Walter Mitty (Ben Stiller), nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije ve svém vysněném světě. V něm se mění na dokonalého romantického hrdinu bojujícího za lepší, spravedlivější svět. Trestá padouchy, zachraňuje pejsky z hořících domů a ochraňuje bezbranné ženy. A také se ve svých snech stává cílem obdivných pohledů kolegyně Cheryl (Kristen Wiig), kterou bez jejího vědomí do svých snových toulek často angažuje. Ale i ve svém reálném životě se jednoho dne Walter musí rozhodnout k zásadnímu kroku do neznáma a opustit bezpečný přístav archivu plného negativů a fotografií, kde jsou jeho největším nepřítelem jen pomalu padající prach a ústrky šéfa (Adam Scott). Aby zabránil svému vyhazovu, musí najít ztracený negativ fotografie, která má být na titulní stránce časopisu. Kvůli tomu musí najít slavného fotografa Seana O'Connella (Sean Penn). To ale neznamená zavolat si taxíka a zajet o pár bloků vedle. Představuje to dobrodružnou cestu okolo světa, putování divočinou a nejzapadlejšími kouty naší planety, protože nepolapitelný fotograf-dobrodruh je hvězdou fotožurnalistiky proslulou neúnavným odhodláním hnát se za příběhem bez ohledu na to, kam až jej zavede. A tak se Walter musí vydat po jeho stopách. (CinemArt)

Marauder

"Raz prekročíš hranicu a už niet cesty späť".... A tento film to pekne ukazuje. Aj malá zmena môže byť začiatkom veľkých zmien. Či už si to človek uvedomuje alebo nie. 90/100 ()

Gregor_Samsa

Hele né, jednohubka vtipná to byla a křísnutá severem, ale pod tlakem času tahlecta plytkost spíše neobstojí. Vlastně jen ten sever. No co už. [60%; někdy 2015 a myslim filmáč v Přibyku nebo někde v kině?] ()

Sebule

Jak já chtěl tomuhle filmu dát alespoň 4* ale prostě nemůžu a to z prostého důvodu, prostě mě to nebavilo. Má to skvělou hudbu, dobré herce, nádhernou výpravu a exteriéry. Pohled na Grónsko, Island, to bylo opravdu krásné, ale tempo bylo docela pomalé a ta hlavní myšlenka... No nevím, na jednu stranu film chce dát povědomí o tom, jak je důležité se dostat ze zajetých cest života a na druhou stranu je konec vlastně odkázaný na člověka v práci... Má to pozitivní vibe, ale prostě mi přijde, že se tam nic neděje... Hodnocení: 6,7/10 ()

m.arta

Měním ze 4 hvězd na 5. Čím jsem starší, tím častěji si na něj vzpomenu. Zpětně mi ten film dokonce změnil život. Doporučuju!!!!!! ()

tuctovychlap

zasmial som sa, zároveň súhlasím s mačiakom ohľadne jednohubky..našťastie je to o úplne (rovnako) inom, než McLeodovka z roku 1947..70 % za film..a na 80 % to zdvihnem kvôli očiam Seana Penna..:) ()

De Large

No, niekedy idete do kina proste na film. A vidíte film, ktorý... no, neviem to ani popísať... už dávno som na konci nemal slzy v očiach... A okrem toho som celý film otváral ústa nad zábermi, nad myšlienkami, nad... no jednoducho, niečo úžasné... ()

Kanty

Pre mňa najlepší film tohto roka a to som Bena Stillera považoval za priemerného, aj aj sa môžem mýliť . 87 % Scéna s helikoptérou 100 %. Hudba asi kúpim soundtrack....a vôbec perfektný film viac komentár Malarkey ()

ricky4

Prostě pohodový s¨film o snílkoi, který mi silně připomíá mne samého... Fajn režie, parádně si Stiller ve svém debutu pohrál s efekty a de facto i všechny ty scény, když si něco představuje, jsou geniální. O titulcích nemá cenu se bavit, to je nádhera. Musím pochválit i kameru, protože většina záběrů přeesně sedí do tohoto typu filmů. Žádné rychlé a zbytečně přiblížené zběry, toho si cením. Samotný příběh je prostě... Takový příjemný. Super scenérie v Grönsku a na Isladu, scéna kdy jede na longboardu se mi strašně líbila a říkal jsem si, že bych si to chtěl taky někdy zkusit... Ty záběry z těchto dvou zemí mi místy připomínaly Nový Zéland (pardon, Středozemi). Vtipných scén bylo víc než jsem čekal, ale zas ne tolik aby jimi byl film přeplněný. Hodnotím film velmi vysoko. Podle recenzí jsem se těšil na krátkou návštěvu Sena Penna- ta mě ale celkem zklamala, čekal jsem od ní fakt víc. Proto dávám jen 4*, jinak bych se za 5* vůbec nestyděl. 80% ()

Pignon

Trochu k pobavení, trochu k zamyšlení. Rádoby hra na honění indícií ala Dan Brown, překrásné záběry Islandu. Hodně z dítěte v nás a povinný David Bowie, ground control to major Tom. Mě osobně nejvíce pobavila scéna ze škuneru u Grónska. "To je sviňucha, musíš se kamarádit." 7 z 10 zaniklých tištěných magazínů. ()

