Bývalý ranger Robert Scott (Val Kilmer) pracuje ako agent s najvyšším utajením pre rôzne vládne organizácie. Patrí k špičkovým odborníkom, a navyše je to muž, ktorý sa nepýta. Práve preto ho poveria úlohou vypátrať, kam zo svojej izby na univerzite zmizla dcéra amerického prezidenta, Laura. Podľa všetkého ju uniesli a Scott musí zistiť, kde bola ochranka, ako je do únosu zapletený Laurin priateľ, ako to bolo so schôdzkou s profesorom, ktorý je známy slabosťou pre atraktívne vysokoškoláčky, prečo sa vplyvný politik Stoddard odmieta na záchrannej akcii podieľať a prečo sa zastrelil agent, ktorý mal Lauru strážiť. Prípad musí vyriešiť do štyridsiatich ôsmich hodín. Podľa šéfa Bieleho domu Burch môže byť zmiznutie dievčaťa utajené iba do začiatku ďalšieho školského dňa. Hneď ako sa tlač dozvie o jej zmiznutí, bude jej fotka na všetkých titulných stránkach. Ak únoscovia pochopia, koho uniesli, okamžite sa dievčaťa zbavia. Skôr než Scott stačí odletieť do Dubaja, kam obchodníci prepravujú dievčatá určené pre arabský trh s bielym mäsom, objaví sa v správach reportáž, že z mora vytiahli telo Laury a profesora, s ktorým údajne mala ľúbostný pomer. Scotta a jeho kolegu Curtisa (Derek Luke) okamžite z prípadu odvolajú a vyšetrovanie ukončia. Pre Scotta je prípad uzavretý, Curtis však verí, že je dievča nažive. Podarí sa mu presvedčiť aj Scotta, a tak sa agent rozhodne v pátraní pokračovať. Ocitá sa v pavučine lží a cynickej zrady, ktoré sú súčasťou nebezpečného sprisahania. (TV JOJ)

druhaveta

Mamet ve vrcholné formě: úsečný, zbytečně nevysvětlující, bravurně načrtávající pocit zákulisí, neustále měnící pravidla hry a realisticky nesentimentální - a odtažitý profík Val Kilmer už dlouho neměl tak přesně sednoucí roli. ()

E lan

Nepovedený thriller, ve kterém se člověk snadno ztratí. Nic nedává velký smysl a hlavní téma je nakonec totálně zabité. Asi nezkušenost režiséra a scénáristy v jedné osobě... ()

D.Sleeper

Vše podstatné ke kvalitě snímku tu již bylo řečeno (POMO, Rob Roy). Původně jsem váhal mezi ***** a ****1/2. No, ale když vidím tak nízké výsledné hodnocení, není jiné volby než za ***** :) ()

Baron Noktur

Z filmu cítiť, že je nízkorozpočtový a viac priamočiary, než by bolo treba. Na druhej strane má nekompromisnú atmosféru, drsného Vala Kilmera a v žiadnom prípade nenudí. Dobrý akčný thriller. 7/10 ()

Acrobat

„Zrátaj všetky moje vášne“ spieva Rišo Muller a ja netuším, ktorú vášeň mi rozprúdil v žilách Mamet týmto filmom. Začul som o chlade, ktorý ide z tohto filmu, lenže je to oxymorom. Je chladný až rozohrieva žily. Tak chladne priamočiary film, ktorý je matematicky možné vyjadriť len striktne obmedzenou úsečkou som tohto roku nevidel. Tajné služby a ich svet profilovaný v takej tvrdej a pritom nie uletenej príbehovosti a akcii, že aj tých pár prestreliek pôsobí osudovo, rozumne, a Kilmer je snáď homme fatale. Nič tu nejde v zaužívaných klišé a nikto nevie či sa dožije ďalšej scény. Spartan ide svoje bez ohľadu na to, či divák je unavený, či pozerá napäto, či je muž žena... Filmu je to absolútne jedno. Nestíhaš ? Tvoj problém... No to ako zo začiatku zamotaná sieť sa na konci rozplietla je ukážkou pevných opratov nad filmom ako celkom. Dojemné konce ani náhodou, len nasratý zarastený Val. Spartan si ide svoje. Ako dakedy za Leonidasových čias. Pre mňa len dobré. (videné 29.07.2019, JOJplus) ()

shifter

Film Spartan by som rozhodne neoznacil za vynikajuci film, divak v uvodnej tretine filmu vobec nevie kto je kto a o co mu vlastne ide, preco boli vobec nejaka studentka a nejaky profesor sledovani.. V druhej tretine filmu sa vsak karta obracia a trufam si tvrdit, ze mnozstvo realistickej akcie a necakanych zvratov schova do vrecka aj Redforda s Pittom a ich Spy Game. V poslednej tretine vsak prichadza sklamanie v podobe klisoidneho zaveru, ktory som doteraz nestravil, pricom nepomohla ani pekna tvaricka Kristen Bell. ()

MaJes

Vynikájúci thriller, ktorého hlavným motívom je únos...Prvá časť je uplne dokonalá, potom nasleduje trošku slabšia chvíľka a ku koncu dej opäť začne skvele gradovať! Pochvala patrí hlavne pre Val Kilmera, perfektné postava záchrancu a výborný je aj Derek Luke ako nový člen jednotky a kolega Kilmera...Asi najlepší thriller natočený v roku 2004... ()

Pitryx

Akce dosti, leč je to opět prošpikováno zbytečnostmi. Vydržel jsem sice až do konce, Ale s drobnými rychloposuny. Podle mého soudu kapánek podprůměrné, ne? 20131028 9611/9823 ()

ric

Inteligentně natočená ukázka špinavostí politických tajných (jakých jiných, že ano), služeb. Místy celkem dost uvěřitelné. ()

Bilky

Film na ktorý po dvoch dňoch zabudnete. Možno nie je tak zlý, ale z priemeru ho dostáva len muzika a scénar a naspäť do blata ho tlačíia nevýrazní predstavitelia a mdlá réžia. Škoda, mohol to byť solídny snímok lebo téma aj scénar na to mali... Bohužial tempo a naturalistický look k tomu nestačia. ()

CrazymanM

Takový průměrný thriller,moc mě to teda nezaujalo.Kilmer tady byl ještě ve formě,teď už je to s ním mnohem horší! ()

FRANTACZ1

Téma určitě zajímavé, a to ve všech směrech, ale zápletka by chtěla zpracovat promyšleněji, a uvěřitelněji. Což nic nemění na tom, že spousta politiků a jejich okolí, v jejich aroganci moci, je jen neuklizenej biologickej odpad, a ve skutečnosti by se klidně mohlo stát něco velmi podobně odpornýho (resp. se to jistě již i stalo nesčetněkrát). ()

veverysiak

Akonáhle som čo len na chvíľu nevenoval úplnú pozornosť dialógom, bol som totálne mimo, je to zdanlivo hlava-nehlava zbúchaná spleť scén, pričom niektoré sa úplne stratili a chýbajú v celkovom kontexte, zrejme zámer tvorcov už od začiatku upozorniť diviakov na to, aby nekukali do poloprázdnych kýblov s pukancami alebo sa príliš nevenovali svojim vedľasediacim krásaviciam, určite ide o pozoruhodne zaujímavý kúsok s takmer dokumentárnou kamerou a Valom, ktorému zasa po čase niečo vyšlo, takže 80%. ()

p.a.douch

Divím se. 64 % je podle mě sakra málo. Val Kilmer (jak to dělá - jednou blbost, jindy pecka) tady hraje velmi dobře, jeho hrdina je velmi uvěřitelnej, žádnej neprůstřelnej geroj. Film se mi dost líbil a neviděl jsem ho jednou. 80 % ()