Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

Pan_Sady

Bezprostřední a v každé minutě vtipná komedie. Pod taktovkou vele zkušeného Francise Vebera se zrodila dle mého názoru jedna z nejúspěšnějších a nejvtipnějších komedii vůbec. Ruby Spitto a Quentin z Montarži dva kreténi, kteří Vás budou bavit dokud se nepočůráte smíchy. Nejhorší na téhle komedii je, že jsem ji viděl třeba už patnáctkrát a pořád se směji. Neskutečně trefně vybrané postavy na míru, u hlavních dvou postav je to jasné, ale například Vogel to je také skvost. Mohl bych tu psát donekonečna všechny scény, ale jenom připomenu některé termíny téhle komedie: půlprdeláč, skvrna, hóóvno, U dvou přátel, afričan z Antil, Furioso. No už bych měl držet hubu :-) ()

Wolfvater

Pobaví vždy, když vidím. V tom případě plní účel a já nemohu nic vyčítat této komedii a dát méně hvězd. Má někdo jiný názor? Drž hubu! :-D ()

IronSide

Tak asi takhle nějak si představuji komedii. Humor je zde výjimečný především tím, že nevymýšlí nic složitého, a prostě baví. Po náročném dnu, když je potřeba vypnout, rozhodně spraví náladu. Nenucený a zkrátka perfektní. Nepamatuji si komedii, u které bych se smál od začátku filmu až do jeho konce, po každé když Quentin z Montargis promluví. Film se dá zkouknout několikrát a rozhodně neomrzí. Francouzské komedie mám vcelku rád a tahle, ač novější, jim rozhodně ostudu neudělá. ()

Dobstaf10

Quentin z Montargi (Gérard Depardieu) coby malý mentál naprosto neschopný vymanit se z přítomnosti a jeho „přítel" Ruby (Jean Reno) co má oči jako kůň. Quentin připomínající mouchu na televizoru si chce za každou cenu získat pozornost a přátelství Rubyho, který je ale zaslepen pomstou a neustále se snaží Quentána zbavit.. což je praktický nemožné. Francouzská komedie, která je jako 85 minut dlouhá antidepresivní léčba. Depardieu se pod Francisem Veberem a jeho režisérskou taktovkou objevil už popáté a Francis si s nim asi nebral servítky jelikož pro tuto roli shodil cca 40 kilo. ()

carnacv

Z mého pohledu jedna z nejlepších komedií posledních dob. Tak to totiž dopadne, když se spojí genální scénář se skvělými herci. Pan Depardieu se své role zhostil tak přesvědčivě, že by jeden lepšího Kentána těžko našel. No pan Reno se svým charakteristickým ksichtem už jen mohl házet jeden nechápavý pohled za druhým. Jo když to řeknu lidově od podlahy, sral mě kentán a tahal za nervy tak dokonale, až jsem chudáka Rubyho litoval a soucítil s ním. Příběh, kterým si tyto dvě postavy musejí projít je pak dokonalou třešničkou na dortu. Nutno uzavřít, že mě snímek baví i při opakovaném shlédnutí, i když s jejich přibývajícím počtem se kouzlo postupně vytrácí... škoda. ()

mokurek

Nejlepší komedie co jsem za posledních pár let viděl.Poučení: Pokud utíkáte z blázince neberte sebou blbce okradl bi policii o dvě auta za večer. ()

AdaProfa

Film, u kterého jsem se po celou dobu skvěle bavil a kde o komické situace, u níž vám není trapně, není nouze. Vtipné, originální a k tomu výborné obsazení. Pánům Reno a Depardieu to tady výborně klape. Jsou skvělou dvojkou. ()

Pignon

Afričan z Martiniku, co je z Antil. Tohle je novodobá Burleska!! Zřejmě poslední velký opus pana Vebera. Budu Vám za ty Vaše filmy navždycky vděčný, monsieur Veber. ()

RanMori

Další parádní komedie s Jeanem Reno. Tenhle francouzský styl humoru mi sedí. Na tohle se rozhodně dá dívat opakovaně. "Schovali se někde na vesnici. Bučely tam krávy!" ()

Tezuka

Gérard Depardieu byl můj oblíbený herec už od doby, kdy jsem ho viděl hrát nepřekonatelného Obelixe. Tento film jsem viděl poprvé již asi před 10 lety, kdy jsem si ho koupil na stánku za pár kaček, a rozhodně to stálo za každou z nich. Tato dvojka hlavních protagonistů vám servíruje jednu hlášku lepší než druhou, že ani nevíte, jestli se smějete tomu předešlému vtípku nebo tomu aktuálnímu :D Musím hlavně ocenit úžasný dabing od Jiřího Štěpničky, který je pro mě suverénním dabérem Gerarda. Když jsem poprvé uslyšel hlášku "půlprdeláč", tak jsem brečel na podlaze smíchy :D :D ()

TeddyCarlos

Skvělá francouzská komedie se skvělými herci, ke které se vždycky rád vracím. Příběh, i když je primitivní, tak vůbec neurazí. Cílem je člověka pobavit a to se zde myslím povedlo. Já jsem se bavil od začátku až dokonce. Neskutečné hlášky a vtipné scény jsou nám podávány, jak na začátku filmu, tak po celý jeho zbytek, takže žádný mrtvý bod jsem tu nenašel. ()

Ronnie92

Moje nejoblíbenější komedie, duo Reno a Depardieu k sobě v tomto filmu neodlučitelně patří a navzájem se parádně doplňují. Příběh jednoho blbce a jednoho padoucha je neskutečně vtipný a pokaždé, když vidím, že je tento film v televizi, tak hned přepínám a pokaždé mě to baví stejně dobře, jako kdybych film viděl poprvé. Nevím, jak to francouzi dokáží vymyslet, ale příhody a situace, do kterých se ve filmu tito dva dostávají, jsou opravdu velmi vtipné a perfektně udělané. Pro mě jedna z nejlepších komedií! ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů