Medvědí bratři

Medvedí bratia

Brother Bear

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

USA, 2003, 85 min

Typická Disneyovka, čo dodať. Veľmi pekné a príjemné pozeranie s pekným ponaučením na koniec takisto. Trošku muzikálový nádych ako všetky ostatné rozprávky od Disneyho. Možno by som prijal aby táto klasika sa posunula niekam ďalej, aby som rád chodil do kina na tieto rozprávky a aby ma stále mali čím prekvapiť.(6.11.2011)

Klasický animovaný film z dílny Walta Disneye nemůže zklamat. Malé diváky určitě ne. A mě? Taky ne. Pěkný příběh doplněný pěknou hudbou je ideální.(4.12.2007)

Bonus na dvd je velice bohatý a i film je docela poučný, vše je definitivní. Přidejte srandu, legendy o indiánech, trochu dramatu i příjemné barvy a dáte možná taky za pět, jako já.(25.3.2009)

Srovnávání s Lvím Králem by mohlo být kvůli tématům zvířátek, dospívání a nezdravému množství moralizování na místě, ale příběhově mu sahá leda tak po kolena, což je škoda. Na cestě sebepoznávání a uvědomování rozhodně mohlo přibýt víc kliček, klidně i víc napětí. Losí dvojka na Pumbu s Timonem (či i mnoho jiných vtipných dvojiček) zdaleka nemá a vůbec mi přijde, že gagům chybí více invence. Ať tak či onak, ve výsledku se nejedná o žádné zklamání; Medvědí bratři svůj účel plní. Doporučuju sledovat ve společnosti.(7.1.2016)

Hezká pohádka, hlavně děti musí nadchnout. Jediné co mě osobně se tolik nelíbí, tak je ta animace použitá ve filmu, nemám moc rád filmy s touto "starou" animací, raději animáky s nejmodernější animací, kdy animovaný film vypadá jako hraný :-)(1.12.2015)

Medvědí bratři mne neuvěřitelně dachli. Zejména tedy svým příběhem. Příběh, příběh, příběh!!! To je právě to co bohužel většině pokusů o film chybí... typický úkaz absolutního propadáku co se týče příběhu (ono když se to tak vezme tak kamera, scénář, herci a vůbec všechno je propadák) je "Zamilovaný smolař" (a více již se o tom raději nebavme). Spousta lidí říká jak je to všechno "profláklý", starý, divný atd.. ale mně se to prostě líbí... :) ..humor tomu také rozhodně nechybí... haha že nechybí, je ho tam vážně dost (prostě tak akorát). Myslím si že toto je jeden z mála snímků, kterými se Disnay může porovnávat třeba s Nemem a nebo ostatními pixarovinami... Rozhodně stojí za vidění, jo a čím víc vás u toho bude, tím lépe... hlavně děti :)(25.12.2004)

Medvedí bratia skutočne milo prekvapili, veľmi pekná animácia aj prostredie, krásne piesne a srdcervúci záver.... jedna z mojich najobľúbenejších Disneyoviek čo sa o dvojke rozhodne povedať nedá(9.1.2008)

Povedená Disneyovka, ve které se svým bravurním soundtrackem (stejně jako v Tarzanovi) opět vyznamenal Phill Collins. Viděno s českým dabingem, kde bych vypíchl perfektní nadabování dvojky losáků v podání dvojky Kaisera a Lábuse (pokud se nemýlím), celkově mi u animáků CZ dabing nevadí a zde jsem byl velice spokojen. Příjemný originální příběh, spousta vtipných scén (losáci, mufloni a ozvěna). Rozhodně stojí za to počkat si do závěrečných titulků. Offmovie scény jsou k popukání :))(26.9.2013)

Má to nádhernej soundtrack.(17.1.2008)

Hodně příjemná záležitost. Vykouzlí opravdu upřímný úsměv na tváři dětské, ale i dospělé.(23.2.2013)

Připomělo mi to dobu kdy jsem jako malá seděla v kině na Pocahontas:o)Zdá se, že Disney opravdu probouzí ve všech jakousi nostalgii a vyvolává vzpomínky na dětství, což je nakonec docela fajn. Medvědí bratři jsou příběhem přesně podle Disneyho šablony, trochu naivní,ale přesto roztomilý. Za tu trochu sentimentu...4 ****.(14.4.2006)

Můj nejoblíbenější animák..skvělý námět, dobré vtipy a hlavně opravdu dojmená hudba a ještě dojemnější finále!! Jako malý kluk jsem tenhle film miloval a milujuho ho i teď!!(15.11.2009)

V konečném důsledku tohle není nic jiného než jen další snímek od studia Disney, snímek, který je líbivý, který má celkem jasnou kostru a jediné, co ho trochu dostává nad ten průměr, jsou písně Phila Collinse, který mě prostě baví a jehož hudbu můžu. Jinak si ale snímek "Medvědí bratři" nebudu pamatovat.(10.10.2016)

Pútavé, rýchlo to ubehne, nemá to nejaké boľavé kiksy, vtipné. Celkom znesiteľná, odľahčená zábava.(13.12.2010)

• Wormboy

Maximalne poucna rozpravka, najma, co sa tyka spoluzitia cicavcov...na ostatne tvory kaslat...scena medvede s lososmi je z tohto pohladu nezabudnutelna ;) 2,5/5*(6.2.2013)

Nádherný a kouzelný dětský animák. Dobře vyprávěný příběh, inteligentní pointa, sympatičtí a dobře vykreslení hrdinové a nádherná výprava a scény, které jsou svou krásou dechderoucí, což se u animáků moc nestává a je to neobvyklé. Rozhodně to býval jeden z mých oblíbenějších Disneyovek.(26.2.2014)

Lepší než Ice Age, rozhodně.(26.3.2004)

Líbilo se mi to mnohem vice, než Ice Age. Jen Phila Colinse mohlo byt mene...(21.5.2004)

• Crawler-D

Těšil jsem se na nádhernou animaci severské krajiny. Bohužel ji zcela přebil úmorný, moralistický příběh, ze kterého muselo být špatně i malému děcku.(22.8.2007)

Po dlouhý době co sem se podíval na Brother Bear a pro mí překvapení to bylo pěkný až na klasický Disneyho písničky. Slabší 4 hvězdy.(2.11.2006)

Velice solidní zástupce upadající klasické animace...(5.12.2009)