Vrána 4: Pekelný kněz

• Česko Vrána – prokletá modlitba (více)
všechny plakáty

Štvrté pokračovanie série zobrazuje charizmatického lídra gangu, ktorým je Luc Crash (David Boreanaz). Vedie schátrnú bandu satanistických motorkárov, známych ako Štyria Jazdci Apokalypsy. Luc zavraždí Jimmyho Cuervu (Edward Furlong) a jeho priateľku ako súčasť rituálu, aby sa mohol stať nesmrteľným démonom. Ale Luc zistí, že z Jimmy sa stal duch pomsty, známy ako Vrana, aby pomstil smrť priateľky a zabránil Lucovi stať sa pánom zla. (genetique)

Rodriguez odpad!

Předešlý díl mě nadchnul, ale po shlédnutí tohoto jsem zůstat koukat. Větší nesmyslně natočený blábol jsem jaktyživ neviděl. Škoda zbytečně vyhozených peněz, hudba se k tomu absolutně nehodila, prostě odpad mezi odpady. A ani Tara Reid tohle potápějící se monstrum nemohla zachránit... ()

WolfR odpad!

Čtvrtý díl série Vrána, se tedy Vráně moc nepodobal. Jediné, co měl společného s předchozími díly, byť všechny tři měli rozdílnou kvalitu, bylo, že hlavní hrdina měl pomalovaný obličej černou a bílou barvou, nic víc. Tvůrci se sice snažili o inovaci zaběhnutých regulí série, ale moc se jim to nepovedlo. Edward Furlong se navíc jako nový mstitel ze záhrobí moc nevyznamenal a já si ho navždy spíše budu pamatovat, jako malého Johna Connora z T2. Dále pak příběh pomsty ustoupil do pozadí a nahradil ho příběh šéfa gangu Luca, který se chce stát Satanem. Tato role taky nebyla zrovna nejšťastněji obsazená (David Boreanaz) a jeho pobočnice Lola alias Tara Reid, je vyloženě směšná. Jo a ještě něco, proč tady ksakru Danny Trejo tancuje? Ten se má někde ohánět s mačetou a ne tady ze sebe dělat šaška. Navíc filmu chybí jakákoli atmosféra a celé to prostě nemá hlavu ani patu. Ponuré temné město z jedničky a částečně z předchozích, ikdyž slabších dílů, nahradila zasluněná poušť kdesi v Mexiku. Tahle Vrána je teda dost vypelichaná a polámaná. Naprosté zneuctění památky Brandona Lee (R.I.P.). Odpad! PS: Doufám, že po tomhle už se nikdo nikdy filmové Vrány ani nedotkne! ()

animaxis

Místnímu hodnocení jsem se nedivil pouze prvních deset minut.Začátek filmu je podle mého názoru natočený hodně špatně a chvíli jsem si říkal,že jediné co bude mít tento film společný s Vránou jsou šílené přezdívky party padouchů.Po začátku,když už jsem si říkal,že to bude jen horší,to ale začalo být přeci jen lepší.Ze všech Vran má tento díl snad nejdelší úvod,ale to je v jistém smyslu originální.Hlavní hrdina tu vypadá stylově.Má asi nejpropracovanější maku-up a podle mého názoru taky hodně stylový kabát.Děj filmu je docela odbitý,ale musím uznat,že z tohoto scénáře se nic extra vyrobit nedá a jsem vděčný za to,že to nebylo horší.Přesun děje Vrány na "divoký" západ mi připadá fajn a je tu zase něco originálního.Po konci filmu musím říct,že je to lepší,než třetí díl.To říkám kvůli vzhledu hrdiny a konci filmu.Tady si na vzhledu dali opravdu záležet a konec byl romantický,narozdíl od minulého dílu kde hrdina prostě zmizel a titulky.Taky hudba tu není špatná,ale jelikož jsme na divokém západě,tak moc rocku nečekejte. ()

Nivenx odpad!

Nejhorší díl série, který překonal svou trapností a neuvěřitelně trapným zpracováním i díl druhý. Neskutečně nudné, blbé, trapné a skoro k nedokoukání. Měl jsem opravdu co dělat abych to vydržel do konce. Bohužel nenašel jsem za celou stopáž filmu žádný kladný faktor za který bych dal aspoň nějaké to procento. odpad! ()

TO

vrána 1-80%. vrána 2-60%, vrána 3-40%,vrána 4-20%, už se těším na další pokračování:-) I v téhle části je trochu znát atmosféra předešlých dílů, ale jinak je to hodně ubohý, a nic na tom nezmění ani Tara v sexy oblečku. ()

rockwoman

Promiň Edwarde, ale ani pro tvý hluboký smutný oči nemohu dát víc. ( "Dodnes se na ten film dívám jako na Brandonův odkaz. Představa, že by měli dělat remake, je pro mě odpudivá, nechte to být." - James O‘Barr ) ..... Jak trefné Jamesi, kéžby to už konečně nechali v klidu spát. ()

demented

Tento film má svoje kúzlo. Samozrejme s pôvodnou Vranou to porovnávať nemôžme, ale s prehľadom strčí do vrecka bezzubú trojku. Tara Reid trpí utkvelou predstavou, že je herečka (už by jej to niekto mohol vymlátiť z hlavy hasákom), Danny Trejo žmolí v ruke bibliu a plače za zavraždenou dcérou, David Boreanaz je ako antikrist prinajmenšom zlatý...No a Eddie Furlong... vždy som ho mal rád, ale s "vranovským" mejkapom vyzerá ako goth lezba. Snáď keby týchto hercov navzájom poprehadzovali do iných rolí, výsledok by bol ešte lepší. Napriek tomu som sa pri sledovaní veľmi dobre bavil. Osobitou otázkou je indiánsky soundtrack líznutý westernom, ktorý k výslednému produktu pasuje na 100 % . Takže "Kiss the bride, motherfucker!". ()

3 AM Code

Misty zajimava vizualni stranka, misty pekna hudba, zbytek neuveritelna sracka bez hlavy a paty. S Vranou to ma spolecne skutecne jen vyskyt toho operence. Jedina postava s trochou charizmatu je David Boreanaz coby psychopat a i on pouze vykrada sam sebe (konkterne Angeluse ze serii Buffy&Angel). Jak se k tomuhle dostal chudak Dennis Hopper nebo predstavitel drsnaku Danny Trejo (byt maji oba jen cameo) je mi zahadou. Nejsem si jist za co presne tu jednu hvezdu davam, protoze si ji to pravdepodobne nezaslouzi. ()

BlackTom odpad!

To je fakt také ťažké dodržať základnú schému? Prečo sú temné uličky ešte temnejšieho mesta vymenené za Mexiko? Prečo namiesto dokonalých prvých dvoch záporakov sa stáva titulným zlosynom trápny transvestita vydávajúci sa za Antikrista? Prečo Danny Trejo tancuje? Čo tu kurva robí Dennis Hopper? Z ktorej planéty prišiel Ed Furlong? Množstvo otázok a žiadne odpovede. Hnusný, sprostý, zbytočný film! Brandon Lee sa v hrobe neobracia, on priam rotuje! Dúfam, že mi raz tiež sadne na náhrobok vrana a ja sa vydám zabiť tvorcov najväčšieho znesvätenia v dejinách kinematografie... ()

iXtr3m3 odpad!

Tak a máme to tu. Vrana dosiahla svoje dno. Dokonca tomu nepomohli ani mená ako Dennis Hopper alebo v tej dobe ešte nie úplne odpísaný Danny Trejo. ()