Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

himor

Nemám v láske francúzske filmy, oni majú taký divný druh humoru. Ale na druhej strane mi celkom sadol. Legendárne HOVNÓÓÓ sa tak udomácnilo, hlavne na festivaloch. Ako celkok je film vtipný, dômyselný, svižný a nenudí. Depardieu je cvok a tak sa aj správa a musím povedať že mu to ide...Reno s jeho velkými očami ako kôň hrá ako vždy, nijak zaujímavý výkon. Ale film je legenda, tak dávam 85-90%. ()

topi80

Francouzská komedie jak ze staré školy, možná ještě lepší. Nepřeberná zásoba hlášek a gagů, z nichž nejpůsobivější jsou takové ty nenápadné (fotka koně, jeřáb vracející klec zpátky za zdi blázince, hospitalizovaný psychiatr a samozřejmě hóóó-vno). Nemá to slabinu a člověk se baví od začátku do konce. ()

Scraffy

Parádna komédia s teraz už nezabudnuteľnými hláškami. Hlavná dvojica je super. Na večernú pohodičku ako stvorené. ()

EmilHS

Jedna z nejlepších oddechových komedií co jsem kdy viděl. Vtip střídá vtip a nenudíte se tady ani chvíli. Nemůžu si vzpomenout na žádnou slabou scénu nebo nějaký špatný vtip nebo hlášku. Jedině škoda, že je film tak krátký :/ :D. Nejlepší hlášky: "Co ukradli?" "Prdící polštářek a 15 eur." / "Jsou na venkově.-- Kolem byly krávy." / "Jednou jsem zkoušel vycvičit pavouka. Dával jsem mu jednoduchý pokyny: sedni, lehni, ale on neposlouchal. " / "Ty jíš?" " Ne. Právě kadim." ()

No Remorse

Nejlepsí komedie ever tečka ! Tohle se prostě nikdy neokouká, můžu si to pustit kdykoliv a vždycky se u toho královsky bavim. Českej dabing naprosto skvělej a Kentán z Montarži v podání excelentního Gérarda Depardieu a jeho bistra u dvou přátel. ()

Clark_Kent

Tyhle francouzský veselohry a komedie, mě vždycky náramně zvednou náladu. Reno a Depardieu a celej pytel srandy. Kentán z Montarži Forever! ()

Prubner

Film má slušné tempo i vtip, ale zhruba ve dvou třetinách začíná bohužel ztrácet dech a konec je už vysloveně odfláknutý. Škoda, chtělo to jen trochu "donosit" scénář. ()

Zdenda

No žádnej zázrak, ale pořád jde o slušnou porci zábavy. Navíc můj oblíbenec Reno (koho nejní, že? :) A i Gerard hraje v poho, tudíž sečteno a podtrženo lehký nadprůměr... ()

Havala

Kvalitní francouzská komedie zakládá na dvou esech francouzské filmové kuchyně. Nejvíce co mě překvapovalo byly neskutečně ztřeštěné akce Gerara Depardieu. Bučení krávy - jsme na venkově, adalší scénky trhaly bránici. Opravdu se jim to povedlo, jen tak dál. 83% ()

petisek

Výborný Gérard Depardieu! Takého idiota som už dávno nevidel. Jean Reno sa predstavil v svojej tradičnej úlohe a je tradične dobrý. Francis Veber opäť raz potvrdil, že Francúzi ešte vedia točiť komédie. Rozhodne odporúčam. ()

imarvin

Překvapivě vtipná a svižná komedie. Ačkoliv se drží milionkrát natočeného schématu i námětu, humor i vtipnost dokonale fungují. Hodně šarmu dodává i ústřední dvojice (Reno x Depardieu). Příjemná oddechovka na sobotní odpoledne. ()

herrbierer

Naprosto skvělá komedie, kterých v by v dnešní době rozhodně mělo být víc. Inteligentní, ale přitom úderný a nijak sofistikovaný humor. 85 minutová stopáž způsobuje, že film na první pohled tak trochu smrdí málem, ale má jednu nespornou výhodu. Ve filmu není navíc nic, co by tam být nemělo. Nedočkáme se v podstatě žádné vaty. Jeden gag střídá druhý a co víc, všechny jsou skvělé. Ani u jednoho jsem si neříkal, že ho tvůrci mohli klidně vypustit. Jean Reno odehrává svůj klasicky vysoký standard a Gérard Depardieu tu podává jednen z nejlepších výkonů své kariéry. Francis Veber zkrátka nezklamal a naservíroval nám další lahůdku, na které budete těžko hledat nějaké vady. ()

Cortesz

Francouzské komedie byli vždy skvosty a tohle je jedna z nich. Už jen kvůli obsazení hlavní dvojice Reno+Depardieu, kteří spolu tvoří nerozlučnou dvojku. Příběh je sice jasnej jako facka, ale dokonale pobaví, k tomu kopa vtipných situací a dialogů, Renovo "drž hubu" je vždy skvěle načasované a k potrhání smíchy. Depardieu mě mile překvapil v tom jak skvěle a uvěřitelně zahrál toho dementa. Dal bych 5, ale občas to mělo hluché místo, i když na tu stopáž je to zanedbatelné. Konec mě překvapil. ()

Aethain

Jean Reno, Gerad Depardieu,oba zcela odlišní a přitom to vytvořilo moc milou komedii.Tak ,,Drž hubu,, a koukej :-) ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů