adams jako herce: I think Robin himself is compassionate, generous and funny. I like to think that that's who I am, and so I think he was the only actor I wanted to play me, and I think he did a fabulous job. ()

kaylin

I když je to místy hodně sentimentální, tak mě tohle prostě bavilo. Robin Williams ukazuje, že dokáže komediální rovinu a dramatickou rovinu krásně propojit a v jeho případě to prostě funguje dokonale. Ano, patetické místy až příliš, místy zbytečně moc neuvěřitelné, ale jednoduše krásný příběh o člověku, který chtěl jen pomáhat. ()

Lionheart

Pěkný film. Ten typ amerického filmu, který budete sledovat s příjemným pocitem uvnitř. Budete se divit, smát, místy i plakat, abyste nakonec s mírným úsměvem shlédli trochu moralizování. SPOILER: dost mě zarazila a sebrala událost, co se stala v poslední třetině. Prostě mi do toho filmu nesedla a proto jsem nucen dát jen 3*. Ale jinak příjemný zážitek. ()

• Během natáčení spolupracoval Robin Williams s organizací Make-A-Wish, jejímž úkolem bylo splnit sen dětem s rakovinou. Nemocné děti si pak zahrály ve filmu pacienty nemocnice. (HellFire)
  • Skutečný Patch Adams sedí za filmovým Patchem (Robin Williams) ve scéně, kdy se rada vrací s verdiktem do místnosti. (HellFire)
  • Jeden z producentů filmu Mike Farrell potkal Patche Adamse při jeho práci jako poradce seriálu M*A*S*H (od r. 1972), ve kterém si Farrell zahrál postavu doktora B. J. Hunnicutta. (HellFire)