BlackVelvet

Skvela uletovka. Stejne jako Walter Mitty mel obcas momenty mimo, tak ja pri tomhle fimu take. Kdo nesni o tom, o cem Walter Mitty a kdo nema obcas takove male denni uniky do jine reality plne predstav. Co by byl zivot bez fantazie. Film mne trochu pripominal listovani casopisem a nebo fotkama, v tom nejlepsim smyslu, ma totiz krasnou kameru. Tema je mne opravdu hodne blizke, snilek jsem take, sve ulety uz take nejake mam (ala zabaleni prace v kanclu a pul roku s krosnou na Zelandu) a celkove muj salek kavy (i kdyz teda piju jen zeleny caj). Kdo ma rad jemny humor, krasnou prirodu, trochu toho cestovani tak bude nadsen. Prerod Waltera byl take udelan moc vkusne, moc se mne libilo, ze to nebyl zas takovy babovka a ze v sobe nasel skryteho dobrodruha. Vsechno to tak nejak klaplo, akorat skoda, ze jsem uhodla asi tak 15 minut pred koncem filmu, co bude na obalce posledniho cisla Life. I tak to byl ake krasny konec, jednoduchy, ale kouzelny. A moc se mne libilo, v jakem momente filmu hrala Space Oddity - jen skoda, ze publikum v Praze odkazy na Majora Toma bud nepochopilo, nebo ostatnim to neprislo vtipne, nebot se tomu v kine krome nas nikdo nesmal. Jinak hodnotim nekriticky, protoze Ben Stiller je muj hodne oblibeny herec a v tomhle filmu mu to navic fakt sekne :) ()

tomas.malo

Všetci v sebe máme kúsok z Waltera Mittyho. Úžasne, prekrásne, inšpirujúce a rozhodne aj oči otvárajuce filmové dielo. (CinemaCity, Bratislava - Aupark // 27.12.2013) ()

MaximusMax

Celou dobu jsem měl pocit, že by se to mohlo zahryznout trochu hlouběji, přesto to bylo fajn. Jen nevím, jak dlouho si ten film budu pamatovat...to se ukáže časem. ()

Tomik9

Komedie která padla do mé noty! Běžný život, každého snílka v tomto případě Waltera Mittyho, kterého napadají všelijaké užásné věci, dá se říci že žije ve svých snech. Právě v té chvíli, kdy má své představy, bývá film nejvtipnější např. scénka ve výtahu se šéfem. V druhé polovině filmu, kdy se rozhodne svůj život radikálně změnit a začít dělat to co ho napadne, si tu postavu prostě zamilujete. Skvělá scéna, kdy konečně Mitty najde Seana a sledují "kočičí zázrak" a Mitty se ho ptá kdy ho vyfotí, tak jak mu to pak Sean vysvětlí je pro mne nejhezčí zážitek s filmu. Další dobrá scéna s Buttonem, nebo se sopkou kdy mu ten pán vysvětluje erupci a on myslí že mluví o erekci. Výborná komedie která určitě nezklame. ()

Ashal

Nejkrásnější film roku nakonec? Pro mě osobně jednoznačně. Můžete si myslet o filmech na téma from zero to hero cokoliv, ale tohle vše předčí a hravost Stillerovi režie vám ukáže, že stále mohou mnohé nabídnout. Ano je to, jak bylo řečeno takové instagramové, moderní a zároveň retro, ale je to krásné a skvěle natočené. Vřele doporučuji. ()

kacudzde

Jednoduše strašně milý film. Stillera zvlášť nemusím, ale tady hrál skvěle. Komické scény zvládl bez pitvoření, a hlavně - hned od začátku dokázal navázat pouto mezi jeho postavou a divákem. Film má originální příběh, vtipné scény (sviňuchy :-), rentgen), spoustu úžasných scén (skate, sopka, fotbal), nádherný vizuál, padnoucí hudbu a výtečný casting. No a Sean Penn? Ten je na plátně tak 5 minut. A je to nádherných 5 minut... Po dlouhé době jsem odcházela z kinosálu s blaženým výrazem ve tváři. Doporučuji! Viděno v kině 30.12.2013. P.S. Pozor - rozhodně koukněte na originál s titulky - jednoho večera jsem shlédla dabovanou verzi a děs, nepovedeným dabingem film jakoby úplně ztratil kouzlo :-( ()

Marlo

Po dlouhém čekání na novinku Bena Stillera se Vám ted mohu svěřit jednoduše s tím že se mu to na pár titěrných kiksů povedlo na výbornou. Už od prvního traileru, který mě učaroval svou hudbou a kouzelným provedením jsem moc nemohl uvěřit tomu koho čtu v kolonce režisér. Ne že by Stiller točil špatně ale doposavad točil spíš bláznivé komedie s ještě bláznivějšímy náměty. Tady to je jeho první " normální " film a musím uznat že asi jeho nejlepší. Nevím přesně jak bych popsal jak se mi film jeví ve výsledku a proč se mi vlastně tolik líbil určitě to bylo bezesporu provedením, hudbou a zábavnými situacemi které se odehrávali v hrdinově hlavě(mám pocit že až na jednu byli všechny oravdu usměvavé a velice zručně "akčně" natočené). Vubec u efektu ( kterých si často nemusíte všimnout např.schovaný text) si tvůrci vysloveně vyhráli u každého detailu a i Ben hraje vážně dobře a to ho za nijak výborného herce nepovažuji, ale jak mile se na plátně objeví Sean Penn ( i když je v celém filmu cca5min) krade si díky svému charismatu veškerou pozornost. Film tedy vlastně působí jako novodobá pohádka o tom jak obyčejný člověk přestane snít a chopí vše do vlastních rukou a přestane se bát výzev které mu život nabízí a takovýchto filmů bych si opravdu přál víc . ()

PF 2014

PF 2014