Nešikovný prostoduchý zlodějíček Quentin přepadne směnárnu. Tam však zrovna mají pouze jeny, eura vykoupili Japonci. Směnárník mu ale poradí banku o kus dál. To už je ovšem zalarmovaná policie a Quentin, který se na útěku schová do kinosálu, kde promítají film pro děti a velice se baví, je zatčen... Pak pro dozorce nastává pravá kalvárie: s Quentinem, který stále dobrosrdečně rozpráví, nikdo nechce na cele být. Nakonec ho dají k Rubymu, známému lupiči, který jistému Vogelovi ukradl dva miliony. Peníze se ale nikdy nenašly a Ruby zarytě mlčí. A nepřestane mlčet ani tehdy, když se s ním v cele začne bavit neúnavný Quentin... Ruby zuří: Vogel totiž zabil jeho milenku Sandru, která byla bohužel Vogelova žena. Ruby pojme pevné odhodlání z vězení utéct a Vogela při první příležitosti zabít. Nejdřív se ale musí dostat alespoň do vězeňské nemocnice. Podřeže si proto žíly, čehož si Quentin všimne právě včas. Aby se mohl za svým „přítelem“ – jak ho už začal nazývat – dostat, učiní totéž. Oba se tedy opět shledávají na vězeňské marodce a Ruby začíná mít pomalu dotěrného Quentina dost... Rubyho vzápětí převezou na psychiatrii. Quentin si rozbije hlavu o zeď a ocitne se tam též. Ruby plánuje útěk. Quentin, který by udělal všechno, aby mu pomohl, zavolá na pomoc přítele Martineaua a připraví svůj vlastní útěk. Jenže v téže době má utéct s pomocí podplaceného ošetřovatele i Ruby. Quentin to samozřejmě netuší a násilím ho osvobodí, aby mohli utéct spolu Věc se ale nepodaří tak, jak bylo naplánováno, a tak se oba uprchlíci ocitnou na ulici v nemocničním úboru a bez auta, kterým bojácný Martineau odjel... Ruby se nejdřív na Quentina hrozně zlobí a je přesvědčený, že je převlečený polda. Teprve když se dozví, že Quentin je také zloděj, začne ho brát aspoň trochu na vědomí. Oba muži vniknou do domu jistého žokeje, aby získali šaty a auto. Musejí vzít zavděk šaty jeho ženy, protože žokejovy jsou jim příliš malé, a odjíždějí v žokejově voze. Jsou velmi nápadní dámským oblečením, a tak Ruby navrhne, aby se rozdělili, snadněji uniknou. Když je ale Quentin zanedlouho přistižen při pokusu o krádež dalšího auta, Ruby mu přispěchá na pomoc... (TV Prima)

Bogrant

Najlepšia, najjednoduchšia a zároveň najblbejšia francúzska komédia? Začínam o tom vážne uvažovať. Dajte zlatú medailu tomu, kto vymyslel spojenie Reno a Depardieu. ()

Amina_

Naprosta pohoda. Pekný příběh dvou zlodějů kteří utekli z vězení. Zábavný a trochu naivní Quentin a Ruby - drsný zloděj a vrah. Spousta jednoduchého, ale velmi dobrého humoru a skvělá hra hlavních herců. Pokud hledáte něco na přijemný odpočinek a zvednutí nálady, doporučuju tento film. ()

Sa.sa

Super komedie plná hlášek u které se člověk baví a užívá si to.... Boha jeho z toho blbce by jeden vykvetl :))) ()

Feacher

Opravdu jsem se zasmál, ačkoli to byl fakt jednoduchý příběh založený pouze na stupiditě hlavní postavy. Nečekal jsem to, ale fakt dobrý. ()

Kivis

Drž hubu má dobrý námět, pár opravdu nezapomenutelných scének a hvězdnou ústřední dvojici. Několikrát jsem se zasmál od plic, ale po většinu filmu to zas až taková sláva nebyla. Jak kdyby scénáristi vymysleli právě jen ten námět a tři, čtyři mimořádně vtipné momenty a pak nevěděli, jak to celé slepit. Tohle je ten typický film někde mezi třemi silnými hvězdami a čtyřmi slabými. Nakonec se přikláním ke čtyřem, i když ani nevím proč. Asi z té podvědomé náklonosti k dvěma skvělým hercům a francouzské komediální/akční/krimi kinematografii. ()

ssarka

První shlédnutí před lety bylo rozpačité... další našupy byly lepší a lepší... včera jsem se už jen smála... výborná komedie, francouzská kvalita... ()

Sly_Izer

To není komedie, to je hooodně silný antidepresivum! Je to jenom malý mentál naprosto neschopný vymanit se z přítomnosti... No děsná skvrna! Bistro u dvou přátel je navždy nejvíc. Je mi fuk, co za s*ačky pak Reno a Depardieu točili... Drž hubu je nesmrtelný ♥️. ()

ondyGAMESTV

Skvěle vybrané castingové combo + úžasně stupidní humor = zaručená zábava. Depardieu a Reno jsou zrovna to duo, které v komedii prostě chcete vidět 🤐 100% ()

Thalin

Skvělá záležitost k pobavení. Kombinace totálního debila s velikým srdcem a chladného zločince na útěku z šaškenhousu nemá chybu. Reno se tu asi ani nemusel moc snažit, aby si uchoval ten výraz smutnýho koně, ale co tu předvádí Gerard zkrátka nemá chybu. Roli hodného ale neuvěřitelně tupého prosťáčka mu šla skvěle a člověk se baví každou minutu. ()

Qwathemall

Dle mého se jedná o nejlepší a nejvíce bláznivou komedii co kdy Francis Veber (Režisér, Scénárista) sepsal a natočil. Tato Hodina a půl nepřetržitého smíchu se v konci otočí jelikož nic netrvá věčně, ale ta první třičtvrtina je vrchol komedie co se kinematografie týče. ()

Bohdy67

Snad jedna z nejlepších Francouzských komedií nového tisíciletí, možná ta nejlepší.... Kentán z Montárží je prostě legenda a s Rubym tvoří jednu z nejepic dvojící v komediích... Prostě něco co musí každý vidět. 93% ()

Bloodoom

Jean Reno a Gérard Depardieu zde vytvořili naprosto dokonalou dvojku. Jean Reno hraje bez nejmenší chybičky padoucha. Zatímco Gérard Depardieu hraje blba. Myslím, že obě role byly ušity na míru a Francis Veber si nemohl vybrat lépe. ()

Iscariot

Možná nejlepší komedie, kterou jsem, kdy viděl. Skvělí herci, skvělé scený. Nespočetněkrát lepší než Blbý a blbější. Depardieu je fámozní, role je pro něj ideální. Vřele doporučuji. zasmějete se. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů