epoh

Pro mě jeden z nemnoha filmů, ve kterých mám stále co objevovat, a asi nejlepší cruisovka vůbec. Jo a nesmím zapomenout na doslova strach nahánějící Cameron Diaz. ()

Romanka89

Ze začátku jsem pořád přepínala, když to dávali v TV, protože to vypadalo jako tucotvá americká romantika, ale pak mě to dostalo, sice jsem se občas ztrácela, takže se na to budu muset ještě podívat, ale velmi zajímavý příběh. ()

rob_troy

Ono to vlastně ani nebylo špatný. Výkon Toma Cruise místy pokulhává, ale myslím, že chyba bude úplně někde jinde. ()

liquuid

Myslím si, že to mělo obstojný děj k tomu, aby z toho byl hit na dané téma. Konec a pointa zastínila jak film, tak divákovo očekávání a ačkoli herci převedli bravurní výkony, tak závěr odsoudil celý komplet do průměrné sféry. Bohužel, je to škoda. 55% ()

Brano

Veľmi zvláštny, ale aj zaujímavý film. Prvá polovica ma akosi nevtiahla do deja a nevedel som stále o čo tam vlastne ide. Druhá polka bola záhadnejšia a zaujímavejšia, ktorá vyústila do dobrého konca. Nejde síce o nič extra, ale pozrieť sa to dá. Moje hodnotenie bolo medzi 2/3* ale kvôli sympatickej dvojke Cruise, Diaz sa prikloním k lepšiemu. ()

maoc

Vanilkové nebe rámuje a věnčí skvělý soundtrack. Jeden z prvních, který dává dohromady top class tracků elektronické produkce té doby a ukazuje, že to není prázdná hudba (první elektronické úlety Radiohead, Leftfield a jejich Afrika Shoxx, které má mimochodem také klip o rozpadu a řekněme znetvoření, což s filmem souzní, 808State, Chemical Brothers, Sigur Rós, Björk, o které se ve filmu dokonce mluví a je v něm kus jejího klipu a další). V kontrastu k tomu je tam několik klasických písní od Rolling Stones, REM a ještě větších matadorů. Opravdu zajímavé srovnání. Už jen za to si film zaslouží pozornost. Přidává k tomu všemu navíc zajímavý lynchovský příběh, velmi dobré dialogy, démonickou Cameron Díaz, docela snesitelného Toma Cruise, velmi dobrého Kurta Russella a standardně dobrý zbytek včetně ještě dost mladičké a paradoxně o tom méně šmrncovní Penélope Cruz. Co mne dost zamrzelo byl závěr, který po smršti prvních 2 třetin je najednou až příliš školometsky, dlouze a názorně vysvětlující. Za to bod dolů. Jinak super. Ani se mi nechce koukat na asi syrovější španělskou předlohu. ()

PlysovyMacko

Prvá polka je banalny milostný trojuholník a v druhej začne riadne psycho. Sen sa mieša s realitou a divák nevie ktorá bije.  Z nejakého dôvodu sa mi rozuzlenie páčilo  aj keď je dosť WTF. Film ako celok je dosť roztahany, ale koniec ho zachránil. ()

hrumsrt

Moje první setkání s Cameronem Crowem je jeden z mých vůbec nejoblíbenějších filmů, jedná se o rok starší Na pokraji slávy, které mě teda mimořádně bavilo. Romantický snímek s Tomem Cruisem v obležení dvou nádherných dívenek, kdy obzvlášť nad Penélope Cruz jsem si párkrát pomrknul, bych si s chutí dal pokaždé. První půlhodinka ukazující Davidům (Cruisova postava) bohémský život byla živelná poutavá a já byl v očekávání, co mě dále čeká.. Ovšem rázem přichází zvrat, kdy se nám hlavní hrdina zraní a znetvoří. Od téhle chvíle přichází konec pěkně vypadajícímu filmu a začíná óda za něčím hlubším ve stylu, jak krásný a svízelný může být život, jak je sex prázdný a láska je to, co nás teprve uspokojí... Nechápu, že to vážně dělal ten stejně energický Cameron Crowe.. Utrpení, které pokud nemá sloužit jako prohloubení kontrastu hlavního hrdiny, nechápu. Naprostá tuctovka s nesymetrickou kompozicí, která sice odkrývá skutečnou krásu a smysl života, ale v extrémně nepřístupném pojetí. Škoda, že z tohohle nebude rezonovat nic víc než vzpomínka na ten vošlehlej ksicht. EDIT: Viděl jsem znovu a podepisuji rozpolcení. Cameron Crowe zkouší něco nového, ve snaze rozdělit film a zlomit hlavní postavu. Mně na poprvé úplně ztratil, když se snažil Davidovo utrpení takhle prodlužovat. Napodruhé jdu po tom jinak a tomu troufalému závěru snad i s úsměvem tleskím.. Ale možná nejslabší Cruisův kousek, škoda že zrovna u Crowea. 60% ()

filmuska

Dokonale mozgovymyvanie a ked je uz chaozz dobre upeceny...cary mary fuk...scenaristicka barlicka...bol to len sen.Tak toto Vam,pan Crow,kazdy nezbasti!Ale soundtrack patri k mojim najoblubenejsim,naladovka,ktora pendluje medzi emociami este viac ako film . ()

Antonius

Vanilkové nebe je remakem (prý hodně doslovným) španělského filmu Abre los ojos. Penélope Cruz si zahrála stejnou roli v obou snímcích. Původní film je prý lepší, nicméně vzhledem k tomu, jak impotentní bývají hollywoodské remaky evropských filmů, je Vanilkové nebe pořád velmi kvalitní dílo. ()

swell

Tak nevím, vůbec netuším, jestli nedat 5 hvězdiček. Naprosto mě tento film překvapil. Čekal jsem úplně něco jiného. Nečetl jsem stručný obsah, všiml jsem si jenom toho, že jde o romantické drama, takže jsem ho okamžitě zařadil ke Cruisovým slaďákům. Šel jsem do toho tedy úplně naslepo a bez velkého očekávání. Co se ale nestalo... Film se mi hodně zalíbil, jeho zapletenost mě dostávala. Trošku mě od těch 5ti hvězdiček odrazuje konec, který se mi k obsahu celého filmu příliš nehodil a přišel mi poměrně jednoduchý. Ale vlastně bych taky nedokázal rozumně vymyslet, jak z toho všeho ven. Takže za 80%. ()

pasqviL

Kdyby v tom hrál někdo jiný než Tom Cruise bylo by lepší hodnocení. Nechte Toma hrát bezduché role to mu jde na jedničku. ()

mgerlich

Ve všech ohledech překonává originál a dotahuje všechny jeho prvky do maxima. Posuďte sami, jestli si na umění hraje nebo ne, ale já nebudu hledat chyby tam kde nejsou. ()