Příběh Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku. Netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka. Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší. Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu - zhuštěný svět plný absurdit, velkorysosti, ctižádosti, zábavy, společenského postavení, ale i romantiky, kterou pozná s překrásnou letuškou Amelií. Pro Viktora však ještě neskončilo uvítání letištním úředníkem Frankem Dixonem, který ho bere jako poruchu v byrokratickém systému, jako problém, který nemůže vyřešit a kterého se zoufale snaží zbavit. (oficiální text distributora)

Darth Maul

Film je ušitý pre Toma Hanksa. Viktor Navorski patrí medzi postavy, v ktorých je Tom doma. Spielberg to dokonale využil a je z toho taká milá, úsmevná komédia. Páčila sa mi aj pekná myšlienka: Všetci na niečo čakáme... ()

Hanes88

Velice pěkný film s krásnou Catherine Zetou-Jones, ale hlavně se skvělým Tomem Hanksem. Je to velice povedený romantický příběh s dobrými hláškami. 75%. ()

Itar

Technicky precizní a svým zasazením příjemně originální romantická komedie na Spielbergův způsob. Hanks podle očekávání výborný, Stanley Tucci dostatečně záporný, Catherine Zeta-Jones překvapivě neklišoidní. Za čtyři plus. ()

ClimbVibe

Sice podle skutečné události, ale Spielberg dokáže udělat rodinou podívanou i z tohoto příběhu. Až příliš obroušené hrany na to aby to někoho opravdu zasáhlo. ()

peetriss

Sympatická byrokraticko-dobrodružná oddychovka s výborným Hanksem, jeho byroprotivníkem Stanleym Tuccim a roztomilými Catherine Zeta-Jones a Zoe Saldana starajícími se o příjemný romantický nádech. Druhá polovina se bohužel Spielbergovi poněkud rozpadá pod rukama, především díky nepřesvědčivému scénáři plném primitivních "berliček" a zbytečným sentimentálním a patriotistickým vložkám, přesto se mistrovi režisérovi podařilo u mne tu čtvrtou, výrazně se v základech otřásající, hvězdu uhájit. Product placement sice není přímo obtěžující, ale na můj vkus je ho až příliš! 70% ()

Paldiny

Povráva sa, že Catherine z Hanksových replík až vypadávala z role a ja sa nečudujem. Je obdivuhodné ako sa pán herec dokáže vcítiť do svojej role, zato ja som chvíľkami vypadával z jej orieškových okálov. Tie ak by mali svoju kategóriu bez nominácie asi neodídu. Príbeh Navorského, ktorého priestor sa obmedzil na jedno letisko má dve tváre. Tá prvá sa snaží vykresliť bezmocnosť stroskotanca v byrokratickom svete, tá druhá zas vyrozprávať niekoľko menších príbehov po hollywoodsky. Miešajú sa nám tak viaceré žánre a ak sa neupriamite len na jeden, strávite pohodové aj keď trochu dlhé dve hodiny v kruhu úzkej spoločnosti ľudí, akí sa stretávajú snáď aj pri vianočnom stole. Holt, dobré vzťahy na pracovisku nenahradíš. ()

Prochy38

Bylo jasné, že když se dá dohromady S. Spielberg a T. Hanks, vznikne něco, co jsme ještě neviděli. A taky že jo. Krásný romantický příběh jednoho obyčejného člověka chyceného v pasti úřadů. Jako fakt krásný film. Do toho krásná K. Z. Jones a ještě krásnější Z. Saldana. ()

orkadimenza

Když jsem mámě jednou říkal, že jsem neviděl Terminál, rozhořčila se, jak je možné, že filmový milovník jako já neviděl takovou klasiku, jakou je Terminál (nazvala to jako "mezerou v povinné filmové četbě"). A po zhlédnutí jsem jí musel dát za pravdu. Nejedná se sice o Hollywoodskou klasiku, která by bourala statistiky v hodnocení či filmových oceněních, ale bezpochyby se jedná o jeden z nejlepších hereckých výkonů Toma Hankse. Jeho pojetí Viktora Navorského dodává filmu tu správnou dávku humoru, která je ve filmu o nechutném byrokratickém systému potřeba. S kombinací nevinné lásky ke krásné Amélii to dává dohromady nejen vynikající zážitek zakončený milým úsměvem na tváři, ale také důkaz, že i v rozmezí 5.-7. hodiny ranní lze po probděné celé noci neusnout u filmu. #expa2018. Jde jen o to, jak kvalitní si vyberete film. ()

Cement73

Vyborný príbeh, neuveritelné okolnosti opísané celkom uveriteľne. (Byrokracia medze nepozná). No a niekolko velmi milých zapletiek. Prijemne pozeranie a dobre stravený čas. ()

Yardie

Viděl bych to na takových 70%. Velice příjený snímek, který zahřeje na srdci a přinese takový příjemný pocit. Zápletka je výborná a hlavní hrdina strašně sympatický. Velice hodný a mírně zmatený (vzhledem k situaci pochopitelné) Viktor je neprosto úžasně zahrán a od první chvíle ho máte rádi. Vtipných situací je tady celkem dost a je to celkově takové příjěmně úsměvné. A co se týká té love story, tak jsem byl překvapen z toho, že to neskončilo celkovým happy endem, ale na druhou stranu by mi vůbec nevadilo, kdyby tam nebyla, protože mi nepřipadala až tak moc zásadní. Clekově je to velice příjemný snímek, který stojí za kouknutí a to i vícekrát. Každopádně ve mě dřímá trošku pocit, že se z toho dalo vymačkat i více. Ale to je jen můj pocit. Howgh! ()

sona123

Po slabém Trosečníkovi začal Hanks opět trochu zvedat laťku, Road to Perdition nic moc, Chyť mě, když to dokážeš už mnohem lepší, i když zejména dílem DiCapria, ale Terminál, ten mě uchvátil. Skvělá myšlenka, nebo spíš hrůza, že se něco takového skutečně stalo, já zůstat trčet v zemi nikoho, asi bych nezachovala takový klid :-), ale především skvěle zachycená atmosféra, až by si člověk řekl - no není to špatně strávený čas. Milé, jak se na letišti Hanks zabydlel. Chvílemi mi ho bylo líto, ale rozhodně jsem mu fandila. Vlastně je to podobný námět, jako v Trosečníkovi, ale zde to dopadlo mnohem lépe, Hanks je prostě Forrest Gump, ztracen v davu spěchajících a zaslepených lidí, který dokáže svojí naivitou a přímočarostí neskonale vyniknout...Prostě skvělé, výborný film. ()

Oyer

4,5 hvězdičky. Výborný nápad, výborné zpracování, ani jedna nudná minuta a fantastický výkon Toma Hankse. Moc povedené !!! všechny tři žánry : Drama, Komedie a Romantika jednoznačně splněné. ()

Mikino00

Příběh jako stvořený pro továrnu na sny, na začátku zoufalost, pak přátelé, láska, úspěch a na konec všechno šťastně dopadne. Hanks ač hraje schopně, přesvědčivě nedokáže pozvednout obyčejnou zápletku filmu, takže v druhé polovině film zabředne do stereotypnosti a divák jen čeká na konec. ()

Ollie235

Terminál je až vzácným příkladem filmu, který má (zřejmě) svou kvalitu, ale jednoduše ho nemám rád. To je také hlavní důvod, proč jsem ho dokoukal asi až napopáté. Pořád jsem ale doufal, že mě ten konec přesvědčí o tom, že tohle není jenom pitomá slaďárna v uzavřeném prostoru s pobíhajícím, špatně mluvícím Hanksem a otravnými vedlejšími postavami (s výjimkou Zety-Jones). I závěr je ale čirým zklamáním. V pár momentech ten film pobaví a sem tam se mi něco i líbilo, ale jako celek je to pro jen nudný a nicneříkající nesmysl. ()

laepus

Spielbergův styl vyprávění se mi líbí, ať už je to drama, sci-fi, thriller nebo komedie. Tahle konkrétně celá stojí a padá s Hanksem. Ale jelikož je Hanks jen jeden jediný... naštěstí s tím ten film pouze stojí a jen zcela výjimečně "lehce padá". Je to milé, vtipné, příjemné, lehké. Při některých scénách jsem spontánně vyprskl smíchy a válel se po zemi, při jiných jsem si i zaslzel, ač jsem to neměl v plánu. Jak jsem řekl - kvalitní příjemný film pro jakoukoli příležitost. ()

Garch

Filmy Stevena Spielberga, ve kterých hraje Tom Hanks mi nikdy nepřišly "Spielbergovské". Je to opravdu Pan režisér, který nás ještě překvapí. ()

Terezinka198

Tohle mohu vidět stokrát a pořád je to pro mě silný zážitek. Pamatuji, jak jsem to viděla poprvé, a zůstala jsem vyjevená. Sice po čase už vím přesně, co bude následovat, ale i tak - člověk, který se nevzdává a pořád se snaží dostat se do New Yorku jen kvůli jednomu podpisu si u mě vysloužil velký obdiv. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (více)